Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pablito970
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablito970 » 11.08.2018 17:10

kamikaze70 napisał(a):Witam,

Wczoraj wieczór zauważyłem że GM podaje zamknięcie trasy za Czadcą w 4 miejscach (11 / E75). Ten stan jest nadal utrzymany.
Czy Ktoś z podróżujących może to zweryfikować? Lub ma jakieś informacje. Wczoraj przechodziły w tym rejonie intensywne opady. Czy to ma coś z tym wspólnego? W piątek wieczorem ruszamy na CRO i wolałbym tamtą trasę, niż opłotki przez Oszczadnicę.

Pozdrawiam


W Czadcy jest od 10.08 do 20.08 zamknięty tunel. Ktoś na forum linkował do info na słowackiej stronie - jest objazd.
crashu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crashu » 11.08.2018 17:23

Witam jestem nowy na forum. Wybieramy się pierwszy raz do KRK z Południowej Polski start przez Chyżne i dalej planujemy jechać przez Bratyslawa- Gyor- Shombatheley - Nagakanisza- Letenye. Czy to będzie dobra trasa czy może jechać gdzieś indziej ? Miałby ktoś w razie czego najlepszą trasę już sprawdzoną ? Wielkie dzięki. :D
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 11.08.2018 17:52

crashu napisał(a):Witam jestem nowy na forum. Wybieramy się pierwszy raz do KRK z Południowej Polski start przez Chyżne i dalej planujemy jechać przez Bratyslawa- Gyor- Shombatheley - Nagakanisza- Letenye. Czy to będzie dobra trasa czy może jechać gdzieś indziej ? Miałby ktoś w razie czego najlepszą trasę już sprawdzoną ? Wielkie dzięki. :D

to zależy skąd dokładnie. ale ogólnie jest to dobra trasa:)
crashu
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) crashu » 11.08.2018 18:55

Wyjezdzamy 20 KM od Chyżnego więc wyjazd Chyżne można powiedzieć
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 11.08.2018 19:10

kamikaze70 napisał(a):Witam,

Wczoraj wieczór zauważyłem że GM podaje zamknięcie trasy za Czadcą w 4 miejscach (11 / E75). Ten stan jest nadal utrzymany.
Czy Ktoś z podróżujących może to zweryfikować? Lub ma jakieś informacje. Wczoraj przechodziły w tym rejonie intensywne opady. Czy to ma coś z tym wspólnego? W piątek wieczorem ruszamy na CRO i wolałbym tamtą trasę, niż opłotki przez Oszczadnicę.

Pozdrawiam

W dziale "Korki w drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć" któraś z osób pisała ostatnio o zamkniętym tunelu w Čadcy, więc to pewnie z tego powodu. :papa:
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 11.08.2018 19:12

Przepraszam - nie zauważyłem postu kolegi Pablito970 8)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9116
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 11.08.2018 21:45

kamikaze70 napisał(a):Witam,

Wczoraj wieczór zauważyłem że GM podaje zamknięcie trasy za Czadcą w 4 miejscach (11 / E75). Ten stan jest nadal utrzymany.
Czy Ktoś z podróżujących może to zweryfikować? Lub ma jakieś informacje. Wczoraj przechodziły w tym rejonie intensywne opady. Czy to ma coś z tym wspólnego? W piątek wieczorem ruszamy na CRO i wolałbym tamtą trasę, niż opłotki przez Oszczadnicę.

Pozdrawiam

Wracałam dziś nad ranem przez Czadcę, i potwierdzam zamknięcie tunelu w tej miejscowości. Od strony Żyliny nie jedzie się żadnymi opłotkami, tylko dołem równolegle do głównej trasy, co nie sprawiało żadnych utrudnień i korków. Nie wiem którędy pokierowany jest ruch w przeciwną stronę, bo droga wyglądała na jedno kierunkową, a i z przeciwka nic nie jechało.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 11.08.2018 21:58

crashu napisał(a):Witam jestem nowy na forum. Wybieramy się pierwszy raz do KRK z Południowej Polski start przez Chyżne i dalej planujemy jechać przez Bratyslawa- Gyor- Shombatheley - Nagakanisza- Letenye. Czy to będzie dobra trasa czy może jechać gdzieś indziej ? Miałby ktoś w razie czego najlepszą trasę już sprawdzoną ? Wielkie dzięki. :D

Sam sobie odpowiedz:
https://goo.gl/maps/qFQBpS21iA92 przez D1 Szombathely Nagykanizsa
https://goo.gl/maps/hgUX13RevZq wzdłuż Balatonu
Mi aktualnie pokazuje różnicę -11 minut w czasie przejazdu oraz +51 km w odległości.
Koszt winiety słowackiej 10/14 EUR (10/30-dn). Koszt spalania sam sobie wyliczysz lepiej.
kamikaze70
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikaze70 » 11.08.2018 22:42

Dziękuję bardzo za szybkie info o tunelu w Czadcy. Teraz muszę zdecydować w dylemacie czy pchać się komfortowo na Czadcę D3 i liczyć na sensowny objazd remontu, czy skrócić opłotkami na Oszczadnicę. Prawdę powiedziawszy jak widzę drogę za zjazdem w Skalite z 12-ki to ręce opadają.

Pozdrawiam
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13439
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.08.2018 23:12

kamikaze70 napisał(a):Dziękuję bardzo za szybkie info o tunelu w Czadcy. Teraz muszę zdecydować w dylemacie czy pchać się komfortowo na Czadcę D3 i liczyć na sensowny objazd remontu, czy skrócić opłotkami na Oszczadnicę. Prawdę powiedziawszy jak widzę drogę za zjazdem w Skalite z 12-ki to ręce opadają.

Nie jest chyba tak tragicznie. Obejrzałem tę drogę na street view, a ponadto mario mario pisał:
mario mario napisał(a):Dzis w nocy jechałem przez Oszczadnice. (...) Przez ok 2/3 odcinka był ładny nowy asfalt, naprawdę równiutki, potem troche gorszy i dość wąsko ale bez problemu można przejechać. Nas zatrzymało stado baranów, które stało na drodze i czekało chyb aaż gospodarz otworzy brame. Musiałem je lekko zderzakiem przepychać bo w ogóle nie robiło na nich wrażenia, ze samochód nadjechał. Było troche śmiechu przy tym ale o 3 rano to działa pobudzająco :D. Reasumując jeśli ktos jedzie w godzianch "korkowych" to śmiało może ten skrót zastosować.

To tylko 13 km. :wink:
!Novy
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.08.2018
Wrocław-Czechy-Słowacja-Węgry-Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) !Novy » 12.08.2018 22:23

Witam serdecznie.
Wybieram się do CRO z pod Wrocławia do Grebasticy-tym razem przez Węgry i Słowację. Mam prośbę do użytkowników jadących z Wrocka do CRO, bez płatnych autostrad w CRO. Czy jest to męcząca trasa? Jeździłem zawsze trasa przez Austrię, ale teraz jadę z dzieckiem i pewnie trzeba będzie jechać z noclegiem-więc nie mamy się co spieszyć. Bardzo proszę, podajcie optymalną trasę przez Węgry.
Gdyby jechać Gior-Siofok wzdłuż Balatonu, warto wybrać taką trasę i nocleg nad Balatonem? Jeśli tak to gdzie ?
Pozdrawiam serdecznie i dziekuję :)
piroman
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piroman » 13.08.2018 08:23

Cześć,
jadę raczej standardową, polecaną trasą:
https://goo.gl/maps/icPvRacrisH2

Obawiam się że, ze względu na moich towarzyszy podróży będzie mocne ciśnienie na to, żeby wyjechać dużo wcześniej niż się spodziewałem "żeby dojechać na spokojnie". Sęk w tym, że będę miał kilka ładnych godzin zapasu ;) Pytanie brzmi: czy po trasie którą wrzuciłem warto zobaczyć jakieś miejsca w których mógłbym ten nadmiar czasu nieco zagospodarować? Polecacie coś? Bratysława może?
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 13.08.2018 13:37

piroman napisał(a):Cześć,
jadę raczej standardową, polecaną trasą:
https://goo.gl/maps/icPvRacrisH2

Obawiam się że, ze względu na moich towarzyszy podróży będzie mocne ciśnienie na to, żeby wyjechać dużo wcześniej niż się spodziewałem "żeby dojechać na spokojnie". Sęk w tym, że będę miał kilka ładnych godzin zapasu ;) Pytanie brzmi: czy po trasie którą wrzuciłem warto zobaczyć jakieś miejsca w których mógłbym ten nadmiar czasu nieco zagospodarować? Polecacie coś? Bratysława może?


Lepiej odbij na Wiedeń.
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 13.08.2018 13:54

Zagrzeb, Wiedeń albo ciut zmienić trasę i zajechać do Szybenika
decek_1984
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) decek_1984 » 13.08.2018 15:54

cześć.
we wrześniu moja pierwsza przygoda z Chorwacją. Jadę busem 9 osobowym. Ponieważ jadę z Suwałk zastanawiam się nad taka trasą Suwałki - Warszawa - Przejście Zwadroń - Bratysława - Gyor - Nagykanizsa - Zagrzeb - Karlovac - Wyspa KRK. Wkleiłbym link, ale nie mogę jeszcze. Generalnie planuje jechać tak jak google podpowiada. Winiety na Slowację i Węgry planuje kupić na stacji (chyba , że polecacie jakieś strony , gdzie można kupić - co na tych co widziałem, to 2x droższe ). Dalej zastanawia się nad autostradami w Chorwacji, czy je omijać (opcje unikaj opłat w google), czy jednak jechać płatnymi. Jadę pierwszy raz, więc totalnie nie znam tej drogi. Zastanawiam się też, że skoro jadę z północno-wchodniej Polski, to czemu google nie prowadzi mnie przez wschodnią stronę (czyli Koszyce itd) - czy ta droga jest w dużo gorszym stanie ? Wtedy na upartego możnaby ominąć autostradę w Słowacji, bo jest tam jej tylko kawałek.
dzięki za pomoc!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 151
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone