Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 15.08.2018 16:43

tomek64 napisał(a):Ja ten objazd znam bardzo dobrze bo korzystam z niego od 8 lat. Oczywiście wiedzę "czerpałem" z naszego forum.
Dlatego napisałem wcześniej do Agulka777 że jej trasa ma jeden minus - wjeżdża na autostradę A5.
Przeczytaj post wyżej.

Mógłbyś wrzucić link do GM? Proszę :)
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 15.08.2018 17:32

Czy ten fragment drogi przez Czechy, wymaga winiety?
Załączniki:
czechy.jpg
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 15.08.2018 17:40

!Novy napisał(a):Czy ten fragment drogi przez Czechy, wymaga winiety?

Nie. :papa:
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 15.08.2018 17:41

Danke :)
A czy jest to bardzo zła trasa?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 15.08.2018 17:55

!Novy napisał(a):Danke :)
A czy jest to bardzo zła trasa?

Taka bardziej turystyczna :D 50-70 czasami ciut szybciej. Odkąd po naszej stronie dobudowali kawałek S1, a Słowacy D3 to raczej jadę tymi drogami. No chyba, że tylko na narty do Mostów, to panie przez Cieszyn. :papa:
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 15.08.2018 18:01

Bratwojciech napisał(a):
!Novy napisał(a):Danke :)
A czy jest to bardzo zła trasa?

Taka bardziej turystyczna :D 50-70 czasami ciut szybciej. Odkąd po naszej stronie dobudowali kawałek S1, a Słowacy D3 to raczej jadę tymi drogami. No chyba, że tylko na narty do Mostów, to panie przez Cieszyn. :papa:

Kurna, to ja już nie wiem jak mam jechać :( Każdy pisze o trasie przez Węgry inaczej. Możesz mi polecić jakąś trasę do okolic Szybenika z Wrocławia? sugerować się GM ?
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 15.08.2018 18:21

!Novy napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
!Novy napisał(a):Danke :)
A czy jest to bardzo zła trasa?

Taka bardziej turystyczna :D 50-70 czasami ciut szybciej. Odkąd po naszej stronie dobudowali kawałek S1, a Słowacy D3 to raczej jadę tymi drogami. No chyba, że tylko na narty do Mostów, to panie przez Cieszyn. :papa:

Kurna, to ja już nie wiem jak mam jechać :( Każdy pisze o trasie przez Węgry inaczej. Możesz mi polecić jakąś trasę do okolic Szybenika z Wrocławia? sugerować się GM ?

Gdybym startował z miasta w którym odpękałem 2,5 roku w wojsku :D, to pojechałbym raczej przez Czechy, Austrię, Słowenię.
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 15.08.2018 18:23

tomek64 napisał(a):
gartur napisał(a):
tomek64 nie widzę, żeby trasa zaproponowana przez Agulek777 wiodła przez Słoweńską autostradę z tego co widzę to właśnie ją omija.


gartur
Polecam jeszcze raz otworzyć trasę zaproponowaną przez Agulek777 i powiększyć.
Po zjeździe z trasy 86 i przekroczeniu granicy w Redics jedzie trasą H7 a następnie wjeżdża na autostradę A5. Jedzie nią tylko niewielki odcinek w kierunku przejścia Mursko Sredisce, ale tam wymagana jest winietka.
Chyba że się mylę ?

Tomku przyglądam się tej trasie i ewidentnie nie wskakuje na autostradę. Zaraz po przejechaniu granicy H/SLO na pierwszym rondzie zjeżdża drugim zjazdem i jedzie wzdłuż autostrady do Dolga vas, Lendava i dalej tam nie wjeżdża na płatny odcinek drogi chyba, że moje GM pokazuje inaczej :wink:
https://goo.gl/maps/n7fjCUB1AED2
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 15.08.2018 18:29

gartur napisał(a):
tomek64 napisał(a):
gartur napisał(a):
tomek64 nie widzę, żeby trasa zaproponowana przez Agulek777 wiodła przez Słoweńską autostradę z tego co widzę to właśnie ją omija.


gartur
Polecam jeszcze raz otworzyć trasę zaproponowaną przez Agulek777 i powiększyć.
Po zjeździe z trasy 86 i przekroczeniu granicy w Redics jedzie trasą H7 a następnie wjeżdża na autostradę A5. Jedzie nią tylko niewielki odcinek w kierunku przejścia Mursko Sredisce, ale tam wymagana jest winietka.
Chyba że się mylę ?

Tomku przyglądam się tej trasie i ewidentnie nie wskakuje na autostradę. Zaraz po przejechaniu granicy H/SLO na pierwszym rondzie zjeżdża drugim zjazdem i jedzie wzdłuż autostrady do Dolga vas chyba, że moje GM pokazuje inaczej :wink:
https://goo.gl/maps/n7fjCUB1AED2

U mnie jest tak samo. H7 to ichnia ekspresówka, a winieta obowiązuje za rondem. :papa:
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 15.08.2018 18:34

Bratwojciech napisał(a):
!Novy napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
!Novy napisał(a):Danke :)
A czy jest to bardzo zła trasa?

Taka bardziej turystyczna :D 50-70 czasami ciut szybciej. Odkąd po naszej stronie dobudowali kawałek S1, a Słowacy D3 to raczej jadę tymi drogami. No chyba, że tylko na narty do Mostów, to panie przez Cieszyn. :papa:

Kurna, to ja już nie wiem jak mam jechać :( Każdy pisze o trasie przez Węgry inaczej. Możesz mi polecić jakąś trasę do okolic Szybenika z Wrocławia? sugerować się GM ?

Gdybym startował z miasta w którym odpękałem 2,5 roku w wojsku :D, to pojechałbym raczej przez Czechy, Austrię, Słowenię.

Tak zawsze jechałem ( 3razy), bardzo szybka jazda i w 11 godzin na miejscu. Latka robią swoje. Do tego mam małe dziecko, więc pomyślałem, że ostatecznie zrobię nocleg na Plitvickich -więc pojadę nie spiesząc się przez Węgry i następnego dnia dalej. Do tego trasa przez Słowenię 'pochłaniała" 300pln. raz jechałem objazdem Lenart-Ptuj, ale to był nocny koszmar... 8O
Ok, dziękuje. prosze cię, podrzuć jakiś link do objazdu płatnej w słowacji-gdybym jednak pojechał przez Austrię, bo mam z tym kłopot.
Dziękuję i pozdrawiam ;)
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 15.08.2018 18:52

!Novy napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
!Novy napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
!Novy napisał(a):Danke :)
A czy jest to bardzo zła trasa?

Taka bardziej turystyczna :D 50-70 czasami ciut szybciej. Odkąd po naszej stronie dobudowali kawałek S1, a Słowacy D3 to raczej jadę tymi drogami. No chyba, że tylko na narty do Mostów, to panie przez Cieszyn. :papa:

Kurna, to ja już nie wiem jak mam jechać :( Każdy pisze o trasie przez Węgry inaczej. Możesz mi polecić jakąś trasę do okolic Szybenika z Wrocławia? sugerować się GM ?

Gdybym startował z miasta w którym odpękałem 2,5 roku w wojsku :D, to pojechałbym raczej przez Czechy, Austrię, Słowenię.

Tak zawsze jechałem ( 3razy), bardzo szybka jazda i w 11 godzin na miejscu. Latka robią swoje. Do tego mam małe dziecko, więc pomyślałem, że ostatecznie zrobię nocleg na Plitvickich -więc pojadę nie spiesząc się przez Węgry i następnego dnia dalej. Do tego trasa przez Słowenię 'pochłaniała" 300pln. raz jechałem objazdem Lenart-Ptuj, ale to był nocny koszmar... 8O
Ok, dziękuje. prosze cię, podrzuć jakiś link do objazdu płatnej w słowacji-gdybym jednak pojechał przez Austrię, bo mam z tym kłopot.
Dziękuję i pozdrawiam ;)

Jeżeli chodzi Ci o objazd Słoweńskiej autostrady, to jest na ten temat cały wątek z mapami i opisem. Natomiast jeżeli chodzi o Słowacką autostradę, to moim zdaniem omijanie płatnej jest bez sensu. No ale wiadomo co kto lubi. :papa:
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.08.2018 19:03

Ale omijamy A5 :)
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.08.2018 19:12

tomek64 napisał(a):
gartur napisał(a):
tomek64 nie widzę, żeby trasa zaproponowana przez Agulek777 wiodła przez Słoweńską autostradę z tego co widzę to właśnie ją omija.


gartur
Polecam jeszcze raz otworzyć trasę zaproponowaną przez Agulek777 i powiększyć.
Po zjeździe z trasy 86 i przekroczeniu granicy w Redics jedzie trasą H7 a następnie wjeżdża na autostradę A5. Jedzie nią tylko niewielki odcinek w kierunku przejścia Mursko Sredisce, ale tam wymagana jest winietka.
Chyba że się mylę ?


Spojrzałam na trase, bo myslalam że się pomyliłam, ale nie. Chcę ominąć drogi płatne w Słowenii - zarówno H7 jak i A5 i tak jest zaznaczona trasa:))
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.08.2018 19:32

!Novy napisał(a):
Agulek777 napisał(a):. Z drugiej strony to zaledwie ok 70km autostrady, więc i tak większa część prowadzi 86ką. Poradźcie proszę :oops: :D

Właśnie. Dlaczego nie przez Csorne M85, M86, 74 do Nagykanizsa ? Wg MG jest ok godziny krócej, mniej kilometrów zatem- wiecej autostrady. Nie rozumiem. I tak wykupujesz winietę na Węgrzech. Nie wygodniej autostradą?
.


Już miałam pytać dlaczego winietka, a tu patrze na swoją trasę jeszcze raz, a tu zonk. Nie nie nie. Nie chce jechać autostradą węgierską, mamy zamiar jechac na Rajkę 150ką i potem 86ką starą na Bosarkany, Beled, Szombathely, Kormend, Redics.
Google maps mi dziś płata figle, ustawiam trasę, po czym mi pisze, że dalsze ruchy niemożliwe. Trafia mnie już. Ale suma sumarum, chodziło mi o trasę 86-ką starą i o to czy właśnie tam coś się nie zmieniło. A jak już dojdę do ładu z tą trasą to zaraz wrzucę:)))
Agulek777
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agulek777 » 15.08.2018 19:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone