Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W tym roku ceny ostro w górę?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 04.08.2015 23:42

papia napisał(a):Witaj Majeczko! dzięki za informację dotyczącą fajnej konoby, jestem w Zavalaticy, więc to prawie na miejscu. Mam jednak pytanie dotyczące Dubrownika, nie wiesz czy pływa tam z Korculi jakiś katamaran, żeby zostawić samochód na miejscu? Pozdrawiam serdecznie. :papa:


:D Witam, degustowaliście już w Konopicy?

Co do Dubrovnika, wiem, że na pewno pływa tam katamaran, ale nie można liczyć na powrót w tym samym dniu. Podobnie zresztą jest z Jadrolinją i jej trasą wzdłuż wybrzeża.

Polecam Wam natomiast Dubrovnik w drodze powrotnej.
Mieszkaliśmy wówczas kilka dni w BiH i dojeżdżaliśmy do Dubrovnika ok. 30 km. O ile będziesz zainteresowany podam Wam lokalizację świetnego hotelu.

p.s. Jakie wrażenia z Zavalaticy? Wg mnie ceny tylko nieznacznie różnią się od naszych


Pozdrawiam :D
sikorka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 13.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sikorka » 05.08.2015 08:57

agatka9082 napisał(a):Dokładnie, jechałam i bałam się o ceny ale byłam mile zaskoczona.
Rogoznica
Kalmary 30 Kun
Pizza 40-50 Kun
Piwo w knajpach 15-20 Kun
Piwo sklep 7 w górę
Hamburger (duzy) 23 Kun
Ogolnie miesa brałam tylko 2 razy i ciesze sie ze brałam z Polski, bo mi nie smakował, za półmisek na 2/3 osoby płaciłam 120 Kun ale nie smakowało.


Rogoznica za niecałe 3 tygodnie.Jest, więc szansa ,że nie zbankrutuję :D
Marek40
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1713
Dołączył(a): 30.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek40 » 07.08.2015 20:21

Koenig napisał(a):Ktoś tu pisał o drogich ziemniakach. W Konzumie płaciłem ostatnio 2.99kun za kg, więc cena nie zwala z nóg. Jedynie smak jest jakiś niespecjalny...
Ceny są jakie są, wyższe niż u nas ale w końcu to urlop :)

Ja też miałem okazję kupić w tej cenie ale były wielkości orzechów włoskich więc podziękowałem
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 08.08.2015 09:53

Witaj Majeczko!
Byliśmy w Konopicy wczoraj i w tym samym dniu pojawiły się w studenacu reklamy konoby. Jedzenie rzeczywiście bardzo smaczne, a otoczenie przyjemne. Zapłaciliśmy 470 kn za sześć osób i najedliśmy się solidnie.

Zavalatica jest taka jak lubię, klimatyczna, swojska, super miejsce, a nasi gospodarze to już sama słodycz. Z taką życzliwością się w Cro jeszcze nie spotkałam ( jestem 11 raz).

Jeśli chodzi o Dubrownik to chętnie skorzystam z namiaru hotelu, gdybyś mogła mi przysłać na maila to będę bardzo wdzięczna. Bardzo by mi zależało, bo chciałam polecić znajomym , którzy są z nami w Zavalaticy i Dubrownika jeszcze nie widzieli.

Pozdrawiam serdecznie :papa:
papia
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 01.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) papia » 08.08.2015 10:00

Witam !
Dla uspokojenia wszystkich wyjeżdżających ceny w Chorwacji są bardzo podobne do zeszłorocznych. Oczywiście można kupić ziemniaki w ścisłym centrum starówki za 12 kn, ale po co , gdy w Tommym są po 4, 5 kn. Pomidory 5kn, duży chleb 10kn. Naprawdę nie ma żadnego szaleństwa. Pozdrawiam :papa: :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.08.2015 00:35

papia napisał(a):Witaj Majeczko!
Byliśmy w Konopicy wczoraj i w tym samym dniu pojawiły się w studenacu reklamy konoby. Jedzenie rzeczywiście bardzo smaczne, a otoczenie przyjemne. Zapłaciliśmy 470 kn za sześć osób i najedliśmy się solidnie.

Zavalatica jest taka jak lubię, klimatyczna, swojska, super miejsce, a nasi gospodarze to już sama słodycz. Z taką życzliwością się w Cro jeszcze nie spotkałam ( jestem 11 raz).

Jeśli chodzi o Dubrownik to chętnie skorzystam z namiaru hotelu, gdybyś mogła mi przysłać na maila to będę bardzo wdzięczna. Bardzo by mi zależało, bo chciałam polecić znajomym , którzy są z nami w Zavalaticy i Dubrownika jeszcze nie widzieli.

Pozdrawiam serdecznie :papa:


:D cieszę się, że Konopica Wam się spodobała, polecam również konobę w dole portu. Sałatkę z hobotnicy i platę rybną, chociaż mój mąż zdecydowanie wolał mięsną.

Namiary na Dubrovnik wyślę na PW.

:papa:
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 08.09.2015 20:57

Kilka cen na żywo :) z primosten
Jabłka - 4, 99 HRK / Kg - studenac
Winogrona 6, 99/HRK kg - konzum
Piwo (karlovacko/ozujsko) - 16,99 HRK 2l konzum
ser zółty 32,99 HRK/kg
pomidory 10 HRK/kg stragan centrum Primosten
małże 20 HRK/ Kg - targ rybny Primosten
Dorada 80 - 100 HRK/Kg - targ rybny Primosten
Okoń morski (brancin) 100 HRK/ kg - targ rybny Primosten
sybilski
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sybilski » 09.09.2015 15:49

agatka9082 napisał(a):Dokładnie, jechałam i bałam się o ceny ale byłam mile zaskoczona.
Rogoznica

Piwo sklep 7 w górę


W Rogoznicy były tylko małe sklepiki, więc i ceny adekwatne. A ile to samo piwo w supermarkecie w Szybeniku?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 09.09.2015 16:10

Kobal66 napisał(a):Kilka cen na żywo :) z primosten
Jabłka - 4, 99 HRK / Kg - studenac
Winogrona 6, 99/HRK kg - konzum
pomidory 10 HRK/kg stragan centrum Primosten
Dorada 80HRK/Kg - targ rybny Primosten

Te same produkty, te same sklepy, pomidory i ryby na straganie - takie same ceny ale w Rogoznicy ,
masarnia - mięso mielone już przyprawione i uformowane na cevapcici lub pljeskavicę 50kun za kilogram.
Ceny z wczoraj.
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015
Re: PODACA 2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 09.09.2015 20:05

Mam pytanko, z racji tego że jedziemy pierwszy raz na Chorwacja, to ile gdzieś trzeba mieś ze sobą kun i euro ? I czy wogole brać euro ( na zakupy, jedzenie, pamiątki itp )
pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2015 20:35

msfotoo napisał(a):Mam pytanko, z racji tego że jedziemy pierwszy raz na Chorwacja, to ile gdzieś trzeba mieś ze sobą kun i euro ? I czy wogole brać euro ( na zakupy, jedzenie, pamiątki itp )
pozdrawiam :)

Pierwszy raz jedziecie do Chorwacji :idea:

Jesteś w wątku dyskusyjnym.

Watek do poczytania masz tutaj >>> koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html

Polecam też FAQ :idea:
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 09.09.2015 21:39

Nie można normalnie odpisać tylko odsyłać do innych wątków ? :) zadałam proste pytanko
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.09.2015 21:54

msfotoo napisał(a):Nie można normalnie odpisać tylko odsyłać do innych wątków ? :) zadałam proste pytanko

To nie jest proste pytanko bo jednemu wystarczy 1000 euro a inny Ci powie, że 5000 będzie w sam raz. Janusz dobrze Ci radzi, poczytaj wątek i dowiesz się wszystkiego :wink:
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 09.09.2015 21:56

No dobrze ale możecie doradzić osobie która jedzie pierwszy raz i np powiedzieć jakie są ceny w restauracjach ile gdzieś kosztuje kadarka itp
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 09.09.2015 22:00

msfotoo napisał(a): kadarka

Obrazek
Sorki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
W tym roku ceny ostro w górę? - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone