Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukarali mnie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2009 22:01

Karol099 napisał(a):
hepik napisał(a):
Karol099 napisał(a):Ja bym nie płacił. Tego co za wycieraczką bym nie zapłacił ani w Polsce ani nigdzie.


Nigdzie może i tak.W Polsce bym się zastanowił. :wink:

Poznań:


1 mln 700 tys. = mandaty straży miejskiej. By wyegzekwować dług, miasto coraz częściej blokuje podatnikom konta bankowe. W 2003 roku wysłaliśmy 500 zawiadomień o blokadzie konta. Rok temu 12754. Do kwietnia tego roku już 7953-mówi Sławomira Burdzy, kierownik wydziału egzekucji w poznańskim Urzędzie Miasta.

Za mandaty można trafić do Krajowego Rejestru Dłużników a wtedy problemy gotowe.


ale chodzi o to że za mandat który włożono za szybą nic Ci nie zrobią bo powiesz że przyszedłeś i nie było nic :) ktoś Ci mógł psikusa zrobić :)

Weź pod uwagę , że istnieje coś takiego jak aparat fotograficzny którym to strażacy czy inne służby robią zdjęcie twojego samochodu z mandatem za szybą... naklejają jeszcze naklejki na zamki w drzwiach...
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 08.07.2009 22:06

Karol099 napisał(a):
hepik napisał(a):
Karol099 napisał(a):Ja bym nie płacił. Tego co za wycieraczką bym nie zapłacił ani w Polsce ani nigdzie.


Tylko do tego jeszcze robią fotki :D

Nigdzie może i tak.W Polsce bym się zastanowił. :wink:

Poznań:


1 mln 700 tys. = mandaty straży miejskiej. By wyegzekwować dług, miasto coraz częściej blokuje podatnikom konta bankowe. W 2003 roku wysłaliśmy 500 zawiadomień o blokadzie konta. Rok temu 12754. Do kwietnia tego roku już 7953-mówi Sławomira Burdzy, kierownik wydziału egzekucji w poznańskim Urzędzie Miasta.

Za mandaty można trafić do Krajowego Rejestru Dłużników a wtedy problemy gotowe.


ale chodzi o to że za mandat który włożono za szybą nic Ci nie zrobią bo powiesz że przyszedłeś i nie było nic :) ktoś Ci mógł psikusa zrobić :)
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 11.07.2009 14:36

nie w Cro lecz w Szwecji....zaparkowałem samochód na piętrowym parkingu, zadnego znaku nie widziałem, ale ponoć był namalowany na ścianie.....mandat w folii 300 SEK. I oczywiście olałem, do wora!!!!!!!!! I co? po roku jakas polska firma windykacyjna z Bydgoszczy przysłała mi do zapłaty 265zł (ok.650 SEK) mandat + koszta w tym nawet chyba 25zł za ustalenie właściciela pojazdu. Ale mnie zdziwienie chapło jak postraszyli, że wejdą na emeryturę....skąd wiedzieli 8O ??????

Zapłaciłem i ..... :D

Unia to piękna kraina....
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 11.07.2009 15:59

nie wiem jak jest w Cro (mysle ze sie nie przekonam osobiscie)ale w Uk juz zaplacilem 2 razy i wyglada to tak ze jezeli do 14 dni zaplace to wynosi to 35 funtow powyzej tego terminu 70, kara jest fajnie zapakowana i przyklejona na przedniej szybie, procz tego sa zrobione zdjecia pojazdu z opisem gdzie stal , kiedy i o ktorej godzinie,i nic nie pomoze tlumaczenie ani odwolanie sie ze posiadam np parking card tylko ze zapomnialem ,jedyny plus to to ze zasiadam przed kompa wchodze na ichnia strone,wpisuje nr rej wozu i place :evil: Zycze wszystkim oby jak najmnie dostawali kwitkow do zaplaty szczegolnie w czasie wymarzonego urlopu :)
davorszuk
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) davorszuk » 11.07.2009 23:15

super, trzeba się rozgladać za parkomatami bo nie chciałbym żeby mi na emeryture wchodzili:D
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 17.07.2009 14:46

Mnie ostatnio na parkingu za szybą zostawili już gotowy blankiet do zapłacenia na poczcie :] A tak btw. gdybym wiedział, że żadnych konsekwencji nie poniosę nigdy bym niczego nie płacił ... kiedy widzę ile mi odciągają z pensji na wszelkiej maści ubezpieczenia, a potem u lekarza traktują jak darmozjada ... :wink: Pieniądze na drogi ściągają z czego tylko mogą, a w drodze do firmy jakieś 10km jeżdżę slalomem :]
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 18.07.2009 13:35

hepik napisał(a):Trzeba było w centrum,tuż przy starówce.Tu nikt nie wydygał ;)

Obrazek

W Omisiu samochód zostawiałem między blokami Za tym kanałem w prawo w uliczkę osiedlową i nikt tam się nie czepiał Na ulicy były znaki o strefie płatnego parkowania.
A co do kwitów za wycieraczką to wszystko ląduje w koszu.Raz tylko trzy lata temu zapłaciłem w mieście Krk ale tam facet stał przy samochodzie i czekał aż wrócę nie było rady skasował mnie na 50 kun
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 18.07.2009 14:40

Witam - kiedy czytam Wasze wypowiedzi o niepłaceniu mandatów ,to krew mnie zalewa. Leszek napisał "cwaniactwo",może mu nie wypadało inaczej,ale mnie nie zależy i napiszę ZŁODZIEJSTWO !!!
Piszecie posty o opłatach na autostradach - na bramce pan nie wydał Wam 2 ero - złodziej !
Kelner zawyżył Wam rachunek o 10 kun - mafiozo !
Kasjer w Konzumie nie wydał Wam reszty 50 lip - bandyta !
Brawo,brawo - oszukaliście Chorwację na 50 kun ,ale kasa , naprawdę jesteście kozaki,cool i supermeni.
Jeżeli istnieją płatne strefy parkingowe , to czy to się komuś podoba czy nie - płacić trzeba - no chyba,że zamawiacie Karlovacko w ogródku piwnym, wypijacie i szybko uciekacie.Opłata to opłata i nie ważne za co - w innym przypadku to KRADZIEŻ , a Wy jesteście ZŁODZIEJAMI !!!
Pozdrawiam - i brawo za utrwalanie stereotypu Polak-Złodziej i Cwaniak.

P.S.Jeśli jakiegoś cwaniaka ten post obraził to miałem dokładnie taki zamiar.
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 18.07.2009 14:48

Artur68 napisał(a):Jeżeli istnieją płatne strefy parkingowe , to czy to się komuś podoba czy nie - płacić trzeba


Popieram Cię kolego w 100%. Jak nie chcę płacić w strefie to parkuję poza strefą i robię sobie spacerek :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.07.2009 15:31

Artur68 napisał(a):Witam - kiedy czytam Wasze wypowiedzi o niepłaceniu mandatów ,to krew mnie zalewa. Leszek napisał "cwaniactwo",może mu nie wypadało inaczej,ale mnie nie zależy i napiszę ZŁODZIEJSTWO !!!
Piszecie posty o opłatach na autostradach - na bramce pan nie wydał Wam 2 ero - złodziej !
Kelner zawyżył Wam rachunek o 10 kun - mafiozo !
Kasjer w Konzumie nie wydał Wam reszty 50 lip - bandyta !
Brawo,brawo - oszukaliście Chorwację na 50 kun ,ale kasa , naprawdę jesteście kozaki,cool i supermeni.
Jeżeli istnieją płatne strefy parkingowe , to czy to się komuś podoba czy nie - płacić trzeba - no chyba,że zamawiacie Karlovacko w ogródku piwnym, wypijacie i szybko uciekacie.Opłata to opłata i nie ważne za co - w innym przypadku to KRADZIEŻ , a Wy jesteście ZŁODZIEJAMI !!!
Pozdrawiam - i brawo za utrwalanie stereotypu Polak-Złodziej i Cwaniak.

P.S.Jeśli jakiegoś cwaniaka ten post obraził to miałem dokładnie taki zamiar.

Ładnie napisane :) Sam bym tego lepiej nie ujął. Popieram!!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2009 16:06

Wpis Artura zapewne wywoła burzę :lol: ale.....cóż ma rację :wink:
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 18.07.2009 16:19

Takie dyskusję są tutaj cały czas ;) np. o nielegalnych mapach do nawigacji.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 18.07.2009 16:38

Popieram Artura w 100%.
Piotrek_B napisał(a):Wpis Artura zapewne wywoła burzę :lol: ale.....cóż ma rację :wink:
A dlaczego ma wywołać burzę skoro to prawda.
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 18.07.2009 16:58

Parkowanie parkowaniem, ale uważajcie na policjantów z "suszarką". Ja w tym roku "miałem przyjemność" zapłacić. Kilka obiadów w niezłych restauracjach poszło tańcować.... :evil:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.07.2009 17:00

Czyli kolega też łamał przepisy ? Bo chyba za nic suszarką nie straszyli ? :) Powinno być Przestrzegajcie przepisów , a nie uwaga na suszarki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone