Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sv. Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 12.08.2020 16:45

Mariusz_M napisał(a):Nam się nie udało (wpadliśmy na to będąc już na skywalk) zostawiliśmy to na przyszły rok - ale jakby komuś się chciało...
... wziąć jakiś porządny firmowy głośnik i... puścić na full odgłos pękającego szkła :D :D :D
Oczywiście filmować reakcję :twisted:


Ciekawe jak byś zareagował, gdyby ten debilny żart skończył się jakąś tragedią. Czy przyznałbyś się do własności tego porządnego firmowego głośnika. :?:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.08.2020 19:29

Mariusz_M napisał(a):Nam się nie udało (wpadliśmy na to będąc już na skywalk) zostawiliśmy to na przyszły rok - ale jakby komuś się chciało...
... wziąć jakiś porządny firmowy głośnik i... puścić na full odgłos pękającego szkła :D :D :D
Oczywiście filmować reakcję :twisted:



Mam nadzieję, że nikt inny na tak durnowaty pomysł nie wpadnie :!: :!: :!:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 12.08.2020 20:24

Mariusz_M napisał(a):Nam się nie udało (wpadliśmy na to będąc już na skywalk) zostawiliśmy to na przyszły rok - ale jakby komuś się chciało...
... wziąć jakiś porządny firmowy głośnik i... puścić na full odgłos pękającego szkła :D :D :D
Oczywiście filmować reakcję :twisted:

To je veoma glupa ideja. :cry:
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 12.08.2020 22:37

Mariusz_M napisał(a):Nam się nie udało (wpadliśmy na to będąc już na skywalk) zostawiliśmy to na przyszły rok - ale jakby komuś się chciało...
... wziąć jakiś porządny firmowy głośnik i... puścić na full odgłos pękającego szkła :D :D :D
Oczywiście filmować reakcję :twisted:


8O 8O 8O
Edytowałam, bo ochłonęłam :oops:
To co wcześniej napisałam, było efektem wyobrażenia sobie, że w tym samym momencie jestem tam ja (przełamująca lęk wysokości) i Mariusz_M realizujący swój pomysł. A nie powinno się propagować przemocy oraz wątpić w dorosłość osób nam nieznanych.
Zatem jeśli ktoś przeczytał poprzednią treść i poczuł się urażony to przepraszam :)

P.S. Polecam wjazd na Sv. Jure quadem (wypożyczaliśmy w Makarskiej) - fantastyczna zabawa i przygoda (zwłaszcza jak się próbuje przejechać pomiędzy krowami, znajdującymi się na drodze:) )
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 11.07.2022 21:47

Pierwszy raz byłem na Sv. Jure w 2015 roku skuterem, naprawdę polecam tę formę wyjazdu. Kolejnym razem w 2020 roku pojechaliśmy samochodem jak był już Skywalk, byliśmy kilka minut po 6 rano, wjechaliśmy w pierwszej turze (ok. 30 aut), do Skywalk dojechaliśmy bezproblemowo (I tura), pięknych widoków nie było, gdyż dopiero słońce wschodziło. Następnie wjazd na Sv. Jure i pusto, byliśmy sami, zjazd również bezproblemowo, jedynie kilka aut do góry jechało, a od Skywalk w dół masakra, non stop mijanki, mnóstwo aut, widać, że wszyscy jadą jedynie na Skywalk, na dole ludzie w kolejce na wyjazd. Jeśli ktoś chce mieć piękne widoki ze Skywalk, to musi swoje odstać i wjechać na Skywalk przynajmniej po godzinie 12,ale to kilka godzin czekania.
kit
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 06.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kit » 12.07.2022 07:44

Warto wjechać na Sv. Jure :D - jednak widoki z samego szczytu jak dla mnie są średnie (widać głównie wierzchołki gór), natomiast widok z miejsca gdzie obecnie jest skywalk super :!: - na Riwierę Makarską :D

załączam filmik:



pozdrawiam, :papa:
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 12.07.2022 20:00

kit napisał(a):Warto wjechać na Sv. Jure :D - jednak widoki z samego szczytu jak dla mnie są średnie (widać głównie wierzchołki gór), natomiast widok z miejsca gdzie obecnie jest skywalk super :!: - na Riwierę Makarską :D

załączam filmik:



pozdrawiam, :papa:


Zgadza się, natomiast wrażenie robi droga od Biokovo na Sv.Jure, przynajmniej w górnej części, dzikie konie i widok z Vosac-u
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 12.07.2022 20:31

Jeździłem w poprzednich latach na Sv. Jure rowerem, sielanka, cisza, spokój, bajka teraz widzę po powyższych postach, że to się skończyło. Ktoś wie czy kolarzy / rowerzystów puszczają z marszu czy też trzeba stać w kolejkach?
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 12.07.2022 21:04

victoo napisał(a):Jeździłem w poprzednich latach na Sv. Jure rowerem, sielanka, cisza, spokój, bajka teraz widzę po powyższych postach, że to się skończyło. Ktoś wie czy kolarzy / rowerzystów puszczają z marszu czy też trzeba stać w kolejkach?


W 2020 roku puszczali kolarzy/rowerzystów bez kolejki, nie wiem jak jest teraz. Moim cichym marzeniem jest wjazd na Sv. Jure rowerem, ale nigdy swojego nie wziąłem, bo to wczasy, a na tych co mają w wypożyczalniach nie wiem czy dałbym radę wyjechać.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 714
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 26.07.2022 14:56

Tez miałem takie marzenie, może sie jeszcze uda :)
W zeszłym roku rowerzyści wjeżdżali z marszu.
Droga autem do skywalka - dla każdego jeżdżącego kierowcy, za to na sam szczyt Sveti Jure tylko dla doświadczonych. Sam widziałem przerażenie w oczach u niektórych. Osobiście cofałem ze 30 m z góry z zakrętami do najbliższej mijanki, nie mówiąc że na samej górze jest tylko określona liczba miejsc. Ta droga naprawdę nie jest dla każdego.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Skywalk Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 27.07.2022 10:19

Hej! Wybieram się do Skywalk Biokovo i mam pytanie do tych co byli. Czy ktoś mi może przysłać pinezkę, gdzie jest wjazd bo nie wiem czy GM pokazuje mi bramę czy od razu tę platformę a nie chcę przestrzelić z czasem dojazdu. Bo rozumiem, że godzina wjazdu, to godzina przekroczenia bramy? Czy to jest to:
https://goo.gl/maps/Y8yjrRvsXHuV1oa57
Będę wdzięczny za pomoc.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2022 10:28

W tym wątku raczej jest wszystko czego potrzebujesz.
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021
Re: Skywalk Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 27.07.2022 10:37

biagggio napisał(a):Hej! Wybieram się do Skywalk Biokovo i mam pytanie do tych co byli. Czy ktoś mi może przysłać pinezkę, gdzie jest wjazd bo nie wiem czy GM pokazuje mi bramę czy od razu tę platformę a nie chcę przestrzelić z czasem dojazdu. Bo rozumiem, że godzina wjazdu, to godzina przekroczenia bramy? Czy to jest to:
https://goo.gl/maps/Y8yjrRvsXHuV1oa57
Będę wdzięczny za pomoc.

https://www.google.pl/maps/dir/Makarska ... 854386!3e0
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Skywalk Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.07.2022 12:15

biagggio napisał(a):Hej! Wybieram się do Skywalk Biokovo i mam pytanie do tych co byli. Czy ktoś mi może przysłać pinezkę, gdzie jest wjazd bo nie wiem czy GM pokazuje mi bramę czy od razu tę platformę a nie chcę przestrzelić z czasem dojazdu. Bo rozumiem, że godzina wjazdu, to godzina przekroczenia bramy? Czy to jest to:
https://goo.gl/maps/Y8yjrRvsXHuV1oa57
Będę wdzięczny za pomoc.

Wjazd jest tutaj: https://goo.gl/maps/FEMeWpVRXwnEyHrcA
W tym roku obowiązują tylko wcześniej kupione bilety na których rezerwujesz wjazd na daną godzinę. Bilety można zakupić tylko przez Internet i jest ograniczenie chyba do 25 aut na godzinę. Nie wiem czy auta wpuszczają o pełnych godzinach ale obsługa na dole i na górze komunikuje się między sobą i gdy wpuszczane są auta z dołu na górze zamknięty jest szlaban żeby nie było tłoku na drodze. Ja wjeżdżałem w tym roku skuterem i nie było żadnych ograniczeń, ani nie musiałem stać pod szlabanem. Naprawdę polecam tę formę wjazdu, nie było problemu z mijankami a skuter dał radę i na Skywalk i na Sv Jure.
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 27.07.2022 12:58

@dids76 dzięki, bilety mamy!
@MarianiEwa wg Twojego namiaru to jest konkretnie Skywalk a nie wjazd. Ja chcę wiedzieć, gdzie muszę być na konkretną godzinę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone