Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu wąskich uliczek, czyli Chorwacja 2007 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.12.2008 08:42

Co za dyskryminacja - nie można motocyklem na drugą stronę przez Tunel Pitve...
Ciekawe dlaczego? Jak można tam dojechać inaczej?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.12.2008 09:21

Ale korki w sezonie przed tunelem 8O
Teraz już wiem, ze we wrześniu można już pozostawić sygnalizację nieczynną :lol:
Miałaś szczęście Maslinko być po "drugiej stronie" przy tak pięknej pogodzie :D, ale za to po falach widzę, ze nieźle wiało 8O

Jacek, istnieje szutrowa droga górą, nad tunelem, może tamtędy należy jeździć motocyklami :roll: Wyczytałem kiedyś na forum, że warto się tamtędy przejechać, ale to już było po moim powrocie i nie wiem jak dokładnie to wygląda.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14806
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2008 09:53

Jacku, zgadzam się, że to dyskryminacja motocykli (bez sensu), ale jak widać nikt się tym nie przejmuje :wink::

Obrazek

W jedną i w drugą stronę jechał przed nami motocykl :D

Kulko, korki niesamowite; w jedną i drugą stronę musieliśmy czekać z 10, 15 minut na wjazd. Zgadza się, pogoda była idealna, a jak wiało i pachniało Jadranem :D
Ostatnio edytowano 24.02.2012 13:26 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 12.12.2008 11:08

JacYamaha napisał(a):Co za dyskryminacja - nie można motocyklem na drugą stronę przez Tunel Pitve...
Ciekawe dlaczego? Jak można tam dojechać inaczej?


Pociesz się, że KAMPERem też nie pojadę. :twisted:

Dzięki Maslinko za fotki tunelu, wiem, że za niski dla mojego "MIŚKA". :cry: Pomogłaś mi w określeniu trasy na 2009. :lol: Pokombinujemy inaczej. :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 12.12.2008 11:27

"Zatunelowy" Hvar - to nasza zaległość. Myślę, że miło mieć zaległości, bo wtedy wiadomo, gdzie wracać :D

:papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 12.12.2008 11:53

JacYamaha napisał(a):Co za dyskryminacja - nie można motocyklem na drugą stronę przez Tunel Pitve...
Ciekawe dlaczego? Jak można tam dojechać inaczej?.

kulka53 napisał(a):Jacek, istnieje szutrowa droga górą, nad tunelem, może tamtędy należy jeździć motocyklami :roll: Wyczytałem kiedyś na forum, że warto się tamtędy przejechać, ale to już było po moim powrocie i nie wiem jak dokładnie to wygląda.


...ale tam potrzebny motocykl crosowy....
Powiem tak: ten zakaz wjazdu jednośladów do tunelu nie jest wcale taki głupi. Nie wiem, ilu z Was podczas pobytu na wyspie zwróciło uwagę, jak wiele na hvarskich drogach w sezonie turystycznym skuterów. Niestety jakieś 70 % to turyści na wypożyczonych skuterach. Wśród nich naprawdę znaczny procent osób, które po raz pierwszy na skuter wsiadły (a zatem zbytnim doświadczeniem w porszaniu się jednośladem nie grzeszą). Jeżdżą fatalnie i niepewnie... a tunel zawsze mokry, nieoświetlony i dość atrakcyjny...(stwarzają autentyczne zagrożenie dla siebie samych oraz dla innych uczestników ruchu).
Oczywiście większość ludzi ma ten znak przed tunelem w tzw. "głębokim poważaniu", ale póki są to osoby, które tunel dobrze znają, dobrze trzymają się w siodle swego mechanicznego rumaka i nie są obdarzone ułańską fantazją (szarże im nie w głowie), to nie mam nic przeciwko. Policja aż tak często tam nie zagląda (zwłaszcza poza szczytem sezonu).
Pozdrawiam
Mdziumka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 22.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mdziumka » 12.12.2008 18:05

beatrycze napisał(a):Maslinko! Jak tam pięknie! Po prostu cudnie!!! :lol: :o Po przeczytaniu Twojej Maslinko relacji i kilku innych na forum, równie wspaniałych, mam wrażenie jakbym wszystkie wakacje spędzała na Hvarze, tak dobrze go poznałam

A ja mam nadzieję, że poznam swój własny, osobisty, Hvar. Oczywiście, że Wasze rady są bezcenne, ale przeczytać a zobaczyć to ogromna różnica. beatrycze, Twój pomysł ze szczoteczką i wyjazdem już, zaraz, bardzo mi się podoba 8).
Maslinko, dzięki za hvarskie klimaty :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14806
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.12.2008 19:46

Tak jak piszesz, Kasiu, zakaz wjazdu jednośladów z pewnością przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa w tunelu, jeśli chodzi o nieostrożność amatorów, którzy pierwszy raz wsiadają na skuter. Szkoda tylko, że stanowi ograniczenie dla ludzi takich jak Jacek, który legalnie tunelem Pitve pojechać nie może...
No, ale co zrobić...

Dagiesza, Miśkowi musi wystarczyć północna strona Hvaru :wink:, za to Wy możecie pokombinować i np. zabrać się ze znajomymi, z kimś "na stopa", jest kilka opcji. Miło mi, że jakoś Cię zainspirowałam do wytyczenia trasy na następne wakacje.

Tymona, ja też mam sporo zaległości i codziennie dzięki Wam dowiaduję się o kolejnych miejscach, w których nie byłam, mimo że były tak blisko...

Mdziumka, na pewno odnajdziesz swoje własne "hvarskie klimaty", bo każdy może znaleźć na tej wyspie swoją zatoczkę, uliczkę czy choćby ścieżkę. Życzę powodzenia :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.12.2008 19:49

Odcinek pierwsza klasa, a opisywane miejsce jeszcze lepsze. Na ścianie wisi nam zdjęcie właśnie z tej części Hvaru :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.12.2008 20:00

maslinka napisał(a):...Szkoda tylko, że stanowi ograniczenie dla ludzi takich jak Jacek, który legalnie tunelem Pitve pojechać nie może...
No, ale co zrobić...


Dziękuję za zrozumienie :). Nawet Stoner i Rossi zalicza czasem glebę
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14806
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.12.2008 17:26

Opuszczamy południową część Hvaru, przejeżdżamy przez tunel. Jesteśmy znów w malowniczo położonej wiosce Pitve. Teraz już wiem, że dużo straciliśmy, że nie przeszliśmy się jej uliczkami. Naszym celem jest tutaj przydrożny stragan, gdzie chcemy kupić suweniry dla naszych rodzin (głównie alkoholowe :))
Na zdjęciu sprzedawca razem ze swoim asortymentem :wink::

Obrazek

Zaopatrujemy się w wino (białe i czerwone), prosek i rakiję :)

Ale zanim dotrzemy na camping, musimy jeszcze pojechać do Starego Gradu. Mąż obiecał mi spacer po starówce. Zatem krążymy po wąskich uliczkach, po nabrzeżu, delektując się tymi ostatnimi godzinami spędzonymi na wyspie. Miasteczko jest bardzo urokliwe, na pewno tu jeszcze wrócimy i zwiedzimy je dokładniej:

Obrazek

Obrazek

W ręce trzymam wyjątkową pamiątkę, która teraz zdobi ścianę naszej sypialni - mapę Chorwacji stylizowaną na dzieło XVIII-wiecznych kartografów :D:

Obrazek

Po spacerze i jakże owocnych zakupach możemy już jechać na camping.
Zaczynamy przygotowania do "zielonej nocy" na Hvarze, która jest też imprezą pożegnalną Roksy i jej mężczyzny, bo jutro wracają oni do Polski. (My zostajemy jeszcze tydzień w Cro :)).

Grillujemy pyszne mięsko - kurczaka z czosnkiem i ajvarem :D:

Obrazek

Do tego sałatka z pomidorów, ogóreczki, maslinki :wink:, wszystko palce lizać :D:

Obrazek

No i oczywiście vino domaci, duuużo wina..., bardzo dużo wina :twisted:, w końcu to "zielona noc" :D
Impreza kończy się gdzieś koło drugiej. Jutro rano przyjdzie nam znowu pokonać trasę Jelsa - Sucuraj i wsiąść na prom. Oj, ciężko będzie :!: :D
Laku noć :papa:
Ostatnio edytowano 24.02.2012 13:27 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
beatrycze
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatrycze » 14.12.2008 22:13

Mdziumka! To jesteśmy już dwie pozytywnie zakręcone! :lol: Pozdrawiam :papa:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 15.12.2008 10:19

A tutaj pięknie, ciepło,słonecznie od razu się lepiej robi :lol: :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 15.12.2008 11:30

A na zdjęciu alkomat... który był chyba zepsuty, z tego co pamiętam, bo w miarę trwania wieczoru, pokazywał coraz to mniejszą ilość promili :twisted:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.12.2008 11:42

To musiał być zepsuty.... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
W poszukiwaniu wąskich uliczek, czyli Chorwacja 2007 :) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone