Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Patryk Pe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 23.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk Pe » 09.07.2020 07:57

Czy w takim razie na tę chwilę można jednoznacznie stwierdzić którędy lepiej jechać: Zwardoń czy Trzyniec? Jadę 25.07. i nie wiem co wybrać :roll:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 09.07.2020 08:21

piekara114 napisał(a):
buter napisał(a): Przetestuję Zwardoń w przyszłym tygodniu i ocenię.
Na tym odcinku do Cadcy też potrafi się nieźle korkować.... W tej chwili (czwartek, godz. 8:40) korek ma 2 km i 15 min w plecy...
:papa:


Tylko że ten odcinek jest niezależny od wariantu trasy. Czy przez Zwardoń, czy przez Cieszyn - i tak jedziemy przez Čadčę. No, chyba że ktoś sobie zrobi objazd przez Oščadnicę.

Poza tym - obserwuję Čadčę od kilkunastu dni - i te korki, które tam są obecnie, nijak się mają do roku ubiegłego. Wtedy cały wjazd do miasta był permanentnie na czarno lub bordowo, a i tak wiele osób jeździło. Powiem więcej, ja jechałem późnym wieczorem w czwartek i było płynnie. To samo na powrocie (tyle że nocą).

W tej chwili (godz. 9.20.) ruch przez Čadčę odbywa się bez przestojów :D Czyli po 8ej to był zapewne zwyczajny korek w porannym szczycie.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 09.07.2020 08:42

piekara114 napisał(a):
buter napisał(a): Przetestuję Zwardoń w przyszłym tygodniu i ocenię.
Na tym odcinku do Cadcy też potrafi się nieźle korkować.... W tej chwili (czwartek, godz. 8:40) korek ma 2 km i 15 min w plecy...
:papa:


Nie chcecie stać w korku w Czadcy - jest alternatywa. Droga prze Oščadnice

https://goo.gl/maps/1CicfGiUM6ZsSC6S9

na chwilę obecną 9 min oszczędności ale potrafi i 30 min być szybciej.

Adnotacja 2020-07-09 094246.png
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 09.07.2020 08:44

Hmm.... u mnie czysto
kbarann
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbarann » 09.07.2020 10:27

Ja wiem było milion razy ale czy ktoś może mi wyznaczyć trasę z osób takich jeżdzących do Cro z Łodzi do Szybenika, bez omijania autostrad, dróg płatnych tylko przez Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja najlepiej przez google maps. Jadę pierwszy raz taką trasą bo zawsze były Czechy, Austria, Słowenia ale chcę sprawdzić taką trasę. Czy jest dużo autostrady czy więcej dróg jakiś lokalnych przez miasteczka ? Patrząc na google to sporo jest jazdy takimi jedno pasmowymi drogami. Jest się gdzie zatrzymać po drodze, jakieś stacje bo jadę z psem to jakieś przystanki zrobić muszę....
Z góry dziękuję za odpowiedź
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.07.2020 10:44

kbarann napisał(a):Ja wiem było milion razy ale czy ktoś może mi wyznaczyć trasę z osób takich jeżdzących do Cro z Łodzi do Szybenika, bez omijania autostrad, dróg płatnych tylko przez Polska-Słowacja-Węgry-Chorwacja najlepiej przez google maps. Jadę pierwszy raz taką trasą bo zawsze były Czechy, Austria, Słowenia ale chcę sprawdzić taką trasę. Czy jest dużo autostrady czy więcej dróg jakiś lokalnych przez miasteczka ? Patrząc na google to sporo jest jazdy takimi jedno pasmowymi drogami. Jest się gdzie zatrzymać po drodze, jakieś stacje bo jadę z psem to jakieś przystanki zrobić muszę....
Z góry dziękuję za odpowiedź

Mniej więcej tak to wygląda https://goo.gl/maps/UGq71cJ4rAUQFUPf8
Są różne warianty przejazdu przez Węgry. Od Szombathely nie ma autostrady, ale droga ok i dosyć szybko się jedzie.
kbarann
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbarann » 09.07.2020 11:04

Mniej więcej tak to wygląda https://goo.gl/maps/UGq71cJ4rAUQFUPf8
Są różne warianty przejazdu przez Węgry. Od Szombathely nie ma autostrady, ale droga ok i dosyć szybko się jedzie.


Trochę takich dróg nie autostradowych jest...
A jadąc przez Czechy trzeba mieć tam winietę na tym kawałki Polska - Słowacja ?
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 09.07.2020 11:17

kbarann napisał(a):
Mniej więcej tak to wygląda https://goo.gl/maps/UGq71cJ4rAUQFUPf8
Są różne warianty przejazdu przez Węgry. Od Szombathely nie ma autostrady, ale droga ok i dosyć szybko się jedzie.


Trochę takich dróg nie autostradowych jest...
A jadąc przez Czechy trzeba mieć tam winietę na tym kawałki Polska - Słowacja ?

Jadę z Jastrzębia-Zdroju przez Czechy jak na mapie i tam nie trzeba winiet w podczas dojazdu do Słowacji.
kbarann
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 04.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) kbarann » 09.07.2020 11:42

Jadę z Jastrzębia-Zdroju przez Czechy jak na mapie i tam nie trzeba winiet w podczas dojazdu do Słowacji.


Dziękuję bo lepiej spytać bo w Czechach obowiązują opłaty... a jedziesz podobną trasą jak wyznaczył kolega wyżej ?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.07.2020 11:55

kbarann napisał(a):
Jadę z Jastrzębia-Zdroju przez Czechy jak na mapie i tam nie trzeba winiet w podczas dojazdu do Słowacji.


Dziękuję bo lepiej spytać bo w Czechach obowiązują opłaty... a jedziesz podobną trasą jak wyznaczył kolega wyżej ?

Ja też nie jadę taką trasą którą wyznaczyłem Tobie bo chciałeś więcej autostrad :wink:
Ja jadę tak: https://goo.gl/maps/mXM9XxvAg8ypuoSG8 I tutaj na Czechy nie trzeba winiety
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2020 12:06

kbarann napisał(a):
Jadę z Jastrzębia-Zdroju przez Czechy jak na mapie i tam nie trzeba winiet w podczas dojazdu do Słowacji.


Dziękuję bo lepiej spytać bo w Czechach obowiązują opłaty... a jedziesz podobną trasą jak wyznaczył kolega wyżej ?


O płatnej drodze (z winietą) w Czechach informuje taki znak:

Obrazek

8)

Jak droga jest bez opłat, to jest taki ;)
Obrazek

8)
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 09.07.2020 12:07

Czadczę można objechać.
https://goo.gl/maps/hGcc3HEk66weTTyf6
Kilka razy tak zrobiłem, jak nawigacja pokazała zakorkowana Czadcę.
Droga nie jest zła, ale wąska, więc z przyczepą odpada.
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 09.07.2020 12:24

Witam,
czy powyższy odcinek na Węgrzech jest płatny https://www.google.com/maps/dir/48.0128726,17.1755728/48.0012112,17.1831785/@48.0070999,17.1821897,14.79z?
Gdyby był bezpłatny to ułatwiło by to przejazd bezpłatny drogą 86. I tak jadę przez Csornę (restauracja Sárkány Étterem), więc nie opłaca mi się płacić winiety na Węgry.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 09.07.2020 12:46

krzyswerm napisał(a):Witam,
czy powyższy odcinek na Węgrzech jest płatny https://www.google.com/maps/dir/48.0128726,17.1755728/48.0012112,17.1831785/@48.0070999,17.1821897,14.79z?
Gdyby był bezpłatny to ułatwiło by to przejazd bezpłatny drogą 86. I tak jadę przez Csornę (restauracja Sárkány Étterem), więc nie opłaca mi się płacić winiety na Węgry.

Niestety odcinek płatny. Zaraz po przekroczeniu granicy wymagana jest winieta :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 249
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone