Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 10.11.2016 23:23

Doprawdy nie wiem jak mogłam przegapić taka fajna relację :roll: :? :oops: No ale już nadrobiłam i wspominam- byłam kiedyś w Buljarlicy- niezłe zadoopie to jest :mrgreen: czekam na cd.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.11.2016 13:51

tadaaaaam!!!! jestem z powrotem, posypuję głowę piopiołem i....no cóż tu dużo mówić, chciałam dać swoim Drogim Czytelnikom odpocząć od natłoku relacji, hihi buziaczki i lecimy dalej :smo:

numenius napisał(a):Kotor jest miasteczkiem bardzo ładnym. Z murów jest piękny. Jest jednak miejsce, z którego staje się prześliczny, tzn. z drogi prowadzącej na górę do NP Lovcen. Coś przepięknego. Zresztą, sam wjazd na górę, wizyta w mauzoleum Niegosza i widoki z tamtego miejsca są rewelacyjne. Dotychczas myślałem, że najpiękniejszy dla nie widok, to Stare Miasto Dubrownik ze wzgórza Srd, od czasu wizyty w NP Lovcen mam wątpliwości. Później w drodze powrotnej wizyta w Cetyni (dawnej stolicy Czarnogóry), po drodze wiejskie domostwa z produkcją serów i wędzonek. Oczywiście piękno jest pojęciem względnym, ale moim skromnym zdaniem wizyta w Parku Narodowym Lovcen przy okazji wizyty w Kotorze jest warta polecenia, co niniejszym czynię. Byłem w VII 2015r.

witaj numenius, fajnie, że wpadłeś! No widzisz, to co piszesz tylko mnie utwierdza, ze trzeba tam jeszcze powrócić...

tyniolek napisał(a):Żeby tak długo czekać na odcinek to skandal!

tyniolkuobiecuję, że to...przedostatni raz, wybacz... :smo: :oops:
Ural napisał(a):
tyniolek napisał(a):Żeby tak długo czekać na odcinek to skandal!


Ależ koleżanka Martynka niecierpliwa. To nie Piekarnia, niech Martynka uzbroi się w cierpliwość.

:papa: :hut:

Ural, uwielbiam...dzięki za wsparcie, hihi
olkas napisał(a):Wpadłam tu na chwilę,ale zostanę dłużej

witam Cię serdecznie!!! Cieszę się na Twą obecność :papa:
Janusz Bajcer napisał(a):
tyniolek napisał(a):Żeby tak długo czekać na odcinek to skandal!

Muszę się też zabrać za następny odcinek... :wink:

no właśnie, Januszku, czas wydobyć nasze wątki z czeluści cropelkowych :oczko_usmiech:
poludnica napisał(a):A kolejnego odcinka jak nie było, tak nie ma

już się robi, kochana, już się robi :smo:
Mikromir napisał(a):Aniu, Twoje monastyry mogę oglądać nieskończoną ilość razy. 8)

Kolejny odcinek, pliiiiiizzzzz... :)

Danusiu, zaraz Cię zabieram z Czarnogóry do Chorwacji... :smo:
ruzica napisał(a):Doprawdy nie wiem jak mogłam przegapić taka fajna relację :roll: :? :oops: No ale już nadrobiłam i wspominam- byłam kiedyś w Buljarlicy- niezłe zadoopie to jest :mrgreen: czekam na cd.

no właśnie ruzica, to na Ciebie tak długo czekaliśmy, by móc ruszyć dalej :lool: super, że jesteś :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 24.11.2016 14:51

No wreszcie!! Dawaj, dawaj :D
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.11.2016 16:48

no to tyniolku nadaję:

3. Witaj Chorwacjo- czyli Pelješac po raz drugi 18-25.07.2016
Czas pożegnać Czarnogórę...czy żal? Zawsze zostaje jakaś nostalgia, gdy opuszcza się miłe miejsca, ludzi...
Na szczęście przepastne odległości nie są na co dzień tak straszne dzięki choćby portalom społecznościowym :wink:
Z Nataszą i Vladem jesteśmy na bieżąco i cóż rzec, może się kiedyś przydarzy?
Tylko nie mam pewności czy Czarnogóra, którą zobaczyliśmy, za lat kilka, kilkanaście nadal będzie taka sama...
18 lipca wyruszyliśmy w stronę wytęsknionych chorwackich plaż. Jeszcze tylko rzut okiem na Buljaricę przed odjazdem:
IMG_7330.jpg
i ruszamy autour Boki Kotorskiej. Nieodżałowanym błędem pozostanie fakt, że nie zatrzymaliśmy się choćby na moment w Peraście!!!
Niby chciała dusza do raju, ale...parking nie wyszedł nam na przeciw, przejechaliśmy miasteczko,
moja brzydsza połowa niby chciała zawracać,jednak widać nie dość stanowczo :evil: , skoro mamy tylko rzut na Perast z drugiej strony Boki:
IMG_7331.JPG
IMG_7332.JPG
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.11.2016 16:56

Ależ tam bajecznie! :hearts:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 24.11.2016 18:42

CROnikiCROpka napisał(a):Ależ tam bajecznie! :hearts:

hej,Ewa! trudno się z Tobą nie zgodzić :lol: aż żałuję, że nie zaliczyliśmy kilku punktów z tego cudnego miejsca. no trudno, może następnym razem, o ile los nas tam jeszcze kiedy poniesie??? :papa:

Tymczasem zbliżaliśmy się do granicy czarnogórsko-chorwackiej, w Herceg Novi przywitały nas okrutne tłumy, tam to dopiero nie było gdzie zatrzymać auta, mieliśmy problem by znaleźć miejsce przy markecie na ostatnie zakupy w MNE. Bo co jak co, ale w owoce czy inne takie warto się było w tych cenach zaopatrzyć :wink:
Po czasie dopiero widzę, że starówka w Herceg Novi grzechu warta. No ale, ile musiałaby trwać podróż, by móc wszystko obejrzeć :?: Zostawmy sobie coś na zaś. Mam nawet takie marzenie, że może kiedyś, gdy dzieci wyfruną z gniazda, zapakujemy się z przyjaciółmi w jedno auto i palniemy sobie jeszcze raz taką trasę... :hearts: pozdrawiam bliskich memu sercu :smo:

Przez granicę przejechaliśmy po 15-sto minutowym odczekaniu w kolejce i...witaj Kroejszo!
Wiecie, na co czekałam? 8O
Na ten widok:
IMG_7333.jpg
IMG_7337.jpg
By móc zobaczyć Dubrownik z takiej perspektywy, trzeba było rzecz jasna nawrócić, by stanąć po przeciwnej stronie drogi. A aby jeszcze dokładniej dojrzeć to architektoniczne cudo, na szczęscie nie trzeba było jechać karkołomną dróżką na wzgórze Srd (jak sobie kuknęłam na tę drogę, to mi się odechciało 8O ),
gdyż przy drodze był parking z punktem widokowym:
15211795_1216980261728485_987168537_n.jpg
a jaki widok rozciągał się z niego... :lol:
IMG_7348.jpg

Dubrovnik zwiedzaliśmy 3 lata temu, tak więc spokojnie można było pojechać dalej, w stronę Pelješca.
Pogoda zapowiadała się cudnie, tak więc wkrótce.... sur la plage!!! :coool:
15211619_1216980278395150_1145562483_n.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.11.2016 18:57

CroAna napisał(a): sur la plage!!! :coool:


:lool: :lool:
Świetne.

A Dubrownik... :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 24.11.2016 22:30

Już się nie mogę doczekać Półwyspu - moja miłość :)

A Boka? Liczę, że nam też się uda tam pojechać. Być może w 2019 :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.11.2016 12:09

CroAna napisał(a):Wiecie, na co czekałam? 8O
Na ten widok:
IMG_7333.jpg


To w Czarnogórze nie ma cyprysów? :P
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2016 13:51

Bardzo ładny monastyr...taki grecki. ;)

Pzdr
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 25.11.2016 15:53

Vjetar napisał(a):Bardzo ładny monastyr...taki grecki. ;)

Pzdr


i tak nic nie pobije monastyru "Dajbabe" :lool:

Marsallah napisał(a):
CroAna napisał(a):Wiecie, na co czekałam? 8O
Na ten widok:
IMG_7333.jpg


To w Czarnogórze nie ma cyprysów? :P


hihi, były, a jakże! nawet dorodne :) ale.... z takim widokiem w tle to nie znalazłam :lol:

CROnikiCROpka napisał(a):Już się nie mogę doczekać Półwyspu - moja miłość :)

A Boka? Liczę, że nam też się uda tam pojechać. Być może w 2019 :mrgreen:

czekaj, czekaj... już za chwileczkę, już za momencik :smo: a z Peljeszątka do Boki beretem rzut :oczko_usmiech:

Mikromir napisał(a):
CroAna napisał(a): sur la plage!!! :coool:


:lool: :lool:
Świetne.

A Dubrownik... :hearts:


Mikromirku, chciałam... Ci sprawić radochę :smo:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 25.11.2016 16:37

C.d.
Po południu wjechaliśmy na Pelješac. Miałam wrażenie, że upłynęły całe długie lata od naszego pobytu tutaj.
Poprzednio naszym celem był Trpanj, teraz Janjina- niewielka osada oddalona 2 km od morza. Dlaczego taki wybór?
Chcemy używać na pięknych plażach w okolicy Żuljany,a skoro tam nie udało się znaleźć apartmana, to będziemy jeździć!

Na wypadek niechciejstwa tam pojechania albo chciejstwa odmiany mamy pod nosem Drače, choć to zdecydowanie nie nasze klimaty, jeśli chodzi o plażę.
Tak czy owak Janjina 2 sklepy ma, ryby świeże dowożą o poranku, jest i konoba, nawet nam się nie śniło, ze taka oryginalna w swym wymiarze :sm: .
I jeszcze jedna ważna sprawa, tuż za pobliskim Drače można się zaopatrzyć w świeże przepyszne małże, ostrygi, wziać ze sobą lub poczekać, jak przygotują te cuda dla nas i skonsumować w miłych okolicznościach przyrody nad samym morzem. mniammmm :P
Tak więc lokalizacja w zasadzie niczego sobie, biorąc pod uwagę powyższe.

Poszukiwania naszego domu trwały chwilkę, wkrótce naszym oczom ukazała się jedina zelena kuća, jak nam to opisał wcześniej gospodarz. Okazał się nim przemiły w kontakcie postman Leo gadżeciarz :sm: , który przygotował nam spory jak na 3 osoby apartament, mieszczący dwie sypialnie, dwie łazienki, salon, odrębną kuchnię, także przestrzeni, ze hoho, można tańczyć, ale nie po to tam przyjechaliśmy przecież, chociaż... :wink: Wystrój, jak wystrój, ale za to...gadżety na każdym kroku: odpalasz światło- się mieni kolorami, odkręcasz wodę w łazience- błyska jak w dyskotece, wypas audio/CD/DVD, co tam kto chce, w kuchni na wyposażeniu wszystko jak należy. Na blacie do degustaci rakija, orzechówka, oliwa, wino, wszystko własnej roboty.
A na zewnątrz raj rajčicowy, na dzień dobry wita nas mama Leona ciastem i chłodnymi napojami, dostajemy pełną michę pomidorów z przykazaniem, że mamy rwać ile wlezie :oczko_usmiech: zdążymy to za tydzień przejeść??? 8O :lool: Dom z dwóch stron otoczony gajem oliwnym, wzrastającymi cytrusami, wawrzynem...miło...Jest u Leojeszcze jeden apartman, u góry, z którego tarasu rozpościera się widok na morze. Ale nie ma klimatyzacji. Póki co :wink:
IMG_7811.jpg
IMG_7812.jpg
IMG_7809.jpg

IMG_7584.jpg
IMG_7810.jpg
i widok na Janjinę z drogi w kierunku Orebicza:
IMG_7772.jpg
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.11.2016 18:53

Strasznie mi się ta mieścinka podobała i zawsze do niej wzdychałam przejeżdżając przez Półwysep. Z chęcią dowiem się, jak się Wam tam mieszkało :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 25.11.2016 19:35

Ja do Janjiny jeździłem na zakupy i po ryby. 8)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Tam i z powrotem czyli Czarnogóra,Chorwacja i znów Chorw

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.11.2016 00:20

Relacja znowu ruszyła i wjechaliśmy na Pelješac . Suuuper :D

Fajna miejscówka . . .


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Tam i z powrotem czyli MNE, Pelješac i wrześniowa B.Voda - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone