Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Swiss 2012

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 08.11.2012 22:43

ebolec napisał(a):Witaj Ewo. Uważam, że ciekawie piszesz. Tak mnie zaintrygowała Twoja opowieść o Alpach Szwajcarskich, że po przeczytaniu dotychczasowej Twojej relacji postanowiłem także obejrzeć film "Zew ciszy" oraz dodatkowo "Czekając na Joe", który opowiadał losy narratora filmu "Zew ciszy" podczas jego wspinaczki zachodnią ścianą na Siula Grande w Peru. Czekam na ciąg dalszy Twojej opowieści i pozdrawiam


Witam!
Dopełnieniem tematu będzie pozycja pt."Dotknięcie pustki".
A wracając do mojej relacji zapraszam na dalsze wędrowanie i nie tylko .....
Pozdrawiam Ewa
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 19.11.2012 14:15

Ludzie święci ...Ewcia moja pisze a mnie tu nie ma....
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.11.2012 15:05

mariusz-w napisał(a):Obrazek
Pozdrawiam.

Całkowita prawda. :!: Ja jestem oczywiście w tej drugiej grupie.
Ja rozmawiam z synem i synową co Oni w tych górach widzą to słyszę ..." i tata tak tego nie zrozumie".
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 19.11.2012 15:16

Bardzo fajna relacja Ewo! Wspomnienia wróciły, bo Zermatt i Valais to miejsca, które odwiedzałam w 1996r. Alpy mnie zachwyciły. Zdjęcia piękne. Moje, niestety, amba wcięła, więc tym bardziej miło oglądam znajome widoki.
pozdrawiam.
HAnka
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 19.11.2012 23:32

Joan65 napisał(a):Ludzie święci ...Ewcia moja pisze a mnie tu nie ma....

Nie będę tego komentować, ale to jest po prostu skandal towarzyski :twisted:
Nie mniej jednak witam Cię kochana Joasiu :hearts:

woka napisał(a):Ja jestem oczywiście w tej drugiej grupie.


Zapraszam w takim razie do nas :D

HAncur napisał(a):Bardzo fajna relacja Ewo! Wspomnienia wróciły, bo Zermatt i Valais to miejsca, które odwiedzałam w 1996r. Alpy mnie zachwyciły.HAnka

Haniu masz okazję do retrospekcji. Relację będę kontynuować dalej, ale na razie muszę się uporać z ważnymi sprawami rodzinnymi. Zajrzyj tu jeszcze, zapraszam :D
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 20.11.2012 09:19

Ewa Zuber napisał(a):Być może "Taniec na linie" będzie w przyszłym życiu. :wink: A teraz zapraszam Cię na dalszą ziemską wycieczkę :D


Zostałaś kochana 'wezwana do tablicy" - a zatem taniec na linie będzie...w Klippitz w lutym 2013, może być z nartami...
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 20.11.2012 14:51

Do Joan65:przepraszam(Ewe),ze wtracam sie w notabene ciekawa relacje.Wiem,ze bylyscie w Domu Jurica,ktory juz prawie zarezerwowalam i mam kilka pytan i watpliwosci dotyczacych tej miejscowki.Czy moge prosic o kontakt na:emmillka@web.de ?
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 20.11.2012 17:16

Jak dla mnie wybór bardzo dobry, Chętnie tam wrócę - nie w tym roku, może w przyszłym :papa:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 20.11.2012 20:02

St.Witch napisał(a):Do Joan65:przepraszam(Ewe),ze wtracam sie w notabene ciekawa relacje.Wiem,ze bylyscie w Domu Jurica,ktory juz prawie zarezerwowalam i mam kilka pytan i watpliwosci dotyczacych tej miejscowki.Czy moge prosic o kontakt na:emmillka@web.de ?


Pytaj ...mam nadzieję, że pomogę...: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 23.11.2012 18:26

Joan65 napisał(a):
St.Witch napisał(a):Do Joan65:przepraszam(Ewe),ze wtracam sie w notabene ciekawa relacje.Wiem,ze bylyscie w Domu Jurica,ktory juz prawie zarezerwowalam i mam kilka pytan i watpliwosci dotyczacych tej miejscowki.Czy moge prosic o kontakt na:emmillka@web.de ?


Pytaj ...mam nadzieję, że pomogę...: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Do St.Witch - Przepraszam wszystkich i Ewcia Ciebie przede wszystkim, że przeszkadzam...ale Emilko odpisałam Ci na Twoje pytania o Villi Jurica i moja poczta chyba do Ciebie nie dotarła bo robiłam kilka testów i wszystko wraca...

Pozdrawiam cieplutko
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 12.12.2012 23:39

Ewa Zuber napisał(a): Relację będę kontynuować dalej, ale na razie muszę się uporać z ważnymi sprawami rodzinnymi. Zajrzyj tu jeszcze, zapraszam :D



Ja zagladam dosc czesto,a tu nic.......... :?

Ewciu - jeszcze sie nie uporalas?


Czekam :)
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 13.12.2012 18:57

Witaj Basiu!
Cieszę się, że tu zaglądasz. Obiecuję, że w najbliższym czasie dokończę temat. Pozdrawiam zimowo :D
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 13.12.2012 23:31

Rozpoczynamy kolejny dzień naszych wędrówek po Szwajcarii. Jesteśmy w Adelboden. W sezonie letnim turyści mają tutaj do dyspozycji 200 km szlaków turystycznych. My wybieramy się na Engstligenalp ( 1964 m npm) , aby zobaczyć wspaniały wodospad. Tworzy go rzeka Engstligen, spadając w dół 600 metrową kaskadą. Jest to jeden z najbardziej imponujących wodospadów w kantonie Berno.
Na razie podziwiamy widoki z kabiny kolejki :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozpoczynamy naszą wędrówkę. Tereny Enstligenalp ( wielkiej zielonej łąki) posiadają szlaki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Spotkaliśmy tutaj wiele osób na wózkach inwalidzkich. Po prostu świat bez barier.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czasem trzeba zachować środki ostrożności

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zbliżamy się do wodospadu

Obrazek

Nasza młodzież postanawia podejść jak najbliżej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odpoczywamy na pięknej zielonej łące i schodzimy w dół. Kierujemy się w stronę kolejki kabinowej, aby wyjechać na Sillerenbuhl ( 1974 m npm).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opuszczamy to piękne miejsce. Jutro mamy zamiar tutaj wrócić, aby przeżyć naszą niesamowitą przygodę.....

Jeszcze trochę o Adelboden : co roku gości ono śmietankę narciarzy alpejskich. Rozgrywany jest tutaj Puchar Świata w narciarstwie alpejskim; w ramach tego cyklu są rozgrywane: slalom i slalom gigant mężczyzn. Najbliższy odbędzie się 13 stycznia 2013.
Nasz wyścig odbył się nazajutrz ...
cdn :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.12.2012 23:42

Fajnie, że znalazłaś czas, by pchnąć wątek do przodu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 13.12.2012 23:59

Franz napisał(a):Fajnie, że znalazłaś czas, by pchnąć wątek do przodu. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


Czytam Twoje relacje, więc czasu mało :wink: Obecnie jestem z Tobą w Bretanii. A na marginesie , ile czasu potrzebuję na francuski koniec świata :?: ( 2 tygodnie, czy więcej ?)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone