Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Swiss 2012

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 18.01.2013 20:59

[quote="Ewa Zuber"]Witaj Fresz!
Mówisz - masz :D Od Schwarzsee to tylko 2 godziny drogi. A widok stamtąd - bezcenny 8O

Już się prawie dałem skusić :D :D Ale policzyłem na palcach 2 i 2 = około 4 :( :(
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 08.02.2013 21:14

A jednak i ja mam czasem pogode. Na Eggishornie bylo tak, jak widac ale deszcz byl tez - wieczorem
Załączniki:
SAM_3363.JPG
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 09.02.2013 17:22

A nad górami latał sobie paralotniarz z Polski, jak co roku zresztą. Ale nie może latać nad lodowcem - nie ma tam noszenia i można spaść z wysoka.
Załączniki:
20120820438.jpg
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 09.02.2013 20:34

Ewa, pisz dalej bo Ci ludzie wątek wzbogacają o swoje i za chwilę będzie to relacja Fresza... :lol: :wink:

P.S. Bardzo ładnie nad tym morzem lodu było Fresz. :) :) :o
Zanim wyschnie/stopnieje dalej jeszcze trochę czasu upłynie.
A mam pytanie odnośnie tego:
Ale nie może latać nad lodowcem - nie ma tam noszenia i można spaść z wysoka.


Czy to jest związane z tym, że lodowiec jest w dolinie i są nad nim inne masy powietrza (bardziej wilgotne i chłodne)? Jak to wygląda nad lodowcem leżącym na grzbiecie górskim? :?:
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 10.02.2013 08:58

Fatamorgana napisał(a):Ewa, pisz dalej bo Ci ludzie wątek wzbogacają o swoje i za chwilę będzie to relacja Fresza... :lol: :wink:

P.S. Bardzo ładnie nad tym morzem lodu było Fresz. :) :) :o
Zanim wyschnie/stopnieje dalej jeszcze trochę czasu upłynie.
A mam pytanie odnośnie tego:
Ale nie może latać nad lodowcem - nie ma tam noszenia i można spaść z wysoka.


Czy to jest związane z tym, że lodowiec jest w dolinie i są nad nim inne masy powietrza (bardziej wilgotne i chłodne)? Jak to wygląda nad lodowcem leżącym na grzbiecie górskim? :?:


To pierwsze zdanie jak najbardziej popieram :D :D
Aletsch to lodowiec którego Ewa nie widziała z sąsiedniej górki Bettmerhorn (3 godziny pieszkom z Eggishorn), bo oczywiście chmurki zasłaniały, jak to w górach bywa i często niestety zdarza się. Na pewno nie wyschnie ten lodowiec za naszych czasów , bo ma jeszcze ponad 200 m w dół.
Wsiadając do gondoli zauważyliśmy, że niektórzy z tobołami się nam tu wpychają, jakby się je bali zostawić na mieszkaniu. Ale te toboły były takie wysokie, że coś nam tu nie pasowało - kto w Polsce np. ładuje do worka narty lub deskę? Z kłopotu wymyślania tego to powodu wybawił nas Polak, który sam osobiście zagadnął i całą swoją historię z paralotnią opowiedział - że latać można tutaj tylko na licencji, płaci się za to że udostępniają na górze miejsce startowe, że wznoszenie bezpieczne to dopiero od 11.00 itd. Mnie zainteresowała możliwość robienia zdjęć - można je robić tylko i wyłącznie specjalnym aparatem zamocowanym na sprzęcie. A nad lodowcem jest niebezpiecznie ponieważ nie ma prądów wznoszących i spada się po prostu. Nad lodowcem można lecieć helikopterem - co widziałem osobiście.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 18.02.2013 19:28

Fatamorgana napisał(a):Ewa, pisz dalej bo Ci ludzie wątek wzbogacają o swoje i za chwilę będzie to relacja Fresza... :lol: :wink:

Nie mam nikomu za złe jeśli dopisuje się do mojej relacji. Wręcz odwrotnie, każda dodatkowa informacja czy zdjęcie są tu mile widziane :D :D :D
Skoro temat nadal żyje postaram się go dokończyć w najbliższym czasie :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 18.02.2013 21:47

Cierpliwie czekam więc... :)
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 24.03.2013 14:33

A ja czekam niecierpliwie i wpuszczam tropiące zwierzątko :D :D
Załączniki:
SAM_4638.JPG
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 19.01.2015 23:40

Cześć
tak sobie myślę, żeby w lutym zaatakować Lodowcowy Express i
mam takie pytanie... jak wygląda parkowanie w Zermatt coś gdzieś mi przemknęło, że tam w ogóle samochody nie mają wjazdu? zastanawiam się po prostu nad logistyką gdzie jak zostawić samochód jak dostać się na stację? jak to w ogóle wygląda?
No i jak wrócić z St Moritz do samochodu drogą inna niż ten sam pociąg ? chodzi o powrót tego samego dnia czy to możliwe ?
A w ogóle czy zimą taka atrakcja to dobry pomysł ?

edycja:
tak czytam czytam i prawie po drodze mam "Zugspitze Bahn " byliście kiedyś? czy tam zimą to wszystko normalnie działa czy zasypane ?

Ps wiem, że te pytania mogą być dla niektórych głupkowate ale nie jeżdżę na nartach więc to dla mnie obcy świat.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 20.01.2015 00:30

Do Zermatt nie da sie dojechać autem.Trzeba je zostawić na płatnym parkingu w Tasch.Koszt około 5-10 CHF ( do sprawdzenia).
Ja podróżowałam Glacier Ekspresem mając wykupioną 5 dniową ErlebnisCard.Dopłacałam tylko do miejscówki - coś koło 30 CHF. W ramach tej karty przejazd masz na trasie Zermatt -Disentis.Powrót normalnym pociągiem. Podróź Glacierem jest fascynująca o kaźdej porze roku.W pozostałe dni kartę możesz wykorzystać na inne artakcje w Wallis.
Najlepiej napisz do mnie na maila,to przedstawię Ci jak ja bym to ugrgzła.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
bb84
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bb84 » 24.01.2015 21:11

dziękuję za odpowiedź i propozycję pomocy na tą chwilę "wypad w góry" stoi pod dużym znakiem zapytania ( praca... ) więc jak tylko coś się wyjaśni to na pewno się odezwę i skorzystam z pomocy, jeszcze raz dziękuję
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone