Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę Gran Canarii zimą, czyli Rok Hiszpanii część 1

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 18.02.2015 09:56

Z ciekawością pooglądam bo rodzina ,naciska na Kanary w tym okresie . U nas w wakacje jest spory problem z wyjazdem z domu .Dlatego po części też mój wyjazd do Chorwacji stoi pod znakiem zapytania.
Ale zauważyłem po Twoich i nie tylko bo i znajomych ,ze ciepła to raczej nie ma się co spodziewać za bardzo. I o kąpielach w morzu zapomnieć tez trzeba choć widzę kilku odważnych na Twoich fotkach.
Pozdrawiam
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 18.02.2015 09:56

fajnie tak zimą trochę powygrzewać się na słońcu 8)
może i ja przy okazji ogrzeję się nieco
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 20.02.2015 13:20

Tony rozumiem ,że nie jest łatwo ciągnąć trzy relację na raz.... :roll: ....ale przynajmniej w jednej coś wrzuć. :wink:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 20.02.2015 19:06

Tony ....widzę ....że uległeś myszce :oczko_usmiech:
.....miała twarde dowody....z pierwszej ręki :mrgreen:
...no dobra ....nie ociągaj się z tą relacją...bo zaraz... roboty ogrodowe nastaną :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 20.02.2015 19:10

mervik napisał(a):Tony ....widzę ....że uległeś myszce :oczko_usmiech:
.....miała twarde dowody....z pierwszej ręki :mrgreen:
...no dobra ....nie ociągaj się z tą relacją...bo zaraz... roboty ogrodowe nastaną :mrgreen:


Wezmę go trochę w obronę 8O , bo ma dziś niezłą imprę :wink: ,
ale w weekend obiecał coś zapodać :mrgreen: .
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 20.02.2015 19:19

mysza73 napisał(a):..... ma dziś niezłą imprę :wink: ,
ale w weekend obiecał coś zapodać :mrgreen: .


...to już zapomnij że cosik zapoda ....chyba że ma dobre lekarstwo ... po imprezowe :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2015 08:31

Darkos napisał(a):Był na Gran Canarii.
A my planujemy Hiszpanię : Calpe, Alicante, może San Sebastian?
Na razie plany, plany, plany.
Zaczytuję się relacjami.
Teraz jestem u Kristofa z Gdańska

Pozdrawiam


No i gdzie relacja z Gran Canarii? :)
Alicante - San Sebastian? - Niezły rozstrzał :)

Krystof ma fantastyczny dar relacjonowania, przeczytaj sobie jeszcze jego relacje z Włoch "Szlaczkiem po bucie.." spłaczesz się ze śmiechu

agata26061 napisał(a):Wszystkie Twoje relacje są świetne, bo odwiedzasz bardzo ciekawe miejsca, więc nie mogłabym przegapic i tej.


Dziękuje bardzo! :) Tym bardziej będę musiał przykładać się do jakości, skoro oczekiwania są spore ;)
:smo:

kataryniarz napisał(a):Wracam po długiej przerwie, a tu jak zawsze jest co podziwiać 8)


Dzięki! A gdzie tak na długo Cie wywiało? Byczyłeś się w ciepłych krajach? ;)
:papa:


smoki napisał(a):Pod koniec lutego 2014 przemierzaliśmy tą wyspę. Niestety nie dane nam było zobaczyć Roque Nublo, z powodu nietypowych opadów śniegu. Mieszkańcy wyspy specjalnie przyjeżdżali w góry ,aby sfotografować się na tle śniegu. My bardzo chętnie wjechalibyśmy wyżej, niestety policja zagrodziła wjazd wyżej. Bardzo chętnie obejrzymy całą Gran Canarię Twoim okiem. :D

Zazdrościmy ludziom mieszkającym na południu- Chorwacja, Hiszpania, Grecja- tam podoba się nam. Pogoda ducha LUDZI MIESZKAJĄCYCH NA POŁUDNIU jest zwalająca a nóg. Jak bardzo "zazdraszczamy" im TEGO 8) 8) :coool: :devil: :hearts: :hearts:


Nie wiedziałem, że w tych górach śnieg to taka rzadka sprawa, gdy jechaliśmy do Teroru spod Roque Nublo temperatura spadła do 5 stopni, jeszcze trochę i .... możliwe byłyby opady śniegu

Inna sprawa, że Roque Nublo najlepiej chyba widać spod Bentaygi, gdy jedzie się drogą do Ayacata ciężko wypatrzyć RN - z tej strony monolit nieco się "chowa" wśród innych szczytów - choć przecież wznosi się na imponującą wysokość ponad 1800 metrów!
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2015 08:38

Roland90 napisał(a):Z ciekawością pooglądam bo rodzina ,naciska na Kanary w tym okresie . U nas w wakacje jest spory problem z wyjazdem z domu .Dlatego po części też mój wyjazd do Chorwacji stoi pod znakiem zapytania.
Ale zauważyłem po Twoich i nie tylko bo i znajomych ,ze ciepła to raczej nie ma się co spodziewać za bardzo. I o kąpielach w morzu zapomnieć tez trzeba choć widzę kilku odważnych na Twoich fotkach.
Pozdrawiam


Styczeń/Luty na Kanarkach (mogę już coś powiedzieć po pobytach na Tene w zeszłym roku 23.01-2.02, oraz tym na GC 30.01-6.02) może być różny

Północ wysp - możesz się spodziewać tylko 13-14 stopni rano (np w Puerto de la Cruz na Tene), może padać deszcz, wiać wiatr, jednak zmarznąć można co najwyżej we wspomnianych okolicznościach i wieczorem

Południe - jeśli nie przychodzą akurat chmury, co zdarzało nam się niestety często na GC, to masz gwarancję 20-21 stopni w cieniu, co na słońcu jest całkiem przyjemną temperaturą uprawniającą do leżenia plackiem i chodzenia na koszuli/koszulce

Jeśli chodzi o kąpiel, to też kąpałem się parę razy na Tene i teraz - temp oceanu gdzieś między 18-20 stopni, jak już wejdziesz - bardzo znośna
Wykąpałem się nawet na basenie w ośrodku ;)

Kasia i Krzyś napisał(a):fajnie tak zimą trochę powygrzewać się na słońcu 8)
może i ja przy okazji ogrzeję się nieco


Też to pokochałem od czasów wyprawy na Cypr
Ja chciałbym w przyszłym roku polecieć na dwa tygodnie znowu na Kanarki - może dwie wyspy? ALe coraz więcej głosów się pojawia, że dawno na nartach nie byliśmy ...

GOLDEN napisał(a):Tony rozumiem ,że nie jest łatwo ciągnąć trzy relację na raz.... :roll: ....ale przynajmniej w jednej coś wrzuć. :wink:


No właśnie jak widzisz żądnej w sumie nie ciągnę przez brak czasu :(

mervik napisał(a):Tony ....widzę ....że uległeś myszce :oczko_usmiech:
.....miała twarde dowody....z pierwszej ręki :mrgreen:
...no dobra ....nie ociągaj się z tą relacją...bo zaraz... roboty ogrodowe nastaną :mrgreen:


Oj tam, roboty ogrodowe, ale SEZON ROWEROWY!!

:)

mysza73 napisał(a):ale w weekend obiecał coś zapodać :mrgreen: .


STANIE SIĘ
(mam nadzieję)
:)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2015 09:04

Dlaczego znowu Kanarki?

- Ciepło tam jest, nooooo

Gran Canaria, obok Teneryfy jest najpopularniejszą wyspą Archipelagu tych wysp wulkanicznych.

Byłem na obu wyspach w podobnym okresie, zatem mogę powiedzieć, że GC chyba jest bardziej okupowana przez starszych Niemców (70% turystów i "pomieszkiwaczy" - zazdroszczę!), Szwedów, Brytyjczyków oraz Norwegów, który upodobali sobie jedno z miast południa wyspy.

- Fantastyczny INTERIOR, piękne góry, wąwozy, mnóstwo endemicznych roślin
Obrazek

- Widok na Teide
Obrazek

Naszym celem jest Aeropuerto Gando położone we wschodniej części wyspy - ok 20 km od centrum Las Palmas, stolicy wyspy i ok 30 km od Maspalomas - kurortu, w którym mieliśmy bungalow :)
Bilety zakupiłem na stronie irlandzkiego przewoźnika mniej więcej koło 10 listopada, lot z Warszawy Modlina w dniu 30 stycznia, powrót 6 luty: koszt dla dwóch Adulti i dwóch Bambini: 2900 PLN

Dla latających: ceny były dość stałe, obserwowaliśmy je od września do grudnia, nie było jakiś mega wahań, przed samym lotem też nie spadły, ani nie wzrosły. Chyba, aby było taniej - trzeba rezerwować lot na styczeń ... w marcu rok wcześniej

No ale zanim dotrzemy na Gando Aeropuerto czeka nas ... MODLIN :) oraz nasz FLUGZEUG
Obrazek

Modlin jest lotniskiem podobnym do Stockholm Skavsta i Oslo Rygge ;) NIEWIELKIM :)
Mieliśmy wystartować o 10.15 jednak zaliczyliśmy półgodzinne opóźnienie, juz ponad chmurami
Obrazek

Praktycznie całą drogę był taki widok :( Było to dla mnie o tyle przykre, że uwielbiam oglądać świat w miniaturze z okien samolotu - szczególnie liczyłem na przelot nad Portugalią! Po 5,5 godzinach lotu (!) po prawej strony ukazała się Teneryfa, jednak ja siedziałem z lewej Za chwilę zobaczyłem Gran Canarię. Już na ziemi. Binter? Nie znam
Obrazek

Haribo? Znam :)
Obrazek

Aeropuerto Gando
Obrazek

Teraz wystarczy odebrać auto w wypożyczalni CiCar - za 153 Euro - full insiurens i podstawka dla dziecka gratis wziąłem Opla Astre (pirwszy raz takie spore auto, zwykle brałem małe Kie, Fiaty czy inne Micry). Auto okazało się pomocne, miało dwustrefową klimę, wbudowaną navi z językiem polskim oraz fajny turbo silnik 1,4 - 140 KM

W następnym odcinku - pierwszy popołudniowy spacer po wydmach Maspalomas

ADIOS!!

:boss:
Ostatnio edytowano 12.11.2020 12:10 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.02.2015 14:17

Darkos napisał(a):A my planujemy Hiszpanię : Calpe, Alicante, może San Sebastian?
Na razie plany, plany, plany.
Zaczytuję się relacjami.

Trzy tygodnie temu byłem w Alicante (twierdza ładna) i w Calpe (w tunelu w Penyal d'Ifac wiatr łeb próbuje urwać). ;)

tony montana napisał(a):Po 5,5 godzinach lotu (!) po prawej strony ukazała się Teneryfa, jednak ja siedziałem z lewej
Za chwilę zobaczyłem Gran Canarię

To mnie się udało ładnie z samolotu Gran Canarię zobaczyć - pamiętasz może ten widok na Rpque Nublo.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2015 16:06

Oczywiscie ze pamietam! U Ciebie byly mega foty z samolotu
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2015 18:32

BUNGALOWS LAS VEGAS GOLF :) Maspalomas

Gugiel pokazuje mi, że z domu najkrótszą trasą do Maspalomas jest 4713 km

Z lotniska mamy około 30 km do Maspalomas. Południe wyspy to prawdziwy kołchoz hotelowo-bungalowowy, począwszy od San Agustin na wschodzie (południowym), przez Playa del Ingles (Plaża Anglików), przez Maspalomas, Las Meloneras i z większymi przerwami przez Arguineguin, Puerto Rico, Tauro i Taurito - cały czas lecą hotelowce, dodam, że budowane nieraz wysoko kilkadziesiąt i kilkaset metrów na skałach
Z lotniska mamy do naszego Las Vegas Golf niewiele ponad 30 km
Obrazek

pierwsze Zdjęcia z kompleksu
Obrazek

Ośrodek zbudowany jest na planie koła, w środku znajduje się ładny basen, bar, w którym serwowano pyszną cafe con leche, piłkarzyki, bilard, restauracja, z przodu kompleksu była recepcja oraz market ze świeżym codziennie pieczywem
Obrazek

Całość w palmach, bugenwilach, luzem latały papugi i głośno skrzeczały, gołębie jadły nam z ręki prawie, w ogóle nie bały się ludzi, bez pardonu wchodziły pod stół po okruszki z bułek :)
Koty w dużej liczbie chodziły po ośrodku, głośno miauczały, wręcz płakały i zawodziły - słowem - pełne zespolenie z naturą
Obrazek

Całość czysta, zadbana i nieźle utrzymana, choć pewne elementy olewackiego niektóre sprawy południa w kątach można było znaleźć ;)
Tam sobie lubiliśmy rano poleżeć i poczytać książkę, po 15 minutach na słońcu, które dawało bardzo ostro, trzeba było przesuwać się w cień, pod parasol
Obrazek

alejki
Obrazek

Bungalowy były petarda, jeden miał "w sobie" tak naprawdę cztery czyli miał z każdej strony wejścia do sporych, na moje oko ponad 30, a nieraz 40 metrowych mieszkań, pierwszą noc bowiem mieszkaliśmy pod numerem 425, który to był mniejszy i jak się okazało, nie miał "na śniadanie" słońca. Już przy meldunku miły pan z recepcji powiedział, że "maj frend, tumurou ju kam, i łyl hef beta bangalou for ju"
I faktycznie, jak powiedział tak zrobił, po opalaniu nad basenem po pierwszej nocy, mieliśmy przenieść się do 325, który okazał się bangalołem z dwoma sypialniami, salonem, oczywiście łazienką i kuchnią, ustawiony względem słońca w ten sposób, że jadaliśmy słoneczne śniadania na tarasie o 8.30-9 :)

Bardzo miły PAN! A przecież musieli dodatkowo sprzątnąć 425 po nas, ale czego się nie robi dla CLAJENTA! :) no i ten firmowy hiszpański uśmiech, no stress, just smile :)
Wnętrze 425 - mniejszego, salon z aneksem kuchennym
Obrazek

:papa:
Ostatnio edytowano 12.11.2020 12:14 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 21.02.2015 18:44

tony montana napisał(a):Koty w dużej liczbie chodziły po ośrodku, głośno miauczały, wręcz płakały i zawodziły - słowem - pełne zespolenie z naturą

Znaczy myszy tam nie było :roll: .

tony montana napisał(a):Tam sobie lubiliśmy rano poleżeć i poczytać książkę ...
Obrazek


Nie dziwię się, sama bym tam poleżała :oczko_usmiech: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2015 19:00

Pierwszy spacer po Maspalomas

Gdybym mógł wstawić mapkę to pokazałbym, że M-lomas to tak naprawdę ogromne WYDMY ponad 300 hektarów piachu naniesionego tutaj, a jakże, przez ocean :) oraz mnóstwo ośrodków z basenami, hotelowców (choć tych wysokich jest więcej w kierunku Playa del Ingles - wygląda to koszmarnie!)

Droga w kierunku wydm to fantastyczna promenada, na której można spacerować, jeździć rowerem, na rolkach, z naszego LAS VEGAS, mimo, że wydawało się, że położony był, przy samych polach golfowych, przy wydmach, było jednak około 3 km nad morze - mój Asystent Chodu pokazywał mi codziennie na GC pod 20000 kroków - przynajmniej wieczorne Paulanery i lokalne browary spalałem!! :)
Obrazek

Jak to na Gran Canarii - wszędzie są wąwozy idące od gór w kierunku oceanu - w Baranco de Maspalomas nie było wody
Obrazek

Wydmy, oprócz tego, że są rezerwatem przyrody i zjawiskiem na skalę światową jeśli chodzi o wielkość, jak te z Łeby, to są także miejscem spotkań pań z panami i panów z panami.

Gdy byliśmy na pierwszym spacerze drogę przeciął nam Pan w koszulce i z aktówką przewieszoną przez ramię z pytongiem na wierzchu "hej, czy ten Pan nie ma gaci?"
Ja nie mam nic przeciwko Frei Korper Kultur (wręcz przeciwnie nawet), ale kilka kilometrów tej plaży jest wydzielone dla FKK, a myśmy szli normalnie PO WYDMACH, z dziećmi ;)
No, jaja sobie robię, bo tak naprawdę, to w ogóle nikogo z nas nie obszedł ten pan

Gorzej było 100m metrów w bok dalej - pani ubrana tylko w korale prężyła się, a pan ARTYSTĄ od aktów zaglądał jej dużym aparatem od tyłu, tak, tak w ŁAJT DEJ! :)

:) :) :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

No ale, my niezrażeni idziemy. Na razie wygląda to jak zwykła plaża
Obrazek

Przetkana gdzieniegdzie zielenią
Obrazek

Obrazek

W oddali widzimy góry w kierunku miejscowości Fataga (odwiedzimy)
Obrazek

Na wydmach rosną też palmy
Obrazek

Powoli krajobraz zaczyna się zmieniać ze zwykłego płaskiego piaskowego na wydmowo - piaskowy
Obrazek

Zaczynają się wzniesienia
Obrazek

Ryjek zaczyna się uśmiechać, bo jest CIEPLUTKO
Obrazek

Obrazek

O, tu już pustynnie trochę
Obrazek

Obrazek

Teren wydm generalnie jest ogromny - jak mówiłem ponad 300 hektarów (328), hektar to 100m2 na 100m2, no nie? ;)
Obrazek

W KOŃCU, bo już myśleliśmy, że nigdy nie dojdziemy, doszliśmy na PLAYE
Obrazek

Dla ciekawych, ceny letti e ombrellone
Obrazek

Obrazek

Fajnie tam było, chlip
Obrazek

Obrazek

Chociaż KOŁCHOZ! :0
Obrazek

Ludzi nie ma za bardzo, bo to już przed 19, tak właśnie, to kocham na Kanarkach - słonce coprawda wstaje trochę później niż u nas, z 30-45 minut - tak o 7.45 robiło się jasno, ale do 19 nie zachodziło....
Obrazek

Teraz idziemy w kierunku słynnej latarni morskiej w Maspalomas (Faro de Maspalomas)
Obrazek

No, juz prawie jesteśmy
Obrazek

Przy latarni wraz z setkami osób oglądamy fantastyczny, MEGA SZYBKI (parę minut) zachód słońca
Obrazek

Obrazek

Pani KAŻE PIESKOWI delektować się ostatni promykami dnia! Piesek w nagrodę dostaję SŁIT FOCIĘ
Obrazek

Latarnia morska w Maspalomas jest trzecią pod względem wysokości latarnią w całej Hiszpanii
Obrazek

Różnie źródła podają - 68 metrów, 81 metrów, anyway WYSOKA
Obrazek

Przedstawiciel klasycznej architektury hotelowej Maspalomas, ten to jest jeszcze jednak nawet ładny ;)
Obrazek

Kaktusiki! No co, pierwszego dnia wszystko jest nowe i sweet
Obrazek

Temperatura utrzymuje się do nocy
Obrazek

Obrazek

My idziemy do szoping center i na pierwszą kolacjo pizzo piwo na Canarii :)

ADIOS!!

DOS CAFE CON LECHE POR FAVOR! :smo:

A CO!
Ostatnio edytowano 12.11.2020 12:23 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 22.02.2015 11:13

Wybieram się i chętnie przelukam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España



cron
Trochę Gran Canarii zimą, czyli Rok Hiszpanii część 1 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone