Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Vodice 2014 (+ Plitvice + Budapeszt)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Vodice 2014 (+ Plitvice + Budapeszt)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 10.09.2014 22:48

Długo mi zeszło, zanim zabrałem się do tegorocznej relacji. Remont się przeciągnął i nie bardzo był czas na pisanie i montowanie zdjęć, ale w końcu się zorganizowałem. Tegoroczny wyjazd nie był tak intensywny i przesyciny historią jak ubiegłoroczny, ale trochę ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc się uzbierało. Postaram się je pokazać jak najlepiej.

Wyjazd przypadł tradycyjnie na pierwszy weekend lipca. W Polsce właśnie zaczynały się upały, a w Chorwacji właśnie zaczynał się najgorszy lipiec w historii. Z tego, co czytałem po powrocie, okazało się, że i tak mieliśmy sporo szczęścia co do pogody - byli tacy, co mieli gorzej.

Trasa, jak dla mnie, tradycyjna: Płock - Łódź - Częstochowa - Podwarpie - A1 - Żory - Cieszyn - Żylina - Bratysława - Rajka - Gyor - trasa 81 - Székesfehérvár - Letenye - Zagrzeb - A1. Tradycyjnie spokojna i bez przykrych niespodzianek typu korki , z tankowaniem w tych samych miejscach: Żory (chyba najtańsze paliwa w Polsce - zazdroszczę miejscowym :wink: ), Zlate Piesky, stare przejście Letenye-Goričan. Z nowości zauważyłem masowe remonty na drogach - we wszystkich krajach, przez które przejeżdżałem. Od Polski (A2 węzeł Kutno-Wschód), przez Słowację (kilka długich odcinków D1), Węgry (to na powrocie) aż po Chorwację (obwodnica Zagrzebia). Na szczęście nie powodowały one zatorów - pewnie w ciągu dnia tak wesoło nie było. Kolejna zaleta jazdy nocą :D :D

Kombinowałem, żeby być na Lučko przed 5 rano (była sobota) i spokojnie się udało, więc postój na drzemkę zrobiłem już na A1, zaraz za bramkami.

A dalej, już po widoku, jedna z najładniejszych autostrad Europy:

Image01.jpg


Image02.jpg


Image03.jpg



Na Sveti Rok małe zaskoczenie, bo tym razem nie było "ciepło-zimno" - zarówno przed, jak i za tunelem, ok. 25-28 stopni.

Image04.jpg


Image05.jpg


No i to, co lubimy najbardziej - zjazd na Posedarje:

Image06.jpg


Image07.jpg


Do Vodic dojechaliśmy po 9-tej, tak jak umawialiśmy się z właścicielem apartamentu, polecanym na forum Dario Orloviciem. Po raz pierwszy zarezerwowałem apartament zamiast jechać w ciemno. Dario był tu bardzo szeroko rekomendowany, cena była przystępna (55 euro za 2+2), dobra lokalizacja, chociaż standard nie rzucał na kolana. Na miejscu okazało się, że za taką cenę spokojnie znalazłbym w ciemno apartament o jeszcze lepszym standardzie, w równie dobrej lokalizacji. Ale ponieważ nie jeździmy do Chorwacji mieszkać, więc nie narzekaliśmy. :lol: :lol:

cdn...
madziaos
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 22.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaos » 10.09.2014 23:26

Witam,
zachęcił mnie Budapeszt :-) Chętnie powspominam
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 11.09.2014 08:24

ja też popatrzę :)
beagm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 605
Dołączył(a): 17.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 11.09.2014 11:14

Hejka, byłam w tym samym czasie u Daria, ale w Tribunj. Może spotkaliśmy się gdzieś na plaży w Vodicach :D
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 11.09.2014 11:24

Vodice ....powiadasz....byłem po tobie w sierpniu..... :hut:
Chętnie sobie poczytam....i pooglądam a Budapeszt w szczególności :wink: mam duży sentyment do Węgier ... :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.09.2014 11:39

Cześć Raul - fajnie, że piszesz.

Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.09.2014 11:53

Zasiadam do czytania :lol:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.09.2014 12:10

Raul73 napisał(a):Żory (chyba najtańsze paliwa w Polsce - zazdroszczę miejscowym :wink: )


Też tam tankowałem na powrocie i to była miła odmiana po cenach na płd od Polski.
:hut:
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 11.09.2014 13:41

Też byłam w Vodicach a dokładnie w Srimie w lipcu a dokładnie jego końcówkę. Posiedzę, pooglądam, poczytam też oczywiście.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.09.2014 14:28

Cześć.

Wsiadam. :wink:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 11.09.2014 14:32

kaszubskiexpress napisał(a):
Raul73 napisał(a):Żory (chyba najtańsze paliwa w Polsce - zazdroszczę miejscowym :wink: )


Też tam tankowałem na powrocie i to była miła odmiana po cenach na płd od Polski.
:hut:


Żory pozdrawiają :papa:
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 11.09.2014 18:23

jest szansa,żę się na 1wszy rząd załapę....?
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 11.09.2014 19:09

Witam, dołączam się :D Też z sentymentu do Węgier i lubię Cro
Pozdrawiam
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 11.09.2014 20:32

Też chętnie poczytam.
Pozdrawiam
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 11.09.2014 22:46

Witam wszystkich, którym chce się czytać moje wypociny – jednym z sentymentu do Vodic, innym z sentymentu do Budapesztu, a jeszcze innym z innych powodów. :D :D

Postaram się zbytnio nie zanudzać i pisać krótko a rzeczowo.

A więc najpierw same..

Vodice

Miejscowość w sam raz na nasz gust – nie za duża, nie za mała, z długą promenadą, ogromną ilością knajpek i restauracji, kilkoma fajnymi plażami, z tętniącym wieczorno-nocnym życiem centrum. Czyli wszystko to, co lubimy. Coś jak Makarska, tylko trochę mniejsze.

Na początek plaże.
Jest ich w Vodicach sporo – do wyboru. My preferujemy żwirkowe, nie skaliste, więc głównie chodziliśmy na główną miejską – przy klubie Makina.

Image01.jpg


Image03.jpg


Image04.jpg


Image05.jpg


Image11.jpg


Image12.jpg


Duża ilość ludzi na plaży nie jest dla nas problemem, a takie duże plaże mają dla mnie taką zaletę, że w przerwach między pływaniem i opalaniem można pochodzić pomiędzy sklepikami, konobami i wypożyczalniami sprzętu sportowego, których tam jest wyjątkowo dużo.

Pomimo tylu ludzi woda czyściutka jak kryształ, a morskich żyjątek całkiem sporo. Są na przykład małże

Image02.jpg


Można też zaprzyjaźnić się z jeżowcem

Image06.jpg


Na południe znajduje się bardzo długa i ładna plaża Srima – oglądana przez nas tylko z morza.

Image07.jpg


Image08.jpg


Image09.jpg


Natomiast najbardziej na północ, już za półwyspem z hotelami, znajduje się Plava plaza – z bardzo łagodnym (aż za łagodnym) zejściem i dużą ilością atrakcji dla dzieci. Zaliczyliśmy ją raz.

Image10.jpg


Pomimo że pogoda, jak na Chorwację, nie była najlepsza (całkiem sporo chmur), temperatura wody nie spadała poniżej 23-24 stopni, a deszcz padał tylko nocą, więc nie było tak źle. W każdym razie plażing zaliczaliśmy prawie codziennie. Mała nowością w Chorwacji były dla nas dość silne wiatry – czasami porównywalne z Bałtykiem. Ale ponoć w tym rejonie to norma –stąd tyle tam szkółek windsurfingu (droga przyjemność – 270 kun/godz), ale moja młodsza córka się napatrzyła, uparła i zbiera sobie do skarbonki na przyszły rok!
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Vodice 2014 (+ Plitvice + Budapeszt)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone