Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 27.07.2021 15:06

corrina napisał(a): Cofnij się ma poprzednią stronę, jest tam odpowiedź na to pytanie :wink:

Każdy może się pomylić „Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi” :)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 27.07.2021 23:20

truskawka-2 napisał(a):czy przejerzdrzajac waski skrawek sloweni po drodze z wegier na chorw sa jakie stacje paliw przy drodze potrzebuje sie zatankowac do pelna zeby dajechac do albani


truskawka-2 napisał(a):po co te spiny pisze z telefonu a co do porady z mapami gogle to prosze wrzuc sobie trase i nic tam nie ma a trase mam opracowana saiedze nad nia od zimy pozdr

Jeśli siedzisz nad tym od zimy, to czasu było aż nadto aby odnaleźć stacje benzynowe.
Stacje są - mogę polecić jedynie przybliżenie widoku na mapie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21034
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 28.07.2021 00:01

quickstarter napisał(a):Witam. Będę wracał z Grecji za kilka dni - jeżdżę przez CRO Tovarnik-Udvar i planuję nocleg w okolicy Vukovaru. Czy nadal obowiązuje w tranzycie limit 12 godzin na opuszczenie Chorwacji? Jesteśmy zaszczepieni ale starsza córka skończyła 12 lat więc bez testu pozostaje jedynie tranzyt? Do Chorwacji będę wjeżdżał z Serbii.

Z tego co wiem Serbia tylko 12 h.
turzol
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) turzol » 28.07.2021 09:08

Jak wygląda ten węgierski odcinek trasy 86 między Szombathely a Lenti ?- można go w miarę bezpiecznie pokonać nocą (zwierzyna, wioski itp) czy odpuścić i jechać na Budapeszt nadrabiając km?
roykssop
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 28.07.2021 09:13

turzol napisał(a):Jak wygląda ten węgierski odcinek trasy 86 między Szombathely a Lenti ?- można go w miarę bezpiecznie pokonać nocą (zwierzyna, wioski itp) czy odpuścić i jechać na Budapeszt nadrabiając km?

Ze wzmożoną czujnością i odpowiednią prędkością bez problemu.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 28.07.2021 09:15

Bezpiecznie można go pokonać ale trzeba brać pod uwagę, że może coś wyskoczyć, to nie autostrada. Dodatkowo fotoradar na wiosce.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 28.07.2021 09:30

Witam.
Na zwierzynę nigdy się nie natknąłem,ale z fotoradaru mam pamiątkę.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.07.2021 11:50

Cropidło napisał(a):Witam.
Na zwierzynę nigdy się nie natknąłem,ale z fotoradaru mam pamiątkę.

W zeszłym roku pierwszy raz jechalismy tą trasą, niestety w tym roku przez korytarze, obostrzenia odpuściłem Węgry.
Z zeszłego roku pamiętam fajne zajęcie - liczenie ile spotkaliśmy sarenek, lisów i innych. Trochę tego było w sumie :D, na szczęście stały przy drodze i się patrzyły,tylko na powrocie dwa lisy przebiegały nam drogę ale lekkie hamowanie i było ok. Po prostu trzeba jechać zgodnie z przepisami, taki fajny przerywnik od autostrady.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 28.07.2021 11:52

yzedef napisał(a):
Cropidło napisał(a):Witam.
Na zwierzynę nigdy się nie natknąłem,ale z fotoradaru mam pamiątkę.

W zeszłym roku pierwszy raz jechalismy tą trasą, niestety w tym roku przez korytarze, obostrzenia odpuściłem Węgry.
Z zeszłego roku pamiętam fajne zajęcie - liczenie ile spotkaliśmy sarenek, lisów i innych. Trochę tego było w sumie :D, na szczęście stały przy drodze i się patrzyły,tylko na powrocie dwa lisy przebiegały nam drogę ale lekkie hamowanie i było ok. Po prostu trzeba jechać zgodnie z przepisami, taki fajny przerywnik od autostrady.



Ta droga nie jest taka zła, w sumie jak się nie ma przed sobą żadnego tira czy kombajnu, to nawet przyjemnie się jedzie. Teraz wszędzie pełno kwitnących słoneczników, wyglądają pięknie :)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 28.07.2021 13:56

corrina napisał(a):
yzedef napisał(a):
Cropidło napisał(a):Witam.
Na zwierzynę nigdy się nie natknąłem,ale z fotoradaru mam pamiątkę.

W zeszłym roku pierwszy raz jechalismy tą trasą, niestety w tym roku przez korytarze, obostrzenia odpuściłem Węgry.
Z zeszłego roku pamiętam fajne zajęcie - liczenie ile spotkaliśmy sarenek, lisów i innych. Trochę tego było w sumie :D, na szczęście stały przy drodze i się patrzyły,tylko na powrocie dwa lisy przebiegały nam drogę ale lekkie hamowanie i było ok. Po prostu trzeba jechać zgodnie z przepisami, taki fajny przerywnik od autostrady.



Ta droga nie jest taka zła, w sumie jak się nie ma przed sobą żadnego tira czy kombajnu, to nawet przyjemnie się jedzie. Teraz wszędzie pełno kwitnących słoneczników, wyglądają pięknie :)

Na części tej drogi pozakładali siatki ochronne, więc jest lepiej. Jazda za tirem w nocy po tej drodze to przyjemność. Sypią na odcięciu, więc wystarczy zachować odpowiedni odstęp i korzystać z promocji :D
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 28.07.2021 14:02

Cropidło napisał(a):Witam.
Na zwierzynę nigdy się nie natknąłem,ale z fotoradaru mam pamiątkę.

W google maps czy yanosiku jest info o tym fotoradarze? Czy tylko znak przed wioską?
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 28.07.2021 14:56

Jeśli dobrze kojarze to w wiosce na 86 jest radar na mapach google.
Podpowiem że na M86 spotkałem stacjonarny patrol policji z fotoradarem.

Może daleko im do słowackiej drogówki kryjącej się z suszarką pomiędzy samochodami ciężarowymi oczekującymi na podanie asfaltu na remontowanym odcinku autostrady.
robertpi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 24.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertpi » 28.07.2021 15:19

Do tych co jechali, jak wygląda przejazd przez stare przejście w Rajce ( nieautostradowe )?
Otwarte, stoją pogranicznicy, można jechać?
Ostatnio edytowano 28.07.2021 15:34 przez robertpi, łącznie edytowano 1 raz
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 28.07.2021 15:23

qra69 napisał(a):
Cropidło napisał(a):Witam.
Na zwierzynę nigdy się nie natknąłem,ale z fotoradaru mam pamiątkę.

W google maps czy yanosiku jest info o tym fotoradarze? Czy tylko znak przed wioską?

Yanosik ogarniał wszystkie radary na Węgrzech, ten na wiosce też był, duża konstrukcja nie to co te w Chorwacji mikrusy prawie niewidoczne.
topo17
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) topo17 » 28.07.2021 19:21

Wyjeżdżam w Niedzielę ok 2-3 rano z Zwardonia
1. co sądzicie o tej trasie
https://www.google.com/maps/dir/Zwardo% ... m0!3e0!5i1

2. Winiety najlepiej kupić z tych stron ??
https://ematrica.nemzetiutdij.hu/#
https://eznamka.sk/selfcare/purchase


3. Co na wyposażeniu auta powinienem mieć w tym roku coś się zmieniło ??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 365
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone