Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 14.04.2018 09:08

boboo napisał(a):Zauważasz różnicę między ustawowym: "nie może być mniejsza",
a Twoim: "MUSI posiadac licznik zawyżający prędkość..."Jeśli nie, to... nie jest mi przykro. Przywykłem.


Różnica jest taka, że prędkość licznikowa musi być wyższa od rzeczywistej w ściśle określonym zakresie.

Ponadto powyżej napisałem, że zwisa mi to apostolskim kalfiorem czy tobie jest przykro czy nie.

Nie bedę się z tego doktoryzował.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.04.2018 09:21

lechocz napisał(a):Różnica jest taka, że prędkość licznikowa musi być wyższa od rzeczywistej w ściśle określonym zakresie.
Czyli linka do źródła Twojej wiedzy nie podasz?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.04.2018 09:25

lechocz napisał(a):Różnica jest taka, że prędkość licznikowa musi być wyższa od rzeczywistej w ściśle określonym zakresie.


Lub taka sama :idea:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.04.2018 09:29

Habanero napisał(a):Lub taka sama :idea:
Masz nadzieję? :oczko_usmiech:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 14.04.2018 11:26

Z powyższych wypowiedzi może wynikać wielki stres dla podróżujących :mrgreen:
Pilnować wskazań prędkościomierza (przy właściwych wymiarowo oponach) i stres powinien się zmniejszyć :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2018 11:57

Czyli dla 50 km/h na liczniku prędkość rzeczywista powinna wynosić 41-50 km/h.
Dla 130 km/h będzie to odpowiednio 113-130 km/h.
Oczywiście przy założeniu, że samochód i ogumienie spełnia wymogi homologacyjne :)
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 14.04.2018 13:44

Właśnie.
A jak komuś się nie chce liczyć i zastanawiać, to jak pojedzie licznikowo to pojedzie dobrze - w sensie nie przekraczania dozwolonej maksymalnej prędkości.
A jak komuś się chce "pozastanawiać", to niech swoje auto przetestuje na w miarę równym i pustym odcinku drogi (i jeśli ktoś posiada to na tempomacie), mierząc GPS-em prędkość rzeczywistą i porównując ją z licznikową. Najlepiej to zrobić w 2-3 zakresach prędkości, żeby się dowiedzieć (obliczyć) czy w konkretnym aucie jest błąd stały w km/h czy może procentowy - i jaki? :papa:
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 14.04.2018 18:52

boboo napisał(a):
lechocz napisał(a):Różnica jest taka, że prędkość licznikowa musi być wyższa od rzeczywistej w ściśle określonym zakresie.
Czyli linka do źródła Twojej wiedzy nie podasz?


Wybacz ale, po twoim uniwersyteckim wywodzie i rozłożeniu na czynniki pierwsze podanego przez mnie wzoru, jakoś nie mam śmiałości wdawać się w dalszy dyskurs.

Myślę jednak, że dla tak światłej osoby raczej nie powinno być problemem znalezienie tegoż wzoru w czeluściach netu.

A jeżeli nie znajdziesz to trudno. Niech bedzie wówczas, że go sobie sam wymyśliłem coby swoje ego podwyższyć i, chociażby przez chwileczkę, poczuć sie jak Einstein.

Chyba jakoś to przeżyję.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 14.04.2018 19:07

endryu napisał(a):Z powyższych wypowiedzi może wynikać wielki stres dla podróżujących :mrgreen:
Pilnować wskazań prędkościomierza (przy właściwych wymiarowo oponach) i stres powinien się zmniejszyć :lol:


Ależ jaki stres?

Co by nie napisać to zasada jest jedna.

Jechać bezstresowo można wszędzie. Byle z prędkością licznikową do 5 km/h wiecej niż wynosi ograniczenie na danym odcinku.

Zaznaczam MAKSYMALNIE DO 5 km/h wiecej. Nie 5km/h i więcej lecz MAKSYMALNIE DO 5 km/h.

Sprawdzone w większości krajów europejskich.

Prawda również jest taka i nie ma się co samemu oszukiwać. Na mandat za prędkośĆ każdy z nas musi sobie solidnie zapracować.
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 14.04.2018 19:25

Panowie,

To jest wątek o tolerancji przekraczania prędkości na drogach w krajach przed Chorwacja. Rozważania na temat błędów pomiarowych liczników być może przeniescie na inne forum lub wątek.

Jadę pierwszy raz jako kierowca, próbuję się dowiedzieć czegoś więcej.

Ponawiam pytanie,
Ile w :
Polsce (ja daje 160)
Słowacji
Węgrzech
Chorwacji (były tu opinie że +20 czyli 150)

Ps czy tu w ogóle jest moderator?
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 14.04.2018 19:32

Nieprawda - akurat (nie)dokładności liczników są tutaj jak najbardziej na miejscu, bo wątek dotyczy prędkości. A więc i błędów nt. wskazań prędkości.
Każdy musi wiedzieć czy i ile przekłamuje jego licznik.
Ewentualnie co najmniej mieć świadomość, że taka zależność występuje.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 14.04.2018 19:34

Snajperov napisał(a):Panowie,

To jest wątek o tolerancji przekraczania prędkości na drogach w krajach przed Chorwacja. Rozważania na temat błędów pomiarowych liczników być może przeniescie na inne forum lub wątek.

Jadę pierwszy raz jako kierowca, próbuję się dowiedzieć czegoś więcej.

Ponawiam pytanie,
Ile w :
Polsce (ja daje 160)
Słowacji
Węgrzech
Chorwacji (były tu opinie że +20 czyli 150)

Ps czy tu w ogóle jest moderator?


Tak, tak. Pewnie. Jedź + 20. Może jeszcze wg. GPS? Zwłaszcza na Słowacji. A np. w Austrii mandat można zarobić już za kilka km/h wiecej.

Byleś tylko później nie był zdziwiony i nie płakał krokodylimi łzami, że mandat dostałeś. Bo takich na niniejszym forum, i nie tylko, jest bez liku.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.04.2018 19:46

Snajperov napisał(a):To jest wątek o tolerancji przekraczania prędkości na drogach w krajach przed Chorwacja.
Ps czy tu w ogóle jest moderator?

A co Cię trapi?

To jest wątek o "Tolerancji przekraczania prędkości w różnych krajach".
Przed, za, obok i w samej Chorwacji.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.04.2018 19:55

Ja w trakcie tak dalekiej trasy jade zawsze przepisowo po tym jak raz na powrocie zaplacilem mandat. Nie bylo zadnej tolerancji u chorwackich policjantów. Polecam też używanie mózgu zanim sie podejmie decyzje o jeździe niezgodnie z przepisami, życie innych uzytkowników trzeba uszanować, swoje tez.

Moi znajomi w zeszlym roku dostali pozdrowienia poleconym do domu. Austria. Przekroczyli o 11 kmh
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.04.2018 20:03

lechocz napisał(a):Myślę jednak, że dla tak światłej osoby raczej nie powinno być problemem znalezienie tegoż wzoru w czeluściach netu
Ale przecież ten wzór podałeś prawidłowo nigdzie tego nie negowałem,
a wręcz z góry założyłem, że nie zawiera błędów.
Podałem parę postów wcześniej linka do aktu prawnego zawierającego ów wzór.
Czego jednak nie znalazłem w urzędowym tekście "wokół" wzoru, to tego, że licznik MUSI pokazywać więcej aby dostał homologację.
I tylko o linka do dyrektywy, którą się podpierasz, proszę.
lechocz napisał(a):wynika to jasno z treści odpowiednich dyrektyw UE:
- samochód aby uzyskać homologację MUSI posiadac licznik zawyżający prędkość licznikową w stosunku do prędkości rzeczywistej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Tolerancja przekroczania prędkości w różnych krajach - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone