Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ulcinj w Czarnogórze czy Vlore w Albanii?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Ulcinj w Czarnogórze czy Vlore w Albanii?

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 22.06.2011 23:22

Witam
Muszę do piątku zdecydować co wybrać na wakacje. Wyjazd 30.06.
Ulcinj, pokój z łazienką w centrum miasteczka, zwiedzanie Czarnogóry lub Vlore w Albani, zakwaterowanie w hotelu 3***.
Proszę pomóżcie
Z tego co czytam na różnych forach, Albania jest nieco tańsza niż Montenegro, morze jest bardziej czyste niż w okolicach Ulcinj, także okolica bardziej spokojna.
Nie jestem osobą, którą interesuje wyłącznie leżenie na plaży, chciałbym coś zwiedzić i zobaczyć.
W Ulcinj podobno brudno i nieciekawie. Albania wydaje się atrakcyjna.
Proszę o pomoc w podjęciu decyzji
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 23.06.2011 00:05

Hej Artur - można wiedzieć dlaczego tylko te dwie miejscowości wchodzą w grę ?
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.06.2011 00:20

biuro podróży zaproponowało za tę samą cenę Albanię i Czarnogórę
ośrodek we Vlore jest nowy i ma wyższy standard lecz nie to jest najważniejsze oczywiście. Lubie pływać i mieć czystą wodę :wink:
Z drugiej strony Czarnogóra i jej riwiera są też piękne
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 23.06.2011 00:32

Troszkę poszukałem w googlach.
Ulcnij ( plaża )wygląda jak brudna piaskownica lub jakiś plac po budowie.
Vlore wygląda jak Dalmacja.

Moim, ale to tylko moim bardzo subiektywnym zdaniem uciekałbym gdzie pieprz rośnie z Ulcnij .
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2011 09:54

Wczoraj w Petrovacu widziale dzieci i kobiety Albanskie przekopujace kosze na smieci,moze musza tak zarabiac na zycie,nie wnikam,lecz rozbawil mnie sposob transportu zuzytego akumulatora samochodowego,ciagniecie go po asfalcie za pomoca rajstop :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.06.2011 10:24

Byłem i w Ulcinju i w okolicach, byłem też we Vlorze.
Jeżeli nie byłeś ani w Czarnogórze ani w Albanii i jedziesz własnym autem (tego nie piszesz) , jeżeli bardziej zależy ci na plażach niż na zwiedzaniu, wybierz Vlorę. Jeżeli chcesz dużo pozwiedzać i przy okazji poszukać fajnej plaży wybierz Ulcinj

Na wybrzeżu MNE jest sporo ciekawych miejsc do zobaczenia i zwiedzenia a jak nie spodobają ci się plaże w samym Ulcinj, co będzie bardzo prawdopodobne, zawsze możesz podjechać gdzie indziej w okolicy.

Vlora to spore miasto w którym nabudowano masę nowych bloków i hoteli, tłoczne i ruchliwe nawet poza sezonem, w którym nie ma właściwie nic do zwiedzania. Okolice niebrzydkie ale też zabudowane, a im dalej na południe, coraz piękniej. Po przejechaniu przepięknej przełęczy Llogara (z Vlory jakaś godzinka jazdy) zaczyna się morze Jońskie i albańska riviera z rewelacyjnymi plażami i super czystą wodą. No ale codziennie jeździć, to trochę za daleko... Bliżej jest do Oricum a tam też już ładnie i plaża jest długa.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.06.2011 10:29

Dzięki)
W Ulcinj musielibyśmy dojeżdżać na Wielką Plażę oddaloną od centrum parę km, natomiast w dzielnicy Radhime, oddalonej 8 km od centrum Vlory mamy prywatną plaże dla gości hotelowych.
Minusem jest to, że do centrum Vlory będziemy dojeżdżać busem ale za to jest tam taniej niż w Czarnogórze.. Albania ogólnie jest tańsza, ma bardziej czystą wodę, piękną okolicę i na razie bardziej skłaniamy się właśnie tam.
Do Montenegro zawsze można jechać swoim autem i niekoniecznie do osławionego złą sławą Ulcinja....
:wink:
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.06.2011 10:45

kulka53 napisał(a):Byłem i w Ulcinju i w okolicach, byłem też we Vlorze.
Jeżeli nie byłeś ani w Czarnogórze ani w Albanii i jedziesz własnym autem (tego nie piszesz) , jeżeli bardziej zależy ci na plażach niż na zwiedzaniu, wybierz Vlorę. Jeżeli chcesz dużo pozwiedzać i przy okazji poszukać fajnej plaży wybierz Ulcinj

Na wybrzeżu MNE jest sporo ciekawych miejsc do zobaczenia i zwiedzenia a jak nie spodobają ci się plaże w samym Ulcinj, co będzie bardzo prawdopodobne, zawsze możesz podjechać gdzie indziej w okolicy.

Vlora to spore miasto w którym nabudowano masę nowych bloków i hoteli, tłoczne i ruchliwe nawet poza sezonem, w którym nie ma właściwie nic do zwiedzania. Okolice niebrzydkie ale też zabudowane, a im dalej na południe, coraz piękniej. Po przejechaniu przepięknej przełęczy Llogara (z Vlory jakaś godzinka jazdy) zaczyna się morze Jońskie i albańska riviera z rewelacyjnymi plażami i super czystą wodą. No ale codziennie jeździć, to trochę za daleko... Bliżej jest do Oricum a tam też już ładnie i plaża jest długa.

Skoro byłeś, to mam pytania:
Czy z Vlory kursują jakieś busy do południowych miejscowości Albani?
Jedziemy tam autokarem i chcielibyśmy trochę zwiedzić na własną rękę
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 23.06.2011 10:55

artur77 napisał(a):Do Montenegro zawsze można jechać swoim autem i niekoniecznie do osławionego złą sławą Ulcinja....
:wink:

I tu sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie.
W CzG jest wiele ciekawszych miejscowości od Ulcinj, osobiście tam bym nie jechał na wakacje.
Byłem zobaczyłem i to mi wystarczy, a dojeżdżać kilka kilometrów do wielkiej plaży to wg mnie nie ma sensu.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.06.2011 10:57

Zawsze jeździmy własnym autem i nie zwracamy większej uwagi na inne środki komunikacji więc tak naprawdę to nie wiem...
Ale tego typu komunikacja w Albanii jest rozwinięta, busiki z nazwami miejscowości za szybą są często widoczne na drogach, myślę że wystarczy spytać w ośrodku w którym będziesz.
Radhime jest jakoś w połowie drogi między Vlorą a Oricum, fajne miejsce, powinno ci się spodobać.
W okolicy samej przełęczy Llogara jest trochę barów i hotelików, po drugiej stronie są widoki zapierające dech. Sądzę że zapotrzebowanie na transport jest na tyle duże, że na pewno da radę się tam dostać.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 23.06.2011 11:50

Transport publiczny w Albanii funkcjonuje doskonale - autobusy do tego setki małych furgonów i często przypadkowi ludzie którzy z chęcią podwiozą turystę. O to bym się nie bał, ja przejechałem całą Albanię tylko transportem publicznym i wiem, że w Polsce byłoby trudniej. Poza tym Albańczycy są bardzo pomocni.

P.S Z jakiego biura jedziesz?

Pozdrawiam
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 23.06.2011 11:56

Dzięki serdeczne za odpowiedzi)))
Już zdecydowaliśmy z żoną, że jedziemy do Albanii.
Jedziemy z Oscarem

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ulcinj w Czarnogórze czy Vlore w Albanii?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone