Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W poszukiwaniu Jožina z bažin

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.06.2010 14:46

Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta :cry: :wink:
Pora więc podgrzać nieco atmosferę :twisted:

Opuszczamy miły zacieniony dziedziniec i okrążamy zamek.
Nagle słyszę ciche pogwizdywanie. Idę za tym gwizdem i docieram do małego stawu, pośród którego, czy mnie oczy nie mylą :?: :D:

Obrazek

Zobaczmy to bliżej:

Obrazek

Jeszcze bliżej :D:

Obrazek

Tak, to On! :D Nie ma wątpliwości. Znaleźliśmy Józka, w dodatku w samym środku bagna :lol: Przyjechał na ryby. Czyżby przerzucił się z pożerania prażan na dietę białkową (tak modną ostatnio :wink:)?

Misja zakończona sukcesem! Możemy jutro wracać do Polski z czystym sumieniem.

(Mam nadzieję, że Ci, którzy oczekiwali nagiego Jožina nie są bardzo zawiedzeni :wink:)

Ale to nie koniec dzisiejszych atrakcji. Maslinka lubi dopiąć swego :twisted: I tym razem tak się dzieje. Na mapie okolicy umieszczonej w centrum Blanska dostrzegam aquapark zaznaczony w miejscowości Vyškov. Oczywiście jeeeedziemy :D

Po drodze mijamy pięknie ukwiecone rzepakiem pola. (Szkoda, że ten rzepak taki alergizujący jest.)

Obrazek

W Vyškovie mamy problemy z trafieniem do owego aquaparku. Kierują nas jakoś dookoła, ale w końcu udaje się. Jest to taki "prawdziwy" aquapark, w polskim rozumieniu tego słowa, czyli pod dachem, z atrakcjami takimi jak zjeżdżalnie i różne bąbelki. Ale obok jest część zewnętrzna, a właściwie osobne kąpielisko "przyklejone" do aquaparku. O to nam chodziło. Wchodzimy!

Jest tu w zasadzie tylko jeden basen pływacki z małymi zjeżdżalniami, ale moje wymagania po mozolnych poszukiwaniach nieco zmalały. Wystarczy mi trochę trawki, coś do zjedzenia, no i oczywiście chłodna woda :) Ta ostatnia jest całkiem zimna, wchodzę z oporami:

Obrazek

Obrazek

Jak widać na zdjęciu, nie ma zbyt wielu amatorów kąpieli. Najgorsze są początki. Jakoś się zanurzyłam i jest mi cudownie :) Jak to człowiekowi czasem niewiele do szczęścia trzeba :wink:

Potem na słoneczko i sięgam po przyjemną lekturę. Coś dla ducha, musi być też coś dla ciała. Jak już zauważył Leszek, 3 dni nic nie jedliśmy :wink: Pora skończyć z dietą chmielową (tylko chmielową), a właściwie włączyć do niej jakieś mięsne elementy...

Zamawiamy kuřecí řízek i hranolky:

Obrazek

Wszystko pyszne, piwo oczywiście najbardziej :wink:

Wracamy na ręczniki, dalej się wylegiwać... :D

c.d.n.
Ostatnio edytowano 23.02.2012 15:47 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.06.2010 14:49

maslinka napisał(a):Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta :cry: :wink:


A kuku :!: :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 15.06.2010 15:06

maslinka napisał(a): Na mapie okolicy umieszczonej w centrum Blanska dostrzegam aquapark zaznaczony w miejscowości Vyškov. Oczywiście jeeeedziemy :D
I udało się, że czynny był. No i widać, że jakoś tłumnie (na Wasze szczęście)nie było :D

maslinka napisał(a):Po drodze mijamy pięknie ukwiecone rzepakiem pola. (Szkoda, że ten rzepak taki alergizujący jest.)
Bo to naprawdę rewelacyjny widok :D

pozdrawiam
:D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.06.2010 15:16

maslinka napisał(a):Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta :cry: :wink:

Pieszczoszka ... :wink:

Słyszu, słyszu ...


:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.06.2010 15:20

weldon napisał(a):
maslinka napisał(a):Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta :cry: :wink:

Pieszczoszka ... :wink:

Może troszkę :wink: Hehe.

Przyznaję się bez bicia, motywacja w postaci Waszych wpisów jest mi potrzebna :) Od razu bardziej chce mi się pisać :D Dzięki, Jacku, Tymono, Piotrze.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 15.06.2010 15:27

Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta

Dzięki, Jacku, Tymono, Piotrze.


a mi? :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.06.2010 15:30

maslinka napisał(a):...motywacja w postaci Waszych wpisów jest mi potrzebna ...

Po to jest pozycja - "Wyświetleń" :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.06.2010 15:37

Krystof napisał(a):
Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta

Dzięki, Jacku, Tymono, Piotrze.


a mi? :wink:

I Tobie, Krystofie, oczywiście :D

weldon napisał(a):
maslinka napisał(a):...motywacja w postaci Waszych wpisów jest mi potrzebna ...

Po to jest pozycja - "Wyświetleń" :mrgreen:

Czasami to nie wystarcza :wink:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 15.06.2010 15:46

Dopinguję :wink: :D
Mam okropną słabość do żółtych pól - rzepak albo słoneczniki - nooo szał dla oka (i nie mówię o alergii :D )
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.06.2010 15:46

Poprawię się :oops:















:papa:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.06.2010 15:49

maslinka napisał(a):
Przyznaję się bez bicia, motywacja w postaci Waszych wpisów jest mi potrzebna :)


No dobra ... Też tu z Wami truchtam :D :D Tylko ostatnio dużo więcej czytam niż piszę :lol: :lol:
Pozdravki :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.06.2010 15:52

U-la napisał(a):Dopinguję :wink: :D
Mam okropną słabość do żółtych pól - rzepak albo słoneczniki - nooo szał dla oka (i nie mówię o alergii :D )

Cześć Ula :D Widzę, że dzisiaj depczę Ci po piętach w innych relacjach :D Pola rzepaku cudnie wyglądają, ale jak sobie kiedyś weszłam w środek takiego pola, momentalnie dostałam wysypki na rękach (która zniknęła jak tylko się stamtąd ewakuowałam).

wojan napisał(a):No dobra ... Też tu z Wami truchtam :D :D Tylko ostatnio dużo więcej czytam niż piszę :lol: :lol:

Witaj, Wojanie :D Truchcikiem zmierzamy już do końca...
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.06.2010 16:43

maslinka napisał(a):
weldon napisał(a):
maslinka napisał(a):Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta :cry: :wink:

Pieszczoszka ... :wink:

Może troszkę :wink: Hehe.

To ja się nie odzywam, bo Cię zapieszczą na śmierć :wink: :wink: :wink:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 15.06.2010 23:21

maslinka napisał(a):Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta :cry: :wink:


A małe wsparcie też się liczy :?: :), bo jeśli dorzucę tylko jedno swoje oczko ;), to jakość Twojej relacji i tak nie ulegnie zmianie, dalej będzie...ciekawie i :oops: ma(s)linkowo. :wink:

A jedno życzenie do "Złotej rybki" wolę zachować na przyszłość. :wink:

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 15.06.2010 23:24

longtom napisał(a):
maslinka napisał(a):
weldon napisał(a):
maslinka napisał(a):Sądząc po liczbie ostatnich wpisów, mało kto już to czyta :cry: :wink:

Pieszczoszka ... :wink:

Może troszkę :wink: Hehe.

To ja się nie odzywam, bo Cię zapieszczą na śmierć :wink: :wink: :wink:

Eee, tam, tego się nie boję :twisted:

nomad napisał(a):A małe wsparcie też się liczy :?:

Jasne, że się liczy! Ale Twoje wcale nie jest małe :D
Hmm... ciekawa jestem tego życzenia...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czechy - Česko

cron
W poszukiwaniu Jožina z bažin - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone