Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.07.2020 15:00

Do czasu, gdy w Ptuju można było wjechać na niepłatny odcinek, na główne przejście graniczne SLO-HR, tak jeździliśmy. Od kiedy, i tak za ten kawałek autostrady, trzeba by było kupić winietę, spróbowaliśmy drogi przez SK-HU. Jak dla mnie, ta druga opcja dużo lepsza, a szczególnie szybsza, bez stania na granicy, na wjazd do Chorwacji. Na starym przejściu granicznym w Letenye , w nocy, nie było komu pokazać dowodów, przejazd bez zatrzymywania się. Jak na razie nie zamierzamy jej zmieniać.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 11.07.2020 15:21

elka21 napisał(a):Do czasu, gdy w Ptuju można było wjechać na niepłatny odcinek, na główne przejście graniczne SLO-HR, tak jeździliśmy. Od kiedy, i tak za ten kawałek autostrady, trzeba by było kupić winietę, spróbowaliśmy drogi przez SK-HU. Jak dla mnie, ta druga opcja dużo lepsza, a szczególnie szybsza, bez stania na granicy, na wjazd do Chorwacji. Na starym przejściu granicznym w Letenye , w nocy, nie było komu pokazać dowodów, przejazd bez zatrzymywania się. Jak na razie nie zamierzamy jej zmieniać.


Czy trasa przez SK-HU to coś takiego https://goo.gl/maps/8ZH6q6nyeqgWACWz6 ?
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 11.07.2020 15:55

Tak, ale można bez dodatkowej winiety czeskiej, przez Zwardoń - Bratysława, można też nie dojeżdżać do dwóch przejść w Letenye, tylko na Redics - Mursko Sredisce, omijając wjazd na autostradę. Twój link prowadzi na główne przejście w Letenye, obok jest stare, o którym pisała poprzedniczka. https://goo.gl/maps/UYbTRMsryRKh3avV8
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 11.07.2020 16:00

Dzięki :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.07.2020 16:45

toomas napisał(a):
elka21 napisał(a):Do czasu, gdy w Ptuju można było wjechać na niepłatny odcinek, na główne przejście graniczne SLO-HR, tak jeździliśmy. Od kiedy, i tak za ten kawałek autostrady, trzeba by było kupić winietę, spróbowaliśmy drogi przez SK-HU. Jak dla mnie, ta druga opcja dużo lepsza, a szczególnie szybsza, bez stania na granicy, na wjazd do Chorwacji. Na starym przejściu granicznym w Letenye , w nocy, nie było komu pokazać dowodów, przejazd bez zatrzymywania się. Jak na razie nie zamierzamy jej zmieniać.


Czy trasa przez SK-HU to coś takiego https://goo.gl/maps/8ZH6q6nyeqgWACWz6 ?

Moja trasa wygląda tak ;

https://www.google.pl/maps/dir/49.50872 ... !3e0?hl=pl
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 11.07.2020 18:48

Planuję wyjazd 17.07 w nocy do Podstrany. W związku z tym mam pytanie do tych co jechali w ostatnim czasie czy stare przejście Letenye jest czynne,bo wg GM nie można wjechać z niego na A4.
W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją czy ktoś wie, czy obywatel Ukrainy (uczeń) z ważną wizą typy D wydaną przez Polskę, zamieszkujący w Polsce może w obecnej sytuacji wjechać do Chorwacji? Do ambasady chorwackiej będę dzwonił w poniedziałek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.07.2020 19:21

Henks-76 napisał(a):Planuję wyjazd 17.07 w nocy do Podstrany. W związku z tym mam pytanie do tych co jechali w ostatnim czasie czy stare przejście Letenye jest czynne,bo wg GM nie można wjechać z niego na A4.

Było, GM przekłamuje >>> trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-3705.html
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 11.07.2020 20:13

Dzięki Panie Januszu!
Czytałem te wpisy z poniedziałku, ale chciałem się upewnić bo w ciągu tygodnia wiele się mogło zmienić. Sprawdzę za tydzień i zdam relację :)
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 11.07.2020 20:50

elka21 napisał(a):
toomas napisał(a):
elka21 napisał(a):Do czasu, gdy w Ptuju można było wjechać na niepłatny odcinek, na główne przejście graniczne SLO-HR, tak jeździliśmy. Od kiedy, i tak za ten kawałek autostrady, trzeba by było kupić winietę, spróbowaliśmy drogi przez SK-HU. Jak dla mnie, ta druga opcja dużo lepsza, a szczególnie szybsza, bez stania na granicy, na wjazd do Chorwacji. Na starym przejściu granicznym w Letenye , w nocy, nie było komu pokazać dowodów, przejazd bez zatrzymywania się. Jak na razie nie zamierzamy jej zmieniać.


Czy trasa przez SK-HU to coś takiego https://goo.gl/maps/8ZH6q6nyeqgWACWz6 ?

Moja trasa wygląda tak ;

https://www.google.pl/maps/dir/49.50872 ... !3e0?hl=pl


A czy ta M70 na Węgrzech jest bezpłatna ?
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 11.07.2020 21:12

Niestety, to droga płatna. Wszystkie drogi węgierskie z oznaczeniem M są drogami płatnymi.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.07.2020 21:13

borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 11.07.2020 21:39

Taki był i mój wniosek, stąd zastanawiam się dlaczego nie Redics i Mursko.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.07.2020 21:47

niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 11.07.2020 22:37

To wolałbym już naprawdę przejechać 9 km odcinkiem Słowenii Redics - Mursko, tam zatankować, bo taniej, a i za autostradę w Cro mniej.
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 11.07.2020 22:39

borut napisał(a):Taki był i mój wniosek, stąd zastanawiam się dlaczego nie Redics i Mursko.


Tak zrób, droga jest OK a ten odcinek Słowenii szybko i łatwo się przejeżdża.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 251
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone