Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TVN Meteo teraz film o Cro

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aiaf
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aiaf » 19.05.2012 23:19

Rysio napisał(a):Lektor pierdoła że aż w uszy szczypie :?


Wina lektora żadna. On "tylko" czyta. Pierdołą jest ten, kto pisał tekst - powinien fonetycznie zapisać, co i jak należy przeczytać.
Ostatnio edytowano 19.05.2012 23:57 przez aiaf, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 19.05.2012 23:26

kamilica9.07 napisał(a):No to może coś od turystów, np. 'Baśka Voda', 'Brać', 'Medżugore', 'Dober Dan.' Brrrrrr, patrzeć ani słuchać nie można. Wiele osób twierdzi, że chorwacki nie jest trudny, tyle, że jak mnie pytają jak jest to czy owo w tym języku, z reguły nie potrafią powtórzyć poprawnie najprostszych wyrazów. Najgorzej z osobami, które uczyły się rosyjskiego. Nie są w stanie powiedzieć np. 'jezik', tylko 'jazyk', zamiast 'djeca' mówią 'dijeti' albo zamiast Podaca (moja ulubiona miejscowość) 'Padaca, wstawiają rosyjskie końcówki '-yj' do przymiotników. Można ich 1000 razy poprawiać i tak powiedzą po swojemu. I jak tu skutecznie uczyć?

Może wystarczy na początek docenić, że choć chcą coś po chorwacku powiedzieć, że się starają, a że nie od razu Rzym zbudowano....cóż, nie każdy jest poliglotą. Chętnie zrobiłabym Ci test z portugalskiego, gwarantuję Ci, że jak sama mówisz "patrzeć ani słuchać nie można"
Trochę więcej zrozumienia dla innych.
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 20.05.2012 09:27

Portugues? Boa ideia! Com prazer. Quando?

A wracając to drugiej kwestii, proponuję postawić się w sytuacji lektora (uczącego, nie tego z tv), który staje na rzęsach aby wbić niektórym do głowy podstawy języka, jak się okazuje bez skutku. A potem mu/jej dowalać na forum. Jestem nauczycielem 2 języków i dobrze wiem, co to znaczy mieć uczniów czy słuchaczy, którzy, niestety, mimo dużego wysiłku, nie są w stanie nauczyć się języka w polskich warunkach. Lepszy byłby dla nich pobyt za granicą. Doceniać i chwalić za najdrobniejszy nawet postęp trzeba, to od dawna wiem. Kto uczył języka dobrze wie, że czasem nie da się bo uczący się powie 10 razy 'dobar dan', a za kilka sekund 'dober dan'. Zamykam ten temat bo nie ma on związku z tym forum.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.08.2012 14:19

No ... może nie teraz :oczko_usmiech:

Ale od 01.09.2012r. w TVN Meteo: "Wonders of Croatia"

Szczegóły - po kliknięciu powyżej w "Wonders of Croatia"
Pozdraviam :)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 03.09.2012 21:30

a to ja napisał(a):No ... może nie teraz :oczko_usmiech:

Ale od 01.09.2012r. w TVN Meteo: "Wonders of Croatia"

Szczegóły - po kliknięciu powyżej w "Wonders of Croatia"
Pozdraviam :)


Przed 21.00 skończył się prawie godzinny program o Cro. :lol:
Były między innymi Kornati,Szybenik,Zadar,Pag,Nin,Velebit.....
Warto oglądnąć,polecam.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 03.09.2012 21:52

Szkoda tylko, że lektorka mówi jak do dzieci specjalnej troski a prowadząca zachowuje się jak Britney Spears...
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 04.09.2012 18:31

"Wonders of Croatia" - właśnie leci kolejny odcinek.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 11.09.2012 07:39

Udało mi się obejrzeć i nawet nagrać na dekoderze z twardym dyskiem 5 odcinków ale za nic nie mogę upolować odcinka 6 i 7. Czy ktoś je wogóle widział ? Tak samo nie ma 2 odcinka Magazynu Żeglarskiego (Vis + Leon) pomimo wielokrotnych zapowiedzi w programie stacji TVN METEO.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.10.2012 11:00

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.10.2012 12:23



Czy to nie jest męczarnia dla ryb, które zostają puszczone z hakiem na wolność?

:?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 04.10.2012 10:29



Dzięki. Już sobie obejrzałem :)
naserva
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) naserva » 08.10.2012 21:00

w zwiazku z tym, ze po raz kolejny zmieniono program i nie doczekalismy sie 6 i 7 odcinka 'cudow chorwacji' napisalam maila do tvn meteo i o dziwo niemalze od razu otrzymalam odpowiedz: "Witam serdecznie.
Walczymy by wyemitować te dwa ostatnie odcinki, jednak prowadzimy – jak dotąd – nierówną walkę z dystrybutorem, który przysyła nam je w wersjach, które nie nadają się do emisji z powodów technicznych. Mamy nadzieję, że niebawem zawitają na naszej antenie. Pozwolę sobie dać Pani znać, jak tylko zostaną zatwierdzone do emisji." tak wiec pozostaje nam cierpliwie czekac...
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 09.10.2012 08:25

naserva napisał(a):w zwiazku z tym, ze po raz kolejny zmieniono program i nie doczekalismy sie 6 i 7 odcinka 'cudow chorwacji' napisalam maila do tvn meteo i o dziwo niemalze od razu otrzymalam odpowiedz: "Witam serdecznie.
Walczymy by wyemitować te dwa ostatnie odcinki, jednak prowadzimy – jak dotąd – nierówną walkę z dystrybutorem, który przysyła nam je w wersjach, które nie nadają się do emisji z powodów technicznych. Mamy nadzieję, że niebawem zawitają na naszej antenie. Pozwolę sobie dać Pani znać, jak tylko zostaną zatwierdzone do emisji." tak wiec pozostaje nam cierpliwie czekac...


Dzięki za info. Jak tylko coś będzie wiadomo o emisji tych odcinków to napisz na forum.

Pozdrav :)
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 09.10.2012 09:37

Ja też będę czekała na info,pozdrawiam
naserva
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) naserva » 19.11.2012 11:28

przyznam szczerze, ze ja juz calkowicie zwatpilam w emisje brakujacych odcinkow na tvn meteo, a tutaj dzisiaj zaskoczyl mnie email od tvn meteo, ze jednak bedziemy mogli zobaczyc ostatnie odcinki serii :D premiera odcinka 6 w niedziele 25.11 o godz 10.55 a odcinka 7 rowniez w niedziele 25.11 o godz 21.55 - a w tym tygodniu beda powtorki pierwszych 5 odcinkow ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
TVN Meteo teraz film o Cro - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone