Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 24.07.2019 13:31

Orichime napisał(a):Nasz wyjazd już w sobotę (niestety), ruszamy ok 11 z Katowic. Nocleg mamy w Szombathely. Cały czas się waham - próbować tak jak oryginalnie zakładałam tylko Słowację i Węgry (z tego co czytam to odradzacie jednak Zwardoń) czy dopłacić 60zł za winietę i jechać przez Cechy (koło Brna)? Tą trasą przez Czechy google kieruje pomimo, że jest tam wiele znaków robót drogowych... Sama nie wiem :oops: Co byście radzili?

Spokojnie możesz jechać na Zwardoń. Największym kłopotem może być wydostanie się z centrum na trasę, a cała reszta drogi na luzie.
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 24.07.2019 13:58

Mieszkam niedaleko Zwardonia i nie słyszę od znajomych czy w radiu żeby były tam jakieś istotne problemy. Korki mogą zdarzyć się wszędzie w każdym momencie. A jak tak studiuje google maps, to problemy zazwyczaj są przed Czadca na Słowacji. Ale to i tak pikuś w porównaniu do korków w okolicy Bratysławy i przejściu granicznym w Chorwacji które są nagminne. Nic z tym nie zrobimy, zresztą każdy jedzie na urlop. Ciepła woda, morze, słońce, radosniejsi ludzie o tym trzeba myśleć :)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2209
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.07.2019 17:02

Bratwojciech napisał(a):
Orichime napisał(a):Nasz wyjazd już w sobotę (niestety), ruszamy ok 11 z Katowic. Nocleg mamy w Szombathely. Cały czas się waham - próbować tak jak oryginalnie zakładałam tylko Słowację i Węgry (z tego co czytam to odradzacie jednak Zwardoń) czy dopłacić 60zł za winietę i jechać przez Cechy (koło Brna)? Tą trasą przez Czechy google kieruje pomimo, że jest tam wiele znaków robót drogowych... Sama nie wiem :oops: Co byście radzili?

Spokojnie możesz jechać na Zwardoń. Największym kłopotem może być wydostanie się z centrum na trasę, a cała reszta drogi na luzie.


Też w tym roku tak będe próbował: Słowacja/Węgry. Do tej pory 3 razy jeździłem przez CZ/AUS/SLOwenia, 2 razy w nocy i szło dobrze, ale i tak były czasem korki.
W tym roku dla odmiany będzie inaczej. Tylko jak zawsze na noc 28.07, ruszam koło 20 z okolic Łodzi.

pozdrawiam, Michał
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 24.07.2019 17:11

Ja planowałem Zwardoń. Jednak jadąc z Bydgoszczy w okolicach Częstochowy uznałem, że dopłacę do czeskiej drogi z uwagi na zmęczenie (droga autostradowa jak dla mnie mniej wymagająca na zmęczony nocną podróżą organizm niż drogi słowackie mimo, że to niezbyt duży odcinek). Wyruszaliśmy wieczorem i ostatecznie dokupiłem winietę na pierwszej czeskiej stacji. :wink: Także powtórzę za @fabio007 "i tak wszystkiego nie zaplanujesz." Ja ruszyłem w podróż nocną aby przejechać spokojnie newralgiczne miejsca. I przejechałem... jak wspomniałem wyżej najwięcej utrudnień spotkało mnie dopiero w Chorwacji i to przez wypadki na autostradzie a planowałem korki na prom w Stinicy o czym wszędzie piszą. Tymczasem na przeprawie 15 minut i już płynąłem w soboto 15:30 :wink:
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 24.07.2019 17:22

Witam!
W dniu dzisiejszym tj. 24 lipca 2019 roku otwarto przejście graniczne LETENYE - GORIČAN I (tzw. stare przejście). Zakończono remont mostu.
Pozdrawiam JurekG
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 24.07.2019 19:06

I to jest informacja dnia :)
Dzięki.
milosz78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) milosz78 » 24.07.2019 20:10

Dzięki za info JurekG. Wracać w sobotę lepiej tym właśnie otwartym ?
Ruch1920
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ruch1920 » 24.07.2019 20:42

SUPER wiadomość.Dzięki!
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 24.07.2019 20:53

Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie.
Postanowiłem jednak kupić winiety węgierskie i przekraczać granicę z Chorwacją starym przejściem granicznym w Letenye.
Pojadę tak: https://maps.app.goo.gl/TAPUa3wwU8rm5q8Z7
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9112
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.07.2019 20:57

Krzywy75 napisał(a):Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie.
Postanowiłem jednak kupić winiety węgierskie i przekraczać granicę z Chorwacją starym przejściem granicznym w Letenye.
Pojadę tak: https://maps.app.goo.gl/TAPUa3wwU8rm5q8Z7

Jeśli starym przejściem, to mapka źle pokazuje.
ArturCzu
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 29.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArturCzu » 24.07.2019 20:59

A jaka jest różnica między przejazdem starym a nowym przejściem? Serio nie wiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.07.2019 21:01

ArturCzu napisał(a):A jaka jest różnica między przejazdem starym a nowym przejściem? Serio nie wiem.

Na starym można zrobić postój i np. zatankować paliwo.
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 24.07.2019 21:12

Screenshot_20190724-210941.jpg
elka21 napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie.
Postanowiłem jednak kupić winiety węgierskie i przekraczać granicę z Chorwacją starym przejściem granicznym w Letenye.
Pojadę tak: https://maps.app.goo.gl/TAPUa3wwU8rm5q8Z7

Jeśli starym przejściem, to mapka źle pokazuje.

Myślę że jednak dobrze pokazuje tylko zapewne masz nieaktualną mapę.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9112
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.07.2019 21:13

Na starym przejściu granicznym, w zeszłym roku, w środku nocy, byliśmy jedynym przejeżdżającym samochodem, i nie było nawet komu pokazać dowodów osobistych 8O .
rafal.m
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal.m » 24.07.2019 21:23

Szanowni . Zakopane , Poprad , Miszkolc i do M3 na Budapeszt ma sens ? Czy za bardzo dookoła ? Sugerowałem się autostradami ale może to błąd ? Proszę o sugestie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 215
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone