Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szalom - od strachu do fascynacji :)

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.03.2018 21:18

Ale foty suuuper! :)

Jeszcze chwila a mnie przekonasz do Izraela... :roll: :wink:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 21:18

jeszcze kilka fotek
Załączniki:
bbbbb5.jpg
bbbb3.jpg
bbbb2.jpg
bbbb1.jpg
bbbb.jpg
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 21:20

Mikromir napisał(a):Ale foty suuuper! :)

Jeszcze chwila a mnie przekonasz do Izraela... :roll: :wink:

Witaj. Przekonam. Możemy się założyć :smo: (skoro ja się przekonałam i jeszcze wiekopomne wydarzenie nastąpiło - piszę)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 21:46

A zatem… lądujmy w Izraelu 17 stycznia 2017 r. Będziemy tam 12 dni do 28 stycznia. W kraju 15 razy mniejszym od Polski, ale fantastycznym :hearts:
Wylądowaliśmy na lotnisku Ovda (dawniej było to lotnisko wojskowe). Hala przylotów mała, więc i kolejka wydaje się bardzo długa. Docieramy do okienka. Pytają o cel podróży i gdzie będziemy spać (im mniej się mówi tym lepiej, powiedzieliśmy, że Ejlacie, co było półprawdą). Pieczątka i jesteśmy wolni. Na lotnisku wymieniamy na szekle dolary lub euro (mięliśmy obie waluty). Kasa potrzebna nam jest na autobus do centrum Ejlatu (bilet chyba kupiliśmy na lotnisku, a nie u kierowcy).
Jedziemy – widoki już mnie urzekają. Wysiadamy na dworcu autobusowym. Do wypożyczalni mamy parę kroków (2-3 minuty). Auto zarezerwowane w Hertz jeszcze w Polsce (koszt na 10 dni ok. 1140 zł)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4700
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.03.2018 21:46

W tamtych rejonach byłam 10 lat temu (ale tylko na wycieczce podczas wczasów w Egipcie), więc chętnie popatrzę, bo na pewno zobaczę dużo więcej w Twojej relacji, niż podczas tego jednodniowego wypadu.

aga_stella napisał(a):Dam sobie spokój z fotkami, bo jak mnie wywala to jest za upierdliwe.

Przez dłuższy okres czasu wstawianie fotek działało bezproblemowo, ale ostatnio coś się popsuło i bardzo wolno ładują się posty z dołączonymi zdjęciami. Mnie jeszcze nie wywaliło, ale już coś mi świta, że w każdej chwili może się tak zdarzyć, tak jak kilka lat temu, kiedy wywalało mi prawie każdy post.
Jednak nie poddawaj i pisz, wstawiaj zdjęcia i dziel się z nami swoimi wspomnieniami. Dla bezpieczeństwa jednak lepiej pisać w jakimś edytorze i wstawiać na forum już gotowy tekst. Jak Cię wywali, to masz go w pamięci i nie będziesz musiała tworzyć drugi raz.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 21.03.2018 22:21

dhmegi napisał(a):W tamtych rejonach byłam 10 lat temu (ale tylko na wycieczce podczas wczasów w Egipcie), więc chętnie popatrzę, bo na pewno zobaczę dużo więcej w Twojej relacji, niż podczas tego jednodniowego wypadu.

aga_stella napisał(a):Dam sobie spokój z fotkami, bo jak mnie wywala to jest za upierdliwe.

Przez dłuższy okres czasu wstawianie fotek działało bezproblemowo, ale ostatnio coś się popsuło i bardzo wolno ładują się posty z dołączonymi zdjęciami. Mnie jeszcze nie wywaliło, ale już coś mi świta, że w każdej chwili może się tak zdarzyć, tak jak kilka lat temu, kiedy wywalało mi prawie każdy post.
Jednak nie poddawaj i pisz, wstawiaj zdjęcia i dziel się z nami swoimi wspomnieniami. Dla bezpieczeństwa jednak lepiej pisać w jakimś edytorze i wstawiać na forum już gotowy tekst. Jak Cię wywali, to masz go w pamięci i nie będziesz musiała tworzyć drugi raz.

Witaj, dzięki za podpowiedzi. Mam pytanie jaką wielkość powinny mieć zdjęcia, bo niektóre są nieco za duże i je obcina z boku. O ile na kilku to nie bardzo razi, to wielbłąd z odciętą głową już tak :oops:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4700
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.03.2018 23:14

aga_stella napisał(a):Witaj, dzięki za podpowiedzi. Mam pytanie jaką wielkość powinny mieć zdjęcia, bo niektóre są nieco za duże i je obcina z boku. O ile na kilku to nie bardzo razi, to wielbłąd z odciętą głową już tak :oops:

Właśnie zauważyłam, że wymiar Twoich fotek (np. 2558x1706 pikseli) jest dosyć duży przy małym rozmiarze 669 KB.
Najprawdopodobniej zmieniasz tylko rozmiar zdjęcia bez zmiany wymiaru i ten duży wymiar zostaje przycinany bez zachowania proporcji. Ja zmniejszam fotki do wymiaru 800x533 pikseli przy rozdzielczości 72 dpi, nie wskazując rozmiaru zdjęcia. Fotka zmniejsza się automatycznie do rozmiaru ok 400-500 KB i nie dochodzi wtedy do ucinania boków.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.03.2018 00:29

aga_stella napisał(a):skoro tyle razy korzystałam z ciekawych informacji na tym forum, więc może czas dać coś od siebie.

Witaj po stronie piszących...

Pozdrawiam,
Wojtek
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 22.03.2018 20:58

dhmegi napisał(a):
aga_stella napisał(a):Witaj, dzięki za podpowiedzi. Mam pytanie jaką wielkość powinny mieć zdjęcia, bo niektóre są nieco za duże i je obcina z boku. O ile na kilku to nie bardzo razi, to wielbłąd z odciętą głową już tak :oops:

Właśnie zauważyłam, że wymiar Twoich fotek (np. 2558x1706 pikseli) jest dosyć duży przy małym rozmiarze 669 KB.
Najprawdopodobniej zmieniasz tylko rozmiar zdjęcia bez zmiany wymiaru i ten duży wymiar zostaje przycinany bez zachowania proporcji. Ja zmniejszam fotki do wymiaru 800x533 pikseli przy rozdzielczości 72 dpi, nie wskazując rozmiaru zdjęcia. Fotka zmniejsza się automatycznie do rozmiaru ok 400-500 KB i nie dochodzi wtedy do ucinania boków.

Dzięki bardzo, teraz chyba już sobie poradzę :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 22.03.2018 21:00

Franz napisał(a):
aga_stella napisał(a):skoro tyle razy korzystałam z ciekawych informacji na tym forum, więc może czas dać coś od siebie.

Witaj po stronie piszących...

Pozdrawiam,
Wojtek

Witaj, miło Cię widzieć. A Twoje zdjęcia jak zwykle są wspaniałe, zawsze je oglądam z olbrzymią przyjemnością.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2018 21:06

Max. wymiar zdjęć to 800*600. Piękne to co pokazujesz....
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 22.03.2018 21:10

Taki mieliśmy samochodzik. Byliśmy w 5 osób - ja z mężem - znajomi z synem 15 letnim (na szczęście chudym jak patyk), więc jakoś w zmieściliśmy się w aucie :D .
Załączniki:
auto.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.03.2018 21:12

Kołpaka zgubiliście :smo:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 22.03.2018 21:16

piekara114 napisał(a):Max. wymiar zdjęć to 800*600. Piękne to co pokazujesz....

Dzięki, powoli ogarniam. Tam są takie widoki, że zdjęcia wychodzą same.
Ale te najładniejsze dostałam od kolegi Grzegorza z Katowic - Rakosz, który robił je profesjonalnym sprzętem i przy dużych umiejętnościach. Tyle że dzień w dzień nosił plecak za sprzętem, który ważył blisko 15 kg :!:
Daję też dużo swoich, bo mam do nich emocjonalny stosunek :)
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 22.03.2018 21:18

piekara114 napisał(a):Kołpaka zgubiliście :smo:

Chyba nie, bo przy oddaniu nikt się nie czepiał :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja



cron
Szalom - od strachu do fascynacji :) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone