Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

USA cz.1- Jak zdobywałam Dziki Zachód.

Odkrycie Ameryki – popularne określenie faktu dotarcia Krzysztofa Kolumba do tego kontynentu, w 1492 roku. W rzeczywistości pierwszymi ludźmi, którzy dotarli do kontynentu amerykańskiego, byli członkowie społeczności łowieckich, przybyłych z Azji przez Beringię w czasie zlodowacenia, między 40.000 a 17.000 lat temu. Za pierwszego przedstawiciela cywilizacji europejskiej, który dotarł do Ameryki na początku XI wieku, uznaje się wikinga Leifa Erikssona.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.02.2015 23:47

Hej,
bardzo mi się to podobało. Twoja relacja posłuży mi na pewno za pomoc w planowaniu wypadu do USA o czym marzymy od dawna. Chęć wyjazdu do stanów wzmocniła się po odwiedzeniu Kanady.
Ja planowałem przejechać z zachodniego wybrzeża na wschodnie samochodem - myślę, że potrzebowałbym na to miesiąc. Jednak po przeczytaniu Twojej relacji, zbyt dużo pięknych miejsc musiałbym pominąć. Trzeba będzie rozłożyć to na 2 razy - chciałbym koniecznie wypuścić się również w północne stany: washington, montana, vermont...
Dzięki i pozdrawiam,
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.02.2015 06:31

Powiem krótko. Warto było lecieć za ocean. Wrażeń nie mierzy się ceną pobytu no ale bez pieniędzy marzeń się nie spełni. Gratuluję udanej wyprawy.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.02.2015 11:11

margaret-ka napisał(a):Rok później lecieliśmy do Chin i jakoś lepiej to znieśliśmy.

Relacja była ..... czy dopiero będzie. :?: :oops:
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 08.02.2015 11:22

Ta relacja potwierdza, że Cro.pl to obecnie najlepsze forum turystyczne w Polsce.
Jeśli chodzi o informacje z Chorwacji, to jest oczywiście poza wszelką konkurencją.
Jest też bardzo dużo ciekawych relacji z innych krajów. Jak planowałem podróż do Grecji, to okazało się, że na greckim forum jest zaledwie mała cząstka tego co tutaj. Podobnie jest z przypadku tej relacji. Można pooglądać zdjęcia z ciekawych miejsc, ale dla mnie istotniejsze jest przedstawienie tego kraju z perspektywy indywidualnego turysty, czyli jak sobie zorganizować podróż przez ten wielki kraj. Myślę, że dla osób planujących taki indywidualny wyjazd relacja ta należy do kategorii "koniecznie przeczytaj".
Gratuluję ilości zobaczonych miejsc i organizacji pod względem logistycznym.
Pozdrawiam
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 08.02.2015 13:17

Wszystkim bardzo dziękuję za komentarze.


ACandrzej napisał(a):Ta relacja potwierdza, że Cro.pl to obecnie najlepsze forum turystyczne w Polsce.


Może nie z powodu tej relacji, ale forum rzeczywiście najlepsze :lol: Kopalnia wiedzy, normalność, porządek, ludzki język chociaż czasem poglądy odmienne :wink: Duża w tym zasługa Administratora :)
Moje "wpisowe" to tylko jeden pobyt w Chorwacji, ale korzystam z tego, że można tu przeczytać i napisać o wszystkim.


woka napisał(a):
margaret-ka napisał(a):Rok później lecieliśmy do Chin i jakoś lepiej to znieśliśmy.

Relacja była ..... czy dopiero będzie. :?: :oops:


Nie, nie było. Może kiedyś będzie :?:
Była to 2-tygodniowa objazdówka z niemieckiego biura, z rejsem po Jangcy. Ciekawie, ale bez fajerwerków.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 08.02.2015 13:34

świetna relacja :) na szczęście nie było tego, czego nie lubię w niektórych - miliona zdjęć z jednej lokalizacji na trzy strony: tutaj pokazywałaś to w rozsądnych rozmiarach do tego z interesującym tekstem. Zdjęcia z przejazdów, te uchwycone obrazki zwykłego życia, także mnie wciągały.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 08.02.2015 16:39

Taka relacja ma dwa aspekty;
Ci co nie byli w USA i się nie wybierają mogą "poznać" ten kraj wirtualnie
.Natomiast dla tych co planują się wybrać jest niekwestionowanym żródłem informacji. Zwłaszcza jak ktoś preferuje model zwiedzania bez biur podróży.
Jak Autorka wyrazi zgodę, to mogę podać linka do bloga opisującego podobną wyprawę

Pozdrawiam
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 08.02.2015 19:51

Bardzo fajnie było z Wami pozwiedzać. Dzięki.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.02.2015 09:45

margaret-ka napisał(a):Obrazek


Niezły traffic jam :wink: .


Dużo fajnych miejsc widzieliście.
Teraz czekam na Chiny. :D

Pozdrawiam
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 09.02.2015 16:50

Również pozdrawiam, miło było zobaczyć zarówno wielkie miasta, jak i naturalne zakątki.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 09.02.2015 20:35

ACandrzej napisał(a):Jak Autorka wyrazi zgodę, to mogę podać linka do bloga opisującego podobną wyprawę



Wyrazi :)
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 09.02.2015 22:47

Ja też dziękuję za pokazaną wyprawę - systematycznie, aczkolwiek po cichutku sobie z Wami wędrowałam :)

Ale mam jeszcze pytanie techniczne dotyczące noclegów - z tego , co zrozumiałam tylko te na początku rezerwowaliście, a potem następne spontanicznie? Czy mieliście coś upatrzone przez internet?

pozdrawiam serdecznie
:)
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 10.02.2015 00:41

Tymona napisał(a):
Ale mam jeszcze pytanie techniczne dotyczące noclegów - z tego , co zrozumiałam tylko te na początku rezerwowaliście, a potem następne spontanicznie? Czy mieliście coś upatrzone przez internet?


Z domu rezerwowaliśmy tylko pierwszy. Większość z dnia na dzień przez internet w hotelu. Tam gdzie było prawie spontanicznie, mieliśmy przygotowanych kilka adresów do nawigacji w interesującym nas zakresie cenowym.
W maju hoteli dostatek, ale ceny w parkach i u Indian wykraczały poza nasz budżet :(
Średnio za nocleg wyszło nam 57$/2os. Najczęściej była to sieć Motel 6. Niestety, często z ręcznikami zmienianymi z pokoju do pokoju :wink:
Na tym poziomie cenowym nie warto nawet zawracać sobie głowy hotelowym śniadaniem- są to długoprzdatne ciastka, kolorowe chrupki z mlekiem i lurowata, paskudna kawa.
margaret-ka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2622
Dołączył(a): 05.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) margaret-ka » 10.02.2015 00:49

Vjetar napisał(a):Dużo fajnych miejsc widzieliście.
Teraz czekam na Chiny. :D


Taaa... Na świecie tyle fajnych miejsc :lol: Oby nam kondycji starczyło.

Następna relacja będzie dla "mieszczuchów". Wczorajszą nocką bilety do Londynka klepnęłam :lol:
Chiny i tak się już zestarzały :wink:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 10.02.2015 01:06

to u Indian są droższe noclegi niż poza rezerwatami? to dziwne, oni chyba nie płacą części podatków, więc teoretycznie powinno być taniej, też aby przyciągnąć turystów
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ameryka Północna

cron
USA cz.1- Jak zdobywałam Dziki Zachód. - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone