Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2021 16:27

ZAQ_12 napisał(a):Drodzy,
Podpowiedzcie proszę, czy formularz do przejazdu Słowacji na: https://korona.gov.sk/en/ehranica/ należy wypełniać dwukrotnie, w jedną i w drugą stronę?
Serdeczności

https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady- ... warantanny

Ponieważ jestem zaszczepiony, wypełniałem raz, ważność dokumentu 6 miesięcy.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 31.07.2021 16:38

Panie Januszu, dziękuję.

A czy Waszym zdaniem powinniśmy również rejestrować się na: https://odyseusz.msz.gov.pl/?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 31.07.2021 16:40

Nie zaszkodzi. To zapewnienie możliwości kontaktu z Tobą w różnych sytuacjach życiowych :idea:
west12
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.06.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) west12 » 31.07.2021 19:19

roykssop napisał(a):Wyjazd z Łodzi do Bibinje, 30.07 godz. 20:45. O północy byliśmy w Skoczowie, a o 6 rano na starej granicy w Letenye. Sznur aut osobowych na pasie oznaczonym tylko dla samochodów osobowych, ale dawny pas dla autokarów wolny. O 7:00 byliśmy po Chorwackiej stronie zatankowani i gotowi do dalszej drogi. Później droga była tragiczna. Co chwilę hamowanie do zera, a przed tunelem Svety Rok 30min czekania na otwarcie. Ostatecznie do Bibinje dojechaliśmy punkt 15. Najdłuższy i najbardziej wyczerpujący dojazd do Chorwacji jak do tej pory


Mam pytanie czy leciałes drogami tranzytowymi w stronę Letenye ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2021 19:24

Na chwilę obecną nie ma tras tranzytowych przez Węgry.
Przeczytaj kilka postów na poprzednich stronach. :idea:
Waldii77
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldii77 » 31.07.2021 21:10

Witam
Nie bardzo widzę sens rejestracji przejazdu tranzytem przez Słowacje skoro pisze ze dotyczy to tylko osób które będą przebywać na terytorium SK. Bo czytam ze mimo tranzytu ludzie wypełniają formularz. Jak to w końcu jest? Dzięki za info.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2021 21:14

Waldii77 napisał(a):Witam
Nie bardzo widzę sens rejestracji przejazdu tranzytem przez Słowacje skoro pisze ze dotyczy to tylko osób które będą przebywać na terytorium SK. Bo czytam ze mimo tranzytu ludzie wypełniają formularz. Jak to w końcu jest? Dzięki za info.

Rejestracji przejazdu tranzytem nie trzeba, ale musisz jechać wyznaczonymi trasami.
Mapka na poprzedniej stronie.
bastoj
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) bastoj » 02.08.2021 13:57

Janusz Bajcer napisał(a):Na chwilę obecną nie ma tras tranzytowych przez Węgry.
Przeczytaj kilka postów na poprzednich stronach. :idea:


No właśnie - podałeś na poprzedniej stronie linka do strony na gov.pl, na której jest napisane: "Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami.
Jeśli masz na myśli wjazd i pobyt na Węgrzech to oczywiście trasy tranzytowe nie obowiązują, ale dla tranzytu już tak.
Ma ktoś świeże doświadczenia jak to wygląda w praktyce? Pytanie czy mogę pojechać, np. do Szombathely po drodze do Chorwacji (zupełnie poza trasami tranzytowymi), zwiedzić muzeum i jechać dalej?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2021 17:26

Za 4 dni wyjazd. Planuję trasę taką samą jak rok temu. Wolę jednak się upewnić, bo może coś się zmieniło przez remonty albo covid.
Trasa z Bytomia do Omiś.
Winiety słowackie i węgierskie.
Wyjazd w piątek ok 15:00 busem >7 osób.
Przejście graniczne w Letenye.
W Czechach trasa nr 11 (bo pojazdem poniżej 3,5t nadal można bez winiet).
Z kiepskiej jakości mapki (dotyczącej tras tranzytowych w Słowacji) wynika, że będę musiał wypełnić https://korona.gov.sk/en/ehranica/.
Jako opcję awaryjną biorę trasę obwodnicą Budapesztu lub przez Bősárkány. Ale to jeśli traffic się zmieni.

https://www.google.pl/maps/dir/50.34806 ... !3e0?hl=pl

O czymś zapomniałem albo coś źle planuję?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 02.08.2021 17:53

empire13 napisał(a):Za 4 dni wyjazd. Planuję trasę taką samą jak rok temu. Wolę jednak się upewnić, bo może coś się zmieniło przez remonty albo covid.
Trasa z Bytomia do Omiś.
Winiety słowackie i węgierskie.
Wyjazd w piątek ok 15:00 busem >7 osób.
Przejście graniczne w Letenye.
W Czechach trasa nr 11 (bo pojazdem poniżej 3,5t nadal można bez winiet).
Z kiepskiej jakości mapki (dotyczącej tras tranzytowych w Słowacji) wynika, że będę musiał wypełnić https://korona.gov.sk/en/ehranica/.
Jako opcję awaryjną biorę trasę obwodnicą Budapesztu lub przez Bősárkány. Ale to jeśli traffic się zmieni.

https://www.google.pl/maps/dir/50.34806 ... !3e0?hl=pl

O czymś zapomniałem albo coś źle planuję?

Jedyne co mi się rzuca w oczy, to piątek 15. No ale coś za coś. Jak przebijesz się do słowackiej autostrady, to reszta powinna iść gładko, w tym granica z Cro. Jak opóźnisz wyjazd, to na granicy może być słabo. W razie czego masz tam dwa przejścia graniczne obok siebie :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.08.2021 18:18

Bratwojciech napisał(a):Jedyne co mi się rzuca w oczy, to piątek 15. No ale coś za coś. Jak przebijesz się do słowackiej autostrady, to reszta powinna iść gładko, w tym granica z Cro.

Mogą być korki?
Cóż, wolę chyba tu niż na przejściu granicznym i na autostradach chorwackich.


Bratwojciech napisał(a):Jak opóźnisz wyjazd, to na granicy może być słabo. W razie czego masz tam dwa przejścia graniczne obok siebie :papa:

Tego się najbardziej boję. A jak będę w nocy w Chorwacji to sobie zwiedzę Split i/lub Trogir. :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2021 18:44

bastoj napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Na chwilę obecną nie ma tras tranzytowych przez Węgry.
Przeczytaj kilka postów na poprzednich stronach. :idea:


No właśnie - podałeś na poprzedniej stronie linka do strony na gov.pl, na której jest napisane: "Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami.
Jeśli masz na myśli wjazd i pobyt na Węgrzech to oczywiście trasy tranzytowe nie obowiązują, ale dla tranzytu już tak.
Ma ktoś świeże doświadczenia jak to wygląda w praktyce? Pytanie czy mogę pojechać, np. do Szombathely po drodze do Chorwacji (zupełnie poza trasami tranzytowymi), zwiedzić muzeum i jechać dalej?

To co pogrubione nieaktualne. :idea:
Od 5 lipca możesz na Węgrzech nocować w dowolnym miejscu i dojechać do miejsca noclegu dowolną trasą.
Możesz zwiedzać muzea, korzystać z kąpielisk, stołować się w restauracjach, robić zakupy w sklepach.
Maski - nie ma obowiązku zakładania.
aktualne-informacje-jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2021-t56190.html

TRANZYT: Aktualne rozporządzenie rządowe nie zmieniło zaleceń odnośnie korytarzy tranzytowych, w związku z tym są wyznaczone trasy tranzytowe! Jednak - według informacji uzyskanych telefonicznie od policji węgierskiej – zjazd z wyznaczonej trasy w celach turystycznych jest możliwy.

Żródło>>> https://varso.mfa.gov.hu/pol/news/konzu ... o-beutazas
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.08.2021 23:44

Janusz Bajcer napisał(a):To co pogrubione nieaktualne. :idea:
Od 5 lipca możesz na Węgrzech nocować w dowolnym miejscu i dojechać do miejsca noclegu dowolną trasą.
Możesz zwiedzać muzea, korzystać z kąpielisk, stołować się w restauracjach, robić zakupy w sklepach.
Maski - nie ma obowiązku zakładania.


Żródło>>> https://varso.mfa.gov.hu/pol/news/konzu ... o-beutazas



Podziwiam cierpliwość!!!

Jutro pewnie też trafią się ze 3 sztuki, które uparcie będą pytać o trasy tranzytowe na Węgrzech... :mrgreen: :mrgreen:
janos
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janos » 02.08.2021 23:56

Janusz Bajcer napisał(a):
ZAQ_12 napisał(a):Drodzy,
Podpowiedzcie proszę, czy formularz do przejazdu Słowacji na: https://korona.gov.sk/en/ehranica/ należy wypełniać dwukrotnie, w jedną i w drugą stronę?
Serdeczności

https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady- ... warantanny

Ponieważ jestem zaszczepiony, wypełniałem raz, ważność dokumentu 6 miesięcy.

A ja wolałem zrobić rejestrację na wjazd z Polski i na wjazd powrotny z Cro i Węgier. Przynajmniej tak to rozumiem. Jadę i tak korytarzem Bratysława Zwardoń ale kto wie czy po drodze nie będzie trzeba gdzieś zjechać. To tylko 200 km ale z dziećmi to różnie bywa. Pozdrav!
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.08.2021 00:02

janos napisał(a):A ja wolałem zrobić rejestrację na wjazd z Polski i na wjazd powrotny z Cro i Węgier. Przynajmniej tak to rozumiem. Jadę i tak korytarzem Bratysława Zwardoń ale kto wie czy po drodze nie będzie trzeba gdzieś zjechać. To tylko 200 km ale z dziećmi to różnie bywa. Pozdrav!



Ale jeśli zrobisz tą rejestrację, to jest ona ważna przez 6 miesięcy, i możesz w tym czasie nawet codziennie po całej Słowacji sobie jeździć! Nie trzeba na każdy przejazd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 368
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone