Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2019 11:12

Właśnie ta trasę tommyjota chcialem polecić.Tez jadę bez problemów, tylko trzeba uważać na ograniczenia prędkości do Presova.
marrcin
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrcin » 13.07.2019 14:44

Jechalem wczoraj przez Zwardoń Bratysława Lenteye wszystko spoko a najgorzej cro . Bramki + 2 korki.
Mam pytanko przed Bratysława coś koło 70 km przed są zwężenia i wczoraj właśnie na takim jednym zwezeniu ograniczenie chyba 60 zauważyłem flesz ale co dziwne na wysokości lusterka prawego , szyby pasażera nie od przodu. Sa tam jakieś fotoradary itp? Za mna jechal też samochód może to jemu pstrykło :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.07.2019 14:59

marrcin napisał(a):Jechalem wczoraj przez Zwardoń Bratysława Lenteye wszystko spoko a najgorzej cro . Bramki + 2 korki.
Mam pytanko przed Bratysława coś koło 70 km przed są zwężenia i wczoraj właśnie na takim jednym zwezeniu ograniczenie chyba 60 zauważyłem flesz ale co dziwne na wysokości lusterka prawego , szyby pasażera nie od przodu. Sa tam jakieś fotoradary itp? Za mna jechal też samochód może to jemu pstrykło :)



To jest już legendarne miejsce - od kilkunastu lat jest tam zwężenie i ograniczenia: 100 - 80 - 60. I bardzo często zaraz za znakiem z 60-ką stoi fotoradar, a kilkanaście metrów dalej - policja. Już niejedna osoba tam została poczęstowana pokutą.
Co prawda osobiście przez ostatnie 2 lata nie widziałem tam kontroli, ale to nie znaczy że ich nie ma - bo ta zwężka jest chyba tylko w tym celu.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 13.07.2019 15:31

marrcin napisał(a):Jechalem wczoraj przez Zwardoń Bratysława Lenteye wszystko spoko a najgorzej cro . Bramki + 2 korki.
Mam pytanko przed Bratysława coś koło 70 km przed są zwężenia i wczoraj właśnie na takim jednym zwezeniu ograniczenie chyba 60 zauważyłem flesz ale co dziwne na wysokości lusterka prawego , szyby pasażera nie od przodu. Sa tam jakieś fotoradary itp? Za mna jechal też samochód może to jemu pstrykło :)


Jechałeś w dzień?
marrcin
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrcin » 13.07.2019 15:32

ArturCzu napisał(a):
marrcin napisał(a):Jechalem wczoraj przez Zwardoń Bratysława Lenteye wszystko spoko a najgorzej cro . Bramki + 2 korki.
Mam pytanko przed Bratysława coś koło 70 km przed są zwężenia i wczoraj właśnie na takim jednym zwezeniu ograniczenie chyba 60 zauważyłem flesz ale co dziwne na wysokości lusterka prawego , szyby pasażera nie od przodu. Sa tam jakieś fotoradary itp? Za mna jechal też samochód może to jemu pstrykło :)


Jechałeś w dzień?


W nocy.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 13.07.2019 15:34

To musiałem mieć farta 2 lata temu, bo cisnąłem ostro całą drogę i nic mi nie przyszło. Fakt, że we wrześniu. Trzeba będzie w tym roku uważać. Yanosik może coś podpowie.
marrcin
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrcin » 13.07.2019 15:38

Ale dziwne ze nic przed sobą nie widziałem żeby coś pstryklo a z boku w bocznej szybie ...
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 13.07.2019 15:44

O której wjechałeś do Chorwacji, że korki były? Ja mam nadzieję +/- 6:00-7:00
marrcin
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 25.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marrcin » 13.07.2019 18:10

Wyjechałem na spokojnie o 21 z Sosnowca. Polska Slowacja Węgry bez najmniejszego problemu a w Chorwacji sprawdzali 2 x paszporty + 2 razy korek szczerze to nie wiem czemu . Policja bmw jechała na sygnalach i tyle. Na 14 dzisiaj bylem w Breli .
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.07.2019 21:54

Trasa przez Czechy (Boboszów), Słowację i Węgry z Wrocławia w zeszłą sobotę od 7:00 do 18:00 (Jastrebarsko). Rewelacja , zero korków, na Węgrzech pusta autostrada. Po drodze zakupy w Czechach i jeszcze dwa postoje .
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 14.07.2019 14:36

Witam,

Odświeżam sobie ten wątek bo po roku przerwy ponownie wakacje w Cro i ponownie jazda tą trasą. Kiedy jechałem ostatnio 2 lata temu korki przed Cadcą były i jak czytam wciąż tam są. Czy w związku z tym ktoś może nie próbował jechać naszą autostradą A1 dalej do Czech i gdzieś przed Ostrawą czyli jeszcze przed płatnymi odciankami uciekać gdzieś w lewo i tam przebić się do Zyliny lub do słowackiej autostrady, czyli jakoś tak:
https://www.google.pl/maps/dir/49.94636 ... !3e0?hl=pl
ktoś ma jakieś doświadczenia z takiego przejazdu co do jakości dróg i czy taki odcinek przez Czechy byłby bezpłatny?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.07.2019 15:01

bakard napisał(a):Witam,

Odświeżam sobie ten wątek bo po roku przerwy ponownie wakacje w Cro i ponownie jazda tą trasą. Kiedy jechałem ostatnio 2 lata temu korki przed Cadcą były i jak czytam wciąż tam są. Czy w związku z tym ktoś może nie próbował jechać naszą autostradą A1 dalej do Czech i gdzieś przed Ostrawą czyli jeszcze przed płatnymi odciankami uciekać gdzieś w lewo i tam przebić się do Zyliny lub do słowackiej autostrady, czyli jakoś tak:
https://www.google.pl/maps/dir/49.94636 ... !3e0?hl=pl
ktoś ma jakieś doświadczenia z takiego przejazdu co do jakości dróg i czy taki odcinek przez Czechy byłby bezpłatny?

Niestety Twoja trasa odpada, odcinek drogi 56 Ostrava Hrabova - Frydek Mistek jest płatny
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky/
Bezpłatnie masz tak: https://goo.gl/maps/Zi3EoC72imcDDj2B6
Lub tak https://goo.gl/maps/qYW9GSpKFrrJkqy89
W drugiej opcji gorsza droga na odcinku Gołkowice - Petrovice u Karviny
Ewentualnie zjechać z A1 na Żory i potem "Wiślanką" do Skoczowa i tam na S52.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 14.07.2019 17:53

dids76 napisał(a):
bakard napisał(a):Witam,

Odświeżam sobie ten wątek bo po roku przerwy ponownie wakacje w Cro i ponownie jazda tą trasą. Kiedy jechałem ostatnio 2 lata temu korki przed Cadcą były i jak czytam wciąż tam są. Czy w związku z tym ktoś może nie próbował jechać naszą autostradą A1 dalej do Czech i gdzieś przed Ostrawą czyli jeszcze przed płatnymi odciankami uciekać gdzieś w lewo i tam przebić się do Zyliny lub do słowackiej autostrady, czyli jakoś tak:
https://www.google.pl/maps/dir/49.94636 ... !3e0?hl=pl
ktoś ma jakieś doświadczenia z takiego przejazdu co do jakości dróg i czy taki odcinek przez Czechy byłby bezpłatny?

Niestety Twoja trasa odpada, odcinek drogi 56 Ostrava Hrabova - Frydek Mistek jest płatny
http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/dalnicni-znamky/
Bezpłatnie masz tak: https://goo.gl/maps/Zi3EoC72imcDDj2B6
Lub tak https://goo.gl/maps/qYW9GSpKFrrJkqy89
W drugiej opcji gorsza droga na odcinku Gołkowice - Petrovice u Karviny
Ewentualnie zjechać z A1 na Żory i potem "Wiślanką" do Skoczowa i tam na S52.



To praktycznie takie same opcje jakby jechać przez Cieszyn, przejazd przez Czadca nieunikniony, więc chyba nie będę kombinował. Myślę jedynie że fakt iż chcę wyjechać ok 20.00 więc będę tam pewnie ok 22.30 ( wyjeżdżam z Częstochowy ) sprawi że korkz już tam nie będzie lub ewentualnie jakiś niewielki.
Dziękuję za informacę.
ciechan
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciechan » 14.07.2019 19:17

Cześć ,planuję podróż i zastanawiam się nad trasa
WARSZAWA-Zwardoń-Bratysława-Szombathely-Letenye-Brela
Ktoś tak jechał jakieś wskazówki za przeciw ?planuję ruszyć z wawy ok 10.00.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 14.07.2019 19:23

ciechan napisał(a):Cześć ,planuję podróż i zastanawiam się nad trasa
WARSZAWA-Zwardoń-Bratysława-Szombathely-Letenye-Brela
Ktoś tak jechał jakieś wskazówki za przeciw ?planuję ruszyć z wawy ok 10.00.

Masa cromaniaków tak jechała, to bardzo popularna trasa.
W poprzednich latach częściowo jechałem tym wariantem, a w tym roku dokładnie takim.
Zresztą poczytaj tutaj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 211
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone