Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 04.08.2021 16:23

k2argon napisał(a):Dzisiejsza odpowiedź z ambasady Słowacji na mój email:

Osoby zaszczepione po wypełnieniu formularza e-hranica mogą swobodnie wjechać do Słowacji dowolnym przejściem i nie muszą się trzymać wyznaczonych tras tranzytowych.

Pozostałem osoby mogą przejechać tranzytem wyłącznie po wyznaczonych trasach (przesyłam w załączeniu). Test RT-PCR niczego w tym przypadku nie zmienia.


A możesz wkleić też tą mapkę, którą Ci przysłali ?
k2argon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) k2argon » 04.08.2021 16:48

Trasy tranzytowe przez Republikę Słowacką (obowiązują od 9 lipca 2021 r.)

Polska-Austria/Węgry
1. Chyżne-Trstená, Dolný Kubín, Martin, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka).
2. Chyżne-Trstená, Dolný Kubín, Ružomberok, Banská Bystrica, Zvolen, Šahy – Parassapuszta.
3. Zwardoń-Skalité, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Nové Mesto nad Váhom, Bratislava (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka).
4. Barwinek-Vyšný Komárnik, Svidník, Giraltovce, Prešov, Košice, Milhosť – Tornyosnémeti.


Austria/Węgry - Polska
1. (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka), Bratislava, Nové Mesto nad Váhom, Žilina, Martin, Dolný Kubín, Trstená – Chyżne.
2. Šahy – Parassapuszta, Zvolen, Banská Bystrica, Ružomberok, Dolný Kubín, hraničný priechod Trstená – Chyżne.
3. (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka), Bratislava, Nové Mesto nad Váhom, Žilina, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Skalité – Zwardoń.
4. Milhosť – Tornyosnémeti, Košice, Prešov, Giraltovce, Svidník, Vyšný Komárnik – Barwinek.


Republika Czeska-Austria/Węgry
Břeclav- Brodské (trasa po autostradzie D2), Bratislava, (Bratislava -Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka).


Austria/Węgry - Republika Czeska
(Bratislava-Jarovce – Kittsee/ Čunovo – Rajka), Bratislava (trasa po autostradzie D2), Břeclav- Brodské.
xcreatura
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) xcreatura » 04.08.2021 17:28

Jak pojade od Cieszyna przez Mosty koło Jabłonkowa to niby nie mogę jechać?
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1914
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 04.08.2021 17:40

xcreatura napisał(a):Jak pojade od Cieszyna przez Mosty koło Jabłonkowa to niby nie mogę jechać?

Jak się zarejestrujesz to możesz. Ale to tylko teoria.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1973
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 04.08.2021 18:08

k2argon napisał(a):Dzisiejsza odpowiedź z ambasady Słowacji na mój email:

Osoby zaszczepione po wypełnieniu formularza e-hranica mogą swobodnie wjechać do Słowacji dowolnym przejściem i nie muszą się trzymać wyznaczonych tras tranzytowych.

Pozostałem osoby mogą przejechać tranzytem wyłącznie po wyznaczonych trasach (przesyłam w załączeniu). Test RT-PCR niczego w tym przypadku nie zmienia.

Ale info o tym na forum wisi od dłuższego czasu :)
Patikom
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patikom » 05.08.2021 09:07

Jutro wyjazd do Chorwacji. Czytając Wasze posty zrozumiałam, ze nie ma korytarzy tranzytowych na Węgrzech, chociaż na stronach rządowych i ambasady jest napisane inaczej :? . Wiec jestem kolejnym z setek niedowiarkow. Proszę o wpis kogoś kto jechał w ostatnim tygodniu TRANZYTEM (bez noclegów, muzeum itp) przez Szombathely do Chorwacji jak wyglądała droga. Czy nikt Was nie kontrolował?
Z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano 05.08.2021 10:42 przez Patikom, łącznie edytowano 1 raz
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 05.08.2021 09:33

Patikom napisał(a):Jutro wyjazd do Chorwacji. Czytając Wasze posty zrozumiałam, ze nie ma korytarzy tranzytowych na Węgrzech, chociaż na stronach rządowych i ambasady jest napisane inaczej :? . Wiec jestem kolejnym z setek niedowiarkow. Proszę o wpis kogoś kto jechał w ostatnim tygodniu TRANZYTEM (bez noclegów, muzeum itp) przez Szombathely do Chorwacji jak wyglądała droga. Czy nikt Was nie kontrolował?
Z góry dziękuję.


Powtórzę po raz kolejny, jechałam tranzytem 22 lipca, kilkakrotnie mijaliśmy się z policją na trasie przez Szombathely, przez kilka km jechali przed nami i nikt nas nie zatrzymywał. Jechać śmiało. :papa:
aciol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 16.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aciol » 05.08.2021 09:38

Wczoraj wieczorem wróciliśmy jadąc tą trasą:
trasa

Tą samą trasa 22.07 jechaliśmy do. Trasa bez problemów - TRANZYTEM.
Osoby dorosłe zaszczepione, z wypełnionym Enter Croatia i wypełniony formularz na Słowację.
Ostatnio edytowano 05.08.2021 13:42 przez aciol, łącznie edytowano 1 raz
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 05.08.2021 09:46

aciol napisał(a):Wczoraj wieczorem wróciliśmy jadąc tą trasą:

A na ten odcinek w Czechach, to nie potrzeba winiety?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.08.2021 09:56

krzygaj napisał(a):
aciol napisał(a):Wczoraj wieczorem wróciliśmy jadąc tą trasą:

A na ten odcinek w Czechach, to nie potrzeba winiety?

Nie potrzeba.
Patikom
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 05.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patikom » 05.08.2021 10:48

Dzięki
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 05.08.2021 12:03

Patikom napisał(a):Jutro wyjazd do Chorwacji. Czytając Wasze posty zrozumiałam, ze nie ma korytarzy tranzytowych na Węgrzech, chociaż na stronach rządowych i ambasady jest napisane inaczej :? . Wiec jestem kolejnym z setek niedowiarkow. Proszę o wpis kogoś kto jechał w ostatnim tygodniu TRANZYTEM (bez noclegów, muzeum itp) przez Szombathely do Chorwacji jak wyglądała droga. Czy nikt Was nie kontrolował?
Z góry dziękuję.


Na Węgrzech nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń aby korzystać z campingów, noclegów, term, restauracji i dowolnych dróg - korytarze tranzytowe nieobowiązkowe, nie jest wymagane posiadanie UCC. https://www.gov.pl/web/wegry/wjazd---pr ... -wegrzech4

Relacje z trasy meldunki-z-tras-przejsc-granicznych-do-cro-sezon-2021-t56256-360.html#p2228958
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 05.08.2021 12:27

Proponuję wrzucić info w widocznym miejscu na czerwono, że jedenastka w Czechach jest darmowa, a na Węgrzech nie ma korytarzy. W ostatnim czasie wyżej wymienione biją na głowę legendarne już pytanie o euro czy kuny :roll: 8)
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 05.08.2021 12:56

Trasy tranzytowe przez Słowację obowiązują, ale mam pytanko z tych bardziej szczegółowych:

odcinek Banská Bystrica - Zvolen jest płatny, lub można jechać prawie równolegle bez winiety,

i moje pytanie czy odcinek tej trasy tranzytowej odnosi się zarówno do odcinaka płatnego jak i nie płatnego, czy można jechać "bokiem" omijając ten płatny docinek bez problemów?

pozdrawiam,
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10891
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.08.2021 13:02

aciol napisał(a):Wczoraj wieczorem wróciliśmy jadąc tą trasą:
trasa

Tą samą trasa 22.07 jechaliśmy do. Trasa bez problemów - TRANZYTEM.
Osoby dorosłe zaczepione, z wypełnionym Enter Croatia i wypełniony formularz na Słowację.


Ale że kto Was zaczepił... :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 370
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone