Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 12.07.2020 11:58

gartur napisał(a):
borut napisał(a):Taki był i mój wniosek, stąd zastanawiam się dlaczego nie Redics i Mursko.


Tak zrób, droga jest OK a ten odcinek Słowenii szybko i łatwo się przejeżdża.


Ktoś wie jak tam sytuacja na granicy Redics i Mursko?
wg promet.si nie ma tam ograniczeń dla ruchu lokalnego i na chwilę obecną zielono ( podobnie jak w Letenye)
w tym samym czasie w Macelj raportują 1h to entrance.
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 12.07.2020 12:08

gartur napisał(a):
borut napisał(a):Taki był i mój wniosek, stąd zastanawiam się dlaczego nie Redics i Mursko.


Tak zrób, droga jest OK a ten odcinek Słowenii szybko i łatwo się przejeżdża.


Tak zrobię już 3 raz :-). Zawsze pytam, bo warunki się zmieniają i można czasami znaleźć inną ciekawszą alternatywę.
Nalesnick
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nalesnick » 12.07.2020 12:55

Redics i amurski to nie ten wątek
To jest wątek o jeździe SVK. HUN CRO
Od Barwinka spokojnie
Za Budapesztem jeszcze przed Balatonem na M7 korek 25 minut
Nawigacja pokazywała szybsza drogę o 10 ale przegapiłem zjazd z M0
Warto chyba ominąć Balaton
Na granicy z CRO z godzinkę czekania
Poza tym spokój i dość pusto
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.07.2020 13:05

Przejechałem po noclegu w Szombathely, droga pusta, nawigacja zaproponowała mi ominięcie autostradowego przejścia i jazdę przez Lendawę z pominięciem opłat. Na przejściu węgierski-słoweńskim byłem sam, szybka kontrola dokumentów i w drogę. Przejście Petišovci/Mursko - tylko dwa auta skanowanie papierów i w drogę. Pani nawet nie chciała kartki z Enter Croatia. Po zeskanowaniu dokumentów, przyszedł mi SMS z info z potwierdzeniem wjazdu do Cro.
sandibel
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandibel » 12.07.2020 13:24

Witam to mój pierwszy post ale poczytuje forum od lutego. Wyjezdzamy do Podgory z okolic Gliwic na śląsku 26.07. Chcemy jechac przez Słowacje i Węgry z noclegiem w Lenti. Mapy google pokazują trasę na Zawrdoń dłużej o godzine aniżeli jechać przez Ostrawe i dopiero do Słowacji. Czy warto wydac dodatkowe 50zł na winiete czeską czy w rzeczywostosci az takiej różnicy nie ma czasowej?jedziemy z 5latkiem więc wiecie ;)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2020 13:30

sandibel napisał(a):Witam to mój pierwszy post ale poczytuje forum od lutego. Wyjezdzamy do Podgory z okolic Gliwic na śląsku 26.07. Chcemy jechac przez Słowacje i Węgry z noclegiem w Lenti. Mapy google pokazują trasę na Zawrdoń dłużej o godzine aniżeli jechać przez Ostrawe i dopiero do Słowacji. Czy warto wydac dodatkowe 50zł na winiete czeską czy w rzeczywostosci az takiej różnicy nie ma czasowej?jedziemy z 5latkiem więc wiecie ;)

Wszystko zależy kiedy i o jakiej orze jedziesz, w niedzielę powinien być spokój.
Ja ruszam z Raciborza, w ubiegłym roku jechałem przez Żylinę, jak dla mie najgorszy jest odcinek właśnie do Żyliny a szczególnie remonty w okolicach Čadcy. Jako że wyjeżdża w tym roku w piątek w okolicy południa to zastanawiam się te nad dokupieniem czeskiej winiety i jazdą na Brno i Bratysławę.
Pablitofcb
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablitofcb » 12.07.2020 13:31

Cześć :)

mam pytanie, gdyż dopiero zaczyną swą przygodę z Chorwacją, czy winiety przyjdą mi na maila ? tzn mogę wykupić np węgierską z tej styrony ematrica na dzień przed wyjazdem ? Gdyż jadę koniec lipca i wolę zaczekać jak będzie z granicami.
A czy może ktoś polecić nocleg na Węgrzech ? Najlepiej nie opodal przejścia granicznego z CRO ?
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 12.07.2020 13:32

sandibel napisał(a):... Czy warto wydac dodatkowe 50zł na winiete czeską czy w rzeczywostosci az takiej różnicy nie ma czasowej?jedziemy z 5latkiem więc wiecie ;)

Ja w ubiegłym roku planowałem nocną podróż przez Zawdroń a ostatecznie jadąc autostradą nie zjechałem z niej tylko pocisnąłem dalej i zakupiłem winietę uznając, że przyjemniej będzie nocą na autostradzie . Nie żałowałem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2020 13:34

Pablitofcb napisał(a):Cześć :)

mam pytanie, gdyż dopiero zaczyną swą przygodę z Chorwacją, czy winiety przyjdą mi na maila ? tzn mogę wykupić np węgierską z tej styrony ematrica na dzień przed wyjazdem ? Gdyż jadę koniec lipca i wolę zaczekać jak będzie z granicami.
A czy może ktoś polecić nocleg na Węgrzech ? Najlepiej nie opodal przejścia granicznego z CRO ?

Winiety spokojnie możesz kupić przed samym wyjazdem, na maila przychodzi Ci potwierdzenie.
Ja, mogę spokojnie polecić nocleg w Lenti pensjonat Főnix Fogadó
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 12.07.2020 13:36

Hejka
A nie lepiej A1 do Żor, w Żorach na DK81( wiślankę) , za Skoczowem na S52 i przekraczacie granicę w Cieszynie.
potem w Czechach na Bystrzyce i dalej w kierunku na Czadca w Słowacji...
Ja też tak planuje jechać
Na tą trasę w czechach nie potrzeba winiety.
Cayman82
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman82 » 12.07.2020 13:38

sandibel napisał(a):Witam to mój pierwszy post ale poczytuje forum od lutego. Wyjezdzamy do Podgory z okolic Gliwic na śląsku 26.07. Chcemy jechac przez Słowacje i Węgry z noclegiem w Lenti. Mapy google pokazują trasę na Zawrdoń dłużej o godzine aniżeli jechać przez Ostrawe i dopiero do Słowacji. Czy warto wydac dodatkowe 50zł na winiete czeską czy w rzeczywostosci az takiej różnicy nie ma czasowej?jedziemy z 5latkiem więc wiecie ;)


Można pojechać przez Cieszyn i Trzyniec, albo przez Ostrawę (kawałek autostrady do zjazdu w Ostrawie jest bezpłatny według czeskich mapek) i przez Frydek Mistek wyjechać już za Żiliną.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2020 13:41

Cayman82 napisał(a):Można pojechać przez Cieszyn i Trzyniec, albo przez Ostrawę (kawałek autostrady do zjazdu w Ostrawie jest bezpłatny według czeskich mapek) i przez Frydek Mistek wyjechać już za Żiliną.

Droga D56 Ostrava - F.M. jest płatna! http://www.ceskedalnice.cz/image/mapa-velka.png
Pablitofcb
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablitofcb » 12.07.2020 13:41

dids76 napisał(a):
Pablitofcb napisał(a):Cześć :)

mam pytanie, gdyż dopiero zaczyną swą przygodę z Chorwacją, czy winiety przyjdą mi na maila ? tzn mogę wykupić np węgierską z tej styrony ematrica na dzień przed wyjazdem ? Gdyż jadę koniec lipca i wolę zaczekać jak będzie z granicami.
A czy może ktoś polecić nocleg na Węgrzech ? Najlepiej nie opodal przejścia granicznego z CRO ?

Winiety spokojnie możesz kupić przed samym wyjazdem, na maila przychodzi Ci potwierdzenie.
Ja, mogę spokojnie polecić nocleg w Lenti pensjonat Főnix Fogadó



Dzięki :) ze Słowackimi pewnie podobonie, online na dzień przed wyjazdem można kupić ? :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.07.2020 14:13

Pablitofcb napisał(a):
Dzięki :) ze Słowackimi pewnie podobonie, online na dzień przed wyjazdem można kupić ? :)

Dokładnie, można kupić przed samym wyjazdem.
A co do jazdy z Gliwic to lepiej jechać A1 do Żor a potem na Cieszyn tak jak pisał kolega marcox
sandibel
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 04.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandibel » 12.07.2020 17:21

Dziekuje tak zrobimy. A1 do Żor potem Cieszyn Bystrzyca Czadac :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 252
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone