Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Weekend w Londynie

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Weekend w Londynie

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.04.2007 21:44

Zbliża się długi weekend, może więc wyjazd do największego centrum finansowego Europy? Dzień wydaje się tam za krótki, aby móc się napawać urokami tego wspaniałego miasta, gdzie wszystko jest inne, pewne siebie, monarsze... Londyn przyciąga turystów cały rok, jest przepiekny, zwłaszcza o zmroku lub nocą. Atmosfera pubów, ulic i tłoku np. na Oxford St. Jedno ze szczególnych miejsc na kuli ziemskiej do zamieszkania i zwiedzania. Muzea, London Eye, m. figur woskowych Madame Tussauds, Palac Kensington, Dali Universe, Big Ben etc; etc; etc. :papa:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 22.04.2007 20:55 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 20.04.2007 22:14

powiem od siebie tyle, ze londyn i wogole cala UK nigdy mnie nie "pociagaly". a teraz, po najezdzie "naszej braci" to uczucie tylko sie spotegowalo.
chesjowisz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 656
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) chesjowisz » 20.04.2007 22:55

fokstrot napisał(a):powiem od siebie tyle, ze londyn i wogole cala UK nigdy mnie nie "pociagaly". a teraz, po najezdzie "naszej braci" to uczucie tylko sie spotegowalo.

Musisz pojechać.Napewno Ci się spodoba.Ma świetny klimat do odpoczynku i ma to....... coś .Nie jest tani niestety. :wink:
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 21.04.2007 15:10

sadze, ze raczej sie nie zdecyduje. w moim odczuciu jest tyle ciekawszych miast w europie, szczegolnie tej srodziemnomorskiej.
czego nie lubie w UK? klimatu, tej ich smiesznej architektury, waskich ulic itp itd. dla mnie to miasto nie ma klimatu mimo, ze znam go tylko w teorii. ot, jakis psychiczny wstret we mnie budzi.
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 21.04.2007 15:12

Londyn mnie nie porywa, ale małe miasteczka i wioski, piękne domki, dzikie ogrody tak.
Warto zobaczyć, mój Mąż też miał taki dystans jak Ty, fokstrot, ale pojechał i do tej pory jest pod wrażeniem.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.04.2007 19:28

Iwona_PB napisał(a):Londyn mnie nie porywa, ale małe miasteczka i wioski, piękne domki, dzikie ogrody tak.
Warto zobaczyć, mój Mąż też miał taki dystans jak Ty, fokstrot, ale pojechał i do tej pory jest pod wrażeniem.


Więc rownież to uczyń, i wierz mi na pewno będziesz tak jak i on pod ogromnym, ogromnym wrażeniem. Londyn jest jednym z największych miast Europy, to również jedno z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji. Współczesny Londyn to największe centrum finansowe świata, przed Nowym Jorkiem. Miasto pełne super świetnych zabytków, muzeów, parków, itp.; przyciąga uwierz mi miliony, miliony turystów.
Londynu ciąg dalszy.... :papa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 21.04.2007 20:38

Majeczka , proszę zrozumieć Fokstrota. Nie każdy ma chęć i nie każdemu się podoba to co innym. Ja mam podobną naturę, ktoś coś zachwala a dla mnie niekoniecznie jest to wspaniałe. Do Londynu mam nieustające zaproszenie, kuzyn jest proboszczem w jednym z polskich kościołow - stosunkowo młody jak na proboszcza. Karierę robi :wink: , opowiada jak jest obecnie. ........... jest nieciekawie, kłopoty z polakami. Może kiedyś pojadę ale tylko i wyłącznie z uprzejmości dla niego. Dla samego Londynu - nie. Ty się zachwyczasz Londynem, Londyńczyk - Krakowem. :D
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 21.04.2007 21:24

majeczka napisał(a):Więc rownież to uczyń, i wierz mi na pewno będziesz tak jak i on pod ogromnym, ogromnym wrażeniem.

nie zrozumiałaś mnie, znam Londyn (byłam kilka razy) i mnie nie porwał, znaczy nie zachwycił ;)
Ale de gustibus..., jak powiadają.

Za to Edynburg, Isle of Skye czy Dartmoor na przykład- o tak, zachwyca...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.04.2007 22:04

Iwona_PB napisał(a):
majeczka napisał(a):Więc rownież to uczyń, i wierz mi na pewno będziesz tak jak i on pod ogromnym, ogromnym wrażeniem.

nie zrozumiałaś mnie, znam Londyn (byłam kilka razy) i mnie nie porwał, znaczy nie zachwycił ;)
Ale de gustibus..., jak powiadają.

Za to Edynburg, Isle of Skye czy Dartmoor na przykład- o tak, zachwyca...


Cała harmonia tego świata składa się niestety z elementów sprzecznych :papa:
Ostatnio edytowano 17.05.2007 19:02 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
JasioJasio
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 480
Dołączył(a): 03.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) JasioJasio » 21.04.2007 23:32

Wybeiram się tam za rok. W sierpniu będzie Paryż, wczesniej był Rzym.

Trochę krzywy wyszedł Ci ten Londyn majeczka :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.04.2007 09:47

majeczka napisał(a):
Iwona_PB napisał(a):
majeczka napisał(a):Więc rownież to uczyń, i wierz mi na pewno będziesz tak jak i on pod ogromnym, ogromnym wrażeniem.

nie zrozumiałaś mnie, znam Londyn (byłam kilka razy) i mnie nie porwał, znaczy nie zachwycił ;)
Ale de gustibus..., jak powiadają.

Za to Edynburg, Isle of Skye czy Dartmoor na przykład- o tak, zachwyca...


Cała harmonia tego świata składa się niestety z elementów sprzecznych.
Jednak uwierz mi, przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń. 8) 8) 8)
Jeśli zobaczysz w przyszłości czerwone budki telefoniczne i czarne taksówki poruszające się po niewłaściwej stronie jezdni, to znaczy, że znalazlaś się w Londynie. W siedmiomilionowym "mieście Babel", w którym mówi się ponad 300 językami. Jest tu chyba każda rasa, nacja i religia, jakie istnieją na Ziemi. Przynajmniej 40 proc. mieszkańców Londynu pochodzi spoza Anglii. To najbardziej kosmopolityczne miasto świata, porównywalne jedynie do Nowego Jorku. Wierz mi warto je odwiedzić... :papa:

Majeczka .... przypominasz mi moją koleżankę. Dosłownie kropla w kroplę. Ja myślę, że skoro to Cię tak podnieca, powinnaś zamieszkać w Londynie i spełnić swoje marzenia. Przyznaję, jest prawdą że życie bez marzeń jest życiem marnym. Dla równowagi podam autentyczne zdarzenie: dwa lata temu gościłem u siebie dziewczynę ( kobieta 23 lata) z Londynu. Była najpierw w Trójmieście, później Kraków..... podkarpckie tzn. Bieszczady (Solina i przełęcze). Tyle szczęscia, tyle zachwytu w jej oczach chyba nikt do tej pory nie widział. Kraków dla niej jak mówiła jest "boskim" miastem (Londyn smutny, ponury, bezpłciowy- to jej słowa). Bieszczady- brak słów zachwytu, tyle zieleni, tyle przestrzeni nie skażonej ręką ludzką. ....... i bądź tu mądry. Kogo słuchać ? kto ma rację ? ... wiem, wszyscy mają rację. Dla jednego marzenie jest polecieć w kosmos dla drugiego pobyt w zapyziałej wsi zabitej dechami. Wyluzuj z tym Londynem. Sama się nakręcasz.

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone