Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.09.2023 21:34

O, Korfu :)
The greenest of the Greek Islands :)
Znajome miejsca, oczywiście będę zaglądał i czytał
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.09.2023 21:54

piekara114 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Ja już kilka chorągiewek postawiłam...
Podeślij na priv te miejsca, jeśli możesz.

Jasne, że mogę. Zaraz wysyłam :czytaj:
Poszło :) .
Ostatnio edytowano 19.09.2023 22:17 przez wiola2012, łącznie edytowano 1 raz
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.09.2023 22:10

yarko2000 napisał(a):Jestem, czytam i oglądam :)

Cześć Jarku!
Fajnie, że jesteś :) .
tony montana napisał(a):O, Korfu :)
The greenest of the Greek Islands :)
Znajome miejsca, oczywiście będę zaglądał i czytał

Cześć Tony :D
Przed wyjazdem zaglądałam często do Twojej relacji. Dzięki :proszedzieki:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 19.09.2023 22:36

mysza73 napisał(a):W sumie to fajnie się te PLANY zmieniały :lool:

Cześć Agnieszko!
U nas to tak jakby standard :lol:
mysza73 napisał(a):Popatrzę, poczytam ... może na zaś się nada :mg:

Kiedyś te Cyklady się skończą, to może ruszysz na zachód ;) .
maslinka napisał(a):A jednak Grecja była :mg: No i rafting - super! :D Mam świetne wspomnienia.
Będę zaglądać z przyjemnością.

Cześć Agnieszko!
Tak, rafting musiał być , po tylu latach odkładania … A Grecja tak jakoś się wkręciła :lol: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13069
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.09.2023 21:33

wiola2012 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Popatrzę, poczytam ... może na zaś się nada :mg:

Kiedyś te Cyklady się skończą, to może ruszysz na zachód ;) .
No ale jest jeszcze Dodekanez :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 20.09.2023 21:54

Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023
Zachodnie Bałkany

W drodze do Omisia

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jaka jestem zadowolona :verryhappy: .
Do samego celu ani jednej „chorej”* granicy.

* tzn. z długim oczekiwaniem na przejazd
Wyjeżdżamy w czwartek po południu około 16:30. Moglibyśmy ciut wcześniej, ale tuż przed wyjazdem szaleje jakaś burzowa nawałnica. Lepiej przeczekać. Poukładałam pięknie bagaże w samochodzie, chyba pierwszą nagrodę w tetris bym wygrała ;) , ale zdjęcia nie zdążyłam zrobić, bo burza wzięła nas z zaskoczenia. Tak jest co roku, jak na zawołanie. Powinnam zapamiętać i nie picować samochodu, ale ten typ tak ma :oczko_usmiech: . Ja picuję przed wakacjami, a mąż po. Podział obowiązków 8)
Wskakujemy więc do auta w międzyczasie i ruszamy.
Do Sójek/Bocianów tempo ślimacze. Później autostrada, na której prawie wszyscy jadą lewym pasem.

A1 okolice łodzi (2).JPG


W okolicach Mszany zjeżdżamy z A1 na Jastrzębie Zdrój.
Byłam w tym mieście daaaawno temu z rodzicami :hearts: . Pamiętam, że w porównaniu z innymi znanymi mi miastami było tam bardzo zielono. Podobało mi się. Nawet sklepy były lepiej zaopatrzone niż u nas w centrum :mg: . Wujek twierdził, że to ze względu na górników.
Poprosiłam męża, żeby jechał bardzo powoli, chciałam poobserwować i może sobie jakieś miejsca przypomnieć. Zielono jest nadal , ale poza tym inaczej, wszystko się zmieniło. Tylko uroczy, mały kościółek, do którego ciocia zabierała mnie i swoje dzieci, stał na wzgórzu. A może to inny? Nieistotne i tak przywołał wiele miłych wspomnień :) .
Tuż za miastem tankujemy do pełna, korzystając z wakacyjnego rabatu, który oferuje polski koncern :oczko_usmiech: , zjadamy kolacyjkę i ruszamy na Cieszyn.
Kilka ujęć z drogi, jako dokumentacja fotograficzna.

Okolice Cieszyna (2).JPG

Okolice Cieszyna (3).JPG

Okolice Cieszyna (4).JPG


Przez Czechy jedziemy bezpłatnymi drogami kierując się na Żylinę.

Okolice Cieszyna (5).JPG


Chciałam przetestować nową nawigację - Waze, którą mi syn polecił. Wyznaczyłam trasę do Szombathely i otrzymałam komunikat: dodaj winietę. Zamknęłam okienko, bo stwierdziłam, że po co mam winietę dodawać, skoro już mam. A to chodziło o to, że jak nie dodałam winiety, to Waze przyjęło, że jej nie mam i wyznaczyło drogę darmową. Przez to trochę w Żylinie pobłądziliśmy :oops: . Na szczęście mąż na swoim telefonie współpracował z google i dość szybko wróciliśmy na właściwą drogę.

Jest już ciemno. Kilometry autostrady zostawiamy za sobą. Koło Trenczyna przejmuję „stery”. Cieszę się, bo nudno tak siedzieć ciągle na fotelu pasażera :D .
Nasz kierunek to Bratysława, potem Węgry, a dokładnie Szombathely. Robimy sobie oczywiście przerwy i krótkie drzemki, a na dłuższy odpoczynek wybieramy miejsce gdzieś na „86”.
Drogę do Chorwacji przez Słowację i Węgry wybraliśmy z powodów czysto ekonomicznych . Przez te państwa będziemy wracać do domu, więc wykupiłam miesięczne winiety. Osobiście wolę trasę przez Czechy i Austrię . Tylko ta druga opcja wiązałaby się z dodatkowymi winietami.

Granicę będziemy przekraczać w Letenye/ Gorican . Kilka podążających w przeciwnym kierunku aut ma polskie rejestracje. Pewnie nam zazdroszczą :)
Na pierwszej chorwackiej stacji benzynowej jesteśmy wczesnym rankiem . Tankujemy po 1,36 Euro/litr ON. Przyzwoicie :spoko: .
Ruch na autostradzie jest spory, ale nie ma tragedii, nawet Lućko płynnie. Co prawda jest jeszcze dość wcześnie.
Widoki za szybą są miłe dla oka i dawno nieoglądane :) . Jak tu zielono!

1.JPG

2.JPG


Wspominamy nasze „pierwsze razy” w Chorwacji, wtedy jeszcze z dziećmi: tunel ciepło-zimno, widoczki, ochy i achy, cykadełka ….

Tunel Sveti rok.JPG


A oto i obowiązkowy przystanek- ulubione odmorište, a na planie głównym nasz niezawodny przyjaciel :D .

4.JPG


Widoki piękne, po powrocie do domu porównałam zdjęcia. Nic się nie zmieniło :hearts:, no może my troszeczkę ;)

6.JPG

7.JPG

8.JPG

5.JPG

10.JPG


Nie odpoczywamy długo bo na dworze jest duszno i straszliwy upał. Mamy już naprawdę blisko do celu.
Tu już zjechaliśmy z autostrady.

12.JPG

13.JPG


Zdjęć robię mało, skupiam się na rozglądaniu i podziwianiu. Jeszcze chwila i jesteśmy na miejscu. Nie udało nam się znaleźć w samym Omisiu sensownej miejscówki, bo na 2 noce gospodarze nie chcą w sezonie wynajmować. Zatrzymamy się w Lokva Rogoźnica :hut: .

:papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.09.2023 15:23

mysza73 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Popatrzę, poczytam ... może na zaś się nada :mg:

Kiedyś te Cyklady się skończą, to może ruszysz na zachód ;) .
No ale jest jeszcze Dodekanez :lol:

To do emerytury Ci starczy :lol: . Nasze następne greckie wakacje też będą gdzieś po wschodniej stronie, bo jońskie już mamy zaliczone . Prawdopodobnie Cyklady, chyba, że Karpathos :D .
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2226
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 21.09.2023 15:32

Też tak mam z tym samochodem. Przed wyjazdem szoruję, żeby się lśnił jak ... a nie ważne :rotfl:
A już na następny dzień jest często urypany :lool: Takie schorzenia :glupek:

Lokva Rogoznica - byliśmy tam w trakcie jednego z wyjazdów. Bardzo fajnie wspominam, ciekawe czy znajdziemy wspólne miejsca :serduszka:

pozdrawiam, Michał
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12193
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.09.2023 15:40

Ślicznie wyglądasz :tak:
Lubię tę zieloną Chorwację.
I drogę na wakacje.
Ona zawsze jakoś szybciej mija niż powrotna :rotfl:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 21.09.2023 18:37

majkik75 napisał(a):Lokva Rogoznica - byliśmy tam w trakcie jednego z wyjazdów. Bardzo fajnie wspominam, ciekawe czy znajdziemy wspólne miejsca :serduszka:
pozdrawiam, Michał

Lokva była dla nas miejscem na nocleg, głównym celem był Omiś, ale i tak było bardzo fajnie :) . Pewnie nie da się w Lokvie nie znaleźć wspólnych miejsc :lol:
Kapitańska Baba napisał(a):Ślicznie wyglądasz :tak:

Dzia :calus:
Kapitańska Baba napisał(a):Lubię tę zieloną Chorwację.
I drogę na wakacje.
Ona zawsze jakoś szybciej mija niż powrotna :rotfl:

Oj tak, droga na wakacje to takie preludium do wyczekiwanego urlopu. Doceniam zalety podróżowania samolotem, ale to nie to samo. :hearts: No i te widoki :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15707
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.09.2023 19:09

wiola2012 napisał(a):Doceniam zalety podróżowania samolotem, ale to nie to samo. :hearts: No i te widoki :D
Oj tak :hearts: :hearts:
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 278
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 22.09.2023 10:36

Staliśmy w tym roku na tym samym odmorište :) trochę inaczej je zapamiętałam, bo po nocnej ulewie było zalane wodą po kostki :cojest: ale widoki piękne oczywiście.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 22.09.2023 17:14

Bbee88 napisał(a):Staliśmy w tym roku na tym samym odmorište :) trochę inaczej je zapamiętałam, bo po nocnej ulewie było zalane wodą po kostki :cojest: ale widoki piękne oczywiście.

W wakacje Wam się trafiła taka ulewa czy byliście wcześniej? My to wprost marzyliśmy o deszczyku :D .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.09.2023 22:44

Przewijam stronkę ...
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.09.2023 22:45

:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wakacyjna podróż w znane i nieznane 2023 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone