Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teneryfa na raty.

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.03.2017 17:12

bernidi napisał(a):Tu asfaltowa droga się kończy.
Megi niezwłocznie kieruje mnie na wypatrzoną szutrówkę

Zawsze bardzo ostrożnie poruszam się wynajętym wozem po takich drogach, jako że ubezpieczenie na nich nie obowiązuje.
Na El Hierro pani w wypożyczalni z naciskiem to oznajmiła...

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 02.03.2017 00:21

Franz napisał(a):
bernidi napisał(a):Tu asfaltowa droga się kończy.
Megi niezwłocznie kieruje mnie na wypatrzoną szutrówkę

Zawsze bardzo ostrożnie poruszam się wynajętym wozem po takich drogach, jako że ubezpieczenie na nich nie obowiązuje.
Na El Hierro pani w wypożyczalni z naciskiem to oznajmiła...

Podróżując po Korsyce własnym samochodem - na drodze przeznaczonej jedynie dla samochodów terenowych prowadzącej do przepięknej plaży Saleccia - mijaliśmy jedynie takie oraz... samochody z wypożyczalni. :lool:

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.03.2017 00:53

bernidi napisał(a): Podróżując po Korsyce własnym samochodem - na drodze przeznaczonej jedynie dla samochodów terenowych prowadzącej do przepięknej plaży Saleccia - mijaliśmy jedynie takie oraz... samochody z wypożyczalni. :lool:

Tej drogi nie pamiętam - być może nie jechałem. Najgorszą dla mnie była ta z Lozzi pod Monte Cinto.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 02.03.2017 00:55

tony montana napisał(a):W Taganana podobno jest przeuroczy kościółek, mi Moi nie pozwolili zjechać do miejscowości.... ale widoki takie jak u Ciebie widzieliśmy, nawet kawę piliśmy w mini knajpce na zboczu wzgórza...


Ten ograniczony czas...
Życie jest sztuką wyborów. :wink:


Wracamy tą samą drogą oglądając te same krajobrazy z przeciwnej strony:

TG024.jpg


TG025.jpg


TG026.jpg


TG028.jpg


TG029.jpg


TG030.jpg


TG031.jpg


TG033.jpg


TG034.jpg


Kierujemy się teraz do Chamorgi. To kilkanaście kilometrów niezwykle krętej drogi do ostatniej osady na wschodzie Teneryfy dostępnej transportem samochodowym.

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Ostatnio edytowano 02.03.2017 01:04 przez bernidi, łącznie edytowano 1 raz
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 02.03.2017 01:04

Franz napisał(a):
bernidi napisał(a): Podróżując po Korsyce własnym samochodem - na drodze przeznaczonej jedynie dla samochodów terenowych prowadzącej do przepięknej plaży Saleccia - mijaliśmy jedynie takie oraz... samochody z wypożyczalni. :lool:

Tej drogi nie pamiętam - być może nie jechałem. Najgorszą dla mnie była ta z Lozzi pod Monte Cinto.

Ta była niezgorszej urody tylko sporo dłuższa. W sumie obie podobnie atrakcyjne. :)
Plage de Saleccia najatrakcyjniejsza wszakże...

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.03.2017 01:05

bernidi napisał(a):Wracamy tą samą drogą

Tiaaa... innej możliwości nie ma.
Nie wiem, czy pamiętasz - opisałem u siebie powstanie mini-państwa Taganany z uwagi na odcięcie od reszty wyspy, zanim nie wybudowano tej - pięknej - drogi.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 02.03.2017 11:54

Franz napisał(a):
bernidi napisał(a):Wracamy tą samą drogą

Tiaaa... innej możliwości nie ma.

Oczywiście...
Dlatego użyłem co prawda bez wytłuszczania ale za to z powtórzeniem w zdaniu zwrotu:
bernidi napisał(a):
Wracamy tą samą drogą oglądając te same krajobrazy z przeciwnej strony:

Franz napisał(a):Nie wiem, czy pamiętasz - opisałem u siebie powstanie mini-państwa Taganany z uwagi na odcięcie od reszty wyspy, zanim nie wybudowano tej - pięknej - drogi.

Pamiętam... :)
I pełna zgoda - droga jak już pisałem poprowadzona fantazyjnie.
Kiedy jeszcze zapewne była górską szutrówką musiała być... fantastyczna.

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 03.03.2017 19:52

Anaga to jedno z moich ulubionych miejsc na Teneryfie 8)

bernidi napisał(a):Megi niezwłocznie kieruje mnie na wypatrzoną szutrówkę

a mi Ola niezwłocznie odradzała wypatrzoną szutrówkę :mrgreen:

Na tej drodze do El Daguillo złapał nas ulewny deszcz, więc mieliśmy dodatkowe emocje.

pozdrawiam,
M
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 03.03.2017 21:24

Mikeee napisał(a):Anaga to jedno z moich ulubionych miejsc na Teneryfie 8)

"Zielona Wyspa" na wyspie :wink:
Mikeee napisał(a):a mi Ola niezwłocznie odradzała wypatrzoną szutrówkę :mrgreen:

Wiesz, podczas niektórych wyjazdów u nas jest tak, że jak ja się czasem zastanawiam czy dalsza jazda jest jeszcze w ogóle możliwa to Megi przekonująco zapewnia: Dasz radę... :lool:
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 03.03.2017 22:44

Krętą i w sporej części biegnącej żywym tunelem zieleni drogą dojeżdżamy do Chamorgi:

TG035.jpg


Z osady tej można wyruszyć pieszo oznakowanymi szlakami w kilku kierunkach.
Można wybrać się na którąś z plaż, 600 metrowy szczyt Montana Tafada, latarnię morską Faro de Anaga lub połączyć te cele we właściwą kombinację w zależności od czasu, pogody, kondycji i upodobań:

TG039.jpg


Rozglądamy się chwilę po tej leżącej na wysokości 500 m. zagubionej w górach wiosce:

TG038.jpg


TG037.jpg


TG036.jpg


TG040.jpg


Wracamy do rozstaja dróg w okolicy El Bailadero gdzie ponownie podziwiamy wspominaną drogę do Taganany:

TG041.jpg


TG042.jpg


TG044.jpg


Słońce pomału chyli się ko zachodowi więc bez zbędnej zwłoki drogą TF-12 kierujemy się w kierunku San Andres.
Kilka kilometrów wcześniej mijamy położone na zachodnim stoku wzgórz El Suculum:

TG046.jpg


A to już El Suculum widziane z najwyżej położonej ulicy w San Anderes:

TG049.jpg


I jeszcze widok na plażę Teresitas:

TG050.jpg


TG051.jpg


TG048.jpg


Dzień nieubłaganie zbliża się ku końcowi, autostradą przez Santa Cruiz jedziemy do Los Abrigos:

TG052.jpg


Spektakl barw i kształtów podczas zachodu słońca towarzyszy nam w drodze powrotnej praktycznie przez cały czas.
Wieczór spędzamy na kolacji i spacerze po Los Abrigos.
Na kolejny dzień mamy zarezerwowaną odmienną atrakcję - nurkowanie w podwodnym rezerwacie przyrody w rejonie Montana Amarilla.

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.03.2017 16:18

bernidi napisał(a):Krętą i w sporej części biegnącej żywym tunelem zieleni drogą dojeżdżamy do Chamorgi

W zeszłym roku też pokonałem tę nieco męczącą drogę do Chamorgi, żeby dopiero na miejscu sobie przypomnieć, że dziesięć lat wcześniej już przecież byliśmy w tej - mało przecież interesującej - miejscowości.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 04.03.2017 21:00

Franz napisał(a):W zeszłym roku też pokonałem tę nieco męczącą drogę do Chamorgi, żeby dopiero na miejscu sobie przypomnieć, że dziesięć lat wcześniej już przecież byliśmy w tej - mało przecież interesującej - miejscowości.

Zgoda, sama osada nie jest szczególnie atrakcyjna. Jest może dosyć specyficznie położona.
Jak wspominałem jest ona jednak dobrą bazą wypadową na piesze wycieczki w najbardziej na wschód i północ wysunięty obszar Teneryfy.
I - lepiej być dwukrotnie niż... nie być wcale. :)


Dołączam mapkę dnia:

TN25.jpg


Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.03.2017 21:20

Na Tereskę nie zajrzeliście? Za późno pewnie było....
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.03.2017 17:46

bernidi napisał(a):Jak wspominałem jest ona jednak dobrą bazą wypadową na piesze wycieczki w najbardziej na wschód i północ wysunięty obszar Teneryfy.

Tyle, że trzeba się liczyć z tym, że na koniec wycieczki przypada podejście w górę, za czym zwłaszcza Bea nie przepada.

Pozdrawiam,
Wojtek
bernidi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 23.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bernidi » 05.03.2017 21:54

tony montana napisał(a):Na Tereskę nie zajrzeliście? Za późno pewnie było....
:papa:

Ta plaża najfajniejsza jest... z daleka. :smo:

Franz napisał(a):Tyle, że trzeba się liczyć z tym, że na koniec wycieczki przypada podejście w górę, za czym zwłaszcza Bea nie przepada.

Zgoda. Zresztą trzeba by mieć na taką wycieczkę przeznaczony dodatkowy dzień...
Jak wspominałem przy okazji zwiedzania wąwozu Masca - wycieczka górsko... odwrócona.

Pozdrawiam Wojtek

Nie ważne czym lecz gdzie i z kim...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Teneryfa na raty. - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone