Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;)

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.07.2013 12:41

mariusz-w napisał(a):...Twoje ranne fotki są super !
Tak z uwagi na treść - jak i na światełko oraz "ludzkie zagęszczenie". 8)

Ja z Drezna mam niestety fotki ze "standardową" ilością ludzi. :)

pzdr :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 13:22

longtom napisał(a):
mariusz-w napisał(a):...Twoje ranne fotki są super !
Tak z uwagi na treść - jak i na światełko oraz "ludzkie zagęszczenie". 8)

Ja z Drezna mam niestety fotki ze "standardową" ilością ludzi. :)

pzdr :wink:


U nas wieczorem też było dość sporo, choć nie tragicznie :)
Za to wczesny ranek to jest prawie wszędzie super pora do uchwycenia "pustych przestrzeni"

:boss: :papa:

Ps nadrabiam braki u Ciebie - Milos :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 15:06

Giorno 2 c.d.

Kiefersfelden


Kaisersgebirge, na które patrzymy są częścią tzw. Północnych Alp Wapiennych. Pasmo leży już w austriackim Tyrolu, najwyższym szczytem jest Ellmauer Halt (2344 m.n.p.m.)

Obrazek

Na pierwszym planie na powyższym zdjęciu wioska Mühlbach, za nią droga ST2089 "Rosenheimer Strasse", jeszcze dalej za nią Autostrada A93, potem mamy rzekę Inn (tę samą co w INNsbrucku), granicę oraz pasmo Gór Cesarskich (Kaisersgebirge)

Obrazek

Obrazek

Z tego balkonu późnym wieczorem będę próbował robić nocne fotki ;)

Obrazek

Zbliżenie Kaisersgebirge

Obrazek

Nasz Gastehaus

Obrazek

Biorę prysznic i idziemy na spacerek

Tu, pod nami, jest jeziorko - Luegsteinsee

Obrazek

Jeziorko wygląda tak

Obrazek

Ma nawet "skocznię do jeziora" ;)

Obrazek

Z uroków okolicy korzystają, jak widać, wielbiciele "dobrej" motoryzacji

Obrazek

Okolica jest sielsko-anielska - szczerze mówiąc zaszyłbym się tam gdzieś na wczesną starość ;)

Obrazek

Obrazek

Zbliżamy się do bramy

Obrazek

Jak widać z niezłą datą i historią - XV wiek

Obrazek

Przed którą to (bramą) ;) od drugiej strony, zamontowano ostrzeżenie, że autokar może mieć problem z przejechaniem

Obrazek

Tutaj jedzie się w/z kierunku Autobahny - obok, po prawej widać znak z napisem, że nie ma możliwości zawracania, właśnie z powodu niskiej Burgtor oraz wąskiej w tym miejscu drogi - dotyczy to oczywiście tylko dużych aut, jeśli któryś wie, że "nie przejdzie" lepiej niech tam nie jedzie na naszych oczach autokar wysadzał w tym miejscu ludzi (ludzie na focie), a my siedzieliśmy sobie w knajpce jedząc i piją pszeniczne piwo :)

Obrazek

Tutaj, za winklem siedzieliśmy

Obrazek

A tak to wygląda od "naszej" strony

Obrazek

Arrivederci! (9)
Ostatnio edytowano 30.07.2013 10:37 przez tony montana, łącznie edytowano 1 raz
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 29.07.2013 21:29

Mały przerywnik :)

Jako, że już niedług wjedziemy na teren Italii, na którym zostaniemy 12 pełnych dni zaleca się każdemu obcokrajowcowi przyswojenie kilku podstawowych, acz niezbędnych zasad (dotyczy głównie południowej Italii)

1. NIgdy nie bądź pewny, że masz pierwszeństwo. Nawet jadąc głowną drogą. W miastach włoskich uliczki podporządkowane mają seryjnie STOP-y, ale żeby Włoch widział, czy może wyjechać, MUSI energicznie wjechać ze dwa metry za znak Stop, czym wywołuje u Ciebie skok tętna do 200

2. Prawy pas (ten skrajny prawy ;) jeśli są trzy pasy) na autostradzie nie służy dla PRAWDZIWEGO mieszkańca Italii. Jeżdżą nim tylko kampery, ciężarówki i za przeproszeniem, cipy - turyści.

Dla Włocha jazda prawym pasem to wstyd i poruta (na szczęście na obwodnicach np Neapolu wykorzystują trzy pasy, ale gdy robi się luźniej LICZY SIĘ tylko lewy, ewentualnie środkowy. Tam Włoch jedzie sobie 100km/h a TY jadąc prawym pasem jedziesz szybciej niż cały korowód Italiańców (nie łamiąc przepisów, ani nie narażając życia, bo przecież ŻADEN Włoch nie zjedzie nagle ze środkowego pasa na prawy jak NIEMIEC w DE)

3. Jeśli uważasz, że to w PL na autostradach czy drogach szybkiego ruchu NAGMINNIE siadają Ci na bagażniku i tak jadą dwa metry za Twoim bagażnikiem, aż nie zmiękniesz i uważasz, że "nie ma w ogóle kultury jazdy u nas" - pojedź do Włoch - tam wrażenia gwarantowane. Droga to sposób na okazanie męskości, prężenie muskułów i psychiczne niszczenie tych, co ośmielają się jechać lewym pasem.

Dlatego to środkowy pas jest najbardziej okupowany - prawy to żenada (patrz pkt2), lewy - wieczna walka, a środkowym suną WSZYSCY ;)

4. Kierunkowskaz służy do wszystkiego, tylko nie do tego, do czego służy w Polsce czyli do sygnalizowania zmiany pasa ruchu. Ja rozumiem, że lewym kierunkiem pokazuje się na lewym pasie autostrady JAJA i wszyscy mają sp... temu, co jedzie cały czas z włączonym lewym kierunkiem, ale do czego służy włączony przez 15 kilometrów PRAWY KIERUNEK? Nie wyłączają ani prawego ani lewego kierunku WSZYSCY, dochodziło do sytuacji, w których jechałem otoczony zawodnikami, z których 3/4 miało włączone kierunkowskazy i NIE ZAMIERZAŁO ich wcale wyłączać....

5. Nie licz na to, że jadący przed Tobą Włoch, gdy zamierza skręcić - użyje kierunku. On po prostu nagle skręci albo w prawo albo w lewo, pół biedy, jeśli wcześniej trochę zwolni, wtedy możesz się DOMYŚLIĆ, że COŚ będzie robił. Z początku jadąc główną drogą łapaliśmy się za głowy, bo ciągle coś skręcało bez kierunków, a ze wszystkich stron z podporządkowanych wyjeżdżały dziesiątki aut, często nie bardzo zwracając uwage na to, co się dzieje na drodze głównej ;)

6. Cellulari. Czyli Telefon. Służy do rozmowy. Najczęściej podczas jazdy.

7. Papieros. Służy do palenia. Najczęściej podczas jazdy.

8. Cellularii i papieros służą Włochowi do wypełnienia nudy podczas jazdy włoską drogą - to, że dwie czynności wykonywane naraz wymagają dwóch rąk (i nie pozostaje żadna do prowadzenia auta) nie ma żadnego znaczenia ;)

9. Pobocze drogi (nieważne czy to w mieście czy krajowa) słuzy do parkowania. Parkowania i nagłego otwierania szeroko drzwi OD RAZU po ZAPARKOWANIU (tętno 200 znowu)

10. Nie licz, że ktoś w Italii puści Cię z podporządkowanej czy na rondzie - wjazd i zjazd z ronda MUSISZ SOBIE WYWALCZYĆ, miętcy stoją długimi minutami :)

11. W PŁD. Italii jest bardzo malo zwykłych aut klasy kompakt typu Focusa, Golfa, Meganki czy Octavii - albo są to stare Renówki czy Fiaty - maleństwa skorodowane i powyginane albo wypasione fury typy BMW 7

12. Włosi albo jadą 30km / h (patrz - wcześniejsze punkty i wszystkie nieprzewidywalne dla Ciebie manewy) albo TWÓJ BAGAŻNIK, 100km/h na 40

13. Znak zakazu wyprzedzania jest znakiem informacyjnym, a nie znakiem zakazu, gdy nie stosujesz się do fali i nie wyprzedzasz na zakazie tego, który jedzie 30km/h jesteś mięczakiem, ofermą i zasługujesz na wielokrotne trąbienie i odgrażanie się połączone z wymachiwaniem łapami ;)

14. Znak informacyjny informujący o tym, że np. skrzyżowanie jest za 100 metrów oznacza, że skrzyżowanie jest za metrów trzysta albo i pięćset, zresztą zjawisko rozmnożenia odległości obowiązuje nie tylko na drogach, ale wszędzie. "Spiaggia 300 mt" może oznaczać nawet kilometr w upale - nie dajcie się na to nabrać.

15. "JEŚLI WSZEDŁEŚ MIĘDZY WRONY, KRACZ JAK ONE" - po jednym, góra dwóch dniach tętno spada do 80 :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.07.2013 08:12

tony montana napisał(a):WY z bliskiego Wrocławia powinniście kiedyś na dzień, dwa skoczyć do Drezna

Rok temu jadąc po raz pierwszy niemiecką Autobahną przez Drezno taki pomysł padł... to faktycznie 3-4 godzinki jazdy, nawet na jeden dzień spokojnie by się dało. A na weekend to i o coś jeszcze przy okazji można by zahaczyć. Ale jakoś ... nie zebraliśmy się w sobie :? .

tony montana napisał(a):stanęliśmy na kraterze Wezuwiusza

Fajnie...
Z wielką uwagą będziemy śledzić tę relację, wszelakie wskazówki jak najbardziej pożądane :)
W dość mglistych na razie planach jest włoski miesiąc za rok, także.... :cool:

tony montana napisał(a):1. (...) 15.

Poradnik extra :lol:
Jeżdżenie jakimkolwiek innym pasem niż skrajny prawy mi nie grozi... no może gdy w przypływie entuzjazmu postanowię wyprzedzić TIRa :wink:
Poza tym, to w sumie fajnie, że byliśmy już w Albanii i parę razy w Grecji... dostosowanie do stylu jazdy "południowego Włocha" liczę, że powinno pójść bez większego bólu :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 30.07.2013 08:38

Pkt. 13 nie działa na niektórych drogach; Makarony jechały karnie...

16. Suszarki na trójnogu możesz spodziewać się w największej „wichurze" o 4 rano.
17. Policyjnego patrolowozu Alfa Romeo na czymś co jest odpowiednikiem krakowskich plant również.
18. Croissanta i kawy przy autostradzie za 2,2€ także 8O .
19. Informacji, że 4 szlaki turystyczne z 5 są zamknięte się nie spodziewasz.

:wink:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 30.07.2013 09:03

20. W przypadku remontów np. dwa kolejne zjazdy z autostrady zamknięte, nie spodziewaj się informacji o objazdach.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.07.2013 09:38

kulka53 napisał(a):Rok temu jadąc po raz pierwszy niemiecką Autobahną przez Drezno taki pomysł padł... to faktycznie 3-4 godzinki jazdy, nawet na jeden dzień spokojnie by się dało. A na weekend to i o coś jeszcze przy okazji można by zahaczyć. Ale jakoś ... nie zebraliśmy się w sobie :? .

No to uważam, że CZAS NAJWYŻSZY ;) :oczko_usmiech:


tony montana napisał(a):stanęliśmy na kraterze Wezuwiusza

kulka53 napisał(a): Fajnie...
Z wielką uwagą będziemy śledzić tę relację, wszelakie wskazówki jak najbardziej pożądane :)
W dość mglistych na razie planach jest włoski miesiąc za rok, także.... :cool:


No to bardzo się cieszę, że takich wiernych czytelników będę miał ;)
Jak to mówi nasza Mysza - nie liczy się ilość ale jakość, no nie? :)

kulka53 napisał(a):Poradnik extra :lol:
Jeżdżenie jakimkolwiek innym pasem niż skrajny prawy mi nie grozi... no może gdy w przypływie entuzjazmu postanowię wyprzedzić TIRa :wink:
Poza tym, to w sumie fajnie, że byliśmy już w Albanii i parę razy w Grecji... dostosowanie do stylu jazdy "południowego Włocha" liczę, że powinno pójść bez większego bólu :lol:


No właśnie :)
Ja w sumie już w tym roku jeździłem z Cypryjczykami lewą stroną i z Turkami (prawą - na szczęście - ciężko mi sobie wyobrazić jazdę z Turkami lewą stroną) 8O więc byłem JAKO TAKO przygotowany ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.07.2013 09:45

FUX napisał(a):Pkt. 13 nie działa na niektórych drogach; Makarony jechały karnie...


Może nauczeni kilkuseteurosiowymi mandacikami z konkretnych miejsc ;)

FUX napisał(a):16. Suszarki na trójnogu możesz spodziewać się w największej „wichurze" o 4 rano.

Tych parę widziałem, ale w rejonie Conero i Asyzu jest mnóstwo "smietników", ale naprawdę nieraz co 500 metrów, na szczęście każdy poprzedzony ostrzeżeniem "controllo velocita electronica"

FUX napisał(a):17. Policyjnego patrolowozu Alfa Romeo na czymś co jest odpowiednikiem krakowskich plant również.

A to fakt, nas bardziej zwykłą (w sensie małym kompaktem) Alfą Carabinieri podwozili do ruin Metapontum 8O 8O :oops: (gdy zapytaliśmy ich stojących sobie i obserwujących ruch na poboczu o drogę najpierw zaczęli tłumaczyć jak jechać ale po 5 "asinistra" i 4 "a destra" odechciało im się tłumaczyć, wskoczyli do auta i krzykneli "ANDARE!" i ręką machali żeby jechać za nimi - no to .... pojechałem ... 80/90 km /h na 40/50 - no tak jechali miałem ich ZGUBIĆ?? ;)


kataryniarz napisał(a):20. W przypadku remontów np. dwa kolejne zjazdy z autostrady zamknięte, nie spodziewaj się informacji o objazdach.


heheh TRUE

Ale nie ma to jak wjazd do Wawki od strony Gdańska i legendarna tablica z objazdami i godzinami zakazów dla dużych mobili ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.07.2013 10:34

Giorno 2 c.d.

Kiefersfelden

Idziemy na wieczorny spacerek po Oberaudorf

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klasyczne piękne, bawarskie chałupy :)

Obrazek

Skocznia? 8O 8) Może na niej wychował się Sven Hannawald?

Obrazek

O! James Bond tu gdzieś jest?

Obrazek

Obrazek

Tylko gdzie ja zgubiłem kluczyki? ;)

Obrazek

Wracamy powoli nad nasze jeziorko :)

Obrazek

Szybko jednak dochodzę do wniosku, że może wypilibyśmy jeszcze po jednym browcu? :)
Po drodze widziałem szyld

Knajpka jest idealnie wkomponowana w skałę - podobno zbudowana w połowie XIX wieku...

Obrazek

Obrazek

Żegnamy się z jeziorkiem

Obrazek

Siadamy na balkoniku i zaczynam bawić się aparatem - WYBACZCIE ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arrivederci! (10)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2013 10:52

Mühlbach :D - tam szusowaliśmy w lutym (ośrodek Hochkönig) :D Piękne tereny :D


Fajny "mały przerywnik" :D

tony montana napisał(a):8. Cellularii i papieros służą Włochowi do wypełnienia nudy podczas jazdy włoską drogą - to, że dwie czynności wykonywane naraz wymagają dwóch rąk (i nie pozostaje żadna do prowadzenia auta) nie ma żadnego znaczenia ;)

Ale to przecież jasne! 8) Każdy prawdziwy Włoch MUSI cały czas gestykulować, a jak to robić trzymając ręce na kierownicy :?: 8O :roll:
Cellularii i papieros to rekwizyty, które mu w tym pomagają ;)

Ciao! :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.07.2013 10:57

maslinka napisał(a):Mühlbach :D - tam szusowaliśmy w lutym (ośrodek Hochkönig) :D Piękne tereny :D


Niestety - Twój Mühlbach i mój Mühlbach (a właściwie "Mühlbaszek", bo to takie malutkie) to nie te same miejscowości :( oddalone są od siebie o jakieś 100 km jak sądze

maslinka napisał(a):
Fajny "mały przerywnik" :D


:)

tony montana napisał(a):8. Cellularii i papieros służą Włochowi do wypełnienia nudy podczas jazdy włoską drogą - to, że dwie czynności wykonywane naraz wymagają dwóch rąk (i nie pozostaje żadna do prowadzenia auta) nie ma żadnego znaczenia ;)

maslinka napisał(a):Ale to przecież jasne! 8) Każdy prawdziwy Włoch MUSI cały czas gestykulować, a jak to robić trzymając ręce na kierownicy :?: 8O :roll:
Cellularii i papieros to rekwizyty, które mu w tym pomagają ;)

Ciao! :mrgreen:


Uwielbiam Italiańców :)

Pozdrówka Aga :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.07.2013 11:06

Skocznia? 8O 8) Może na niej wychował się Sven Hannawald?[/quote]
Chyba nie :roll:
Z tego co pamiętam pochodzi z Hinterzarten, a to jest (sprawdziłem :wink:) na południowym zachodzie Niemiec, blisko Francji.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2013 11:21

tony montana napisał(a):Niestety - Twój Mühlbach i mój Mühlbach (a właściwie "Mühlbaszek", bo to takie malutkie) to nie te same miejscowości :( oddalone są od siebie o jakieś 100 km jak sądze

Aaa, rzeczywiście :oops:


tony montana napisał(a):Uwielbiam Italiańców :)

Taa ;)
Italiańców na wakacjach można nawet pokochać :mrgreen:, ale taki luz blues i "temperament" na drodze mogłabym tolerować chyba tylko przez dwa, trzy wakacyjne tygodnie...

Miałam kiedyś okazję jeździć po włoskich drogach (w tym po Rzymie - tragedia!) samochodem z kierującym "prawie" Włochem - dobrze "zasymilowanym" Polakiem. Taki to jest bardziej niebezpieczny i nieprzewidywalny niż "un Italiano vero", bo nie chce pokazać Italiańcom, że jest od nich gorszy...

Taka jazda - przeżycie jedyne w swoim rodzaju 8O , ale już tak nie chcę...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: ITALIA AMORE-Zona non traffico limitato-Apulia 2013+bonu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.07.2013 13:32

tony montana napisał(a):Skocznia? 8O 8) Może na niej wychował się Sven Hannawald?


kulka53 napisał(a):
Chyba nie :roll:
Z tego co pamiętam pochodzi z Hinterzarten, a to jest (sprawdziłem :wink:) na południowym zachodzie Niemiec, blisko Francji.


Albo inny Martin Szmidt ;)


maslinka napisał(a):
Italiańców na wakacjach można nawet pokochać :mrgreen:, ale taki luz blues i "temperament" na drodze mogłabym tolerować chyba tylko przez dwa, trzy wakacyjne tygodnie...

Miałam kiedyś okazję jeździć po włoskich drogach (w tym po Rzymie - tragedia!) samochodem z kierującym "prawie" Włochem - dobrze "zasymilowanym" Polakiem. Taki to jest bardziej niebezpieczny i nieprzewidywalny niż "un Italiano vero", bo nie chce pokazać Italiańcom, że jest od nich gorszy...

Taka jazda - przeżycie jedyne w swoim rodzaju 8O , ale już tak nie chcę...


Tak to już z nimi jest, na początku człowiek jest spięty (jak w Turcji czy na Cyprze), ale potem już JAKOŚ LECI i nawet wesoło często było

:smo: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
ITALIA AMORE-Zona traffico non limitato-Apulia 2013+bonusy;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone