Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bastoj
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) bastoj » 03.08.2021 05:35

Janusz Bajcer napisał(a):Na chwilę obecną nie ma tras tranzytowych przez Węgry.
Przeczytaj kilka postów na poprzednich stronach. :idea:


Na stronie którą podałeś jest napisane: "Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami" i podany link do mapy z trasami tranzytowymi, więc chyba obowiązują. Ktoś ma świeże info jak to wygląda w praktyce? Czy jak chcę coś zwiedzić przez np. 1-2 godziny bez noclegu to mogę jechać poza trasami?
Robert Kro
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert Kro » 03.08.2021 06:14

Węgry znieśli wszystkie obostrzenia covid owe. Budapeszt inny stary przedcovidowy świat.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 03.08.2021 06:31

bastoj napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Na chwilę obecną nie ma tras tranzytowych przez Węgry.
Przeczytaj kilka postów na poprzednich stronach. :idea:


Na stronie którą podałeś jest napisane: "Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami" i podany link do mapy z trasami tranzytowymi, więc chyba obowiązują. Ktoś ma świeże info jak to wygląda w praktyce? Czy jak chcę coś zwiedzić przez np. 1-2 godziny bez noclegu to mogę jechać poza trasami?


Jechaliśmy 22 lipca przez Szombathely i liczne wiochy, mijając kilka radiowozów. Nikt nas nie zatrzymywał. Ta trasą jechało sporo Czechów, Austriaków i Polaków.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 03.08.2021 07:11

janos napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ZAQ_12 napisał(a):Drodzy,
Podpowiedzcie proszę, czy formularz do przejazdu Słowacji na: https://korona.gov.sk/en/ehranica/ należy wypełniać dwukrotnie, w jedną i w drugą stronę?
Serdeczności

https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady- ... warantanny

Ponieważ jestem zaszczepiony, wypełniałem raz, ważność dokumentu 6 miesięcy.

A ja wolałem zrobić rejestrację na wjazd z Polski i na wjazd powrotny z Cro i Węgier. Przynajmniej tak to rozumiem. Jadę i tak korytarzem Bratysława Zwardoń ale kto wie czy po drodze nie będzie trzeba gdzieś zjechać. To tylko 200 km ale z dziećmi to różnie bywa. Pozdrav!

Wczoraj rejestrowałem naszą rodzinkę na pobyt w Słowacji i takie mam spostrzeżenie. O ile dla dorosłych faktycznie rejestracja jest ważna 6 miesięcy o tyle dla moich dzieci (obaj w przedziale 12-18) system nie pyta o szczepienia tylko czy ktoś z ich domowników nie przebywa na kwarantannie i na tej podstawie uzyskują zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny przy wjeździe do Słowacji. Niestety takie zwolnienie nie jest ważne 6 miesięcy tylko 4 dni (albo 7 jeśli liczą od daty rejestracji)

Zrzut ekranu 2021-08-03 081040.png
holz1
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 06.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 03.08.2021 08:32

bastoj napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Na chwilę obecną nie ma tras tranzytowych przez Węgry.
Przeczytaj kilka postów na poprzednich stronach. :idea:


Na stronie którą podałeś jest napisane: "Cudzoziemcy w ruchu osobowym tranzytowym mogą przejechać przez terytorium Węgier tylko wyznaczonymi trasami" i podany link do mapy z trasami tranzytowymi, więc chyba obowiązują. Ktoś ma świeże info jak to wygląda w praktyce? Czy jak chcę coś zwiedzić przez np. 1-2 godziny bez noclegu to mogę jechać poza trasami?


Ja nocowałem w pensjonacie w Mosonmagyorovar 08.07 i nikt nawet sie nie zapytał o UCC. Potem jak wracałem pojechałem na 2 dni do Budapesztu 24-26.07.07 i było dokładnie tak samo a spałem w Hotelu. Może to cię przekona :)
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 03.08.2021 09:01

na Węgrzech nie ma obostrzeń.
Możesz jeździć jak chcesz, spać gdzie chcesz itd
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wegry
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 03.08.2021 21:13

Czy jadąc z Bratysławy do PL mogę bez winiety słowackiej wjechać na autostradę na ostatnim wjeździe przed granicą z CZE (Brodske) czy dopiero za granicą?
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 03.08.2021 21:54

wg słowackiej strony opłatą objęty jest odcinek aż do granicy:
https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka
więc lepiej chyba wjechać dopiero na węźle 48/Breclav w Czechach
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 03.08.2021 22:26

@vin
Ale na tej stronie napisano skolei tak:
"Przerabiał" ktoś to osobiście?
Załączniki:
Screenshot_20210803-232422_Samsung Internet.jpg
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 04.08.2021 00:25

Po pierwsze, masz przy opisie, ktory pokazujesz, podane info, że jest do granicy SK/CZ.
Po drugie, na mapie na tej samej stronie też masz zaznaczone, że do samej granicy jest płatny, a nie do węzła Kuty.
Po trzecie, sprawdź na GM, jaka jest odległość między węzłem Lamac a węzłem Kuty i granicą - w podanym przez Ciebie wykazie masz 55 km, to potwierdzisz sobie, który wariant jest poprawny.
Po czwarte, zobacz na GSV, jakie znaki są przy wjeździe na węźle Kuty - o autostradzie, czy o autostradzie bez opłaty.
Osobiście bez slowackiej winiety zawsze wjeżdżałem na autostradę dopiero po czeskiej stronie. Ale zastanawiam się, jakiego potwierdzenia oczekujesz - od kogoś, kto wjechał w Kutach i dostał mandat?
P.S. *" z kolei"*
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 04.08.2021 05:52

Dz.
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 04.08.2021 08:45

Mam pytanie o kamerkę samochodową - ściągać po wyjeździe z PL czy nie?
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 04.08.2021 09:24

mogę się mylić
ale bodaj tylko w Austrii nie można "nagrywać",
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 04.08.2021 09:29

krzygaj napisał(a):Mam pytanie o kamerkę samochodową - ściągać po wyjeździe z PL czy nie?

Nagrywać nie można tylko w Austrii.
k2argon
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) k2argon » 04.08.2021 15:16

Dzisiejsza odpowiedź z ambasady Słowacji na mój email:

Osoby zaszczepione po wypełnieniu formularza e-hranica mogą swobodnie wjechać do Słowacji dowolnym przejściem i nie muszą się trzymać wyznaczonych tras tranzytowych.

Pozostałem osoby mogą przejechać tranzytem wyłącznie po wyznaczonych trasach (przesyłam w załączeniu). Test RT-PCR niczego w tym przypadku nie zmienia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 369
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone