Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TUNEZJA - blaski i cienie.

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005
TUNEZJA - blaski i cienie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 01.05.2006 08:30

Forum Cro.pl stało się wiodącym klubem dyskusyjnym, w którym wymienia się wakacyjne informacje dotyczące planów, relacji z podróży. Tutaj duża liczba cromaniaków chce podzielić się swoimi informacjami, a druga, do której ja się zaliczam, stara się wyłowić istotne dla siebie fakty tworząc swoja wizję wyprawy wakacyjnej. Chwała ci za to forum.
Widzę, że oprócz głównego chorwackiego wątku pojawiają się posty dotyczące innych krajów. To dobrze, bo jest szansa, aby rozszerzyć ofertę i porównać możliwości wypoczynku w Chorwacji oraz w innych miejscach na świecie. Jestem pewien, iż prawdziwego cromaniaka nic nie przekona o wyższości innych klimatów niż chorwackie, ale podyskutować zawsze można.
Proponuję w tym miejscu dyskusję na temat Tunezji. Nie jestem jej fanem, bo myślę, że takich nie ma. W wielu miejscach tego forum pojawia się wątek tunezyjski, traktowany bardzo po macoszemu, zwykle negatywnie. A jest to bardzo ciekawe miejsce, zupełnie inne kulturowo, religijnie i być może z tego względu niedoceniane. Zapraszam do wypowiedzenia sie osób które były, lub mają informacje od swoich znajomych i określenie własnego zdania na temat CZY WARTO SPĘDZIĆ WAKACJE W TUNEZJI.
Pierwszomajowe pozdrowienia- Grzegorz z Lublina. :wink:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 13.05.2006 11:07

W ubiegłym roku wykupiłem dwutygodniowy pobyt na Krecie w jej zachodniej części, w ustronnym miejscu, hotelik -bungalowy, wersja All incl. Impreza z biura Triada. Na kilka dni przed wylotem biuro odwołalo imprezę, tłumaczenia beznadziejne. Szczęśliwie oddali pieniażki, ale w szczycie sezonu jakakolwiek dobra rezerwacja jest już niemożliwa. Poszukałem w internecie, i alternatywnie, w ciemno- zdecydowalem się na wczasy w TUNEZJI, nigdy tam nie byłem. Cena była rewelacyjna, bo skumulowały się - promocja i Last minute.
Na przełomie sierpnia i września 2005 wykupiłem za 2,000 PLN od osoby 2tg w Hotelu Orient Palace, włącznie z przelotem. Jest to niewątpliwie najlepszy hotel w okolicy Sousse i port de Kantoui. Komfortowy hotel, wszystko jest tak zorganizowane, że po prostu rozpieszcza gości. Dobre pokoje, czysto, codziennie sprzątane, obsługa miła, zero konfliktów. Jedzenie po prostu bajeczne, wg. opinii rezydentów- jest to najlepsze jedzenie w okolicy Sousse, co również potwierdzam. Jestem zwolennikiem owoców morza, gdy mogę w krajach śródziemnomorskich jeść potrawy z morza- jest to dla mnie bardzo ważne. Tutaj spotkałem sie z tak olbrzymią paletą doskonałych dań, że jestem dotychczas pod olbrzymim wrażeniem. Zwolennicy dań mięsnych, do których się też zaliczam również mają olbrzymi wybór, w wszystkich dań nie da się po prostu spróbować, jest ich dużo, a możliwości ludzkie są ograniczone. Ponadto nie ma tu tzw. walki szczurów do koryta, jak to ma miejsce w olbrzymiej większości hoteli, tutaj jeżeli jakiegoś dania zabraknie- natychmiast jest donoszone, tak, że przez np 3 godziny wydawania posiłku zestaw jest zwykle pełny, i można - co często czyniliśmy przychodzić dopiero pod koniec ich wydawania. Teren ogrodów hotelu- zielona trawka, palmy, olbrzymia ilość profesjonalnych łóżek do leżenia w całym ogrodzie i na plaży, dodatkowo są roznoszone materace gąbkowe aby zapewnić wszystkim pełny komfort wypoczynku- wszystko w cenie. Wspaniały basen dla dorosłych, mniejsze dla dzieci, muzyka nad basenem, doskonały aerobik wg. zaplanowanych godzin, piłka wodna itp. Same superlatywy. Plaża - trochę mała- podmyta, ale po lewej stronie zaraz za terenem plaży prywatnej hotelu zaczyna się cudowna piaszczysta laguna, gdzie zawsze się kąpaliśmy, woda aksamitna, morze czyściutkie, zero meduz, sama przyjemność. Gorąco polecam hotel ludziom pragnącym spokoju, komfortu, miłych animacji, ale nie jest to hotel dla szaleńców, amatorów całonocnych eskapad, tutaj śpi się dobrze, wszędzie jest cicho, doskonała regulowana klimatyzacja, animacje kończą się ok 24, jest dyskoteka w podziemnym night-clubie, ale nie korzystałem.
Odbyłem rownież kilka fakultatywnych wycieczek, lepszych czy gorszych, najlepszą okazał się dwudniowy objazd Tunezji włącznie z karawaną na wielbłądach po pustyni oraz w kolejnym dniu - przejazdem terenówkami po piaszczystej i kamiennej pustyni, zwiadzaniem różnych oaz itp.
I CO WY NA TO? Jakie macie opinie o Tunezji - pozdrawiam Grzegorz :wink:
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 02.06.2006 12:18

Byłem W Sousse rok temu. Hotel Kaiser 3 i 1/2 gwiazdki. Jedzenie pzreciętne, zapaszki w samym mieście - lepiej nie wąchac, chyba mają kłopoty z kanalizacją. Raczej bezpiecznie, tubylcy nieco nachalni dla dziewczyn, ale spoko.
Samo morze- lepiej być poza miastem, w sumie nie marzekam. Wycieczki - polecam. To warto zobaczyć, całkiem inna kultura. I nie tylko zorganizowane, mozna za drobne pieniążki poruszać sie prawie wszędzie, niekiedy tak mozna zobaczyć znacznie więcei i znacznie taniej. W sumie Tunezja to ciekawy kraj, zupełnie inny niz europejskie. Dobre morze, tylko klopoty z trunkami.
owieczka
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) owieczka » 30.06.2006 15:37

Tunezja? nie polecam , byłam w zeszłym roku pierwszy i ostatni raz .
Dla mnie Tunezja jest bezpłciowa .
Podobały mi się tylko wycieczki fakultatywne .
Plaże długie i szerokie piaszczyste , ale niesamowicie brudne , same pety, torebki i dużo wodorostów na plaży. W wodzie też dużo rzeczy pływało
Brak doznań wzrokowych.
Ja nie miałam życia w tunmezji , co chwila zaczepiał mnie jakiś Arab i próbował wciskach na siłe orzeszki, palmy , placki a wieczorami jaśmin :)
Raz mi się nawet zdarzyło , że opluł mi Męża , jak odmówiliśmy . Innemu Polakowi tak wciskał do buzi orzeszka na siłę , że rozwalił mu wargę . ( widziałam to na własne oczy , bo siedzli obok NAs na plaży )
Przez kilka dni nie masz życia , jak się opalisz i zapamiętają Twoją twarz -to trochę lepiej .
Co do jedzenia ( byłam w 4 gwiazdkowym hotelu ) , niestety mnie zatruli i to bardzo , wylądowałam u lekarza a stołowałam się tylko w hotelu .

Po dwóch tygodniach wróciłam zmęczona - wiecznie byłam zaczepiana i cały czas musiałam mówic, nie- dziękuje .

Nie polecam ssouse , już lepszy hammamet i pore el kan..
Dusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dusia » 02.07.2006 00:04

byliśmy w tunezji w zeszłym roku w czerwcu - last minute za 1040 zł za osobę na tydzień. w sousse, hotel el hana beach. zamierzamy powrócić. było cudnie, inaczej niz na wszystkich naszych dotychczasowych wyprawach - pewnie dlatego, że to afryka :lol: :lol: wycieczki były super - sidi bou said jest jednym z najpiekniejszych miejsc w których byłam, 2 dniowa wycieczka w głąb tunezji i jazda na wielbłądach - przezycie roku. jedzenie jak dla mnie bardzo ok. arabowie nachalni, ale sa na to sposoby. faktycznie gdybym miała przyjechac do tunezji i siedziec na plaży - nie miało by to sensu. wzdłuż brzegu ciągną sie plaże, hotele i knajpki. i wogóle nie czuc tu powiewu orientu, nutki egzotyki itp rzeczy po które pojechałam do tunezji. ale wystarczyło wejść do mediny (stare miasto), na souk (targ), czy tez pojechac na sahare i do oaz, zeby zakochać sie w tym kraju. wrócimy tam jeszcze, bo nie byliśmy w tataouine i nabeul, a ja jeszcze chce na wielbłądku pojezdzic - tak mi sie podobało.
pozdrawiam wszystkich miłosników tunezji i tych, co za nią nie przepadają
dusia
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 03.07.2006 14:53

Też byliśmy, pare lat temu, więcej nie pojedziemy. Ja mam troche inne podejście do Arabów, wczesne dziecinstwo spędziłem w Syrii, wróciłem do Polski mając 6 lat. Zawsze mie tam ciągnęło i nadal ciągnie, ale Tunezją się rozczarowałem. Wycieczki, owszem, ciekawe, ale hotel i okolica były niewypałem. Na 2 tyg 9 lub 10 wesel, wieczory więc zajęte muzyką arabską i miejscowymi śpiewami. Basen zamknięty, niewypadało kąpac się przy weselnikach. Plaza--w prawo od hotelu --slamsy, Arabowie w namiotach na plaży, w lewo drugi hotel i ....dalej slamsy na odcinku ok 500 . Przejsćie mozliwe tylko w min 6 osób. Próbowałem tylko z żoną, ale ilość zaczepiających spowodowała wycofanie się ze spaceru. Woda--piękna, ale pełna meduz, kąpiel tylko w ubraniu--nie po tam jechałem.
Zdecydowanie wolimy Cro.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 04.07.2006 09:28

Przyznam się, że do Tunezji poleciałem z rozmysłem, głównie po to aby zobaczyć jak tam właściwie jest. Hotel dobrałem wg. katalogu oraz z opinii forum wakacyjnego. Dobre opinie o samym hotelu potwierdzily się, ogólnie wiedziałem czego mam oczekiwać. Uważam, że obecnie nie powinno się jechać w ciemno bo różnice pomiędzy hotelami, obsługą, czystością morza i plaży są olbrzymie. Należy jechać w miejsca sprawdzone, różnice cenowe są niewielkie, a rozczarowanie może być duże.
Pozdrawiam Grzegorz :wink:
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 04.08.2006 19:47

Mam wielką ochotę polecieć jeszcze raz do Tunezji, ale do tak fajnego hotelu w jakim był Grzegorz. Już sprawdzałem w internecie, niestety ten hotel jest w tym roku bardzo drogi.
Ważne jest to, że za przecietne pieniądze, nie niskie bo to nic tam nie znaczy, mozna miec namiastkę luksusu. Ale Teraz wiem że trzeba poszukać, i wybrac coś dobrego, nie nalezy schodzić poniżej 4*, a najlepiej 5*, ale to poszukać za 2.000 do,max 2.500 za 2 tg, w róznym okresie. Jest to możliwe, nie kupując od firm trudniących się pośrednictwem, które praktycznie istnieją w biurach. Trzeba znaleść organizatora, lub dużą firmę, będącą prawie całkowitym dystrybutorem rynku afrykanskiego, od której odkupują inne firmy, na różnych zasadach. O !!!
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 05.11.2006 16:28

W oazie nocą, hotel na obrzeżu pustyni.
Palma daktylowa.

Obrazek

Pozdrawiam. :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 22.02.2007 01:11

Byłam w Tunezji w tym roku (sierpień 2006), w miejscowości Hammamet (jest to starsza część miasta), w hotelu La Residence Hammamet.. Ok. 4km dalej jest Hammamet Jasmin, z nowoczesnymi i pięknymi hotelami, poniżej 4* nie schodzą.
Pogoda była przepiękna, choć nie obyło się bez atrakcji, gdzie w jeden dzień przeżyliśmy oberwanie chmury...
Obrazek
grad,

Plaża hotelowa, bardzo ładna i zadbana
Obrazek
nasza plaża,

(nie mówiąc oczywiście jak wyglądała po burzy, gdzie całe miasto spłynęło). Tubylcy faktycznie nachalni, ale nie aż tak, żeby zepsuć mi pobyt.
Mieszkałyśmy w hotelu 3*, ale mimo takiego powiedziałabym turystycznego standardu mieliśmy też małą kuchnię, pokoj i łazienka były bardzo ładne i duże, codziennie sprzątane.
Obrazek
pokój,

Jedzenie różnorodne, łącznie z podwieczorkiem- nie tylko arbuzy czy melony, również lody, budyń, coś na smak naszych racuchów(?).. oraz miła obsługa.
Jest to naród bardzo otwarty i faktycznie czepialski ale, z tego co się dowiedzieliśmy na miejscu, mają duże kary za prześladowanie turystów, także nikt nie powinien mieć z nimi problemów. Byłam razem z mamą i jakoś nam się nic nie stało, mimo wieczornych spacerów we dwie.
Obrazek
Jedyne czego należy przestrzegać, to nie przebywać na plaży w nocy, bo może być nieprzyjemnie.. ale co to znaczy, nie wiem, rezydent nam nie powiedział...
maar
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2007
też byłm - Souse 2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maar » 12.03.2007 20:33

byłem, widziałem, opisałem, zapraszam do poczytania i wyjazdu. Moim zdaniem warto.

www.mojewakacje.friko.pl

Marek
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 07.12.2011 20:30

My w Tunezji byliśmy w tym roku. Ot tak po 2009 roku, kiedy odwiedziliśmy Pag, następnie była Bułgaria i Tunezja. I muszę przyznać, że w połowie urlopu w Tunezji wiedziałem, że za rok nic innego tylko znowu Chorwacja (wczasy już zarezerwowane, auto wypożyczone, kasiurka się odkłada ;))
Pewnie na moja ocenę wpływ ma fakt, ze Bułgaria i Tunezja były z biura podróży all inclusive a Chorwacja to apartamenty samemu szukane przez wiele dni w internecie i co za tym idzie wolność ale jeśli chodzi o widoki to mało jest miejsc, które mogą się równać z Chorwacją.

Wracając do Tunezji to ma swoje plusy i minusy. Jeśli chodzi o plaże to skwitować można 3 słowami: smród, brud i ubóstwo.
Hotele to zależy kto za co zapłaci, ale trzeba uważać bo ich ocena * jest zawyżona. Ich 4**** trzeba brać jak w Polsce 3***. Co do ludzi to są trochę namolni, potrafią sprzedać wszystko. W dobrym tonie jest się targować..;) Sziszę kupiłem za 20 dinarów a cena wyjściowa była 10 razy wyższa...;)

Widoki są zarówno piękne jak i te nieciekawe. Wszystko od frontu jest ładne, czyste ale jak się zajrzy od "du** strony" to już tak słodko nie jest...:)

Co warte polecenia to wycieczki fakultatywne.
Polecam Saharę !!! Cud malina...;) rejst statkiem też znacznie lepszy od tego chorwackiego a i zwiedzanie Kartaginy i Tunisu jest czymś wspaniałym. Kto nie widział Sidi Bou Said niech żałuje...;)

Generalnie za 1600 zł za 11 dni all inclusive w Hammamecie jestem zadowolony ale szału naprawdę nie ma.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 09.12.2011 20:53

No własnie się waham między Tunezją z Rainbowem a Kalabrią z Nekermanem-dojazd własny.Termin ok.10 czerwca,ceny imprez korzystne.Relacja AIT-a do Kalabrii zachecila mnie okrutnie.Tylko mam obawy troszkę jechać w jedno auto taki kęs świata.
Tunezja też kusi -dla mnie egzotyka,bo nigdy nie bylam w tych częściach świata
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.12.2011 00:54

Ja byłem w Tunezji w 2004 czy 2005 roku, nie pamiętam dokładnie. Mój wyjazd jednak był organizowany nie przez biuro i miał charakter trampingowy. Tzn. jeździliśmy jeepami po całym kraju śpiąc co noc w innym miejscu i zwiedzając całą Tunezję. Bardzo fajnie go wspominam, ale tylko dlatego że zwiedzaliśmy środek kraju, a nie siedzieliśmy w hotelu przy plaży. Bo te były raczej średnio atrakcyjne i malownicze... Co do podróży i samej Tunezji, to nagabywanie miało miejsce tylko w stricte turystycznych miejscach, poza nimi absolutnie nie miało to miejsca. Z ciekawostek, dodam że żywiłem się głównie w przygodnych barach na ulicy i nigdy nie miałem żadnych problemów... poza tym Tunezja zrobiła na mnie wrażenie kraju bezpiecznego i dość "porządnego"(czystość itd.) - ale to było dobrych parę lat temu.
Pozdrawiam
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1851
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 10.12.2011 08:44

to ja ewa napisał(a):No własnie się waham między Tunezją z Rainbowem a Kalabrią z Nekermanem-dojazd własny.Termin ok.10 czerwca,ceny imprez korzystne.Relacja AIT-a do Kalabrii zachecila mnie okrutnie.Tylko mam obawy troszkę jechać w jedno auto taki kęs świata.
Tunezja też kusi -dla mnie egzotyka,bo nigdy nie bylam w tych częściach świata


Relację Tomka czytałem ze trzy razy jeszcze przed naszym wyjazdem do Włoch,ale my wylądowaliśmy na Gargano ponad 2000 tys km w jedną stronę,Kalabria też nas kusi,ale nie wiem czy drugi raz z rzędu chcemy do Włoch,trochę po głowie chodzi mi Grecja,u nas jeśli dojdzie do skutku to będzie to termin czerwcowy lub wrześniowy,też pewnie zostaniemy sami,znajomi mają dzieci w wieku szkolnym,jeśli chcesz możemy pogadać na meilu.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Następna strona

Powrót do Afryka

cron
TUNEZJA - blaski i cienie.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone