Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

trasa czechy-austria-słowenia

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2010 22:45

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 15.07.2010 08:07

To ja napisał(a):
aro_40 napisał(a):mam trochę dziwne, żeby nie powiedzieć infantylne pytanko: trasa w Czechach jakie ma dozwolone prędkości? Niestety, jechałem już kilka razy i nie mogę się połapać, którym odcinkiem ile mogę jechać :( jak do tej pory zawsze mi się udawało, ale nosił wilk razy kilka....:(

Wjeżdżając do innego kraju np. Czechy zawsze po prawej stronie stoi taka wieeeelka tablica na której są wypisane prędkości jakie obowiązują na poszczególnych drogach w danym kraju. Na prawdę trudno nie za uwarzyć.
Z pow.


ooo, nie raz ją widziałem! :)
powiem nawet więcej!! na przykład kupiłem ostatnio wydawnictwo sygnowane przez Auto Świat poświęcone wyjazdom zagranicznym. tam też jest podane to samo co i na tej tablicy. Problem nie polega na tym jakie są dozwolone prędkości w tym kraju, bo to znam na pamięć. Problem polega na oznakowaniu dróg w Czechach. jak ty wiesz jaka jest klasyfikacja dróg w Czechach, to znakomicie. I gratuluję. Ja nie wiedziałem i stąd było moje pytanie. Chyba mam prawo zadać takowe?
mario1987
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario1987 » 15.07.2010 09:08

Ja lece praktycznie tą samą trasą. Tylko z innego miejsca Polski i dlatego granice przekraczam w miedzylesiu. trasa mila przyjemna i szybka.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 15.07.2010 12:49

Dozwolone prędkości są jednakowe dla całej EU (dlatego w Polsce prędkość zmniejszyli z 60km\h do 50\kmh w dzień) i wygląda to dokładnie tak samo jak w Polsce. Podobnie sie ma z oznakowaniem dróg (ekspresowych, autostrad). O ile nie jest to regulowane dodatkowymi znakami ograniczającymi, to jeżdzi się jak u nas.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2010 16:05

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 15:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 16.07.2010 08:12

To ja napisał(a):Ucz się kolego znaków drogowych, wtedy będziesz wiedział kiedy zaczyna się obszar zabudowany, autostrada i inne drogi. Zasada prosta autostrada - znak, obszar zabudowany - znak, tak jak w Polsce. Mam nadzieję, że zrozumiałeś tak zagmatwane i skomplikowane zagadnienie.
Jak gdziekolwiek znaki będą inne to twoim psim obowiązkiem jest je znać.
Z pow.


Jak rozumiem, jestes najmądrzejszy i wiesz wszystko, ale jak nie masz nic sensownego do napisania, to nie nabijaj sobie postów.
Żeby nie było, iż zadaję pytania spod małego palca, bo nie wiem "...kiedy zaczyna się obszar zabudowany, autostrada i inne drogi. Zasada prosta autostrada - znak, obszar zabudowany - znak, tak jak w Polsce", to wyjaśnię, że jechałem na wiosnę z Ołomuca do Cieszyna i nie zauważyłem znaku autostrady na wjeździe :( za to oznaczenia na drodze były niebieskie. Osoba z która jechałem upierała się, że w Czechach jest odwrotnie niż u nas - autostrady na zielono, reszta na niebiesko.
I tyle, a może aż tyle... Zadałem pytanie, bowiem są osoby, które częściej jeżdżą i orientują się lepiej niż ja. A dobrze wiem, jakie sa dozwolone prędkości i znaki potrafie czytać. Natomiast odnoszę wrażenie, że chcesz na siłę zaistniec na forum i obrażasz innych, którzy maja wątpliwości.
Cokolwiek więcej napiszesz - nie odpiszę, bo to bez sensu. wyjasniłem dogłębnie motywy mojego pytania. A kultury nikogo uczyć nie będę.
mystic
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mystic » 16.07.2010 15:14

w Cieszynie tuz za przejazdem przez "bramki" na granicy po prawej stronie na parkingu jest budka w ktorej mozna placic za winiete czeska w PLN. w Austrii (przejscie przez Mikulov) zaraz za granica jest maly Shell gdzie sprzedaja winietki 7.90 Euro za 10 dni. w drodze powrotej ta droga na obwodnicy Wiednia kierujcie sie na poczatku na Prage. Dopiero po pewnym czasie pojawia sie znaki na Brno. Moj gps wariowal i pokazywal 100000... roznych tras :)
edit.mazur
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) edit.mazur » 26.06.2013 14:43

Dziękuję za podpowiedzi, ja jadę na Istrię do Rabac, podpowiedzcie proszę jak z winietkami na Słowenię, gdzie kupić? Podobno jadąć na Istrię warto jechać autostradami, jakie jest wasze zdanie?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 26.06.2013 14:56

Winietki na Słowenię kupisz na przykład na stacjach benzynowych po stronie austriackiej (szczególnie a może tylko na tych położonych w pobliżu granicy austriacko słoweńskiej)
Rok temu jadąc do Cro kupiliśmy winietkę na ostatniej stacji przed Karawankentunnel.
Czy warto jechać autostradami? Zależy pod jakim względem? Widokowym? Kulturowym czy finansowym?

W tym roku pojedziemy autostradami przez Czechy, Austrię, Włochy i Cro. Jak się uda to będziemy omijać autostrady słoweńskie.
Z naciskiem na "jak się uda".

Pozdrav
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 26.06.2013 15:39

edit.mazur napisał(a):Dziękuję za podpowiedzi, ja jadę na Istrię do Rabac, podpowiedzcie proszę jak z winietkami na Słowenię, gdzie kupić? Podobno jadąć na Istrię warto jechać autostradami, jakie jest wasze zdanie?

poza stacjami (patrz wyżej) winietki kupisz bez problemu na samej granicy, masz tam duży parking i kilka punktów sprzedaży
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
trasa czechy-austria-słowenia - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone