Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukarali mnie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2009 14:08

Żadne służby komunalne nie są w stanie wyegzekwować mandatu za nieuiszczenie opłaty parkingowej od obcokrajowca.
Amen(t)
100 kun przeliczyć na złotówki i równowartość przeznaczyć odprawienie mszy świętej w dziękczynieniu za nieodholowanie auta.
Amen(t)
Przy okazji gwarancja odpustu zupełnego(po spełnieniu dodatkowych warunków ale to już skonsultować trzeba z funkcjonariuszem ową mszę odprawiającym) za nadużycie finansowe i moralne wobec magistratu Omisza ;)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2009 14:19

Leszek Skupin napisał(a):1. Mandat został wystawiony (powód musiał być - słuszny czy nie - nie to jest istotne)
2. Kolega uchyla się ewidentnie od jego zapłacenia (znaczy się występuje przeciwko prawu)
3. Nikogo nie nazwałem (całe szczęście) cwaniakiem tylko zachowanie cwaniactwem, a to różnica ;)
4. Poza tym to chyba Ty masz coś wspólnego z prawem kolego Piotrze ;)

Pozdrav :papa:


1. istotne. jesli zostal wystawiony mandat nieslusznie bo kolega zaparkowal w strefie nieplatnej to chyba cos nie halo :wink:

2. nie uchyla sie tylko pyta i sie zastanawia, targaja nim rozterki i s przeczne mysli, bardzo go to gryzie :wink:

3. roznica jest ale zgodnie z prawem niewielka. na tyle niewielka ze moglby udowodnic, ze nie ma jej wcale a Ty bez adwokata nie dowiedziesz, ze jest jakakolwiek :D

4. troszeczke ale z powodu braku "nazwiska", szacunku dla wlasnego czasu i rodziny dalem sobie z tym spokoj. pozostaly jedynie "znajomosci" :wink: a to najczesciej zdecydownie wystarczy
AfrostPL
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AfrostPL » 08.07.2009 14:19

Podłącze się do wątku, czy może ktoś wie jak wygląda sprawa z parkowaniem w strefie płatnej a wykładaniem europejskiej karty inwalidzkiej (tej niebieskiej ze zdjęciem itp) ktoś to uznaje w Cro ? czy raczej tak samo można liczyć się z mandatem lub odholowaniem ? mandat mogę olać ale co zrobić z odholowanym pojazdem to bardziej bolesne. Czy za brak opłaty parkowania w strefie mogą odcholować czy wyłącznie wkładają mandaty za wycieraczki ?
Ostatnio edytowano 08.07.2009 14:23 przez AfrostPL, łącznie edytowano 2 razy
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2009 14:21

doctor77 napisał(a):Podłącze się do wątku, czy może ktoś wie jak wygląda sprawa z parkowaniem w strefie płatnej a wykładaniem europejskiej karty inwalidzkiej (tej niebieskiej ze zdjęciem itp) ktoś to uznaje w Cro ? czy raczej tak samo można liczyć się z mandatem lub odcholowaniem ? mandat mogę olać ale co zrobić z odcholowanym pojazdem to bardziej bolesne. Czy za brak opłaty parkowania w strefie mogą odcholować czy wyłącznie wkładają mandaty za wycieraczki ?


domniemywal bym ze uznaja ale pewnosci oczywiscie nie mam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.07.2009 14:28

piotrulex napisał(a):...
3. roznica jest ale zgodnie z prawem niewielka. na tyle niewielka ze moglby udowodnic, ze nie ma jej wcale a Ty bez adwokata nie dowiedziesz, ze jest jakakolwiek :D
...

No nie mów mi, że to, że napiszę, że ktoś pisze głupoty, to jest jednoznaczne z tym, że jest głupkiem... no proszę Cię :!:

Odniosłem się do sytuacji a nie do człowieka :!:

piotrulex napisał(a):1. istotne. jesli zostal wystawiony mandat nieslusznie bo kolega zaparkowal w strefie nieplatnej to chyba cos nie halo :wink:
...

Sorry, ale wydaje mi się, że nie jemu oceniać zasadność wystawienia mandatu. Najwyżej się może od niego odwołać :D
piotrulex napisał(a):...
2. nie uchyla sie tylko pyta i sie zastanawia, targaja nim rozterki i s przeczne mysli, bardzo go to gryzie :wink:
...

Taaaa widać, że masz coś wspólnego z praktyką prawną :lol: ;)

Jak choremu powiedzieć, że nie jest chory językiem prawniczym :?:
Pan nie jest chory tylko zaatakowały pana wirusy, ale to stan przejściowy :lool:

Pozdrav :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2009 14:35

Leszek Skupin napisał(a): ...No nie mów mi, że to, że napiszę, że ktoś pisze głupoty, to jest jednoznaczne z tym, że jest głupkiem...

... Ciary mi chodzą po skórze jak widzę takie cwaniactwo ...


tu jest spora roznica

co do pierwszego zdania to masz racje

w drugim zdaniu nazywasz sprawy po imieniu


tak czy inaczej optymistycznym akcentem proponuje zakonczyc ...

Byle do niedzieli do 5.00 - to godzina zero :wink:

czasami lamie przepisy ale na zakazie nie parkuje, nigdy, mam nauczke :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2009 14:36

doctor77 napisał(a):Podłącze się do wątku, czy może ktoś wie jak wygląda sprawa z parkowaniem w strefie płatnej a wykładaniem europejskiej karty inwalidzkiej (tej niebieskiej ze zdjęciem itp) ktoś to uznaje w Cro ?


Pytałem w zeszłym roku-odpowiedzi nie dostałem.
Doświadczyłem empirycznie w Dubrovniku.(ulica powyżej bramy ,za którą jest fontanna)
Z rezultatem pozytywnym czyli bez żadnych negatywnych konsekwencji.
Znajomi stanęli jeszcze bliżej murów,tam obowiązywała na kopercie inwalidzkiej ,jakieś ograniczenie czasowe.Mimo,ze znacznie przekroczyli ten czas -też bez konsekwencji.

PS
Pyskówkę między opiekunem a użytkownikiem powyżej prosimy o przesunięcie do Hyde Parku
Zamulacie panowie topic. :wink:
Ostatnio edytowano 08.07.2009 14:38 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.07.2009 14:37

piotrulex napisał(a):...
tak czy inaczej optymistycznym akcentem proponuje zakonczyc ...

Byle do niedzieli do 5.00 - to godzina zero :wink:
...

Udanego wypoczynku bez mandatów :D

Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2009 14:39

JANNIKO....fajny pościk, przynajmniej mnie troche rozbawił he he...Twoje entuzjastyczne olać olać...najbardziej :D ...jestem tego samego zdania, pozdrawiam
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.07.2009 14:44

hepik napisał(a):...
Pyskówkę między opiekunem a użytkownikiem powyżej prosimy o przesunięcie do Hyde Parku
Zamulacie panowie topic. :wink:

Gdzie Ty tu pyskówkę widzisz :?: 8O
Kulturalna wymiana zdań na temat :!: :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.07.2009 14:46

Jestem ciekaw czy tak samo radośnie nawoływali byście do olania mandatu wystawionego zgodnie z prawem (jeśli takowy był) gdyby tyczyło się to waszego terenu... A tu, bo nie nasze, radośnie : olać. Bardzo praworządnie. Bardzo kształcące to popieranie łamania prawa. A gadanie , że nie płace bo mi się tak podoba... Ich teren i robią co chcą.
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.07.2009 15:37

Ja bym nie płacił. Tego co za wycieraczką bym nie zapłacił ani w Polsce ani nigdzie. Mogli zblokować koła... Mnóstwo takich mandatów jest wystawionych na zasadzie "uda", albo się uda albo się nie uda.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2009 16:16

Karol099 napisał(a):Ja bym nie płacił. Tego co za wycieraczką bym nie zapłacił ani w Polsce ani nigdzie.


Nigdzie może i tak.W Polsce bym się zastanowił. :wink:

Poznań:


1 mln 700 tys. = mandaty straży miejskiej. By wyegzekwować dług, miasto coraz częściej blokuje podatnikom konta bankowe. W 2003 roku wysłaliśmy 500 zawiadomień o blokadzie konta. Rok temu 12754. Do kwietnia tego roku już 7953-mówi Sławomira Burdzy, kierownik wydziału egzekucji w poznańskim Urzędzie Miasta.

Za mandaty można trafić do Krajowego Rejestru Dłużników a wtedy problemy gotowe.
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.07.2009 17:56

hepik napisał(a):
Karol099 napisał(a):Ja bym nie płacił. Tego co za wycieraczką bym nie zapłacił ani w Polsce ani nigdzie.


Nigdzie może i tak.W Polsce bym się zastanowił. :wink:

Poznań:


1 mln 700 tys. = mandaty straży miejskiej. By wyegzekwować dług, miasto coraz częściej blokuje podatnikom konta bankowe. W 2003 roku wysłaliśmy 500 zawiadomień o blokadzie konta. Rok temu 12754. Do kwietnia tego roku już 7953-mówi Sławomira Burdzy, kierownik wydziału egzekucji w poznańskim Urzędzie Miasta.

Za mandaty można trafić do Krajowego Rejestru Dłużników a wtedy problemy gotowe.


ale chodzi o to że za mandat który włożono za szybą nic Ci nie zrobią bo powiesz że przyszedłeś i nie było nic :) ktoś Ci mógł psikusa zrobić :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.07.2009 18:27

Karol099 napisał(a):ale chodzi o to że za mandat który włożono za szybą nic Ci nie zrobią bo powiesz że przyszedłeś i nie było nic :) ktoś Ci mógł psikusa zrobić :)

Ach ta bora... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone