Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.10.2009 20:27

Agnieszko, z przyjemnością pospacerowałam po węgierskich ścieżkach i napiłam się winka w uroczych piwniczkach :) .
Słoneczny Eger bardzo mi się podobał. A minaret ... Hmmmm, to od niego :? zaczął się mój lęk wysokości. Ileś tam lat wcześniej nawet przepaście Orlej Perci :wink: nie były mi straszne, balkonik minaretu zupełnie mnie zmienił :(.

A co do "grzyba" na ścianach "winniczek" to pamiętam, jak przed laty w egerskiej Dolnie Pięknej Pani winiarze opowiadali nam o :idea: ważnej roli, jaką ta szlachetna pleśń :) odgrywa w procesie wyrobu trunku Dionizosa . Ta pleśń jest dla wina zbawienna: pomaga w dojrzewaniu i uzyskiwaniu właściwego smaku :P .

Wygrzebałam ze starego albumu (1998) papierowe zdjęcie z piwniczki w Egerze i oto fota z tej już historycznej fotki:

Obrazek

Z podziękowaniem dla Ciebie za węgierską część relacji - jeszcze ciepłe (bo tak było w ubiegły weekend 8) ) zdjęcie z tegorocznego winobrania w zaprzyjaźnionej krajowej winnicy. Niestety, obok jeszcze brak takiej klimatycznej "winniczki" , jakie Ty nawiedziłaś...

Obrazek

A teraz czekam na obiecany podwodny suplemencik :D .
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2009 20:42

maslinka napisał(a):..... Fajnie, że byliście ze mną :D....

Cała przyjemność po naszej stronie :wink: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.10.2009 22:18

Lidia K napisał(a):I ja się dołączam do podziekowań za szutrową relację zakończoną degustacją i ocena węgierskich win. Takie półsłodkie chętnie spróbowałabym. Jedną szklaneczkę a za Twoje zdrowie Maslinko drugą.
Przyznaję się, że ilości wypitych szklaneczek o których wspominasz z opisywanego wieczoru mnie by położyły w poziomie kilkakrotnie. No cóż do młodzieży to się już dawno nie zaliczam a i "mocnej" głowy nigdy nie miałam.

Pozdrawiam
Małgosia na drugie Lidia czyli vel Lidia

Małgosiu :D dziękuję za obecność. Ja też byłam zaskoczona ilością szklaneczek. Nawet nie zauważyłam, jak to się stało :wink:


szczepciu napisał(a):Maslinka, właśnie dzisiaj zalogowałem się na tym forum. Będzie to mój pierwszy tutaj wpis i wybrałem Twój wątek, gdyż ta relacja bardzo mi się spodobała. Dołączam do gratulacji.
W przyszłym roku planujemy z rodzinką wyjazd do tego pięknego kraju. Dzięki Twojej relacji mam pierwsze pomysły, jak ją zaplanować.

Pozdrawiam

szczepciu

Szczepciu, miło mi, że wybrałeś moją relację na swój debiut na forum :) Cieszę się, jeśli moje opisy będą przydatne w zaplanowaniu wakacji.
Pozdrawiam i życzę radości z korzystania z cro.pli :D


Buber napisał(a):Agnieszko cóż napisać - podobało mi się bardzo :D .
Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Filipa Russela :wink: .

Wojtek - tutaj vel Buber.

Fajnie, że Ci się podobało, Wojtku :D (Hehe, udało mi się Was sprowokować do ujawnienia imion :twisted:) Filip pozdrowiony :wink:


dangol napisał(a):Z podziękowaniem dla Ciebie za węgierską część relacji - jeszcze ciepłe (bo tak było w ubiegły weekend 8) ) zdjęcie z tegorocznego winobrania w zaprzyjaźnionej krajowej winnicy. Niestety, obok jeszcze brak takiej klimatycznej "winniczki" , jakie Ty nawiedziłaś...

No no, tyle winogron! Fajnie mieć takie znajomości :D Zdjęcie z piwniczki w Egerze bardzo fajne - takie radosne :D


Piotrek_B napisał(a):
maslinka napisał(a):..... Fajnie, że byliście ze mną :D....

Cała przyjemność po naszej stronie :wink: :papa:

:D :D :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.10.2009 12:38

anjas napisał(a):Ładnie Ci we fiołkowym kolorze. :D


[/quote="maslinka"]
Dzięki :D Fiolet we wszystkich możliwych odcieniach to mój ukochany kolor. Nawet na ślubie miałam fioletowy bukiet, liliowy makijaż i ... fioletowy parasol :lol:
[/quote]


Śliczna relacja :) Maslinko :) heh :oops: :oops:

ehhh :( po ślubie :( myślałem :D że razem odwiedzimy Korcule heh :) :D :D :D :oops:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.10.2009 15:08

Adam.B napisał(a):
anjas napisał(a):Ładnie Ci we fiołkowym kolorze. :D


[/quote="maslinka"]
Dzięki :D Fiolet we wszystkich możliwych odcieniach to mój ukochany kolor. Nawet na ślubie miałam fioletowy bukiet, liliowy makijaż i ... fioletowy parasol :lol:



Adam B napisał(a):Śliczna relacja :) Maslinko :) heh :oops: :oops:

ehhh :( po ślubie :( myślałem :D że razem odwiedzimy Korcule heh :) :D :D :D :oops:


Buhahahahaha
Ostatnio edytowano 04.10.2009 15:09 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.10.2009 16:33

JacYamaha napisał(a):
Adam.B napisał(a):
anjas napisał(a):Ładnie Ci we fiołkowym kolorze. :D


[/quote="maslinka"]
Dzięki :D Fiolet we wszystkich możliwych odcieniach to mój ukochany kolor. Nawet na ślubie miałam fioletowy bukiet, liliowy makijaż i ... fioletowy parasol :lol:



Śliczna relacja :) Maslinko :) heh :oops: :oops:

ehhh :( po ślubie :( myślałem :D że razem odwiedzimy Korcule heh :) :D :D :D :oops:


Buhahahahaha[/quote]

:D :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.10.2009 17:13

Ej niechluje :!: nauka cytowania się kłania :devil: Mam poprawić czy sami poprawicie :?: :devil:

Przepraszam za OffTop :oops:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2009 21:14

Adasiu, dzięki za kibicowanie mojej podróży :D
Co do tej Korculi :D, to niestety spóźniłeś się kilka lat :wink:

Pozdrawiam serdecznie :)
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 03.10.2009 22:18

maslinka napisał(a):Adasiu, ...Co do tej Korculi :D, to niestety spóźniłeś się kilka lat :wink:


Zawsze jeszcze możesz go adoptować :D :D :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.10.2009 23:17

Agnieszko , to była ogromna przyjemność - podróżowanie z Tobą po znanych i mniej znanych szutrowych CRO drogach. :)

Co do piwniczek . . . 8) mam nadzieję , że kiedyś zapełnię swoją :wink: :lol:
Węgierskie znam od ponad ćwierć wieku ( nie tylko te z okolic Egeru ), a częste ich odwiedzanie skłoniło mnie do podjęcia próby zrobienia wina .
Znajomi i rodzina twierdzą , że moje winne wyroby są dobre , stąd proces napełniania winnej piwniczki jakoś straaaaaaaasznie się wydłuża :D

Dziękuję za wspaniałą relację i pozdrawiam serdecznie

Piotr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2009 12:50

piotrf napisał(a):Agnieszko , to była ogromna przyjemność - podróżowanie z Tobą po znanych i mniej znanych szutrowych CRO drogach. :)

Co do piwniczek . . . 8) mam nadzieję , że kiedyś zapełnię swoją :wink: :lol:
Węgierskie znam od ponad ćwierć wieku ( nie tylko te z okolic Egeru ), a częste ich odwiedzanie skłoniło mnie do podjęcia próby zrobienia wina .
Znajomi i rodzina twierdzą , że moje winne wyroby są dobre , stąd proces napełniania winnej piwniczki jakoś straaaaaaaasznie się wydłuża :D

Dziękuję za wspaniałą relację i pozdrawiam serdecznie

Piotr

Dziękuję, Piotrze, za towarzystwo w podróży :D
Wino własnej produkcji - no no, zazdroszczę :wink: i życzę zapełnienia piwniczki :D My z własnych wyrobów to produkujemy grzybki marynowane, własnoręcznie zbierane oczywiście :D

Pozdrav :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2009 13:27

Obiecany podwodny Suplemencik :D

Tylko nie pytajcie, gdzie zostały zrobione te fotki :wink:

Rzut oka spod wody na powierzchnię:

Obrazek

I dalej wgłąb:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sześcioręki potwór :wink::

Obrazek

Niestety jakość naszych zdjęć podwodnych pozostawia wiele do życzenia. Robimy je analogowym aparatem firmy "Bosch" kupionym na alledrogo za jedyne 30 zł 8O więc nie ma co się dziwić, że fotki nie są powalające :wink: Mamy jednak mnóstwo frajdy z samego pstrykania :D

Na następne wakacje myślimy o zakupie jakiejś podwodnej cyfrówki, ewentualnie wodoszczelnej obudowy. Macie może jakieś sugestie? :D

A teraz już na sam koniec subiektywny Top 10 Maslinkowych wakacji 2009 :D (czyli ranking atrakcji wszelakich, niekoniecznie w tej właśnie kolejności :wink:):

1. Wieczory w Jelsie
2. Korčula by night
3. Zatoczka Žitna na Korčuli
4. Hvarska "uvala tour"
5. Mostar
6. Zatoczka Velika Duba w Živogošće
7. Wjazd na sv. Nikolę
8. Ogród botaniczny w Kotišinie
9. Kolacja w konobie "Lučica" w Vela Luce
10. Piwniczki w Bogacsu


To już naprawdę koniec...

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:50 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
dagiesza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 14.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagiesza » 04.10.2009 13:42

:D Maslinko, było super zajefajnie, wiem już, że moje wakacje 2010 muszą mieć swój etap z opisywanymi przez Ciebie winnicami 8)
pozdrav :lol:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.10.2009 15:11

maslinka napisał(a):Na następne wakacje myślimy o zakupie jakiejś podwodnej cyfrówki, ewentualnie wodoszczelnej obudowy. Macie może jakieś sugestie? :D


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19132
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2009 15:49

dagiesza napisał(a)::D Maslinko, było super zajefajnie, wiem już, że moje wakacje 2010 muszą mieć swój etap z opisywanymi przez Ciebie winnicami 8)
pozdrav :lol:

Dagiesza, cieszę się, że się przyczyniłam do ustalenia trasy Twoich wakacji 2010 :D


JacYamaha napisał(a):
maslinka napisał(a):Na następne wakacje myślimy o zakupie jakiejś podwodnej cyfrówki, ewentualnie wodoszczelnej obudowy. Macie może jakieś sugestie? :D


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19132

Wątek oczywiście czytałam, ale jeszcze nie zdecydowałam, co by mi najbardziej odpowiadało...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Szutrowym szlakiem przez wyspy, czyli Chorwacja 2009 - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone