Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ten pierwszy raz ... wyjazd w ciemno

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.06.2012 12:49

Jacek S napisał(a):
piekara114 napisał(a):Nie wiem dlaczego, ale w moim przewodniku jest to nazwane twierdzą Sv. Anna


Twierdza św. Anny to druga nazwa twierdzy św. Michała.

Pozdrawiam


No to wszystko teraz jasne. Dziękuję Jacku S
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 01.06.2012 14:20

No w końcu coś przyjemnego w ten pochmurny, śpiący dzień :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2012 19:06

Z wielką przyjemnością przeczytałem Twoją relację i obejrzałem zdjęcia :D

Przy takiej pogodzie , jaka teraz króluje za oknami , najlepszym wyjściem jest wirtualna ( z braku wolnego czasu ) wycieczka do Chorwacji .

Czekam na dalszy ciąg Twoich wspomnień


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.06.2012 20:28

Po małej przerwie, powracam, powrót do pracy po L-4 jest lekko bolesny :roll:

Jednego popołudnia udajemy się na spacer do centrum Rogoznicy, ale w bardzo konkretnym celu. Chcemy zobaczyć słynną plażę Sepurine. Idziemy, idziemy, nie jesteśmy pewni czy dobrze, ale znajdujemy taką oto podpowiedź :D

Obrazek

Podejrzewam, że w ciągu kilku lat strzałka nie będzie już drogi wskazywać :D
Plaża całkiem inna niż ta nasza, zamiast nierównych kamieni czy betonu piękne równe białe otoczaki oraz wieża ratownicza (ciekawe czy jest ratownik) . Czekamy na zachód słońca, a tu pojawia się coś takiego :D

Obrazek

Koparka wyrównuje plażę, aby rano wczasowicze zastali piękną plażę.
Na tą plaże przyszliśmy na jedno plażowanie. Były piękne fale, a popołudniu nawet dość spore jak na słoneczną Chorwację. Syn miał wielką radochę i był zachwycony. Plażowanie było bardzo przyjemne, ale tłum ludzi i krzyczące przez całą plażę na dzieci polskie mamuśki to za dużo....

Obrazek

Więcej zdjęć tej plaży dostępne jest na http://www.visit-rogoznica.com/pl/galer ... purine-Plaža.aspx

Jednego poranka, przy najmniej dla nas to poranek, postanowiliśmy udać się na inną plażę. Wsiadamy do auta i jedziemy do Zacevo: malutka wioska, patrzymy i zawracamy.
Jedziemy koło campingu i udajemy się w kierunku (teraz już wiem) plaży Lozica. Parkujemy auto w jakiejś dróżce i idziemy na plażę. Plaża pełna ludzi, idziemy wzdłuż morza w kierunku centrum. Mijamy betonowe plaże i tłumy ludzi, przecież słońce już dość dawno wstało. W końcu znajdujemy jaką plażę, jest wolne miejsce to je zajmujemy. Nie mam zdjęć z plaży, bo oczywiście aparat w apartamencie został. Dzień nie jest całkowicie słoneczny, chmurki pojawiają się co jakiś czas na niebie :?
Po jakimś popołudniowym spacerze okazuje się, że ta plaża jest na końcu ulicy prowadzącej do Put Sepurine. Może ktoś z Was wie jak ta plaża się nazywa :?:
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 06.06.2012 15:36

Witaj piekara114 :D
To i ja sobie przykucnę.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 06.06.2012 20:46

Kolejna czytelniczka zasiada....
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 07.06.2012 19:52

Z tymi tłumami na Lozicy to miałaś pecha :D


Nam się zawsze szczęści zarówno na podestach:

Obrazek

jak i kamykach:

Obrazek

A pod koniec sierpnia bywają już takie momenty, że siedzimy sobie sami w promieniu 50 metrów :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.06.2012 08:25

Witam,

Mam nadzieję, że dziś uda mi się coś wrzucić :D
Witam wszystkich czytających, tych ujawnionych i tych ukrytych :D

Marek73 napisał(a):Z tymi tłumami na Lozicy to miałaś pecha :D


Nam się zawsze szczęści zarówno na podestach:

jak i kamykach:

A pod koniec sierpnia bywają już takie momenty, że siedzimy sobie sami w promieniu 50 metrów :D


Niestety my byliśmy w połowie sierpnia, człowiek na człowieku. Inny termin nie wchodził w rachubę.
W tym roku wybieramy się w lipcu, wyjazd 8 lipca, mam nadzieję, że będzie trochę luźniej niż w sierpniu.

Pozdrawiam :papa:
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 11.06.2012 10:54

Eh, chyba nie udało się nic wrzucić :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2012 16:37

ewciaku napisał(a):Eh, chyba nie udało się nic wrzucić :roll:


Nie udało :oops: :oops: :oops:
Przepraszam, że tak długo się nie odzywałam, ale po chorobie moje samopoczucie takie sobie, a po pracy jestem tak wymęczona, że padam. A tu jeszcze z moim pierwszokomunistą trzeba świątynię, co chwilę odwiedzać :lol:
Ale dziś coś będzie :D

Będąc w tak dogodnej lokalizacji grzechem było by nie odwiedzić .... właśnie czego :?: :?: :idea: :idea: Zostawiam małą zagadkę i idę do kościoła. Po powrocie wycieczka. Obiecuję
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2012 21:48

Zagadka sama się rozwiąże, ale dziś taki dzień, że mało kto teraz na forum siedzi

Cóż napisać jak nie Polska biało-czerwoni................................. GOOOOLLLL :!: :!: :!: :!: :!:

Dobrze, że mam podzielną uwagę, mecz podnosi ciśnienie to i człowiek lepiej się czuje :D
Wy oglądajcie i trzymajcie kciuki za naszych, a ja oglądam i piszę

Obiecana wycieczka to oczywiście kierunk Wodospadów Krka. Start ze Skradin. Z Rogoznicy jest blisko, ale mimo to wybieramy się tam wcześnie rano, czyli dla nas to 8 :lol:

Wcześniej wyczytałam wszystko co było na ten temat na forum, skontaktowałam się z parkiem (bardzo szybko odpisują na e-maile, bardzo miło i bardzo wyczerpujące odpowiedzi) i za start obrałam Skradin. Dzięki przejazdowi stateczkiem z miasteczka do parku mamy 2 in 1: i park i wycieczkę statkiem :D Innej wycieczki statkiem nie planowaliśmy, całodzienna odpada, bo dla nas lekko nudna, a tak i park i statek dla syna, no i oczywiście kąpiel :D

Do Skradina przyjeżdżamy tuż po 9. Pakujemy w centrum i po jakiś 3 minutach jesteśmy pod budynkiem z kasami. Bilety kupujemy (trzeba ich pilnować, bo są i na statek i do parku), bierzemy broszurkę (i to w języku polskim, bardzo miło) i udajemy się do przystani (ja sie tu jeszcze wrócę, obejrzeć prezentację multimedialną).
Zajmujemy miejsce w kolejce: jesteśmy jednymi z pierwszych, więc na statek się załapiemy na 1000% :lol: :lol: :lol: Taki był zresztą plan.
Mamy trochę czasu do odpłynięcia, statki startują o każdej pełnej godzinie, a popołudniu częściej (ale i ludzi więcej).

Pan M zostaje w kolejce, ja z synem idziemy się przejść, mały się tym samym nie nudzi, a ja zobaczę sobie miasteczko. Zdjęć jak się okazuje mam nie wiele, a raczej nic, bo tylko jedno

Obrazek

Miasteczko spokojne, lekko senne, ale to przecież dopiero poranek :D

Krążymy chwilę, i wracamy do portu. Tu widać stateczki i jeszcze raz stateczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale najważniejszy jest ten widok:

Obrazek


Obrazek


Czyli most autostradowy, którym kilka dni wcześniej przejeżdżaliśmy i z parkingu patrzyliśmy na stateczki, które są teraz na wyciągnięcie ręki

Obrazek

Koniec na dziś
i koniec meczu: 1:1 :lol:
Czekamy na sobotę i Czechy :papa:
Ostatnio edytowano 13.06.2012 16:37 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 12.06.2012 23:29

No to czekamy :? Na sobotę, awans i c.d. relacji :D
ewciaku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewciaku » 13.06.2012 08:46

Ja też z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. :D
tasiorowa_20051
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tasiorowa_20051 » 13.06.2012 09:05

I poczekam z Tobą i ja! Tym bardziej, że do tegorocznego wyjazdu coraz bliżej a i w planach również mamy wodospady Krka :hut:
kirke18
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirke18 » 13.06.2012 11:35

:D poczytałam, czekam na cdn. Pozdrawiam, fajnie się czyta i ogląda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ten pierwszy raz ... wyjazd w ciemno - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone