Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.08.2021 15:42

Kltom napisał(a):Witam.Za tydzień jade pierwszy raz na chorwacje przez Słowację i Wegry. Pizdrawian

Pierwszy raz do Chorwacji :idea:
Płatny odcinek w Słowenii można ominąć.

Pozdrawiam.
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013
Re: Zwardoń zamknięta autostrada w SK od 09.08.21 do 31.08.2

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 06.08.2021 16:38

surfing napisał(a):D3 Słowacja Zwardoń zamknięcie od 09.08.21 do 31.08.21
Od 09.08.21 do 31.08.21 zamknięty zostanie odcinek autostrady D3 Zwardoń / Skalite – Svrčinovec / Świerczynowiec

https://www.ndsas.sk/press/press-narodn ... -skalite-1

Dzięki za informację :)
To teraz będziemy musieli jeździć jak dawnej czyli - https://www.google.pl/maps/dir/49.50204 ... authuser=0
Tylko czy ta droga nr.12 w okresie zamknięcie D3 będzie traktowana jako tranzyt ??
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 06.08.2021 18:11

witam czy od Cieszyna można normalnie jechać jak od Zwardonia zamknięte
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Zwardoń zamknięta autostrada w SK od 09.08.21 do 31.08.2

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.08.2021 20:50

max21 napisał(a):
surfing napisał(a):D3 Słowacja Zwardoń zamknięcie od 09.08.21 do 31.08.21
Od 09.08.21 do 31.08.21 zamknięty zostanie odcinek autostrady D3 Zwardoń / Skalite – Svrčinovec / Świerczynowiec

https://www.ndsas.sk/press/press-narodn ... -skalite-1

Dzięki za informację :)
To teraz będziemy musieli jeździć jak dawnej czyli - https://www.google.pl/maps/dir/49.50204 ... authuser=0
Tylko czy ta droga nr.12 w okresie zamknięcie D3 będzie traktowana jako tranzyt ??


W wykazie i na mapach nie jest napisane, czy musi człowiek jechać autostradą czy drogą równoległą...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2182
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.08.2021 21:42

mietas69 napisał(a):witam czy od Cieszyna można normalnie jechać jak od Zwardonia zamknięte



Specjalnie dla ciebie:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
?????????????????????????
.................................

Używaj do woli, jak ci się skończą, to daj znać, dorzucę kolejne.

Po 10-tym przeczytaniu Twojego posta domyślam się (aczkolwiek mogę się mylić w interpretacji), że chciałeś spytać, czy można dojechać do Čadcy z Cieszyna przez Mosty u Jablunkova i Svrcinovec. Trasa ta nie jest w wykazie słowackich dróg tranzytowych, więc aby nią przejechać, należy wypełnić słowacki formularz rejestracyjny (co zajmuje jakieś 2 minuty)
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 07.08.2021 07:39

Wielkie Dzięki dobry człowieku.Ciekawe co będzie z tirami na tej drodze bo wszystkie tiry mają jechać zamiast na Zwardoń to na CIESZYN
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2182
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.08.2021 08:15

mietas69 napisał(a):Wielkie Dzięki dobry człowieku.Ciekawe co będzie z tirami na tej drodze bo wszystkie tiry mają jechać zamiast na Zwardoń to na CIESZYN


Teraz i tak mnóstwo TIR-ów jeździ przez Cieszyn. Mimo to ta trasa jest szybka i przyjemna, bo w ogromnej większości ma nową nawierzchnię i jest dwupasmowa (nowa obwodnica Trzyńca, nowy odcinek autostrady od Svrcinovca do Čadcy). Tak naprawdę jedynym wąskim gardłem jest tam krótki odcinek dojazdu od nowej obwodnicy Trzyńca, czyli Ropice - Nebory, ale nie ma tam korków.
Kiedyś były wielkie problemy na przejeździe kolejowym i zakręcie w Svrcinovcu oraz na dojeździe do Čadcy - teraz obwodnica te problemy zlikwidowała.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 07.08.2021 17:44

Dziękuję bardzo .Jadę 25 i już myślałem jechać przez Brno ale swoim wpisem uspokoiłeś mnie i pojadę jednak przez Cieszyn .Jadę z Tych także pasuje mi ta trasa .Jeszcze raz dziękuję
unix
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) unix » 08.08.2021 09:42

surfing napisał(a):
Patikom napisał(a):Jutro wyjazd do Chorwacji. Czytając Wasze posty zrozumiałam, ze nie ma korytarzy tranzytowych na Węgrzech, chociaż na stronach rządowych i ambasady jest napisane inaczej :? . Wiec jestem kolejnym z setek niedowiarkow. Proszę o wpis kogoś kto jechał w ostatnim tygodniu TRANZYTEM (bez noclegów, muzeum itp) przez Szombathely do Chorwacji jak wyglądała droga. Czy nikt Was nie kontrolował?
Z góry dziękuję.


Na Węgrzech nie trzeba mieć żadnych zaświadczeń aby korzystać z campingów, noclegów, term, restauracji i dowolnych dróg - korytarze tranzytowe nieobowiązkowe, nie jest wymagane posiadanie UCC.

Faktycznie komunikat mówi o tym, że korytarze tranzytowe nieobowiązkowe, jednak przy autostradzie są dalej oznaczenia "Not for transit" i praktycznie są one na prawie 100% parkingów z WC, i na większości stacji paliw. Stacje to ja jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale zwykłe MOP'y z WC to przesada, zwłaszcza, że na stacjach "For transit" toalety są płatne w tych ich dziwnych forintach. Tak było 01.08 jak jechałem do Cro. Ciekawe czy ktoś ma doświadczenie, czy faktycznie te obostrzenia są aktualne, czy tylko na tablicach zostały naklejki.

Pozdr
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 08.08.2021 15:17

Zostały naklejki. Jeśli chodzi o MOPy, stacje benzynowe to słowackie biją o głowę węgierskie WC pod względem czystości wewnątrz i na zewnątrz i są bezpłatne.
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1976
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 08.08.2021 16:12

unix napisał(a):Faktycznie komunikat mówi o tym, że korytarze tranzytowe nieobowiązkowe, jednak przy autostradzie są dalej oznaczenia "Not for transit"

bo wjeżdżając z Ukrainy i nie posiadając szczepienia nadal obowiązują korytarze tranzytowe. Ot, cała tajemnica, wałkowana już dziesiątki razy, a niektórzy nadal dziwują się światu...

są płatne w tych ich dziwnych forintach

i to jest dziwne, bo powinny być płatne w dziwnych złotówkach
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 08.08.2021 17:27

Ruszam 27.08 z Krakowa w okolicę Trogiru, miałem w planie jechać na przejście w Zwardoniu, Bratysława, droga 86 przez Węgry i Chorwacja ale kilka postów wyżej jest informacją że autostrada D3 na Słowacji zamknięta, rozumiem że w tej sytuacji wybrać jaką inną drogę?
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 08.08.2021 17:56

Myślę, że stara droga od przejścia przez Skalite będzie normalnie przejezdna, bo mają robić przegląd i konserwację tuneli na odcinku do Svrčinovca.
Jutro się wszystko wyjaśni.
Ostatnio edytowano 08.08.2021 19:25 przez gartur, łącznie edytowano 1 raz
stachu511
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 11.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachu511 » 08.08.2021 18:37

jak stara droga będzie przejezdna to nie powinno być problemu.
xartx
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) xartx » 08.08.2021 22:15

Uwaga na słowacką policję. Z czwartku na piątek około północy w ciągu godziny trzy razy mnie zatrzymywali na odcinku od Preszowa do Koszyc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 372
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone