Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Truchtem przez Chorwację: Majówka 2023

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.01.2012 11:27

longtom napisał(a):Lewy ogląda swojego, a prawy :?: :oops:


Też ogląda swojego ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.01.2012 17:26

weldon napisał(a):
longtom napisał(a):Lewy ogląda swojego, a prawy :?: :oops:

Też ogląda swojego ;)

Ja odniosłem wrażenie, że to spojrzenie odprowadzało właśnie utrącony fragment.
Ale może się mylę.

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 21.01.2012 20:30

Strach ten Szybenik odwiedzać ! :roll:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.01.2012 00:15

mariusz-w napisał(a):Strach ten Szybenik odwiedzać ! :roll:

Ale to są stare dzieje. Teraz już się tak nie dzieje. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.02.2012 16:48

Obchodzimy katedrę całkowicie, zaglądając na jej tyły. Nie daje się spojrzeć na nią z odpowiedniej perspektywy, gdyż plac między nią a ratuszem przeznaczony jest na występ i rzędy ustawionych na rusztowaniu krzeseł skutecznie przesłaniają widok. Na szczęście od strony portalu nic jej nie przesłania. Wchodzimy do środka - jest naprawdę piękna. Niestety, zakazu fotografowania nie potrafię jakoś obejść i musimy się zadowolić zakupem widokówki, pokazującej wnętrze. Wychodzimy ze świątyni zamykając kąt pełny powrotem na Plac Republiki Chorwackiej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.02.2012 16:49

Mijamy lwa z długą grzywą, który odwrócił głowę od placu, nie chcąc oglądać ustawionych tam rusztowań. Dobiega nas muzyka - na placu ćwiczą akurat dziewczyny, przygotowując się do parady tamburmajorek. Rekompensuje to odrobinę brak możliwości przyjrzenia się arkadowym podcieniom ratusza, przesłoniętym zupełnie wielkimi kawiarnianymi parasolami. Spoglądamy na zegarek - czas wracać. Decydujemy się zamknąć pętlę po mieście spacerem po uliczkach, kierując się w stronę północnych umocnień twierdzy św. Anny. Jako, że samochód został pod samymi murami, to teraz czeka nas podejście, którego końcówka wypada w rzadkim zagajniku sosnowym pod potężnymi murami cytadeli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.02.2012 17:04

Widzieliście baptisterium?
Ładna robota.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.02.2012 14:09

Jacek S napisał(a):Widzieliście baptisterium?
Ładna robota.

Przypuszczam, że tak. ;) Nie jestem w stanie sprawdzić na fotkach...

Wiesz, że jestem trochę rozpuszczony w kwestii pięknej architektury i byle co mnie nie zachwyci, ale pamiętam, że bardzo mi się podobało w tej katedrze. Niestety, szczegóły już mi się zdążyły zatrzeć...

Jeśli nie zmieniłeś planów wakacyjnych, to też nasycisz wzrok mnóstwem wspaniałych budowli.

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2012 15:02

Plany wakacyjne to jedno a kuzyn Ramzesa to drugie... :wink:
Ale pobobno na emeryturze będę bogaty.
:D


Pozdrawiam
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.02.2012 18:26

Ramzes umarł,a Kryzys niestety żyje...
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.02.2012 18:35

Wojtku! Kolejna fascynująca relacja.Istrie zwiedziłem,ale Słowenie ze względów pogodowych potraktowałem tranzytem.Już teraz wiem jaka będzie moja trasa dojazdu na następny wyjazd do CRO.Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.02.2012 15:30

Jacek S napisał(a):Plany wakacyjne to jedno a kuzyn Ramzesa to drugie... :wink:

Przekopałem ponownie Poczet Faraonów, szukając daremnie tego kuzyna.
Dopiero to mi rozjaśniło umysł:

CROberto napisał(a):Ramzes umarł,a Kryzys niestety żyje...

:lol:

Jacek S napisał(a):Ale pobobno na emeryturze będę bogaty.
:D

Perspektywy masz. 8)

CROberto napisał(a):Wojtku! Kolejna fascynująca relacja.Istrie zwiedziłem,ale Słowenie ze względów pogodowych potraktowałem tranzytem.Już teraz wiem jaka będzie moja trasa dojazdu na następny wyjazd do CRO.Pozdrawiam

Nic straconego - zawsze po drodze. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2012 17:32

Zostawiamy Sibenik, ruszając konsekwentnie na południe. Teraz szosa prowadzi sporymi odcinkami znów nad samym morzem - bezpośrednio, bądź dotykając większych czy mniejszych zatoczek. Wykorzystujemy miejsce niedaleko od szosy, gdzie możemy spokojnie wypić popołudniową kawę z pięknym widokiem na morze, wyspy, jachty, rozkoszując się błogim lenistwem. Mamy zamiar dziś jeszcze tylko rzucić okiem na jedno miasto, a następnie poszukać noclegu. A tym miastem jest Trogir.

Skręcamy na Trogirski most, przejeżdżamy przez korkujące się centrum przybrzeżnej wysepki, przepychamy się przez Ciovski most z ciekawością rzucając spojrzenia na starówkę i już na Ciovo rozglądamy się za możliwością zaparkowania samochodu. Nie jest to takie proste, ale w końcu udaje się znaleźć wolne miejsce na nabrzeżu, już za strefą płatnego parkowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.04.2012 17:33

Wracamy kilkaset metrów coraz bardziej rozbawieni - ilość wozów z polską rejestracją przechodzi najśmielsze oczekiwania. Przechodzimy przez most, odczuwając mocno jego drgania z każdym przejeżdżającym samochodem i teraz już nie ma wątpliwości - jesteśmy w naszym kraju. Z każdej strony dobiega nas dźwięk ojczystego języka. Niezrażeni tym jednak zapuszczamy się w zakamarki Trogiru.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.04.2012 07:33

Franz napisał(a):Skręcamy na Trogirski most, przejeżdżamy przez korkujące się centrum przybrzeżnej wysepki, przepychamy się przez Ciovski most z ciekawością rzucając spojrzenia na starówkę i już na Ciovo rozglądamy się za możliwością zaparkowania samochodu. Nie jest to takie proste, ale w końcu udaje się znaleźć wolne miejsce na nabrzeżu, już za strefą płatnego parkowania.

Obrazek

Obrazek


Wojtku, przepraszam ale czy to nie jest Primošten?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Truchtem przez Chorwację: Majówka 2023 - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone