Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Targi rybne - rano znaczy kiedy?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sieka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 22.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieka » 10.05.2017 13:39

natala napisał(a):Apropo targów rybnych ,może wiecie gdzie na wyspie Brać znajdę takowy ? Bo marzy mi się w końcu taka świeżuteńka rybka i inne cuda z grila :D


Supetar :)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 10.05.2017 13:45

Ribarnica jest w Supetarze - na targu, w Selcy również na targu też można dostać ryby i małże, w Sumartinie da się wcześnie rano około 6.00-7.00) w porcie kupić świeże rybki (o ile mają na tyle - bo pierwszeństwo ma zaopatrzenie restauracji). W Povlji w 2012 kupowałem rano prosto z kutra, ale głównie drobnicę. Najlepiej pytać swoich gospodarzy, na pewno dadzą odpowiedni namiar albo sami zakupią.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.05.2017 13:47

sieka napisał(a):
natala napisał(a):Apropo targów rybnych ,może wiecie gdzie na wyspie Brać znajdę takowy ? Bo marzy mi się w końcu taka świeżuteńka rybka i inne cuda z grila :D


Supetar :)

Po drugiej stronie wyspy, w Sumartinie są dwa sklepy z świeżymi rybami i owocami morza. Otwarte też tylko rano.
natala
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 26.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) natala » 10.05.2017 14:16

Dzięki wielkie za informacje :) będę szukać, godziny mocno poranne mi nie przeszkadzają :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.05.2017 13:10

natala

Ale gdzie na Braču? To wielka wyspa... Np. w Supetarze - będzie to niedaleko przystani promowej, jedziesz jak na prom, do końca i w lewo wąską uliczką. W Bolu rybki, itp. kupisz rano na targu warzywnym we wsch. części rivy (na podwyższeniu, 50m na wschód od kościółka znajdującego się przy piekarni i sklepie samoobsługowym - typ pod palmami).
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Najlepsze Konoby w Cro :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 11.08.2017 14:53

Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio konob, ale nie chcę zakładać nowego watku.

Gdzie i do której w okolicy Zivogosce mogę kupić świeżą Doradę ?
Byłoby znacznie wygodnie, gdyby od razu ktoś już wyczyścił.
Od biedy może być niewypatroszona.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Najlepsze Konoby w Cro :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2017 18:07

woojtekg napisał(a):Pytanie może nie dotyczy bezpośrednio konob, ale nie chcę zakładać nowego watku.

Gdzie i do której w okolicy Zivogosce mogę kupić świeżą Doradę ?
Byłoby znacznie wygodnie, gdyby od razu ktoś już wyczyścił.
Od biedy może być niewypatroszona.

Pytanie przeniesione :idea:
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 13.03.2018 11:40

W tym roku planuję urlop w Zaostrogu. Czy w tej miejscowości lub jej okolicy jest możliwość kupienia świeżych ryb z kutra lub na targu (ribarnicy)?
Kilka lat temu kupowaliśmy ryby w ribarnicy w Makarskiej, jednak z Zaostrogu jest to ponad 30 km., więc szukam możliwości kupienia ryb bliżej.
Szukałam informacji na forum i w necie i nic nie znalazłam. Jedynie jakąś informację o targu w Ploce, jednak to też ponad 20 km.
PysiaczekAsiaczek
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaczekAsiaczek » 16.05.2018 21:38

A wiecie jak sie sprawa ma w Puli lub w Fazanie :)? Gdzie mniej wiecej i o ktorej?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2018 22:16

PysiaczekAsiaczek napisał(a):A wiecie jak sie sprawa ma w Puli lub w Fazanie :)? Gdzie mniej wiecej i o ktorej?

W Puli jest duży targ rybny.
http://www.chillibite.pl/2015/08/dorada-z-grilla.html
Im wcześniej, tym większy wybór.
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 16.07.2018 15:51

Violette napisał(a):W tym roku planuję urlop w Zaostrogu. Czy w tej miejscowości lub jej okolicy jest możliwość kupienia świeżych ryb z kutra lub na targu (ribarnicy)?
Kilka lat temu kupowaliśmy ryby w ribarnicy w Makarskiej, jednak z Zaostrogu jest to ponad 30 km., więc szukam możliwości kupienia ryb bliżej.
Szukałam informacji na forum i w necie i nic nie znalazłam. Jedynie jakąś informację o targu w Ploce, jednak to też ponad 20 km.



przyłączam się do pytania :hut:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 16.07.2018 16:09

Jest uniwersalna odpowiedź na powyższe pytania: wstać rano (6-7) i podejść do portu lub na miejscowy targ, koniec języka za przewodnika: Gdje mogu kupiti ribu? Gdje se nalazi ribarnica (peškarija) i już... W praktycznie każdym miasteczku jest jakiś targ/stoiska z owocami i warzywami i tam ryby mogą być (nawet jak nie ma rybnego sklepu). Kupowałem w Jelsie, w Blato na Korculi, w Komižy - wszędzie wystarczyło rano wyjść, iść tam skąd ludzie wracają z siatkami i trafiało się bez pudła. W porcie też można zapytać, ale rybacy często wracają jeszcze wcześniej. W Priżbie i w Zavali jeździło autko z rybami i z owocami: trąbi i zatrzymuje się pod domami (ceny wyższe, ale dostawa na miejsce).
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 16.07.2018 16:32

dzięki za odpowiedź, to oczywiście jest sposób który przetestuje
jak napisałeś koniec języka za przewodnika..stąd moje pytanie :-)

dzięki ..wyjazd początkiem sierpnia i drugiego dnia jogging na kutry (pierwszego dłużej pośpię :-)
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 18.07.2018 00:59

Violette napisał(a):W tym roku planuję urlop w Zaostrogu. Czy w tej miejscowości lub jej okolicy jest możliwość kupienia świeżych ryb z kutra lub na targu (ribarnicy)?
Kilka lat temu kupowaliśmy ryby w ribarnicy w Makarskiej, jednak z Zaostrogu jest to ponad 30 km., więc szukam możliwości kupienia ryb bliżej.
Szukałam informacji na forum i w necie i nic nie znalazłam. Jedynie jakąś informację o targu w Ploce, jednak to też ponad 20 km.

W Zaostrogu kupisz ryby rano ok.7-8 na deptaku w pobliżu Konzuma
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 18.07.2018 12:05

dzięki
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Targi rybne - rano znaczy kiedy? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone