Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam campa na Peljesacu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
goha
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goha » 23.06.2004 10:07

Iżyku, który kamp lepszy Vucine czy Sunce według Twojej opinii?
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 23.06.2004 10:33

Ja tam widziałem sporo przyczep nawet duzych, ale czy będzie miejsce gdy ty tam przyjedziesz to nie wiem.
goha
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goha » 29.06.2004 17:47

Za tydzień mamy zamiar wylądować w Zuljanie lub Trpanju i okolicach więc opowiem jak wrócimy :) Może ktoś ma jakieś aktualne informacje?
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 29.06.2004 20:31

Gajus.ems napisał(a):Sądzę , że są to te obok których przejeżdżałem, faktycznie nie wygladały ciekawie. Zaznaczam, że ja ich NIE POLECAŁEM, a jedynie podałem linka dla zainteresowanych, który może być przydatny.


Ten temat ppojawił się dosyć dawno ale jeżeli ktoś to jeszcze przeczyta to wyrażę swoją opinię na temat kempingu w Brijescie. Przed dwoma laty spędziłem tam z rodziną tylko dwie noce chociaż planowałem więcej. Cena za pobyt jest rzeczywiście bardzo niska ale raczej to nie może kosztować więcej. Akurat w Brijescie odbył się mój pierwszy kontakt z chorwackim morzem i dlatego chyba nie wyprowadziliśmy się z tamtąd po jednym dniu, bo nie wiedzieliśmy jeszcze jak pięknie jest w innych miejscach. I myślę, że wiele osób trafia tam na chwilę ze względu na zachęcająco niskie ceny.
Podstawowe wady to:
- dno morskie jest omszone, lekko zamulone, przy chodzeniu po dnie woda robi się lekko mętna,
- w tak głębokiej (długiej) zatoce chyba jest za mała wymiana wody, teraz już wiem, że trzeba z daleka omijać miejsca gdzie chodowane są ostrygi,
- wcześnie zachodzi słońce (skalisty stok od zachodu), na brzegu jest cień,
- bezpośrednio za ogrodzeniem naszego pola znajduje się mały stary cmentarz, mnie to nie przeszkadzało ale reszcie rodziny...
- woda w kranie i pod prysznicem lekko słona (chyba z ujęcia podziemnego), właściciel używał jej do podlewania sadów mandarynkowych, twierdził, że jego ojciec wypija codziennie kilka szklanek tej wody i jest zdrowy, w każdym razie gdy próbowaliśmy zagotować tę słonawą wodę w czajniku powstała duża ilość piany i namiastka jakiegoś zwarcia, mycie zębów nie było zbyt przyjemne, ogólna kąpiel normalnie,
- wodę słodką właściciel przynosił rano i wieczorem w plastikowych pojemnikach,
- w pierwszych dniach pobytu mieliśmy jeszcze wystarczające zapasy więc nie potrzebowaliśmy niczego bo chleb i inne podstawowe produkty trzeba zamawiać u właściciela a inne trzeba przywozić z dosyć dalekich wycieczek samochodowych,
- ktoś z mieszkańców kempingu mówił, że coś podejrzanego biegało po ich pustym stole w nocy (dziwne ślady) być może były to kojoty,
- daleki dojazd do najbliższego bardziej cywilizowanego miejsca.
Na pewno są też zalety:
- bardzo niska cena, brak sklepu więc zero pokus na dodatkowe wydatki,
- prawie zupełne odludzie, mało osób na kempingu, mało osób na brzegu, znikoma ilość samochodów,
- duża ilość muszelek w wodzie,
- na pewno bliski kontakt z naturą (chyba te kojoty),
- intensywny żywiczny zapach krzewów (podobne do naszego jałowca),
- niesamowicie intensywny dźwięk owadów świerszczopodobnych (czyżby to były cykady ?)
My lubimy miejsca oddalone od zgiełku cywilizacji ale tam przede wszystkim nie odpowiadała nam mętna woda w morzu, słonawa woda w kranie (to być może się zmieniło) i brak sklepu z artykułami spożywczymi.

Pozdrawiam Józek
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 03.12.2006 20:36

No to w poszukiwaniu informacji odgrzebuję stare tematy i tak czy macie jakieś namiary na apartmany w Żuljanie blisko plaży :?: :lol:
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 06.12.2006 11:32

http://www.apartments-croatia.croatia1.com/

Byłem w tym apartamencie w 2005 r. Skromny ale cudownie położony w zasadzie niemal na plaży. W roku 2006 próbowałem juz od stycznia dokonac rezerwacji ale własciciel nie odpowiadał / płaciłem 11 euro osoby w lipcu/
W roku 2006 byłem w Żulce w sierpniu, trudno było znależć wolne pokoje, naprawde się nachodziłem. Znalazłem 2 pokojowy apartament nad samą plażą / za trzy osoby płaciłem 45 euro/, niestety nie posiadam adresu internetowego a jedynie telefon.
A tak wogóle to polecam Żuljanę, podczas ośmiu pobytów w CRO poznałem wiele miejsc ale to nam przypadło szczególnie do gustu. Urocze tez śą pobliski Terestenik, oraz Borak.
Gajus
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 06.12.2006 13:50

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=134 ... sc&start=0

wejdz na pozycje szukaj wpisz Peljeśac , mozna poklikac jest wiele stron wałkujacy ten temat.
Ja znam camp koło Omiśa /Perna bardzo ładne dlugie plaze a camp super. :D :D
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
Szukam campa na Peljesacu - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone