Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach

Ukraina to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek. Górzyste i wyżynne tereny rozciągają się niemal przez cały kraj. Tradycyjnym ubiorem Ukrainek i Ukraińców jest wyszywanka czyli koszula (zwykle biała) pokryta folkowym haftem. Na Ukrainie znajduje się jeden z geograficznych środków Europy – w niewielkiej wsi Diłowie, która położona jest w pobliżu Rachowa. Wielkanocne, kolorowe pisanki pochodzą właśnie z Ukrainy.
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 18.11.2008 15:48

Już wspominałam, że czyta się relację jak niesamowitą powieść przygodową :D 8O :lol:

I ciekawe co się wydarzy na granicy :?:
Już się nie mogę doczekać :roll: .......
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 18.11.2008 16:01

zawodowiec napisał(a):Szczegóły w Zielonej Relacji - kto nie czytał ten trąba!



Szybko jak tylko mogłam przeczytałam Zieloną relację z WYPRAWY w Gorgany żeby nie być trąbą. I poczułam się lepiej. W kochanych bałkańskich górach ukraińskiego błota (jakoś podobnego do polskiego błota) nie znajdowaliśmy na naszych szlakach.


pietro_misio napisał(a):Takich miejsc jak Gorgan jest -jak przypuszczam- niewiele już w Europie. Za parę lat te dziewicze krajobrazy, wsie i ludzi wyprze komercja.
Każdemu, komu brak łączności z taką naturą polecam ten kraj i rejon. Póki jeszcze jest jak na naszych zdjęciach :wink: .

Piotr


Myślę, że jednak takich miejsc w Europie z dziewiczymi krajobrazami jest jeszcze trochę, szczególnie w górach. Zdarzyło nam się i w Chorwacji trafić w miejsca o których już człowiek zapomniał.

Fajna relacja, super zdjęcia z późnojesiennych gór, doskonały opis zdarzeń i to tworzenie napięcia w najlepszym stylu.
C.D.N. na granicy. Będzie się jeszcze działo.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.11.2008 16:10

To prawda :oczko_usmiech: Granica zasługuje na osobny rozdział i tu mi chyba Piotrek przyzna rację. :oczko_usmiech:
pietro_misio napisał(a):... No może poza celnikami przy wyjeździe ale o tym lepiej Leszek napisze, bo moja opinia w tym względzie nie przeszła by przez cenzurę słownika tego forum....

Leszek Skupin napisał(a):Piotrek.... epitety jakimi obdarzaliśmy celników na ostatniej granicy wykropkuje się i przejazd przez granicę to będzie jeden wielki wielokropek :oczko_usmiech:
...

:lol: :wink:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 18.11.2008 16:14

Przeczytałem zaraz po powrocie z pracy - teraz lecę coś przekąsić, bo "svinina" zaostrzyła głód :) - szykować się na ostatni(?) odcinek .
Zazdroszczę kolekcji bezcennych uśmiechów , miłe to :)
I jeszcze taka uwaga dot. nazewnictwa. W książkach i przewodnikach z lat osiemdziesiątych XX w :wink: Gorgany są traktowane w liczbie mnogiej - te Gorgany, tych Gorganów, w Gorganach. Jak to teraz wygląda ?
pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.11.2008 16:20

Wiesz nie wiedziałem jak to do końca z tym nazewnictwem jest :oops: i dla tego napisałem "najwyższy szczyt Gorgan". Gorgany to z ukraińska kamienie. ;) Czyli można by było powiedzieć wzorem Gór Skalistych, że są to Góry Kamieniste ;) czy coś w tym stylu. Ale pewno kilka osób by się ze mną nie zgodziło jak znam życie ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.11.2008 16:39

Rybkanula napisał(a):Lechu - to nocne zdjęcie z gwiazdami - genialne!
Pozdrowienia,
ania

Czeeeść właśnie się dowiedziałem od Alberta ktoś Ty :D. To zdjęcie z gwiazdami to zdjęcie Alberta właśnie ;)

Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.11.2008 19:21

Lesiu - normalnie jaja sobie z ludzi robisz :twisted:
To nie miałeś kiedy przerwać relacji tylko w najlepszym momencie :!: 8O
No dobra, niech Ci będzie, poczekam...........na cd :twisted: :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 18.11.2008 19:37

Nie wiem, co Leszek bral, ale chciałbym to samo...
:mrgreen:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 18.11.2008 21:33

Dla mnie mogą być nawet Góry Gorganiaste ,ale -
co było dalej :?: :?: :?: :)
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 18.11.2008 22:18

Co było dalej?????????????
gosku24
Croentuzjasta
Posty: 234
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosku24 » 18.11.2008 23:24

Czyta,czytam....relacja super,ogladam zdięcia,i nagle przed moimi oczami pojawia się zdięcie i napis''Okręg Ivano-Frankowski'',oczy wylazły ze zdżiwienia,przecież to moje nazwisko :!: :!:

No,ale Ivana to ja nie jestem ,tylko Gosia.... :D :wink:

Leszek czekam na dalsze opowieści :D
Pozdrawiam :papa:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 19.11.2008 00:37

Leszek pisze (miejmy nadzieję 8) )

... i w najgorszym :wink: wypadku ciąg dalszy poczytamy ... przy porannej kawie :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.11.2008 00:41

Już dziś ta kawę zostawiam na rano , cały czas podgrzewaną :wink: :lol:

Obrazek
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 19.11.2008 08:26

W takim momencie przerwać relacje, czekam na ciąg dalszy :sm:
pietro_misio
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 17.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pietro_misio » 19.11.2008 11:43

Poczekajcie, poczekajcie - Leszek próbuje dobrać słownictwo aby nie wykropkować naszych wrażeń ze spotkania ze służbą celną. Będzie się działo.....
Ale o tym po przerwie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ukraina - Україна



cron
Ukraina bezdrożami czyli offroad w pięciu po Gorganach - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone