Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SZWECJA ... 2013

Szwecja znana jest z organizacji światowego konkursu przyznania Nagrody Nobla. W Szwecji prężnie działa stowarzyszenie wolnomularskie. Szacuje się, że kraj ten zamieszkuje nawet 13 tysięcy masonów. Szwecja ma najwięcej wysp spośród wszystkich krajów na świecie – aż 267570. To kraj, który jako pierwszy w Europie stworzył instytucję parku narodowego – obszaru prawnie chronionego przez państwo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.11.2013 16:44

Żeby nie było, że tylko chłopaki tu zaglądają ... permanentnie czytawszy ;)
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 22.11.2013 20:12

Jak widać są i dziewczyny i chłopaki.. ;) Czekamy na cd. :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.11.2013 10:13

kaszubskiexpress napisał(a):
I z drugiej strony. :oczko_usmiech:

Obrazek



Hej kaszubski :D

Szacuneczek za zdjęcie...
Ja chciałem z tej estakady jak najszybciej zjechać, i w jedną i w drugą stronę, a Ty .... tam .... na nogach 8O.
Normalnie ... jestem pod wrażeniem.
Tak szczerze to sobie myślę, że to fajne miejsce do robienia fotek, zwłaszcza wieczorem.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 23.11.2013 10:19

Kenik , razpol ... dzięki dziewczyny i chłopaki :D ...
Cosik tam tworzę w tym nudnym temacie :wink:
Pozdrawiam
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 23.11.2013 11:19

W Szwecji byłem 3 razy, było to trochę lat temu, po studiach trzeba było coś dorobić do budżetu domowego. Wtedy to się bardzo opłacało. Mieszkaliśmy w rejonie Angelholm, czyli na południu Szwecji. Poznałem sporo ludzi, wszyscy bardzo sympatyczni. Z wierzchu Szwedzi są z dystansem, oziębli. Przy bliższym poznaniu okazują się wspaniałymi ludźmi. Potwierdzam, socjal w Szwecji na potęgę.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.11.2013 08:35

Grzegorz Ćwik napisał(a):.... Z wierzchu Szwedzi są z dystansem, oziębli. Przy bliższym poznaniu okazują się wspaniałymi ludźmi. Potwierdzam, socjal w Szwecji na potęgę.
....
Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:


Cześć Grzesiek

Co do Szwedów - mnie ciężko coś powiedzieć - za krótko byliśmy ... ale generalnie spokojni, wyluzowani.
Nie widziałem zdenerwowanego Szweda.

Jak się na chwilę z mapą w ręku zatrzymasz i rozglądasz pada pytanie Can I Help you ? - i zaraz z uśmiechem człowiek wszystko Ci wyjaśni i podprowadzi kawałek ...

W Sztokholmie był częściowy strajk komunikacji miejskiej - inne linie, żeby to skompensować, miały wydłużone trasy, a kierowca wychodził na przystanku z autobusu i mówił, żeby wsiadać do niego, bo np. 12 nie pojedzie i nie ma co czekać.

Taki to trochę dziwny kraj :) .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.11.2013 08:50

Sweden ... Sweden ... Sweden ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatni obrazek był obecny w różnych formatach, w każdym sklepiku na Gamla Stan ... zwykle na honorowym miejscu ...
Ostatnio edytowano 26.11.2013 00:52 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.11.2013 01:47

Jak miło poczytać o Sztokholmie. Byłam w marcu "na Justynie Kowalczyk".
Prom w Nynashamn nie mógł dobić do brzegu, bo morze zamarzło :|
Sztorm na Bałtyku 9 w skali Beauforta (podobno). Z 30 płynących ze mną osób, tylko dwie zachowały kolację w żołądkach. Jedną z nich byłam ja! :D
Pozdrawiam Cię serdecznie.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 25.11.2013 14:56

Buber napisał(a):Szacuneczek za zdjęcie...
Ja chciałem z tej estakady jak najszybciej zjechać, i w jedną i w drugą stronę, a Ty .... tam .... na nogach 8O.
Normalnie ... jestem pod wrażeniem.


Hej.
Zdjęcia robiłem z samochodu, można z jednej strony :wink:
Obrazek

I można z drugiej. :wink:
Obrazek
Tutaj widać chodnik od strony promu. Niestety jest to chodnik ślepy. Nie można na niego wejść, bez wchodzenia na jezdnię. Dlatego próba zrobienia zdjęć z niego mogłaby się skończyć mandatem, gdyby przejeżdżały odpowiednie służby.

Gdybyś kiedyś trafił tutaj, to proponuję wycieczkę po porcie. 25 zeta i można posłuchać ciekawych informacji o samym porcie. No i zobaczysz miejsce parkingowe swojego promu. :wink:

Buber napisał(a):Tak szczerze to sobie myślę, że to fajne miejsce do robienia fotek, zwłaszcza wieczorem.

O tak.
Obrazek

Obrazek
Z netu.


Pozdrawiam.
:hut:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 26.11.2013 00:50

agnieszka-bg napisał(a):...
Prom w Nynashamn nie mógł dobić do brzegu, bo morze zamarzło :| ...


Podobno dawniej ... gdzieniegdzie był tak skuty lodem, że bez promów można było się obyć:
http://forum.historia.org.pl/topic/1075 ... vii-wieku/

agnieszka-bg napisał(a):Sztorm na Bałtyku 9 w skali Beauforta (podobno). Z 30 płynących ze mną osób, tylko dwie zachowały kolację w żołądkach. Jedną z nich byłam ja! :D


Aga - Twardziel z Ciebie :oczko_usmiech:
Jak może napisz coś o podróży Polferries - sam jestem ciekaw, a może innym się przyda ...

Pozdravki :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 26.11.2013 00:58

Hej Kaszubski - te nocne foty - palce lizać...
A pomysł z wycieczką - przedni ... na pewno się wybiorę ...
Fajnie, że ogląda się łajby z takiego trochę niższego poziomu ..
A ten statek z "okiem" to w Sztokholmie widziałem (no przynajmniej tak pomalowany).

Pozdravki :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.11.2013 16:39

Całkiem miło się z nimi płynęło. Najmilsze jednak było to, że udało się wynegocjować niezłą cenę. Wycieczki dla większych grup ( bo z taką płynęłam) w marcu kosztowały około 230 zł. Za darmo zabierali autokar, kierowca miał darmowe wyżywienie i spanie.
Proponowali w cenie kabiny wewnętrzne (normalni dorośli mogą tam oszaleć ze względu na ciasnotę), 2 noclegi, dwie ciepłe serwowane kolacje w restauracji, dwa serwowane śniadania, kino, disco, spotkanie z załogą - chrzest morski (nadali mi imię Złota Rybka - dobrze, że nie inaczej, np. Gruba Dupka :lol: ), konkursy.
Jedzenie dobre i obfite (bardzo obfite dla mnie, bo zjadłam jajecznicę z boczkiem za kilka chorych osób).
Dorzucali też przewodnika gratis. Dzięki tej Pani dowiedziałam się tyle o Szwecji i Szwedach, że mogłabym godzinami opowiadać.
Jeśli chodzi o standard, to jest nieco niższy niż na nowszych promach Steny Line, ale atmosfera niepowtarzalna.
Tym bardziej, że jak już pisałam, mieliśmy sztorm, a lepki śnieg oklejał dziób promu. Nocą chwilami miałam wrażenie, że spadamy w ogromną przepaść, a potem statek trzeszczał i wydawał dźwięk, jakby ocierał się dnem o próg zwalniający. Zgrzyt i metaliczne trzaski nie dawały zmrużyć oka. I tak całą noc planowałam, co na siebie włożyć w razie wywrotki i sprawdzałam, gdzie są kapoki i łodzie ratunkowe. :mrgreen:
W Nyneshamn prom rozbijał lód wykonując jakieś dziwne manewry, a potem kry tak się spiętrzyły, że mostek, po którym zjeżdżały samochody na ląd stał się nieprzejezdny, a autokary zawieszały się na podwoziu. A poza tym - bosko!
Stena ze szwedzką załogą zdecydowanie słabsza, jeśli chodzi o obsługę, jakość jedzenia, atrakcje.
Stena z Polakami - super. Zapraszam do mojej relacji z letniej wyprawy na północ :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2013 16:50

agnieszka-bg napisał(a): Zapraszam do mojej relacji z letniej wyprawy na północ :papa:


Podaj sznurek.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 26.11.2013 17:30

agnieszka-bg napisał(a):Całkiem miło się z nimi płynęło. ...


Dzięki Agnieszko ... ja na szczęście na Stenie miałem załogę ... mieszaną.


FUX napisał(a):
agnieszka-bg napisał(a): Zapraszam do mojej relacji z letniej wyprawy na północ :papa:

Podaj sznurek.


Rzucam Linę, bo już tam jestem :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.11.2013 19:44

Sie pogubiłem; już tam sledzę... :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szwecja - Sverige



cron
SZWECJA ... 2013 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone