Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 10.09.2015 18:59

Nocleg jest dokładnie za dwie osoby 18 euro jedziemy do Apartamenty Prlenda - Podaca
winiety już kupione dawno :) ( na Czechy i Austrię )
I koniec tematu, nie jest to wasza sprawa za ilę jade itp
Ja chciałam tylko się dowiedzieć O CENY JEDZENIA W KNAJPACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 10.09.2015 19:09

A co do Dubrownika to z miejscowości podaca nie jest do niego tak daleko, jeziora chcemy odwiedzić plitwickie a z tego co widziałam to ceny mają w kunach : )
A co do apartamentów to są w dobrym standardzie bo już w innym wątku normalne ludzie mi odpowiedzieli, bez obrażania mnie, dodam że jedziemy poza sezonem więc stąd 18 euro ( w tym jest klimatyczne )
Z chłopakiem taki mamy budżet i tego się będziemy trzymać, i dziękuje tym osobą które jednak w normalny sposób wyraziły swoją opinie, gdzie nawet krytyka była normalna i na poziomie
Wyjeżdżam 20. 09 wracam 29.09 , wszystko dokładnie potem opiszę : )
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2015 19:13

Nikt się ciebie nie pytał za ile jedziesz. Sama to napisałaś.
A co do cen to wystarczyło parę stron wstecz przeczytać.
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 10.09.2015 19:23

Nikt nie pytał ale, wszystkich dziwi skąd taki budżet : )
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 10.09.2015 20:04

msfotoo napisał(a):A co do Dubrownika to z miejscowości podaca nie jest do niego tak daleko, jeziora chcemy odwiedzić plitwickie a z tego co widziałam to ceny mają w kunach : )
A co do apartamentów to są w dobrym standardzie bo już w innym wątku normalne ludzie mi odpowiedzieli, bez obrażania mnie, dodam że jedziemy poza sezonem więc stąd 18 euro ( w tym jest klimatyczne )
Z chłopakiem taki mamy budżet i tego się będziemy trzymać, i dziękuje tym osobą które jednak w normalny sposób wyraziły swoją opinie, gdzie nawet krytyka była normalna i na poziomie
Wyjeżdżam 20. 09 wracam 29.09 , wszystko dokładnie potem opiszę : )

Szanowna Koleżanko....cieszy mnie bardzo,że spędzicie swój wspaniały pobyt w Chorwacji w Podacy!! Ja "odkryłem" ją w 2010 roku i 2 tygodnie temu zakończyłem swój 6 kolejny pobyt w tej jakże cudownej miejscowości!! Do Dubrownika masz 110 km ..(niestety nie po autocestach),,około 3 godziny jazdy! Proponuję pojechać do Mostaru...to w Hercegovinie,,,dobre wina i rakije w Podacy kupicie u Rade Kvesica na Hercegovackiej 1,,,,powiedzie że jesteście od Bogdana z Polski! Życzę cudownego wypoczynku!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2015 20:06

msfotoo napisał(a):Nikt nie pytał ale, wszystkich dziwi skąd taki budżet : )



Ja bym jednak proponował zejść na ziemię, chyba że to jest głupia prowokacja :roll:

Z Gliwic do Podacy i z powrotem,
wliczając w to wycieczkę do Dubrownika oraz do Plitwic,
nabijecie z 3000 kilometrów :!: 8)

Autogaz, cena około 2 złote za litr. Sam autogaz będzie was kosztował około 500 złotych. :!: :!: :!:

Jeśli dodamy do tego koszt winietek i koszt przejazdu autostradą chorwacką, to dodajcie do tego z 350 złotych

Noclegi, 7 dni po 18 euro, to około 500 złotych

Mamy już 1350 złotych :!:

Doliczamy koszt wstępu do Plitwic ( 220 kun ), parking ( 7 kun za godzinę ) i prowiant na miejscu.
Mamy 150 złotych :!:

Cóż, w tej sytuacji zostaje wam 0 ( słownie ZERO )
złotych na restauracje, lody, piwo, wizyty w chorwackich sklepach i zakup prowiantu w Polsce, wszelkie inne wydatki :!: :!: :!: 8)
Jarek_Lodz
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 23.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek_Lodz » 10.09.2015 20:40

wczoraj wrocilismy z Dubrovnika, cena za parking 40 kn/sat

nie wierzylem ze mozna miec taka cene za godzine (na ulicy), myslalem ze to za dzien.

pozdrawiam
Jarek
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 10.09.2015 21:05

Jarek_Lodz napisał(a):wczoraj wrocilismy z Dubrovnika, cena za parking 40 kn/sat

nie wierzylem ze mozna miec taka cene za godzine (na ulicy), myslalem ze to za dzien.

pozdrawiam
Jarek

....a wystarczy zaparkować 3 km od Centrum ..spacerek i,,,
http://www.sanitat.hr/parking
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 11.09.2015 00:36

VONPLES napisał(a):
Jarek_Lodz napisał(a):wczoraj wrocilismy z Dubrovnika, cena za parking 40 kn/sat

nie wierzylem ze mozna miec taka cene za godzine (na ulicy), myslalem ze to za dzien.

pozdrawiam
Jarek

....a wystarczy zaparkować 3 km od Centrum ..spacerek i,,,
http://www.sanitat.hr/parking


Albo wjechać na Srd (parking na górce za darmo) i zjechać i wrócić kolejką.
Jak się posiedzi kilka godzin w Dubrowniku, to kolejka się "zwraca" :mrgreen:
:papa:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 11.09.2015 20:07

Lednice napisał(a):
msfotoo napisał(a):Z Gliwic do Podacy i z powrotem,
wliczając w to wycieczkę do Dubrownika oraz do Plitwic,
nabijecie z 3000 kilometrów :!: 8)

Autogaz, cena około 2 złote za litr. Sam autogaz będzie was kosztował około 500 złotych. :!: :!: :!:

My zrobiliśmy 2800km na tegorocznym wyjeździe.
Średnie spalanie wyszło bardzo zgrubnie licząc ok 10l/100km nie przekraczając 140 km na autostradach.
Za samo LPG wydaliśmy 620 zł.

Koszty można ograniczyć bardzo prosto, jadą dwie osoby, dwa budżety i koszty dzielą się na połowę :)
Większość z nas kombinuje rodzinny budżet a ludzie młodzi często robią ściepe, jadą jednym autem, dzielą proporcjonalnie i potem wychodzą śmieszne kwoty :)
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 14.09.2015 08:24

sdolas napisał(a):Koszty można ograniczyć bardzo prosto, jadą dwie osoby, dwa budżety i koszty dzielą się na połowę :)
Większość z nas kombinuje rodzinny budżet a ludzie młodzi często robią ściepe, jadą jednym autem, dzielą proporcjonalnie i potem wychodzą śmieszne kwoty :)


Uwzględniając cenę kwatery 18 a nie 8 euro, jak wcześniej podawała, i do tego winiety oraz dystans do pokonania muszę zweryfikować, to co wcześniej powiedziałem. Nie dadzą rady budżetu na dwie osoby zamknąć w 1500zł. Chyba że faktycznie coś uśrednią, zcałkują, zróżniczkują.
Mnie za samo paliwo i kwaterę wychodzi ponad 1200, bo nie wierzę, że jadąc autostradami zejdzie się z paliwem poniżej 700plnów, chyba że mimo wszystko wrzucą piąty i bieg i na małym gazie 90km/h. Tylko po co wtedy hajłej? Nieważne...
Zostaje niecałe 300plnów. Ino że już kupili winiety AU i CZ czyli minus jakieś 140plnów. Już mi się nie chce odejmować, bo się gubię, ale wychodzi mi, że nawet kupując jedzenie w Biedronce będzie ciężko zmieścić się w 1500zł w siedem dni. Boję się jej cokolwiek doradzać, bo już i tak jest obrażona. Niemniej jednak przydałoby się trochę gotówki w skarpetę tak na wszelki wypadek.

Pytała o ceny:
- porcja lodów - 7-8kun,
- piwo w markecie to ok. 5-7kun,
- wyrób nieakcyzowany - 40-50kun/litr,
- ceny chleba nie pamiętam, bo jako zwykły pijak zawsze brałem razem z piwem i jogurtem :-| ...takie pakiety.

Reasumując "kalkulację za tysiąc pińcet" z ciekawością będę obserwował ten i inne wątki czekając na relację. Póki co zakończę cytatem z klasyka: "...Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom 8O. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić..."
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 14.09.2015 08:45

Gizmowy napisał(a):- ceny chleba nie pamiętam, bo jako zwykły pijak zawsze brałem razem z piwem i jogurtem :-| ...takie pakiety.


min 7 kun trzeba liczyć za zwykły chleb
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 14.09.2015 09:03

toomas napisał(a):
Gizmowy napisał(a):- ceny chleba nie pamiętam, bo jako zwykły pijak zawsze brałem razem z piwem i jogurtem :-| ...takie pakiety.


min 7 kun trzeba liczyć za zwykły chleb


W Trpanj taka duża bułka paryska 9kn, 9,5kn takaż sama, ale z mieszanej mąki ( trochę mniej puchata i bardziej zwarta w strukturze :-) )
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 19.09.2015 08:37

Ceny z pekary w Primosten.

Chleb "z pod peki" - duży - 12 Kn
Bagietka - 8 Kn
Bułki (takie łączone po 8 szt) - 8 Kn
Chleb ciemny z ziarnami - 8 Kn
Ciabatta - 15 kn/Kg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.09.2015 10:25

Już nie długo ceny pójdą ostro w dół jeśli do Chorwacji nadal będą islamiści napływać...wtedy będą prosić aby wziąć apartman nawet za 20 ojro... :D
Tego zachłannym Chorwatom życzę... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone