Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 01.06.2016 15:59

shrek napisał(a):Czy lepiej zaatakować jeszcze przed wjazdem do Słowacji ?

Słowacja 95Pb w przeliczeniu około 5,3 ON około 4,8, więc korzystniej u nas. Z doświadczenia wiem, że najlepiej planować podróż tak, by uniknąć tankowania na Słowacji i Węgrzech. W Chorwacji już ceny bardziej zbliżone do naszych.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 01.06.2016 18:03

Dokładnie o to mi chodzi
Na jakiej stacji po raz ostatni w Polsce jest korzystnie zaatakować, a na jakiej w Chorwacji ?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.06.2016 21:37

Orlen na granicy (Barwinek);
kilka km wcześniej BP (po prawej stronie);
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 01.06.2016 22:30

Na której stacji jest taniej ?
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2016 23:01

Bartolo napisał(a):
shrek napisał(a):Czy lepiej zaatakować jeszcze przed wjazdem do Słowacji ?

Słowacja 95Pb w przeliczeniu około 5,3 ON około 4,8, więc korzystniej u nas. Z doświadczenia wiem, że najlepiej planować podróż tak, by uniknąć tankowania na Słowacji i Węgrzech. W Chorwacji już ceny bardziej zbliżone do naszych.

Na Węgrzech jest taniej niż w Chorwacji

http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki- ... uropa/pb95
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 02.06.2016 09:03

dabecja napisał(a):
Bartolo napisał(a):
shrek napisał(a):Czy lepiej zaatakować jeszcze przed wjazdem do Słowacji ?

Słowacja 95Pb w przeliczeniu około 5,3 ON około 4,8, więc korzystniej u nas. Z doświadczenia wiem, że najlepiej planować podróż tak, by uniknąć tankowania na Słowacji i Węgrzech. W Chorwacji już ceny bardziej zbliżone do naszych.

Na Węgrzech jest taniej niż w Chorwacji

http://www.e-petrol.pl/notowania/rynki- ... uropa/pb95

Akurat wg tego portalu faktycznie, ale w rzeczywistości bywa różnie. W Chorwacji byłem dwa lata temu, widać tendencja się odwraca. Nie zmienia to faktu że najkorzystniej zatankować na maxa w Polsce. Ja zawsze tankuje w Dukli, kilka km przed granicą, na tej w barwinku paliwko jest nieco droższe.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 02.06.2016 10:41

Pytanie do tych - którzy jechali trasą od barwinka w stronę preszowa w tym lub w ubiegłym roku - czy obwodnica Svidnika, jest bezpłatna dla aut osobowych (R4) ? Szukam po różnych wątkach i nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jechałem ostatni raz w 2014r i wtedy była płatna dla pojazdów pow 3,5t, ale może się coś zmieniło.
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 02.06.2016 10:52

Droga R4 jest za Koszycami w stronę granicy z Węgrami i jest to na pewno odcinek płatny - dwa lata pod rząd 2014 i 2015 na końcu drogi stała policja i sprawdzała winiety na szybie i nie tylko pojazdom pow. 3,5 tony .
Ok R4 zaczyna się przed Koszycami ....
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.06.2016 11:41

mapka i wyszczególnione odcinki oraz ceny

http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 02.06.2016 12:14

Z tego co wiem i z tego jak zazwyczaj jeżdżę i z tego co mapa potwierdza: dla osobówek Świdnik bezpłatny, a ekspresówka za Koszycami w stronę granicy węgierskiej płatna.
Dlatego omijam zarówno autostradę Presov-Koszyce jak i te kilkanaście km ekspresówki do granicy.
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 02.06.2016 12:17

bluesman napisał(a):mapka i wyszczególnione odcinki oraz ceny

http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s

Dzięki za link, chodziło mi właśnie konkretnie o obwodnicę Svidnika, która też ma oznaczenie R4. Wygląda na to że jest nadal bezpłatna :) Dzięki raz jeszcze :D
Bartolo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 97
Dołączył(a): 10.06.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartolo » 02.06.2016 12:24

typ napisał(a):Z tego co wiem i z tego jak zazwyczaj jeżdżę i z tego co mapa potwierdza: dla osobówek Świdnik bezpłatny, a ekspresówka za Koszycami w stronę granicy węgierskiej płatna.
Dlatego omijam zarówno autostradę Presov-Koszyce jak i te kilkanaście km ekspresówki do granicy.

Czynię dokładnie identycznie :wink:
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 02.06.2016 14:53

Bartolo napisał(a):
typ napisał(a):Z tego co wiem i z tego jak zazwyczaj jeżdżę i z tego co mapa potwierdza: dla osobówek Świdnik bezpłatny, a ekspresówka za Koszycami w stronę granicy węgierskiej płatna.
Dlatego omijam zarówno autostradę Presov-Koszyce jak i te kilkanaście km ekspresówki do granicy.

Czynię dokładnie identycznie :wink:

Jak wyżej!
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 02.06.2016 15:05

...bo jeśli się nie podróżuje tam wielokrotnie w ciągu roku to kupowanie winietki na jeden czy dwa razy nie ma sensu. Strata czasu na zatrzymanie się i zakup winietki będzie pewnie podobna do oszczędności wynikających z przyspieszenia na 30-kilku kilometrach. Ze średniej 65km/h zrobi się średnia 130km/h, więc dwa razy szybciej, ale to tylko kilkanaście minut oszczędności, które kosztowałoby nas 10 EUR.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 02.06.2016 15:17

typ napisał(a):...bo jeśli się nie podróżuje tam wielokrotnie w ciągu roku to kupowanie winietki na jeden czy dwa razy nie ma sensu. Strata czasu na zatrzymanie się i zakup winietki będzie pewnie podobna do oszczędności wynikających z przyspieszenia na 30-kilku kilometrach. Ze średniej 65km/h zrobi się średnia 130km/h, więc dwa razy szybciej, ale to tylko kilkanaście minut oszczędności, które kosztowałoby nas 10 EUR.


Nie masz obecnie racji. Od wielu lat jeżdziłem tak jak Ty, ostatnio po 3 razach ( w tym roku) i zauważalnym zwiększeniu się ilości patroli słowackich w tym poruszających się nieoznakowanymi pojazdami wolę zapłacić 10 e i nie stresować, że każdy poruszający się za mna pojazd z przyciemnionymi szybami to Policja. Poza tym jazda z dozwoloną prędkością zdecydowanie wydłuża podróż. Też kiedyś argumentowałem, że to tylko niecałe 40km obecnie zmieniłem zdanie.
Zerknij na link, który wczesniej podałem to zorientujesz się, że zakup winiety nie łączy się ze stratą czasu w podróży :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone