Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SzpakiDG
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzpakiDG » 07.07.2020 21:55

Dziwne rzeczy... Mam plan jechać tym przejściem w sobotę, a tu taka niewiadoma.
A czy w takim przypadku przejście nie powinno figurować jako nieczynne? Może jeszcze ktoś podrzuci jakąś wiadomość.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.07.2020 22:30

Krzywy75 napisał(a):
Niclaus napisał(a):Google pokazuje jak sobie z tym poradzić - https://www.google.pl/maps/dir/46.41963 ... m2!4m1!3e0

Czy aby na pewno?



Rzeczywiście, jeszcze kilka dni temu GM prowadziło tym bocznym objazdem, a dzisiaj prowadzi z powrotem na Węgry i na nowe przejście autostradowe 8O 8O 8O

Miejmy nadzieję,ze to tylko jedna z awarii GM - może remont się zakończył i aktualizują.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 08.07.2020 00:00

Raport z drogi 5-6 VII trasa: Andrychów-Zwardoń-Żylina-Bratysława-Rajka-M85-M86-Redics-Dolga Vas-Mursko Sredisce-Cakovec-autostrada-Senj-Donja Klada. Szybko (nocą), M85 i M86 na Węgrzech super, zero korków, na granicy kilkanaście sekund.
kdotkaczmarek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.06.2020
Re: Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kdotkaczmarek » 08.07.2020 11:20

Witajcie,

Chcę ominąć płatną część dróg Węgierskich, ponieważ strata czasu to ok 40 minut.
Wg map google / targeo od Letenye do Bratysławy możliwe drogą 74 lub 86, czasy i odległości niemal identyczne.

Czy ktoś ma doświadczenie, którą drogą lepiej jechać?
mam na myśli jakość dróg przede wszystkim.
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 08.07.2020 11:42

max21 napisał(a):
buter napisał(a):Z niedzieli na poniedziałek jechaliśmy z okolic Bielska-Białej do Tucepi przez Czechy, Słowację i Węgry. Najgorszy odcinek był w Czechach(jechałem bez winiety bo to tylko kawałek) i z powrotem jadę na Zwardoń. .

Dziwię się dlaczego od razu nie jechałeś na przejście w Zwardoniu jak jechałeś z B-B .
Byłem w Tucepi 2 lata temu
Przez Węgry jechałeś M-86 czy jakoś inaczej ?
Miłego wypoczynku :)


W zimie okropnie denerwowała mnie droga w kierunku Zwardonia, ale jednak teraz już wiem, że i tak jest lepsza niż ta w Czechach. Leciałem M86 bo wygodniej - czas taki sam jak by pojechać krótszą drogą 86.
szalpytona
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) szalpytona » 08.07.2020 13:26

Czy ktoś jest w stanie już potwierdzić czy droga za starym przejściem w letenye jest zamknięta jak pokazuje od wczoraj google kierując na autostradę ?
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 08.07.2020 13:29

Obserwuje ten zjazd już od tygodnia i widzę, że codziennie się zmienia sytuacja. Otwierają, zamykają itd. Chyba są prowadzone jakieś prace naprawcze. Ale z dnia na dzień to się zmienia.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 08.07.2020 13:55

buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 08.07.2020 14:09

szalpytona napisał(a):Czy ktoś jest w stanie już potwierdzić czy droga za starym przejściem w letenye jest zamknięta jak pokazuje od wczoraj google kierując na autostradę ?


Jechałem tam w poniedziałek rano - mapy google przekłamują bo normalnie da się przejechać bez żadnego objazdu.
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 08.07.2020 14:56

Koledzy,

Czy jest jakaś optymalna godzina przybycia na granicę SLO-CR ( u mnie będzie to Mursko ) aby przelecieć bezproblemowo ?

No i bramki przed Zagrzebiem, jak je najlepiej załatwić ? Kiedyś pamiętam był sposób na pas z płatnością tylko kartą...

Będę spał pod Bratysławą i chciałbym się właściwie "skalibrować" jadąc trasą 86.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2020 15:14

borut napisał(a):Koledzy,No i bramki przed Zagrzebiem, jak je najlepiej załatwić ? Kiedyś pamiętam był sposób na pas z płatnością tylko kartą...

Płatność kartą w drodze powrotnej do kraju.
W drodze do CRO w Lučko pobierasz bilet.
SzpakiDG
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 22.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SzpakiDG » 08.07.2020 17:15

buter napisał(a):
szalpytona napisał(a):Czy ktoś jest w stanie już potwierdzić czy droga za starym przejściem w letenye jest zamknięta jak pokazuje od wczoraj google kierując na autostradę ?


Jechałem tam w poniedziałek rano - mapy google przekłamują bo normalnie da się przejechać bez żadnego objazdu.



I to by się zgadzało - Google Maps jest nieaktualne w tym przypadku. Właśnie przeczytałem na hac.hr, że Węzeł Gorican miał być otwarty od poniedziałku 29 czerwca od godz. 10:00.

https://hac.hr/hr/odnosi-s-javnoscu/nov ... ra-gorican
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2020 18:16

buter napisał(a):
W zimie okropnie denerwowała mnie droga w kierunku Zwardonia, ale jednak teraz już wiem, że i tak jest lepsza niż ta w Czechach.


Masz na myśli drogę z Cieszyna na Mosty u Jablunkova i granicę w Svrcinovcu?

Przecież tam jest wymieniona niedawno cała nawierzchnia, a obwodnica Trzyńca jest nowiutka (ma niewiele ponad rok)!
buter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) buter » 09.07.2020 08:02

marekkowalak napisał(a):
buter napisał(a):
W zimie okropnie denerwowała mnie droga w kierunku Zwardonia, ale jednak teraz już wiem, że i tak jest lepsza niż ta w Czechach.


Masz na myśli drogę z Cieszyna na Mosty u Jablunkova i granicę w Svrcinovcu?

Przecież tam jest wymieniona niedawno cała nawierzchnia, a obwodnica Trzyńca jest nowiutka (ma niewiele ponad rok)!


Z samego Cieszyna do Żyliny są trzy wahadła i nawet w nocy się nieco korkowało. Przetestuję Zwardoń w przyszłym tygodniu i ocenię.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2020 08:44

buter napisał(a): Przetestuję Zwardoń w przyszłym tygodniu i ocenię.
Na tym odcinku do Cadcy też potrafi się nieźle korkować.... W tej chwili (czwartek, godz. 8:40) korek ma 2 km i 15 min w plecy...
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 248
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone