Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wawa -> Pula

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mnemonic
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.06.2005
Wawa -> Pula

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnemonic » 11.06.2005 15:13

Witam,

W tym roku pierwszy raz wybieram sie do Cro.
Jedziemy samochodem i planuje trase za pomoca mapy europy.
Poradźcie czy trasa Wawa->Czestochowa->Cieszyn->Wieden->Maribur->Ljubljana->Pula
jest dobra.

wyszlo mi okolo 27 godz. podrozy.
Martwi mnie jednak odcinek Wieden Ljubljana bo gdy nie zaznaczam przelotu przez Maribur droga mi sie skraca o 2 godz. A wizualnie widac ze wlasnie przez Maribur powinna byc krotsza.

Pomozcie.

M.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 11.06.2005 15:24

mnemonic napisał(a):Witam,
W tym roku pierwszy raz wybieram sie do Cro.
Jedziemy samochodem i planuje trase za pomoca mapy europy.
Poradźcie czy trasa Wawa->Czestochowa->Cieszyn->Wieden->Maribur->Ljubljana->Pula jest dobra.
wyszlo mi okolo 27 godz. podrozy.
Martwi mnie jednak odcinek Wieden Ljubljana bo gdy nie zaznaczam przelotu przez Maribur droga mi sie skraca o 2 godz. A wizualnie widac ze wlasnie przez Maribur powinna byc krotsza.
Pomozcie.
M.

27 godzin ?!!! Cóż to za mapa? Porównaj z tym. Możesz sam pokombinować z miejscami przelotowymi.
Pzdr.
mnemonic
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnemonic » 11.06.2005 15:29

Uzywam Nawigator Mapa Polski.
ale trzeba odjac od 27 godz. - 3 godz. bo liczylem z elblaga. wiec i tak Wyliczenie michelen wyglada niezle.

A jak na tej trasie ze stacjami LPG ?


M.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 11.06.2005 15:40

mnemonic napisał(a):A jak na tej trasie ze stacjami LPG ?
M.

Nie korzystam, wię nic nie podpowiem. Na temat LPG było dużo tematów. Wpisz w "szukaj" np. "stacje lpg".
Pzdr
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 11.06.2005 16:28

co do LPG szukaj w archiwum bo średnio 3x w tygodniu jest poruszany ten temat
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 11.06.2005 16:50

Cztery lata pod rząd jeżdzę tą trasą.
Z Chałupek to jakieś 14 godzin,po drodze robię jeden godzinny postój,reszta jazda non stop.Dolicz za ile dojedziesz do Chałupek i już masz czas podrózy.Myslę że razem ok 18 h.
Mała uwaga i zarazem dobra rada
W Postojnej skręć na Cro(kierunek Koper) i kieruj się na Rijeka i tunel Ućka.Nie pchaj się na Włochy!
frome
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) frome » 11.06.2005 23:36

A ja Ci proponuje trasę aż do Klagenfurtu, później na Ljubelj, Kranj i autostradą dojedziesz do Ljubljany. Wyjdzie trochę taniej, bo autostrady w Slowenii nie drogie, ciekawiej i bardziej widokowo. A w Postojnej wedlug poprzedniego postu.
Posdrawiam.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2005 09:15

mnemonic napisał(a):Witam,

W tym roku pierwszy raz wybieram sie do Cro.
Jedziemy samochodem i planuje trase za pomoca mapy europy.
Poradźcie czy trasa Wawa->Czestochowa->Cieszyn->Wieden->Maribur->Ljubljana->Pula
jest dobra.

wyszlo mi okolo 27 godz. podrozy.
Martwi mnie jednak odcinek Wieden Ljubljana bo gdy nie zaznaczam przelotu przez Maribur droga mi sie skraca o 2 godz. A wizualnie widac ze wlasnie przez Maribur powinna byc krotsza.

Pomozcie.

M.

Cześć. A gdzie będziecie? W Verudeli? :o
mnemonic
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnemonic » 12.06.2005 10:10

Tak, Veruda z interhome :-)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 12.06.2005 10:48

mnemonic napisał(a):Tak, Veruda z interhome :-)

No to spędzacie wakacje w dużym mieście. Przygodę z Cro zaczynałem od Puli Verudeli i molochu okupowanego przez TUI, Neckermanna. Wtedy zapłaciłem frycowe za niewiedzę. Jeżeli lubisz takie miejsca to OK. Jeżeli wolisz kameralność, obcowanie z przyrodą to chyba nie najlepszy pomysł. Pozdr FUX :wink:
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 12.06.2005 23:20

z Bratysławy do Puli jechalem ostatnio 6 godzin
przez Maribor własnie
do BA z granicy PL 3,5 -4 godziny
dodaj do tego ile potrzebujesz na dojechanie do Chyznego
27 to zdecydowanie przesada
salkos
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 21.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) salkos » 13.06.2005 15:19

mnemonic napisał(a):ale trzeba odjac od 27 godz. - 3 godz. bo liczylem z elblaga. wiec i
A jak na tej trasie ze stacjami LPG ?


Ja jechałem z Puli do Warszawy niecałe 16 godzin z dużą przerwą obiadową + kilka mniejszych na odpoczynek.

Z gazem nie ma kłopotu. Na tej trasie ja tankowałem w Rovinj (CRO), Kozinie (SLO), Loipersdorf (A), Bratysławie (SK) i Polsce.
paula71
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.04.2005
Do NOYLE !!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula71 » 14.06.2005 13:44

Witaj,
Mam kilka pytan dotyczacych trasy ( Kraków - Pula ale przez Chyzne) a widze że jestes doswiadczony .
Czy mozesz mi podac do ciebie adres mailowy na priv? Napisałabym o co mi chodzi , z góry dziekuję !!!
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 14.06.2005 15:09

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :D
pavcio
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavcio » 21.06.2005 14:27

Hej .. Wrocilem z Rovinj i Puli w zeszla sobote .. jak dla mnie to jest najszybsza trasa pod warunkiem ze nie chcesz sie zatrzymywac na zwiedzanie po drodze. jak chcesz przeleciec to jest to bardzo dobra trasa. Od razu mowie nie kupuj na Polskiej granicy winiety na Austrie bo zawyzaja cene .. kup na Autriackiej granicy..
Lpg Cieszyn potem przed granica z Austria tak z 10 km potem Chorwacja (nie oplacalo sie zjezdzac i szukac na Slowenii lpg .. szkoda mi bylo czasu - 300km na benzynie na autostradzie nie boli)
Jadac przespalem sie pod Wiedniem na parkingu 2,5 godziny wiec "tam" zajelo mi 22 godz natomiast "z powrotem" wypoczety wzialem trase na raz i z Puli do Wawy z zakupami w Cieszynie (30 min) bylem w 16 godzin. (1340km)

Zadna inna trasa bym tak nie zrobil.
Na winiety wydalem w jedna strone około 90 zł. paliwko z gazem 180zł czyli w dwie osoby za 270 zł. da rade (mam 2.0 silnik wiec koszty chyba nie duze)

pozdrawiam .. jak masz pytanka to adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
hej
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone