Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.07.2020 16:44

dids76 napisał(a):
Krismel napisał(a):Tylko weź pod uwagę że stacja w Lenti nie jest całodobowa. 50 km przed Lenti masz stację w Kormend ta jest otwarta 24h/dobę (i ma płatne łazienki).


wojtas_gt napisał(a):Kolo Lenti, dzieki, to juz rzeczowe info.

Co do winiet to nie chce by od jutra obowiazywaly, a od dzisiaj, jade dzisiaj i do polnocy bede juz na terenie platnych drog obu tych krajow.

Gdzieś tu była informacja że w sezonie letnim 24h ale na stronie MOL piszę że od 6:00 do 21:00
W Redics jest całodobowa.

Po Słoweńskiej stronie zaraz po lewej, a przed rondem, jest całodobowy PETROL, ceny można sprawdzić:
https://www.petrol.si/prodajna-mesta/17 ... ski-servis
galiator
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) galiator » 02.07.2020 16:58

Też planuje jechać przez Słowację i Węgry, planuje wyjechać w przyszłym tygodniu. Ruszam z zachodniej Polski, kombinuję jechać przez Czechy (z winieta), Słowację i Węgry (bez winiety) i Chorwacja autostrada i pytanie czy włączenie przed granicą że Słowacją opcji na Google Mapa, aby unikać opłat i autostrad działa na tyle dobrze, ze nie wpadnę niechcąco na drogę płatna? Widzę, że tutaj wszyscy śmigają raczej autostradami, ale po pierwsze nie za bardzo lubię jazdę autostradami, po drugie zaoszczędzę nieco na winietach, a po trzecie strata czasu wg GM nie powinna być duża. Czy ktoś jeździ taka trasa? Jakieś opinie?
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 02.07.2020 17:24

wielbiciel napisał(a):Po Słoweńskiej stronie zaraz po lewej, a przed rondem, jest całodobowy PETROL, ceny można sprawdzić:
https://www.petrol.si/prodajna-mesta/17 ... ski-servis


Przejeżdżając, Street View, widzę, że w Lendavie też jest Petrol, nie wiem tylko, czy całodobowo.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.07.2020 17:25



Szybkie sprawdzenie cen Benzyna/Disel/LPG:

MOL Rédics Węgry: 356,6 Ft/367,8 Ft /232,7 Ft - na złotówki wg NBP 4,53/4,67/2,96 https://hu.fuelo.net/gasstation/id/3705?lang=en
Petrol Dolga Vas Słowenia 1 EUR/1 EUR/- na złotówki wg NBP 4,47/4,47/- https://www.petrol.si/prodajna-mesta/17 ... ski-servis
INA Mursko Središće Chorwacja 9.01 Kn/8,55 Kn/- na złotówki wg NBP 5,32/5,05/- https://www.ina.hr/en/station/mursko-sredisce/

Wniosek: jedziemy przez Słowenię i tam tankujemy.
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 02.07.2020 18:42

niuniek napisał(a):Przejeżdżając, Street View, widzę, że w Lendavie też jest Petrol, nie wiem tylko, czy całodobowo.


Na stronie stacji jest info - "0-24"
https://hu.fuelo.net/gasstation/id/3716?lang=en
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 02.07.2020 18:47

dids76 napisał(a):Gdzieś tu była informacja że w sezonie letnim 24h ale na stronie MOL piszę że od 6:00 do 21:00
W Redics jest całodobowa.

Tu jest informacja na stronie MOL Lenti
Opis: Tel.: +36 (92) 553-021
Opening hours: Winter: 6-21
Summer: 24 hours open

https://www.mylpg.eu/pl/stacje/wegry/st ... 8CC4323C23
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 02.07.2020 20:08

max21 napisał(a):
dids76 napisał(a):Gdzieś tu była informacja że w sezonie letnim 24h ale na stronie MOL piszę że od 6:00 do 21:00
W Redics jest całodobowa.

Tu jest informacja na stronie MOL Lenti
Opis: Tel.: +36 (92) 553-021
Opening hours: Winter: 6-21
Summer: 24 hours open

https://www.mylpg.eu/pl/stacje/wegry/st ... 8CC4323C23

W zeszłym roku, koło północy, stacja ta była zamknięta. W tym roku, może coś się zmieniło.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 02.07.2020 20:16

W.W. napisał(a):
niuniek napisał(a):Przejeżdżając, Street View, widzę, że w Lendavie też jest Petrol, nie wiem tylko, czy całodobowo.


Na stronie stacji jest info - "0-24"
https://hu.fuelo.net/gasstation/id/3716?lang=en


Pisałem o Lendavie w Słowenii, a Twój link prowadzi do ...Letenye(Węgry)!
SaTeR
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) SaTeR » 02.07.2020 21:53

W.W. napisał(a):
wojtas_gt napisał(a):Hej, jezdzilem od lat przez Czechy, Austrie, dzisiaj z uwagi na wieczorny wyjazd i ulewy w Austrii ale takze na kilka innych wzgledow wstepnie zdecydowalem sie zwiedzic trase od Zwardonia, Zyline, Bratyslawe, Szambathely i Letenye, jade na riviere Makarska. Ruszam wieczorem, troche boje sie saren gdzies opisanych, mam uraz do tych b3zmyslnych zwierzat na drodze. Pytania dwa:

1.musze w sieci kupic winiety na Slowacje i Wegry, czy one obowiazują od momentu kupna, czy od jutra - jak to jest?

2. Tankowal ktos przed wjazdem do Chorwacji? Poleci stację i jej lokalizacje? Czytam ze cenowo tam jak w Słowenii, tabiej srednio o 30zl na baku niz Chorwacja, ale to nie sa tez ceny z autostrad w sieci. Poradzcie. I czy wracając zjem w dzien cos kolo Szombathely, tak w polowie drogi po prostu, cos lokalnego, bar fajny z platnoscia kartą.

Pilne! Do znawcow.


Od lat preferuje tą trasę.
Paliwo kupisz na stacji MOYA, tuż przed granicą w Zwardoniu.
Uzupełnisz tuż przed granicą Chorwacji, w miejscowości Letenye, stacja MOL
Potem przejście przez granicę - nie autostrada a droga nr 7!
Warto wcześniej wypełnić formularz a potwierdzenie - przychodzi po mniej więcej godzinie na maila - mieć pod ręką.
Formularz po polsku tu -
Winiety, sam ustalasz od kiedy obowiązują tu


Czołem, jutro wyjeżdżam pierwszy raz przez Słowację, obrałem Twoją trasę, mam pytanie odnośnie granicy Węgry-Chorwacja. Pisałeś żeby jechać siódemką, mapy google pokazują mi jakieś ograniczenia, czy orientujesz się może, czy da się tamtędy aktualnie przejechać? A może ja coś pomieszałem?
lukawzor
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukawzor » 02.07.2020 23:25

Witam, jeśli to możliwe to proszę Was o podpowiedź. Od 14 lat jeżdżę trasą Czechy-Austria itd ale w tym roku chciałbym pojechać przez Węgry. Czy ktoś może wytyczyć trasę z Wrocławia? Z góry dziękuję :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2020 23:30

lukawzor
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukawzor » 02.07.2020 23:42

Dziękuję Janusz. Ciekawy pomysł- też o takiej trasie myślałem. Czechy "po staremu" a dalej Słowacja i Węgry. Pytanie czy z Węgier muszę wjechać do Słowenii czy lepiej jechać na przejście węgięrsko-chorwackie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.07.2020 23:45

Można wjechać do Słowenii, tylko trzeba ominąć kawałeczek autostrady.
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 03.07.2020 08:56

SaTeR napisał(a):
Czołem, jutro wyjeżdżam pierwszy raz przez Słowację, obrałem Twoją trasę, mam pytanie odnośnie granicy Węgry-Chorwacja. Pisałeś żeby jechać siódemką, mapy google pokazują mi jakieś ograniczenia, czy orientujesz się może, czy da się tamtędy aktualnie przejechać? A może ja coś pomieszałem?


Wszystko zależy od dnia i czasu. Przejście autostradowe jest czasem bardzo zakorkowane, a drogowe zwykle znacznie mniej. Po tankowaniu, nie wjeżdżam na autostradę, tylko na rondzie odbijam na "7" Na autostradę wracam po kilku kilometrach w Chorwacji.
Jak masz nawigację, to Ci pokaże, czy na przejściu autostradowym jest korek, czy nie i wtedy sam zdecydujesz.
Szczęśliwej drogi.
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 03.07.2020 08:58

niuniek napisał(a):Pisałem o Lendavie w Słowenii, a Twój link prowadzi do ...Letenye(Węgry)!


Przepraszam, mój błąd. :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 245
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone