Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje w Chorwacji z psem?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vinc
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.01.2015
Re: WAKACJE Z PSEM :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) vinc » 30.01.2015 13:04

W tamtym roku bez problemu znaleźliśmy apartament gdzie można przyjechać z psem, jedżąc po europie jeszcze nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem noclegu :) Oczywiście przed przyjazdem zawsze pytam właścicieli. Nigdy tez nikt nie sprawdzał dokumentów, ogólnie mam wrażenie, że wszędzie akceptują czworonogi :)
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 02.02.2015 20:56

My w tym roku w sierpniu po raz czwarty w to samo miejsce Starigrad Paklenica ,ale pierwszy raz z psem,a dokładnie z 10 miesięczną wtedy sunią.Nasi gospodarze zgodzili się na przyjazd powiększonej rodziny, o rozmiar psa nie pytali ,a nasze czteromiesięczne maleństwo wazy już 20 kg więc w sierpniu pewnie około 40-45 będzie :oops:
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 10.02.2015 08:34

podpowiedzcie jak wiecie czy są jakieś szczególne wymogi dotyczące podróży psiaka?mamy kupione legowisko do bagażnika samochodowego i chcemy dorobić uchwyt do wpinania pasów,ale czy to wystarczy w krajach tranzytowych?
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 10.02.2015 08:56

To jeszcze paszport i w drogę :)
Nasze psy też podróżują w bagażniku, ale bałabym się poprzypinać je pasami. Na tylnym siedzeniu to tak, ale w bagażniku nie miałabym po drodze wglądu czy się np. nie poplątały. Jadą w legowiskach i tyle.
Wiem, na temat bezpieczeństwa przewożenia psów w bagażniku napisano wiele. Nasze oddzielone są od przedziału dla pasażerów, specjalnie zakupioną na tę okoliczność kratą.
Kasikowa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 02.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasikowa » 10.02.2015 12:00

Jak jechaliśmy w zeszłym roku, pierwszy raz z psami :-) to zaczęłam zauważać więcej ludzi podróżujących ze swoimi pupilami - ale to chyba normalne :-) Zmierzam do tego, że większa część psów jadących w bagażnikach, była w klatkach kennelowych.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 10.02.2015 12:18

Tak, dla bezpieczeństwa klatki są polecane, chyba nawet w niektórych krajach /nie po drodze do Chorwacji:)/wymagane.Tylko psy muszą być przyzwyczajone do przebywania w kennelach. Moje nie są.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 11.02.2015 09:33

my na razie uczymy się jeździć w bagażniku,bo mi się psina już na rączkach u pasażera nie mieści.w niedziele jechała pięknie,ani razu już nie pisnęła,fakt że dostała swoją porcję chrupek zamkniętych w plastikowym pojemniku,pachniało,grzechotało i miała zajęcie :D

Belluna nawet nie wiesz jakbym chciała już w droge się pakować :D

Kasikowa my nie zmieścimy takiej klatki do bagażnika,choc na pewno było by bezpieczniej :?
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 11.02.2015 13:04

http://www.petnetstore.pl/pl,prod,maels ... ,,165.html
My posiadamy coś takiego i w tym przewozimy psa. Łatwo się składa, można obok psa umieścić bagaże. U nas nie ma innej opcji niż przewożenie w takim transporterze, bo inaczej nasz pies po całym samochodzie by wędrował :)
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 11.02.2015 13:34

Fajne te kennelki, ale moje psice to by się nie dały w to zapakować :mrgreen: . One mają w naszym psiowozie cały bagażnik do swojej dyspozycji. Bagaże jadą na tylnym siedzeniu i w boksie na dachu :)
Żeby nie przechodziły do przodu mają tą kratę - podobna do kiedyś montowanych do "ciężarówek" :D
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 11.02.2015 13:38

loginON
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) loginON » 11.02.2015 14:07

Ja dopytam o taką rzecz. Czy w drodze "do" i "z" Chorwacji jest problem ze znalezieniem noclegu dla rodziny z psem? Wcześniej rezerwujecie takie miejscówki. Będę jechał pierwszy raz i nie wiem dokąd dam radę dojechać, a chcę po drodze nocować.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.02.2015 14:33

loginON napisał(a):Ja dopytam o taką rzecz. Czy w drodze "do" i "z" Chorwacji jest problem ze znalezieniem noclegu dla rodziny z psem? Wcześniej rezerwujecie takie miejscówki. Będę jechał pierwszy raz i nie wiem dokąd dam radę dojechać, a chcę po drodze nocować.

Moja rada: lepiej wcześniej przygotować sobie 2 - 4 warianty noclegu "pet friendly" w różnych miejscach po trasie (o ile teraz nie potraficie określić, gdzie ten nocleg tranzytowy wypaść powinien).
Nie wiem, skąd i dokąd dokładnie jedziecie, ale jeśli przejeżdżacie przez Mikulov, to mogę służyć sprawdzonym namiarem, gdzie co roku nocujemy z naszym psiurem po drodze do Polski.
Pozdrawiam
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 11.02.2015 15:08

Od kiedy mamy dwa psy, zawsze robię wcześniej rezerwację na noclegi "po drodze". Wcześniej - przy jednym psie wynajmowaliśmy "w ciemno" w zależności, gdzie udało nam się dojechać, w zasadzie to nigdzie nie było problemu. Niestety przy dwóch nie jest już tak łatwo, więc lepiej mieć zabukowane i uprzedzonych właścicieli o ilości czworonożnych gości i ich wielkości też :D
My śpimy zwykle w Austrii.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 11.02.2015 15:41

loginON napisał(a):W drugiej połowie sierpnia udaję się na 12 dni do miejscowości Igrane, rodzina 2+2+duży pies . Mam już zaklepaną miejscówkę 100 metrów od plaży, dwa pokoje, kuchnia, łazienka, klimatyzacja, internet. Jestem TU nowy, ale z tego co widzę nie można wklejać linków, jeśli jest ktoś zainteresowany mogę wysłaś namiar na mail.


Mogę również prosić o namiary apartamentu na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl - dziękuję z góry. Szukam apartamentu dla dwóch osób + golden, najlepiej małe miejscowości np. Brist, Podaca. Przekopałem już wiele ofert, ale z psami ciężko coś znaleźć. Pozdrawiam. :)
AgaTym88
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaTym88 » 11.02.2015 21:01

Witamy, jesteśmy nowi na tym forum, jak i w temacie Chorwacji.
Chcemy wybrać się 2 osoby + Buldog Francuski w sierpniu od 1 do 16 do tak zachwalanej przez znajomych Chorwacji. Szukamy jakiegoś domku po internecie ale nic nie możemy znaleźć w normalnej cenie.

Czy może, któs z użytkowników forum ma jakieś namiary na domek/ kwatere/ studio na dwie osoby + psa :) szukamy czegoś niedaleko moża i plaży dość znośnej :) Cenowo do 50 Euro.

Czy ktoś coś słyszał, był, wie ?

Pozdrawiamy AgaTym
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Wakacje w Chorwacji z psem? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone