Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu Jožina z bažin

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.06.2010 14:53

maslinka napisał(a):Nomadzie, jakoś przeżyjecie :wink: Jožin z bažin będzie, nawet nagi, jeśli chcesz :wink: :lol:


;) :twisted:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2010 14:54

Roksa_ napisał(a):
maslinka napisał(a):Nomadzie, jakoś przeżyjecie :wink: Jožin z bažin będzie, nawet nagi, jeśli chcesz :wink: :lol:


;) :twisted:

Hehe, ok, to jest dowód :D Słowo się rzekło, to będzie :lol:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 10.06.2010 18:11

dangol napisał(a):Oczywiście, że Jožin :D :!:


Jožin jest ruchliwy i przeważnie jednak ubrany (tutaj pod Śnieżnikiem) :wink:

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2010 20:20

longtom napisał(a):
dangol napisał(a):Oczywiście, że Jožin :D :!:


Jožin jest ruchliwy i przeważnie jednak ubrany (tutaj pod Śnieżnikiem) :wink:

Obrazek

Tak, to na pewno też jest Jożin :lol: Szkoda, że przeważnie ubrany :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2010 20:30

4 czerwca - piątek - ciąg jeszcze dalszy :wink:

Wieczorkiem idziemy na spacer brzegiem jeziora.
Lubię sobie popatrzeć z góry :wink::

Obrazek

Zmierzamy w stronę miasteczka (Jedovnic):

Obrazek

Obrazek

Główna ulica w Jedovnicach i restauracja Olšovec (w której będziemy jeść za trzy dni):

Obrazek

A wiedzieliście, że w Czechach też mają Konzuma? :wink::

Obrazek

W drodze powrotnej na camping zatrzymujemy się na jedno Starobrno w knajpce przy tamie :):

Obrazek

Ochładza się momentalnie po zachodzie słońca. Kładziemy się wcześnie, bo już koło 22:00. Właściwie dlatego, że ja marudzę, że mi zimno :roll: Do śpiwora pakuję się w skarpetach narciarskich (najgrubszych, jakie mam :wink:) i grubym dresie. Nad ranem budzę się (z zimna oczywiście) i zakładam dodatkową, specjalnie na tę okoliczność przygotowaną, bluzę z polaru oraz czapkę :o Zasypiam jakoś ponownie i śpię do rana.

Aaaa, zapomniałam napisać, że nasz camping już nie jest taki pusty :D Wieczorem przyjechała jakaś wycieczka dzieci w wieku podstawówkowym. Jak się jutro okaże, to drużyna krykieta :? Całą sobotę będę się odbywały Mistrzostwa Czeskiej Republiki juniorów w krykiecie. Ale o tym (oraz m.in. o wodowaniu kajaka :)) w następnym odcinku :)

:papa:
Ostatnio edytowano 23.02.2012 15:38 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.06.2010 21:21

Rzeczone kufle też mam - sztuk dwa. Nie wiem, jakie są stare. Pamiętam, że jak byłem bajtlem, to już stały w byfyju. Ale wolę cienkie szkło. ;)

A co do nagiego Jożina... ja poproszę Jożinkę. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 11.06.2010 00:13

maslinka napisał(a):Nomadzie, jakoś przeżyjecie :wink: Jožin z bažin będzie, nawet nagi, jeśli chcesz :wink: :lol:


Po raz pierwszy w relacji otrzymałem autorską zgodę na wybór wersji, w której odbędzie się relacja. 8O
Maslinka była przygotowana na obie wersje pozostawiając mi wybór mówiąc:"jeśli chcesz" 8O .

Słowo jeszcze się nie rzekło.
A Wy jaką wersję wybieracie: nagi Jožin z bažin czy nie :?:
"Złota Rybka" :wink: może spełnić jedno życzenie, zapewniając, że...

maslinka napisał(a):Ja zawsze dotrzymuję słowa
:D

Cokolwiek wybierzecie, nie zmarnuję tego jednego życzenia(wyboru) na Jožina. :evil:
A i o wybór mnie nie pytajcie. :lol:
Ważne, że jest pisane z humorem. :lol:
I niech toczy się zamierzonym biegiem wydarzeń.
Wszyscy się dobrze bawią i akcja się rozkręca.

Maslinko :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.06.2010 12:09

nomad napisał(a):Po raz pierwszy w relacji otrzymałem autorską zgodę na wybór wersji, w której odbędzie się relacja. 8O
Maslinka była przygotowana na obie wersje (...)
A i o wybór mnie nie pytajcie. :lol:
Ważne, że jest pisane z humorem. :lol:
I niech toczy się zamierzonym biegiem wydarzeń.
Wszyscy się dobrze bawią i akcja się rozkręca.

Czyli wybór jednak pozostawiasz mnie :D Cieszę się z tego, chociaż wariantów tej relacji mam w głowie sporo i jeszcze nie wiem, którą drogą pójdę :D Na pewno nie tą z Ludwikiem Dornem i Sabą :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.06.2010 12:27

maslinka napisał(a):...

Główna ulica w Jedovnicach i restauracja Olšovec (w której będziemy jeść za trzy dni):

...

Przez całe 3 dni nic nie jedliście :?: 8O TWARDZIELE :twisted: :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.06.2010 12:51

Leszek Skupin napisał(a):
maslinka napisał(a):...

Główna ulica w Jedovnicach i restauracja Olšovec (w której będziemy jeść za trzy dni):

...

Przez całe 3 dni nic nie jedliście :?: 8O TWARDZIELE :twisted: :D

Nic :D Tylko piwo piliśmy :lol: :lol: :lol:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.06.2010 12:57

maslinka napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):
maslinka napisał(a):...

Główna ulica w Jedovnicach i restauracja Olšovec (w której będziemy jeść za trzy dni):

...

Przez całe 3 dni nic nie jedliście :?: 8O TWARDZIELE :twisted: :D

Nic :D Tylko piwo piliśmy :lol: :lol: :lol:

Eeee to lipa a już myślałem, że głodówkę sobie urządziliście :lool:

Zupa chmielowa jest bardzo pożywna ;) :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 11.06.2010 13:10

Musiałam sobie tą piosenkę aż puścić "Jozin z bazin", popłakałam sie ze śmiechu, po raz enty ;)
Fajnie się ogląda, czyta :)
Piwko czeskie niczego sobie :D :lol:
Pozdrówka!!
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.06.2010 13:33

Uzupełniłam braki czytelnicze :lol: Opis obsługi prysznica jak na razie u mnie prowadzi w rankingu opisów praktycznych :lol: :lol: :lol: :lol: Rewelacja! :D
I czekam na te dalsze atrakcje i Józka. Bo to na pewno nie było wszystko na ten temat :D
Uściski serdeczne!!!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.06.2010 13:45

mutiaq napisał(a):Musiałam sobie tą piosenkę aż puścić "Jozin z bazin", popłakałam sie ze śmiechu, po raz enty ;)
Fajnie się ogląda, czyta :)
Piwko czeskie niczego sobie :D :lol:
Pozdrówka!!

Cześć Kasia :D
Cieszę się, że się i pośmiałaś i popłakałaś :D

U-la napisał(a):Uzupełniłam braki czytelnicze :lol: Opis obsługi prysznica jak na razie u mnie prowadzi w rankingu opisów praktycznych :lol: :lol: :lol: :lol: Rewelacja! :D

U-la, fajnie, że Ci się podobało :D W Twoich ustach to szczególnie cenny komplement, bo jestem fanką Twoich opisów :)

Jasne, że to jeszcze nie wszystko na temat Józka :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 11.06.2010 15:52

5 czerwca - sobota: W poszukiwaniu aquaparku

Budzimy się wcześnie rano z dwóch powodów. Pierwszym jest słońce, które już o 7.00 stawia nas na nogi, bo w namiocie robi się strasznie duszno (sporym minusem tego campingu jest brak drzew).
Drugi powód to toczące się dookoła naszego namiotu rozgrywki krykieta :evil: Dobrze, że w łeb nie dostaliśmy :wink:

No cóż, mamy za swoje, skoro się rozbiliśmy na środku placu. Ale któż by przypuszczał, że przyjedzie tu drużyna "krykietowców", a nawet cztery :o Jak wyszliśmy z namiotu, zobaczyliśmy 4 autokary stojące na skraju "naszej" łączki.

Szkoda, że nie uwieczniłam tego na zdjęciu. Ale w tym momencie myślałam o tym, żeby nam nie wybili szyby w aucie, potem zaraz o jedzeniu, a potem to już poszłam się znowu zmierzyć z prysznicową maszyną :twisted: O dziwo poszło duuuużo łatwiej. Woda od początku była, no powiedzmy: letnia (ale nie zimna!) i udało mi się zdążyć na jednej dziesięciokoronówce :)

Od rana strasznie gorąco. Wymyśliłam sobie dzisiaj moczenie się w wodzie. Niestety ta jeziorna średnio się do tego nadaje, głównie ze względu na temperaturę, chociaż czystość też mnie nie powaliła.

Wczoraj w Blansku znaleźliśmy aquapark (w Czechach tak nazywają kąpieliska miejskie :wink:), bardzo fajnie wyglądał, ale niestety był nieczynny. Temperatura woda w basenach wynosiła 15 stopni. Może to był powód :wink:

Z mapki, którą wzięłam z recepcji, wynikało, że w pobliskim Adamovie jest jakiś basen. Upał zaczyna już doskwierać, jedziemy!

Dojeżdżamy do Adamova, który robi na nas fatalne wrażenie. Nieładne przemysłowe miasto, jakieś stare, zdewastowane budynki hut.

Kąpielisko ma się znajdować na drodze wylotowej z miejscowości. Niestety tuż za centrum droga jest zamknięta i nie ma żadnej możliwości objazdu :o Trzeba jechać z drugiej strony. Trzeba by zrobić duże kółko, odpuszczamy to kąpielisko. Pewnie zresztą nieczynne, skoro drogę do niego zamknęli.

Trochę mi smutno, że nie będę się mogła ochłodzić w basenie. Ale jeszcze nie tracę nadziei :wink:

Jak już jesteśmy w okolicach Adamova, jedziemy zobaczyć Huť Františka znajdującą się w Dolinie Józefowskiej, założoną w 1746 roku. W dobrym stanie (oczywiście odrestaurowany) zachował się piec o wysokości 10 metrów.

Całość pięknie się prezentuje już z drogi, więc żal byłoby się nie zatrzymać i nie podreptać trochę wokół:

Obrazek

Obrazek

Wewnątrz pieca jest... ciemno :lol::

Obrazek

I dużo chłodniej niż na zewnątrz :wink:

Kolejną atrakcją turystyczną, którą postanawiamy dzisiaj zobaczyć, jest wiatrak w miejscowości Rudice:

Obrazek

Wewnątrz wiatraka znajduje się muzeum, a przed nim leżą sobie żarna, na których przysiadam :wink::

Obrazek

Niestety nie poszliśmy w stronę Zapadliska Rudickiego (drogowskazy przy wiatraku), bo nie wiedzieliśmy, że warto. Dowiedzieliśmy się po powrocie od moich rodziców. Cóż, będzie co oglądać, następnym razem :)

Gorącoooo... jeszcze bardziej.

- Kochanie, a może otworzyli jednak ten basen w Blansku? Może pojedziemy sprawdzić? (słodki uśmiech)

Mój mąż nie ma ze mną łatwego życia :wink: Zgadza się oczywiście. I oczywiście okazuje się, że basen nieczynny. Oni chyba jeszcze sezonu nie otworzyli. Szkoda, dla nich też, bo nie zarobią.

Ciągle jest wcześnie (Kto rano wstaje... i tak dalej), koło 11:00. Nie chce mi się wracać na camping, bo tam właśnie trwają Mistrzostwa Krykieta. Jożin w taki upał pewnie się schował, więc odpuszczamy NA RAZIE poszukiwania.

Przeglądam mapki i w oko wpadają mi ruiny zamku w Boskovicach, bardzo ładnie się prezentują.
- Może tam pojedziemy, Kochanie? Patrz, jaki fajny zamek :) (A po cichu myślę: "Te Boskovice to duże miasto, może mają tam kąpielisko..." :twisted: :lol:)

Kierunek: Boskovice (jakieś dwadzieścia kilka kilometrów z Blanska). Jeeeedziemy! :D

Słowo daję, nie wiem, co mnie tak wzięło na ten basen... :D

c.d.n.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 15:39 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czechy - Česko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
W poszukiwaniu Jožina z bažin - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone