Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj.

Rozmowy na tematy nie związane z Chorwacją i turystyką. Tu można dyskutować rozrywkach, muzyce, sporcie itp. Można też prowadzić rozmowy "ogólnotowarzyskie". Zabronione są dyskusje o współczesnej, polskiej polityce.
Ale uwaga! Również tu obowiązuje przestrzeganie regulaminu forum i kulturalne zachowanie!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1411
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 23.10.2023 20:55

Kupiłem tydzień temu w Niemczech trzy skrzynki (Krombacher - ok. 2,8 zł, Berliner - ok. 3,2 zł, i jeszcze jakieś 5% - ok. 1,60 zł). Cena dobra, na każdym podane składniki - trzy. Wszystkie trzy nie urywają, ale są powiedzmy przyzwoite.

Też czasami jeżdżę do Czech. Mam 5 skrzynek i zazwyczaj do Bohumina.

@greenrs "niszczenie marki" może bierze się stąd, że teraz Ożujsko, Staropramen, Tyskie, Lech, Becks - to nazwijmy to ładnie jeden właściciel.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 935
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 01.07.2025 23:02

Marlowe1994 napisał(a):Przywozisz 20 litrów oliwy? Mnie to dziwi ta niechęć do wody tamtejszej. Przecież można kupić zwykłą bezsmakową, źródlaną choćby.
A jakie piwo pijesz?

Szczerze... Dla mnie woda jest woda ... kranówka jest ok ....piwo.... dla mnie numerem 1 są bawarskie hellesy ... Augustiner chociażby. Będę w tym roku kolejny raz w Metajnie między innymi, mam tam na miejscu Erdingera z kija.... on mi ratuje sezon :proszedzieki: . a oliwa....u mnie to już chyba nawet jajecznicę na niej robią..... przy rybach niezastąpiona, a ponieważ cały rok ryby jemy.... dużo schodzi ....
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15615
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.07.2025 23:07

SebastianM napisał(a):Szczerze... Dla mnie woda jest woda ... dla mnie kranówka jest ok ....piwo.... Dla mnie numerem 1 są bawarskie hellesy ... Augustiner chociażby. Będę w tym roku kolejny raz w Metajnie między innymi, mam tam na miejscu Erdingera z kija.... on mi ratuje sezon :proszedzieki: . a oliwa....u mnie to już chyba nawet jajecznicę na niej robią..... przy niezastąpiona a ponieważ cały rok jemy.... dużo schodzi .

Erdingera na Bałkanach można dostać, ale fakt, niekoniecznie w Chorwacji, chociaż się zdarza. Piliśmy na Cresie/Lošinju. Częściej w BiH - Sarajewo, Tuzla.

Ja jestem fanką czeskiego pivečka :mg: Plzeň najchętniej :hearts: albo czeskie krafty, ale Staropramen lany często można w Cro trafić i też daje radę :D
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 935
Dołączył(a): 07.04.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 01.07.2025 23:10

maslinka napisał(a):
SebastianM napisał(a):Szczerze... Dla mnie woda jest woda ... dla mnie kranówka jest ok ....piwo.... Dla mnie numerem 1 są bawarskie hellesy ... Augustiner chociażby. Będę w tym roku kolejny raz w Metajnie między innymi, mam tam na miejscu Erdingera z kija.... on mi ratuje sezon :proszedzieki: . a oliwa....u mnie to już chyba nawet jajecznicę na niej robią..... przy niezastąpiona a ponieważ cały rok jemy.... dużo schodzi .

Erdingera na Bałkanach można dostać, ale fakt, niekoniecznie w Chorwacji, chociaż się zdarza. Piliśmy na Cresie/Lošinju. Częściej w BiH - Sarajewo, Tuzla.

Ja jestem fanką czeskiego pivečka :mg: Plzeň najchętniej :hearts: albo czeskie krafty, ale Staropramen lany często można w Cro trafić i też daje radę :D

Podpisuję się pod tym obydwiema rękoma :verryhappy: :verryhappy:
Marlowe1994
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2343
Dołączył(a): 21.02.2024
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 01.07.2025 23:21

...
Ostatnio edytowano 04.06.2026 12:24 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15615
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.07.2025 23:26

Marlowe1994 napisał(a):Jeśli piję piwo, to nie czeskie. Obrażony jestem :)

A co Ci Czesi zrobili? :chytry:

Marlowe1994 napisał(a):Ogólnie to wolę górną fermentację.

IPA, Ale tak, stout nie :mg:
DominikI
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 02.07.2025 06:53

Dobry radegast 12 lub pilznerek nie jest zły aż miło wspominam czasy jak mogłem ;) najważniejsze jest to, że szanujący Czech poda Ci piwo z kija na azocie a nie jak większość w Polsce na dwutlenku.
Marlowe1994
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2343
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 02.07.2025 08:31

...
Ostatnio edytowano 04.06.2026 12:24 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 935
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 02.07.2025 09:52

Marlowe1994 napisał(a):
A co Ci Czesi zrobili? 

Dwa mandaty w Czechach złapałem :)
A z górnej fermentacji to pszenica. Najlepiej Franciszek. Nie lubie goryczki w piwie. Zbyt duże IBU mnie wykręca. Kiedyś w Małym Belgradzie zapodałem sobie piwko z IBU chyba 100. Masakra :lool: Nazywało się Asfalt czy jakoś tak.


No niestety piwny naród a nawet cywil musi mieć 0.0 ;)

Franziskaner...hmn....weissbier ..... który tylko jasny czy ciemny ??... W Bawarii to jest tzw piwo dnia drugiego ;) ( nie tylko w Bawarii myślę ) Nie ma nic lepszego na drugi dzień, jak schłodzony weissen.... praktykuję i kultywuję również ;)
Marlowe1994
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2343
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 02.07.2025 10:00

...
Ostatnio edytowano 04.06.2026 12:25 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
Marlowe1994
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2343
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 14.07.2025 17:19

...
Ostatnio edytowano 04.06.2026 12:25 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
Marlowe1994
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2343
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 16.07.2025 16:35

...
Ostatnio edytowano 04.06.2026 12:26 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15615
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.08.2025 11:10

Marlowe1994 napisał(a):Maslinka i inni piwosze, można poczytać :oczko_usmiech:
Dobra Hrana - Veliki ljetni test hrvatskih craft lagera: 26 piva, jedan pobjednik i jedno lijepo iznenađenje https://share.google/RBwutpYEd43K8nxf2

Dzięki za link :mg: Właśnie wróciłam z urlopu. Zaraz sobie chętnie poczytam :D
Marlowe1994
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2343
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.08.2025 12:18

....
Ostatnio edytowano 04.06.2026 12:26 przez Marlowe1994, łącznie edytowano 1 raz
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6700
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.06.2026 09:04

Gdyby ktoś przejeżdżał trasą Nowy Sącz-Piwniczna polecam mały Brower Personal Craft Przepadam za ich ciemnym piwem "Monk" ale jest sa też Taper, Laszka i wiele innych. Link do ich strony https://personallkraft.pl/monk/
Poprzednia strona

Powrót do Prawie Hyde Park, czyli wszystko oprócz polityki.

cron
W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2026 Wszystkie prawa zastrzeżone