Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2019 19:43

bakard napisał(a):
To praktycznie takie same opcje jakby jechać przez Cieszyn, przejazd przez Czadca nieunikniony, więc chyba nie będę kombinował. Myślę jedynie że fakt iż chcę wyjechać ok 20.00 więc będę tam pewnie ok 22.30 ( wyjeżdżam z Częstochowy ) sprawi że korkz już tam nie będzie lub ewentualnie jakiś niewielki.
Dziękuję za informacę.

Jeżeli będziesz jechał w nocy, to jedź standardowo DK1. Kombinować można w dzień przez korki pomiędzy Tychami a Bielskiem.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.07.2019 19:46

ciechan napisał(a):Cześć ,planuję podróż i zastanawiam się nad trasa
WARSZAWA-Zwardoń-Bratysława-Szombathely-Letenye-Brela
Ktoś tak jechał jakieś wskazówki za przeciw ?planuję ruszyć z wawy ok 10.00.


Jechalem w zeszlym roku i planuje za 2 tygodnie. Trasa ok., choc wolniejsza od CZ-AUT-SLO.

Nie wiem, jak w tym roku z odcinkiem Piotrkow-Czestochowa, bo w zeszlym ok. Zobaczymy...
Startuje ok. 4-ej i planuje Trogir ok. 20-ej.
Tankuj w Czestochowie lub przed granica, pozniej na Wegrzech: Szambothely lub Lenti. Granica w Letenye.
Pozniej juz z gorki... ;)

Kiedy ruszasz?
Daj znac po dojechaniu do CRO.

pozdrawiam
ciechan
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciechan » 14.07.2019 20:05

robertms napisał(a):
ciechan napisał(a):Cześć ,planuję podróż i zastanawiam się nad trasa
WARSZAWA-Zwardoń-Bratysława-Szombathely-Letenye-Brela
Ktoś tak jechał jakieś wskazówki za przeciw ?planuję ruszyć z wawy ok 10.00.


Jechalem w zeszlym roku i planuje za 2 tygodnie. Trasa ok., choc wolniejsza od CZ-AUT-SLO.

Nie wiem, jak w tym roku z odcinkiem Piotrkow-Czestochowa, bo w zeszlym ok. Zobaczymy...
Startuje ok. 4-ej i planuje Trogir ok. 20-ej.
Tankuj w Czestochowie lub przed granica, pozniej na Wegrzech: Szambothely lub Lenti. Granica w Letenye.
Pozniej juz z gorki... ;)

Kiedy ruszasz?
Daj znac po dojechaniu do CRO.

pozdrawiam


My ruszamy 26.08 .jedziemy z 2latkiem i szukamy spokojnej trasy.miejsc do dłuższego zatrzymania
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 14.07.2019 20:45

ciechan napisał(a):
robertms napisał(a):
ciechan napisał(a):Cześć ,planuję podróż i zastanawiam się nad trasa
WARSZAWA-Zwardoń-Bratysława-Szombathely-Letenye-Brela
Ktoś tak jechał jakieś wskazówki za przeciw ?planuję ruszyć z wawy ok 10.00.


Jechalem w zeszlym roku i planuje za 2 tygodnie. Trasa ok., choc wolniejsza od CZ-AUT-SLO.

Nie wiem, jak w tym roku z odcinkiem Piotrkow-Czestochowa, bo w zeszlym ok. Zobaczymy...
Startuje ok. 4-ej i planuje Trogir ok. 20-ej.
Tankuj w Czestochowie lub przed granica, pozniej na Wegrzech: Szambothely lub Lenti. Granica w Letenye.
Pozniej juz z gorki... ;)

Kiedy ruszasz?
Daj znac po dojechaniu do CRO.

pozdrawiam


My ruszamy 26.08 .jedziemy z 2latkiem i szukamy spokojnej trasy.miejsc do dłuższego zatrzymania


Jesli Ty startujesz dopiero 26.08, to ja dam znac po swoim powrocie, po 11.08.

pozdrawiam
ciechan
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciechan » 14.07.2019 21:03

robertms napisał(a):
ciechan napisał(a):
robertms napisał(a):
ciechan napisał(a):Cześć ,planuję podróż i zastanawiam się nad trasa
WARSZAWA-Zwardoń-Bratysława-Szombathely-Letenye-Brela
Ktoś tak jechał jakieś wskazówki za przeciw ?planuję ruszyć z wawy ok 10.00.


Jechalem w zeszlym roku i planuje za 2 tygodnie. Trasa ok., choc wolniejsza od CZ-AUT-SLO.

Nie wiem, jak w tym roku z odcinkiem Piotrkow-Czestochowa, bo w zeszlym ok. Zobaczymy...
Startuje ok. 4-ej i planuje Trogir ok. 20-ej.
Tankuj w Czestochowie lub przed granica, pozniej na Wegrzech: Szambothely lub Lenti. Granica w Letenye.
Pozniej juz z gorki... ;)

Kiedy ruszasz?
Daj znac po dojechaniu do CRO.

pozdrawiam


My ruszamy 26.08 .jedziemy z 2latkiem i szukamy spokojnej trasy.miejsc do dłuższego zatrzymania


Jesli Ty startujesz dopiero 26.08, to ja dam znac po swoim powrocie, po 11.08.

pozdrawiam


Super czekam na info wielkie dzięki :)
LAKI LUKI
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 15.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) LAKI LUKI » 14.07.2019 21:35

W takim razie i ja czekam, jadę taką samą trasą 23.08 :-) Przerabiałem już trasę przez Zwoleń i przez Koszyce, sprawdzimy też i tą :-)
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 15.07.2019 13:24

Dzień Dobry. Witam wszystkich serdecznie. Wybieram się w czwartek w nocy ok. 21 / 22 wyruszam. Planuję postój w
Kehidakustány na Węgrzech. Tam jakiś basen w ciągu dnia aby dzieciom podróż umilić, nocka i około 6 rano w sobotę dalsza podróż.
Google mapa i inne nawigacje uparcie twierdzą, że powinienem zahaczyć o Czech , Ostrawę. Jednak jechałem w zeszłym roku na Słowację przez Bielsko i Żywiec i jechało się całkiem nieźle. Również po stronie słowackiej. Czasy przejazdu w sumie podobne ... różnica chyba 20 minut na korzyść tej przez Czechy. Za to odległość trochę większa.
Który wariant polecacie i dlaczego w obecnych tegorocznych warunkach. Niestety nie mogę podać linków jako nowy ;)
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 15.07.2019 13:36

milosz78 napisał(a):Dzień Dobry. Witam wszystkich serdecznie. Wybieram się w czwartek w nocy ok. 21 / 22 wyruszam. Planuję postój w
Kehidakustány na Węgrzech. Tam jakiś basen w ciągu dnia aby dzieciom podróż umilić, nocka i około 6 rano w sobotę dalsza podróż.
Google mapa i inne nawigacje uparcie twierdzą, że powinienem zahaczyć o Czech , Ostrawę. Jednak jechałem w zeszłym roku na Słowację przez Bielsko i Żywiec i jechało się całkiem nieźle. Również po stronie słowackiej. Czasy przejazdu w sumie podobne ... różnica chyba 20 minut na korzyść tej przez Czechy. Za to odległość trochę większa.
Który wariant polecacie i dlaczego w obecnych tegorocznych warunkach. Niestety nie mogę podać linków jako nowy ;)

Nie wiem skąd startujesz ale kieruje Cię pewnie A1 na Żory i Cieszyn zamiast S1 przez Tychy do Bielska. A powód jest taki że na odcinku Tychy - Bielsko są masakryczne korki. Ja wracałem tą drogą tydzień temu bo też Googla nie posłuchałem i od Zwardonia do Częstochowy jechałem prawie 5 godzin :)
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 15.07.2019 13:55

No tak. Przepraszam. Nie pisałem że jadę z Bydgoszczy bo w planie były linki do tych dwóch wariantów. No a w moim wariancie skoro będę tam w środku nocy mimo wszystko wersja Google?
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 15.07.2019 13:57

Nie wiem skąd startujesz ale kieruje Cię pewnie A1 na Żory i Cieszyn zamiast S1 przez Tychy do Bielska. A powód jest taki że na odcinku Tychy - Bielsko są masakryczne korki. Ja wracałem tą drogą tydzień temu bo też Googla nie posłuchałem i od Zwardonia do Częstochowy jechałem prawie 5 godzin :)


W jaki dzień tygodnia i w jakich godzinach jechałeś?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2019 13:58

milosz78 napisał(a):No tak. Przepraszam. Nie pisałem że jadę z Bydgoszczy bo w planie były linki do tych dwóch wariantów. No a w moim wariancie skoro będę tam w środku nocy mimo wszystko wersja Google?

Może tutaj coś będzie pomocne >>> trasa-z-kujaw-i-pomorza-do-chorwacji-konkretne-propozycje-t51988.html
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 15.07.2019 14:05

ArturCzu napisał(a):
Nie wiem skąd startujesz ale kieruje Cię pewnie A1 na Żory i Cieszyn zamiast S1 przez Tychy do Bielska. A powód jest taki że na odcinku Tychy - Bielsko są masakryczne korki. Ja wracałem tą drogą tydzień temu bo też Googla nie posłuchałem i od Zwardonia do Częstochowy jechałem prawie 5 godzin :)


W jaki dzień tygodnia i w jakich godzinach jechałeś?

o 6 rano wjechałem do Polski w Zwardoniu. W piąteczek jechałem. A w domu byłem coś koło 11.30
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9112
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 15.07.2019 14:11

Pivko napisał(a): A powód jest taki że na odcinku Tychy - Bielsko są masakryczne korki.

Czy w sobotę, około godziny 16-tej, też należy spodziewać się tych korków :?:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 15.07.2019 14:17

milosz78 napisał(a):Dzień Dobry. Witam wszystkich serdecznie. Wybieram się w czwartek w nocy ok. 21 / 22 wyruszam. Planuję postój w
Kehidakustány na Węgrzech. Tam jakiś basen w ciągu dnia aby dzieciom podróż umilić, nocka i około 6 rano w sobotę dalsza podróż.
Google mapa i inne nawigacje uparcie twierdzą, że powinienem zahaczyć o Czech , Ostrawę. Jednak jechałem w zeszłym roku na Słowację przez Bielsko i Żywiec i jechało się całkiem nieźle. Również po stronie słowackiej. Czasy przejazdu w sumie podobne ... różnica chyba 20 minut na korzyść tej przez Czechy. Za to odległość trochę większa.
Który wariant polecacie i dlaczego w obecnych tegorocznych warunkach. Niestety nie mogę podać linków jako nowy ;)

Jedź tak jak jechałeś rok temu. W miejscach gdzie trasa korkuje się w dzień, to w nocy przelecisz spokojnie. :papa:
Krzysztof-r9
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof-r9 » 15.07.2019 14:48

Witam wszystkich
Czy ktoś wie o zamkniętej granicy w letenye Gorican
Podobno zamknięta do 31 lipca 2019
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 212
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone